• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dobré ránko maminky,včera mi bolo blbo - od žalúdka aj bolesť hlavy :confounded: ale asi to bolo ako mi MM povedal psychického rázu, predsa len dušičkové obdobie, snáď to prejde čím skôr

otvorila som si dve okná,tak snáď nezabudnem nanič :grinning:
ninny, nedezinfikujem hračky, iba ich ako ostatné babulky tiež umývam v teplej vode s mydlom pre deti. :wink:

lolaz, moc ma mrzí,že si zrovna narazila na takého blba,čo si nevie vážiť rodiny, máš krásneho synčeka, ten Ti bude všetku lásku oplácať nádherným úsmevom, držím palce nech to zvládneš

lentilka, gubinka sa neozvala :frowning2:

dadka212, hoď recept na medovníčky do Receptov modrého pažravca :wink: ja mám veľa receptov na medovníčky, zaručene mäkké, ale teda aj tie ma vedia prekvapiť ako parádne stvrdnú, takže by som privítala ozaj mäkké :wink:

albertine, keď Ťa niekto takto poteší to je fakt super, hlavne pár mesiacov po pôrode :angry: mne veru ostalo ešte bruško, ale som si povedala,že pokiaľ dojčíme-neriešime ! a jedna pravda čo povedala švagrová, keď začnú chodiť, tak aj nám pôjdu kilečká dolu, tak vidíš, ďalší dôvod načo sa stresovať :wink: :dizzy_face:

natashkaa, Domink je zlatý ako sa rehoce, takéto bláznenie sa s Maťkom milujem, my vymýšľame teda veľa :sunglasses: ľahnem si na chrbát, jeho si položím bruškom na svoje predkolenie a dvíham ho horu dolu, je to dobrý telocvik a on výska od radosti

bambulka, aj Ty pridaj recept, Tiramisu je môj najobľúbenejší zákusok v cukrárni :wink:

lovacka, krásna fotka, teším sa na ďalšie :wink:
2. lis 2009 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, veru pridaj ten recept na Tiramisu,

nataschla, uz mi to funguje a videla som ako sa Dominik nadherne tesi a smeje, a detska radost je taka krasnaaaa

veru, Dadka, ked zacnu chodit, tak to bude dobry telocvik, ale to sa este nacakame, to az na rok, ale este si musime uzit toto obdobie, ved ono u prave nasich deti uz nebude, ale bude este krajsie,

inak vazne, co je s gubinkou, vie niekto?
2. lis 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ranne vtacatka
to je ale riadna kosa vonku co?u nas je -5 momentalne
no ja ako sama vidite nie som chuda a asi nikdy ani nebudem ale nevzdavam to :sweat_smile: u mna su problem sladkosti ked sa nestiham najest dam nieco sladke a tak stale dokola co to som zodila po porode ale teraz akosi vaha stoji
jasne ze pridam viac foto hlavne drobca lebo mamina je ako velryba pred porodom :angry:
2. lis 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pocuj lovi, dolezite je, ze su drobcekovia zdravucki, ostatne ako dada povedala budem riesit po tom ako uz pomaly budem koncit s kojenim, no ale aj tak, slova na adresu vahy, co mi povedali, co som pisala v prispevku hore, fakt "potesia"
2. lis 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky,

pridam tiramisu toho modreho pazravca dnes poobede. sa tesim, ze Vam bude chutit :slight_smile:

mame za sebou priserny vikend, ja chora, manzel chory, simonko tiez trochu chyteny, mam dost :frowning2: . vcera sme ho uz chudatko moje dali poobede k nasim, lebo ani jeden sme sa nevladali mu venovat.

dnes uz mi je ale ovela lepsie, ale manzelovi horsie, ach jo.

inak, co sa mi stalo vcera, jedla som jablko, maly mu uz dlhsiu dobu snazi vziat jedlo, normalne sa mu zbiehaju slinky a do toho jablcka sa zahryzol a cuckal, cuckal cely stastny. ked som mu ho vzala, velmi sa rozplakal.

no, vidim to tak, ze ked pojdem tento tyzden do poradne, prekonzultujem s Dr ci uz nezacneme prikrmovat teraz. je to lepsie, ako dokrmovat UM a to moje mliecko uz takemu valibukovi nestaci. ved mame uz vo stvrtok 5 mesiacov, tak mozno je uz aj cas.

zacal tu uz niekto prikrmovat kojene deticky?
2. lis 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, mna caka poradna v stredu a to mame aj preockovanie, som zvedava, ci mi nieco povie ohladne prikrmov, hoci ja to este neocakavam, ale ak si dobre pamatam, dufam, ze aspon pamat mi sluzi dobre, tak jasimk uz nieco skusala, ale jej Lukinko to este odmietal, co viem naposledy, ale to uz mozno mam stare info,

a o tej chorobe, juj moja, viem o com pises, manzel chory a ja nevladzem okolo maleho, fakt, keby som ja boal chora, tak neviem neviem.... vela stastia a rychlo sa vyzdrav :wink:
2. lis 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulka veru vo stvrtok maju drobci uz 5 mesiacov my ideme vo stvrtok na poradnu a na preockovanie tak som tiez zvedava ci nieco povie o prikrmoch kedze poradna uz nie je kazdy mesiac ako zo zaciatku.
alebrtine veru akakolvek poznamka ohladne vahy ''potesi'' a kurnik co koho do toho ako vyzerame.ja som bola po porode nejake dva tyzdne a mne znamy povedal ze nejako si pribrala.no do mna taka zlost vosla si myslim skus si vynosit babo a porodit a byt za 2 tt na povodnej vahe ako pred tehu.nehovorim ze je to nemozne su maminy ktore po porode mau menej ako pred tehu ale ja medzi ne nepatrim a cvicit zacnem tiez az po kojeni resp ked drobec uz zacne papat prikrmy a nebude ciste kojeny.
chorym zelame skore uzdravenie
2. lis 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

bambulka, ako pise albertine, my uz prikrmujeme, ale niezeby som mala malo mliecka, ale preto, lebo som uz aj prveho syna v 4 mesiacoch zacala ucit na zeleninku a teraz mi aj Dr povedala, ze mame zacat, tak som mu prvy den ucarila len mrkvicku a zoztlacila, ale to mu velmi neslo, na druhy den som k mrkvicke pridala kusok zemiacika a rozmixovala a to sa uz dalo trosku lepsie, len mi bral stale lyzicku, tak som dala aj jemu do rucky a skusal si sam ju davat do ustociek a pomimo to som mu sem tam supla aj ja mojou lyzickou a vcera som mu uvarila mrkvicku kalerab a zemiacik a aj to s ami podarilo trosku do neho "napchat" lebo ono je to tak, ze to vytlaca jazykom von a niekto by povedal, ze nic z toho nezje, ale ked na druhy den pozries do plienky, tak vidis, ze sa nieco podarilo spapkat a je to v poriadku, ze dokopy to boli bozno len 3 lyzicky, ale podla mna je aj to uspech. A samozrejme, ked dopapka, tak ho poumyvam a ponuknem este cicik a este nikdy neodmietol. Netreba sa vzdavat, ked to prvy den nechuti, ze to uz nebudem skusat, lebo tieto zaciatky su potrebne pre dalsie papkacie navyky. Vela stastia a hlavne rychle uzdravenie!
2. lis 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka ja som pri prvom, ked mal 9mesiacov, zacala cvicit a schudla som 8 kg, ale zacal mi odmietat moje mliecko, aj ked som ho kojila dlhu dobu po cviceni, ale vylucuje sa do mliecka nejaka kyselina, co detickam nechuti a to mozu byt aj vacsie, takze ja som sa poucila a kaslem na vsetkych, co im vadi moja vaha a riesit to budem, az ked Lukas sam nebude chciet moje mliecko, aby som mu ho ja svojim pricinenim nesprotivila! A blbe reci ohladne vahy pustam jednym uchom dnu druhym von i ked niekedy to ozaj vie dobre nasr... :wink:
2. lis 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som sa chcela opytat.Filipko kaka 2 x do tyzdna v stredu a nedelu a vcera rano sa normalne vykakal ale potom kakal este 2x po troske poobede ale to uz bolo take riedke a aj v noci trosku ako popukal tak vyslo take riedke.to kedy mam povazovat ze hnackuje?ked to bude po kazdom papani?mne to pride ze to moze byt zo zubkov ale zase nechcem aby sa mu nieco s crievkom stalo tak ako mne ke som bola tehu a dopadlo to tak ze doteraz sa z toho neviem vysrabit :frowning2:
2. lis 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj, to bude ale vesele, ked my zacneme prikrmovat, to inak fakt treba kopec ale kopec trpezlivosti, ale co uz, papat musia, som ale zvedava, kedy im zacnu chutit prikrmy az to zacnu normalne papat a nase mliecko odmietat :confused:

lovi, ja si myslim, ze za hnacku to mozes povazovat, kedby kakal po kazdom jedle a hlavne by ho bolelo brusko, ale on ked puka, tak to je len dobre, ono zas dnes moze mat odlisny dena bude ako predtym, skus to pozorovat, ze ako sa to vyvrbi, ale zas nie dlho, aby sa nieco neposkodilo u Filipka
2. lis 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovačka podľa mňa je to iba zo zúbkov nie hnačka...

ja som začala syna dokrmovať keď mal 4,5 mesiaca a bol plne kojený, doktorka mi to odobrila, lebo som nechcela dávať UM, pri dcére chcem počkať do toho 6 mesiaca, ale ak by jej moje mlieko nestačilo, tak určite dám radšej príkrmy ako UM aj kvôli tomu, že ona má problémy s obličkami a kravské mliečko ich zaťažuje...

Dadi idem pridať recept :wink:
2. lis 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bambulky

nás Sebastián je v poslednej dobre hrozne podarený... dokáže kecať aj hodinu vkuse a pritom strašne vyšti, až mám pocit, že mi praskne bubienok v uchu.. :slight_smile:)) a smeje sa pri tom o 106... úžasný je :wink:

a máme novinku.. vždy keď sa ráno pri nás zobudí.. tak nás nechá ešte pár minút pospať a iba sa na náš pozerá, všetko dookola si obzerá.. chytá si nožičky a pcha si ich do ústočiek a keď sa prebudím a pozriem sa na neho, tak sa usmeje... no krajšie ráno si človek ani nevie predstaviť... taký príval lásky a šťastia.. :slight_smile:

albertine... tak tu Tvoju švagrinku a svokru nechápem.. tie ich poznámky.. ja by som si to nedovolila ani k osôbke ktorá by mala 150kg... a ty már predsa krásnu váhu.. to by si mala vidieť mňa :D do mesiaca som všetky nabrané kila počas tehu zhodila.. a teraz mám už znova tri naspäť.. a ani sa nečudujem, ja totiž priberám i z vody :grinning: no a to som si predsavzala, že pekne pomaly zhodím i tie čo som nabrala ešte pred tehu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

dadka, teším sa na recept :slight_smile:
2. lis 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, nádherná fotka .-)
2. lis 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik ninny :wink:
2. lis 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka - krasna jesenna fotecka, ste tam vsetci zlatucki

albertine - no co sa tyka mojej vahy... neviem ci obleciem nejaky kabat na zimu ale u mna to nikoho neprekvapuje vzdy to bol moj problem ale teraz mi je to akosi jedno. mozno si aspon budem musiet kupit novy kabat :wink: aj ked moja mamina mala uz take reci ze co nejdem zacvicit si aerobic a ja na nu kukam, ze som rada, ze mam mliecko pre matka a nemam cas tu riesit svoju vahu, momentalne su pre mna dolezitejsie veci.

ninny - aj nas matko je posledny tyzden extremne ukecany. vcera sme boli na cintorine pri hrobe manzelovych starych rodicov a on vyskal a dzavotal na cely cintorin. no zlaty bol :slight_smile:

my sme mali nejaky rychli vikend, v sobotu sme upratovali cely den a vecer sme mali navstevu zase. a vcera sme hned poobede vyrazili na hroby. najprv do nedalekej dedinky odkial pochadza svokor, tam sme absolvovali aj navstevu jeho brata a potom este 2 cintoriny u nas. matko to superne zvladol, najprv bol hore obzeral vsetky tie farebne kvety a sviecky ako horia, rozpraval nam a potom cestou domvo zaspal. doma som ho nachovala supla do kocika a vyrazili sme, a to uz prespal cely cas co sme obiehali hroby u nas :slight_smile: zlaticko nase.
2. lis 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Akurat citam mama a ja a je tam celkom dobry clanok - Preco niektore deti vobec nelozia, sice nie so vsetkym som suhlasila, ale aj vela veci som sa naucila, ako napr. ze choditko nebudeme mat, nie preto, ze to tam napisali, ale preto, lebo starsieho som dala do choditka, ked mal 7 mesiacov a vobec nechodil stvonosky, to sa naucil az ked mal vyse jeden a pol roka. Nechame tohoto druheho, aby si robil co chce a tak to podla mna ma aj byt.
Som zvedava na Vas nazor! :wink:
2. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka vydarena fotka :wink:
natashka maly bol na tom videu perfektny, aj Sonicka mava taketo zachvaty smiechu.
Ja som ten typ co ma po porode vahu nizsiu ako pred tehotenstvom, ale ako nahle zacnem kojit tak strasne ficim na sladkom a neviem sa ovladat, takze od porodu uz mam +3kg :sunglasses:
2. lis 2009 ve 14:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím se po pár dnech na chalupě, kde jsme byli offline. Nemám šanci teď dočíst, tak až večer.

V pátek jsme si udělali příjemné odpoledne s Černobilkou a Jeníčkem. Fotky jsou na FB. A hlásím Kryštof přerostl Jeníčka :grinning: Tomu bychom v porodnici, když jsme je byli navštívit nikdy nevěřily. Tenkrát byl Jeník o tolik větší a dnes... :sweat_smile: Je vidět, že ten náš Brouček to všechno hezky dohání :dizzy_face:

Jasimk, chodítko také pořizovat nebudeme, zakázala ho naše rehabilitační.
2. lis 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,
Brunko sa uz tyzden pretaca :grinning:
ale sme obidvaja chori,soplavi sme jak icikovci,ja si davam Panthenose a Brunkovi som kupila fyziologicky roztok,tak ten mu kvapkam a potom vytahujem, k dr zatial nechcem ist,lebo nema horucku,radsej by som vyskusala nejake babske recepty,ale neviem ci su aj pre taketo male deticky nejake :confused:
tazko sa mi pise leboBrunko mi tu bucha pestickami do klavesnice :grinning:

aj ja si casto spomenem na gubiku-co je s nou

a tiez sa neovladam pri sladkostiach vlastne ani nic ine nepotrebujem jest rano len oci rozlepim a uz mazem do chladnicky pre cokoladu.V piatok mal Tomas 30,tak som vypekala o 100-200...a vsetky kremy ochutnavala,varesky oblizovala :angry:
2. lis 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja mam dost
nas maly uz vie sa dat na 4 uplne sam.dam ho na brusko a on sup na 4 a ide dopredu.nevydrzi dlho ale panecku tieto nase deti magneziove su nejake rychle :grinning:
2. lis 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

dala som na pazravca ten recept na tiramisu (mnam, mnam), tu je link:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94386&vOffset=60&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end

maly mi uz zaspal, on od posunu casu chodi spavat takto skoro, tak co uz s nim :slight_smile: ok, vyuzijem volnu chvilu a idem nakupovat.

papa
2. lis 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
lovacka - krasna fotka, tesim sa na dalsie. :slight_smile:
Ani ja vahu neriesim,. ja zeriem - do slova - sladke na kila a neviem si pomoct... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zienky, drzte palce, ja idem zajtar do poradne...no po minulom tyzdni mam az krc v zaludku. :confounded: A zase kolikujeme...uz tyzden. A moja mamina sa konecne odhodlala a ked som somrala na koliku, tak sa mi priznala, ze ja som mala koliku tak do roka...tak ak je to dedicne :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Zienky, nekupovali ste niektora teraz cez net overal taky chlpaty teply? Ja mam po dvojickach, ale su este strasne velke...a surne by som potrebovala. Pomohlo by mi to velmi!!! Dakujem. :dizzy_face:
2. lis 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu tiramisu musim oskusat vyzera super a aj to je super ze tam neidu surove vjcia lebo ja som mala len so surovymi vajcami recept a na to si ja netrufnem veru
2. lis 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka tak asi to bude pravda s tou dedicnostou aj ja som mavala brutalne koliky az take ze ma vozili v noci po meste v aute :frowning2:
a dakujem vam fakt babule aj ja sa uz tsim na dalsie fotos
2. lis 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mne začal Sebinko posledné 3 dní vracať tak ako predtým, myslíte že to bude reflux, alebo niečo iné?? :frowning2: keď som to vravela Dr. tak mi povedala, že to môže byť tým, že sa veľmi napapá.. ale to sa mi nezdá.. veď on papa do 10 min a vždy si potom odgrgne a väčšinou mu po odgrgnúti aj vyjde mliečko...
2. lis 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny aj mne maly zacal vracat ale po par dnoch to preslo a tiez to bolo po odgrgnuti a mne tiez mamina vravela ze asi viac zjedol ako mal
2. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak hlásim, že výletníci sa z Prahy vrátili živí a zdraví. Danielka má plno zážitkov a to cestovanie ju tak zmohlo, že cez obed spala 3 hodiny a to si teda už veeelmi dlho tak nepospala. Dnes som ju ani do škôlky nedávala, lebo pricestovali o 5:30 ráno, tak aby nemala zlý začiatok. Zajtra teda začíname, som zvedavá, ako to zvládne. Ľubka si dala dnes riadneho šlofíka, spala 2 a pol hodiny a keď sa o 12:00 zobudila, dala som jej papať a pokračovala v spánku do 14:00 a ja s ňou pricucnutou. Dospávali sme dosť divokú noc a skorý budíček, lebo Ľubka oznámila príchod cestovateľskej dvojice fanfárami do plienky. A hneď na to zazvonil zdola aj zvonček.

Mufo - keď som videla fotku Soničky a Martinky pod hrazdičkou, to akoby som videla tie svoje babule, keď dám nad Ľubku hrazdu, hneď tam vlezie aj Danielka, len musím striehnuť, aby jej neublížila

Bambulka - super recept, určite vyskúšam, inak ja som pri Danielke začala s príkrmami, keď mala 5 mesiacov a jeden týždeň, lebo bola na mne pricucnutá skoro 24 hodín, uvidím, ale pri Ľubke to plánujem rovnako

Albertine - váhu určite nerieš, po 1. máš váhu úplne krásnu a super a po 2. teraz sú prvoradí naši drobčekovia, na chudnutie bude ešte časuuu, ale ako som písala, Teba váha isto nemusí trápiť

Ninny - môže to byť aj z toho, čo povedala doktorka, že sa viac napapá, teraz sa už aj viac hýbu, tak sa skôr stane, že mliečko vybehne z bruška. Aj negrcká prúdom, tak by to nemal byť problém.
2. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petot

tak pisala som na statny ustav pre kontrolu lieciv a toto mi odpisali co Ty na to?

Dobrý deň,

Slovenský a Európsky liekopis uvádza požiadavky na obsah hliníka v očkovacích látkach v prípade, že sa v očkovacej látke použil adsorbent s obsahom hliníka: Najviac 1,25 mg hliníka (Al) na jednu ľudskú dávku.
Infanrix Hexa je vakcína adsorbovaná na hydroxid hlinitý (0,5 miligramu Al) a na fosforečnan hlinitý (0,32 miligramov Al), obsah hliníka vo vakcíne je v súlade s požiadavkami liekopisu.

S pozdravom

Ing. Janka Rajnohová
2. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorrac to malo byt do temy ohladom ockovaniaaa :grinning: :grinning: :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek