• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
krásný večer babulky.. :slight_smile:
dlouho jsem tady u vás nebyla, tak jdu kouknout, jak se máte.. :wink:
i když teda poctivě sleduju fotečky na FB :wink:

my se máme dobře.. dneska jsem byla s danym na 5měs prohlídce a váží 8,8kg.. trošku zhubnul, bo na 4měs poradně vážil 8,9kg.. ale jinak je čipera, takže snad vše ok.. za týden jdeme na převážení, a když opět zhubne, tak mu dr bude odběry na testy..
asi to bude tím, jak se moc hýbe.. už dlouho válí sudy po celém obýváku.. chvilku není v klidu.. :wink:
dnes měl hexu a prevenar, takže má skoro 39 teplotku.. tak snad bude noc ok a nebude moc plakat..

mišulka je taky zdravá.. ťuky ťuk :slight_smile:
teď o víkednu byla s babi a dědou na svk.. tak je pořád ještě plná dojmů.. že prababi tam má "sepice" a "kohotka" ( překlad kohoutka, aby nevznikl nějaký šum :grinning: :grinning: :grinning: )..

asi vás trošku prolítnu, poslední 1-2 stránky, ať jsem v obraze.. :wink:
2. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

bambulka dík za recept na tiramisu - určite vyskúšam keďze je bez surových vajec

Kubko opäť nevie večer zaspať :frowning2:

Zabudla som sa Vám pochváliť že Kubko je na titulke časopisu :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3486955&vReferer=
2. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak dnes sme boli plavat, bolo to suprove, len som bola este trochu mimo ze co a ako, Terezka sa v bazene tvarila ako keby mala taky aj doma, nic ju nerozhadze :dizzy_face: :dizzy_face: hned sa rozkukala, nasla lopticku a uz sme ju museli nahanat :sweat_smile: a riadne ju to unavilo, cakala som ci nezaspi ako Nikolajko :dizzy_face:
fotky som dala na FB
2. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
este zopar reakcii
albertine nevsimaj si take reci, ja vobec neriesim ci chudnem, len som sa nahodou postavila minule na vahu a kukam ze moja povodna vaha a to sa fakt napchavam kadecim a hlavne sladkym! je to tym kojenim a tym ze to fakt neriesim :wink:

lovacka super fotka!!! jeeej vy uz ste na styroch? no toto :confused: :sweat_smile: gratulujem!

bambulka, Terezka tiez nevie spustit oci z jedla a ked je plny stol, tak hotovo...bude to pazros po rodicoch :sweat_smile: ked ju mam na kolenach a jem nieco, tak sa mi to snazi vzdy zobrat, no zatial som rychlejsia a pohotovejsia :grinning:
tiez sa mi dnes zdalo ze mi mala nechce zaspat ze je stale hladna..prilozila som ju asi 5-6 krat :confused: neviem..uvidim co dalsie dni..

ninny to vyskanie poznam, ze az bubienky praskaju, ale je to fakt radost, stale sa na tom viem zabavat :sweat_smile:
a presne tak ako Sebko, aj Terezka ako sa uz rano zobudi a vidi ze je svetlo, tak nepyta papat, ale zacne sa rozpravat s hrackami a vyskat :dizzy_face:
dnes strhla kolotoc :confused: netusim ako sa jej to podarilo...nastastie sa zrydal na zem a nie do postielky...tiez netusim ako, ale musela do neho poriadne slahnut ze letel mimo postielku...radsej nevediet :sweat_smile:

jasimk tiez chcem nechat Terezku si robit co chce, aj kamoska to tak robila s dcerkou a ked mala rocik tak uz pekne sama bezkala

misakri ahojky, som rada ze ste zdravucki a ze sa vam dari :dizzy_face:

no uz tu mam Steva, prisiel z hokeja, tak dobrunocku :wink:
2. lis 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my sme mali hroznú noc :frowning2: :frowning2: . Najprv Kubko nevedel zaspať, potom zaspinkal o 23.00 a o 24.00 sa zobudil a plačkal do 1,30 hod. Nič nepomáhalo - chodili sme po dome a pozerali, ale plakal aj tak. Aj Sofinku zobudil a to sa ona nezobúdza keď plače. Očká mal vyplakané, papať nechcel stále len tlačil pestičkami na zúbky a plakal. Aj som mu mastila najprv bolo lepšie a potom už ani to nepomáhalo :frowning2: :frowning2: On dudel nechce, ale nakoniec som mu ho natrela s Calgelom a zaspinkal o 1.30, spal do siedmej napapal sa a teraz dospáva - len rodičia sú nevyspatí :confounded: . Prvý krát takto plakal :frowning2: :frowning2:
3. lis 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak dnes to pocasicko, teda aspon u nas nic moc! Nejako sa nam kazi nocne vstavanie, lebo vzdy ked sa
prebudil, tak zacal mrnkat, ale teraz sa budi s placom, dufam, ze ho to prejde, sice ked sa napapka, tak pekne spinka dalej.
lovacka super fotka!
mufo paradny overalik!
Pisem radsej takto, abyste nemuseli posuvat stranu. Viem, ze sme to tu uz milion krat spomenuli, ale mne
stale strasne padaju vlasy a je to o to horsie, ze ich mam po pas a uz aj muz sa cudoval, co je stale
vsade tak vela vlasov, no dufam, ze to uz coskoro skonci, lebo takymto tempom budem mat za chvilu plesinu.
Drzkajte sa!
3. lis 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
mufo - dakujem za tip. :slight_smile:
Ani my sme sa dnes moc nevyspali, ale asi skor kvoli brusku... :frowning2:
jasimk - mne tiez stale strasne padaju vlasy...uplne ze riadne. :frowning2:
miskari - dufam, ze to nic nebude a u=bude to len tym, ze sa vela hybe! :wink:
Terezka supis plavkyna!! :dizzy_face:

My ideme dnes do tej poradne... :unamused: Dufam, ze ockovanie zvladneme bez teplotky.
3. lis 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, praveže on zvykne vrackať aj prúdom :(( podľa mňa by nas mala Dr. poslať na sono bruška.. a čo sa robí v tom prípade ak ide o reflux? Zahusťovat tým Nutritonom nechcem... stále kojím.. a neviem si to proste predstaviť.. a vraj po ňom hrozne zapeká:(
3. lis 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka, po akom nutrilone myslíš že zapeká?
3. lis 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny a skusala si mu vydvihnut matrac v postielke do vyvysenej polohy?a taktiez ked sa napapka tak by si ho nemala dat rychlo do zvyslej polohy len nechat v takej vyvysenej
3. lis 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, nie Nutrilon ale Nutriton :slight_smile:

lovacka, cez deň mu už dávam, v noci nie, lebo to spi polku noci v postieľke a potom s nami a v noci nevracka, ale cez deň mu dávam do zvyšenej polohy..
chvalabohu dnes ešte nevrackal, tak dúfam, že bude už len lepšie..
3. lis 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
leuska - drzime palce dnes na ockovacej poradni, hlavne aby ste sa na rad dostali :wink:
a ta dedicnost je celkom mozna aj so zubkami je to asi podobne.

lovacka - teda filipko je uzasne sikovne babatko, si viem predstavit aka si hrda mamina na neho ze zacina lozit:wink:

to ten nas betar, je pohodlny ale strasne. akurat z bruska sa pretoci raz-dva. a v poslednom case ked sa da
nabok tak sa jeduje a uz aj nozku prehodi tak to neriesim lebo vidim, ze je to len otazka casu, kym sa otoci. a
okrem toho problemom je, ze momentalne je pre neho prvorade mat vzdy aspon jednu ruku narvanu v ustach :grinning:
skor ma hneva, ze vacsinou je len na tych nestastnych laktoch na brusku, vobec sa nechce dvihat na zapastia
tak neviem co s nim :sweat_smile:

my by sme mali ist na poradnu vo stvrtok tak sa snazime este pribrat co to aby zase neboli blbe reci
3. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - tak povedz dr. nech vas pre istotu posle na to sono
ved za jedno vysetrenie nic nedas a aspon budes kludnejsia ak to nic nie je
3. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninni, Nutriton je čo?
3. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ten nutriton môžeš dávať aj keď kojíš a nemusíš ani odstriekavať mlieko, dá sa to zarobiť do 20ml vody a 2odmerky, tak to píšu na krabici a tiež to tak robím.
Snáď to Sebinkovi čím skôr prejde, to sa každá maminka naľaká keď deco takto grcká :rolling_eyes:

zuzi, Terezka je podarená na tých fotkách z plávania na FCB

daniela, Kubkovi rýchlo nech vylezú zúbky a má už pokoj, mne dnes Maťko častejšie kaká, tiež príznak rastu zúbkov, to na Kryštofka sa niktorý zatiaľ nepodal, ten už bude mať štvrtý zúbok ?!

u nás dneska snežilo, v noci pršalo a ráno zmena, poobede asi nachvíľku vybehneme von, akurát mi prišlo z
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=383600 ako a kedy ísť von -- idem kuk

a ozaj, včera som si tiež kúpila Mama a ja a tiež Dieťa - som pravidelný odberateľ a čítala som ten článok, tuším jasimk to spomínala. Také moje zhodnotenie z neho - všetko má svoj čas, nič netreba uponáhľať. Mne sa Maťko zatiaľ iba 1x pregúlil z chrbátika na bruško a to má zajtra 5mes, ale neva, to príde, už si napr. podáva hračku z ruky do ruky a to má robiť až ako 6mes ... aj tak máme krásne a šikovné všetky júnovčiatká :dizzy_face:
3. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, nutriton je pre detičky ktoré grckaju, je to vláknina zo svätojánskeho chleba..

Dadka, takže Ty to Maťkovi stále dáva a nemá to žiadne negatívne účinky? Lebo ja som na to počula všetko možné a preto sa to bojím Sebinkovi dávať.. on to ma tak, že niekedy negcka vôbec, inokedy troška a občas je to aj prúdom.. Tak sa o neho bojím.. ale ak by sa to u nás nezlepšilo, tak mu ten Nutriton asi budem musieť dávať a poprosím našu Dr. nech ho dá na sono bruška..
3. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - no uplny suhlas ze ma vsetko svoj cas a kazde babo ma ten cas inokedy :grinning:
a mne vcera prisla 1.krat mama a ja do schranky :grinning: tak som sa vytiesala asi aj my vypdneme poobede,
treba nam ist na nakup no neviem ako s matkom ci ho necham pred obchodom ci ho zoberiem so sebou dnu,
ale to ho budem musiet zase rozopinat aby sa mi tam neuvaril... uz len kvoli tomuto nemam zimu rada :sweat_smile:
3. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
a chcela som sa Vás ešte spýtať, ako je to s Vašimi detičkami a sedením.. lebo náš Sebko by už len sedel a sedel.. najradšej je na kolenách, keď mu visia nožičky... a keď leží alebo je v lehátku či v autosedačke tak sa stále zdvíha do sedu, vyzerá to akoby robil brušaky :D
No myslím si, že na sedenie je ešte priskoro, čo myslite?
3. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, Maťka nechávaš samého pred obchodom? Či som to zle pochopila? :confused:
3. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, akurát si odgrgol a šups ho aj na tričko ... ale len trošku našťastie. Mne sa zdá, že časom sa to grckanie upravuje, Nutriton mi hovorila jedna doktorka,že dávať 2x za deň a druhý doktor, že netreba, že až keby to bolo horšie a pravidelnejšie, tak to dávam len tak raz za čas a dokonca minule mi viac vygrcol keď som mu ho dala, tak neviem, ono to asi ozaj chce z toho vyrásť.

o tom sedení akurát teraz píšu v tej Mama a ja, že napr. na kolenách to je pasívne sedenie, že ozajstné sedenie je až keď sa samé posadí zo štyroch,tak že skrčí nohu a zrazu sedí :slight_smile: ale to je až okolo 8.mes
Maťko tiež robí brušáky :grinning: budú to kulturisti

alex, ja chodím s kočíkom do obchodu len tam,kde môžem behať aj medzi regálmi ale teda moc babyfriendly obchody u nás nie sú, iba dva :frowning2:
3. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - no ved prave, ze u nas je jediny schopny obchod do ktoreho vedu 4 schody nastastie dost siroke schodisko,
ze sa vytrepem aj s kocikom, a potom tazke dvere s ktorymi mam vzdy problem a schodik. najvacsi gol bol,
ked raz hned za tie dvierka cez ktore s kocikom musite prejst (uz tak su dost uzke a s kocikom som mala trochu problem) dali ten otacaci stojan s novinami :angry: ale som sa nevzdala a sice mi to trvalo ale presli sme dnu :grinning:
uz som to absolvovala velakrat ale teraz sa skor bojim aby sa matko v obchode nespotil a vonku ho neofuklo.

ninny - nechala som ho zatial len 2krat pred postou ale to som vedela, ze budem hned spat. nebol sam dlho a byvame na dedine, kde kazdy pozna kazdeho tak sa az tak nebojim. ale pred obchodom by som ho nenechala, hned vedla je krcma a to nikdy nevies co sa stade vytacka :grinning:
3. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, jaj tak to je iné :D som sa zľakla, lebo v meste si to neviem predstaviť..

dadi, asi maš pravdu, nech z toho pekne vyrastie.. len ja mám vždy strach keď tak vo veľkom grcka, stane sa aj Maťkovi, že je to prúdom? A dávaš Maťka aj do polosedu? Že ho o niečo oprieš?
3. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to vies alex ze sme kazda hrda na toho svojho drobca ked nieco nove dokaze.ja som sa pytala nasej fyzioterapeutky na plavani ze kedy by sa mali drobci pretacat a ona povedala ze spravne sa zacnu pretacat babetka okolo 4,5 -5 mesiaca ked sa nepretacaju svihom ale pekne nozicka cez nozicku takze maminky budte holavne kludne kazde babetko sa nauci nieco skor nieco neskor.ja tiez nechapem ze Filipko sa u vie pekne dat na 4 a spravit jeden posun a potom sa rozcapi ale robi to kazd den takze to uz asi naozaj prichadza do toho ako lozit :grinning: .je to nasa sikulka pretaca sa z bruska pekne aj ruzku si vie pekne pod brusko podlozit ale pretoci sa len ked sa mu chce samozrejme ze nie pre moje pekne oci :grinning: my nemame problem s pasenim konickov lebo drobec spava od narodenia len na brusku :sweat_smile: takze pekne ma rosprestrete dlane a je na celych rucickach nie len v laktoch ale ako hovorm vobec netreba porovnavat babetka.tym ze nas je zvyknuty na brusku nema problem vydrzat aj pol hodku sa tak hrat a plazit a lozit.ale zase ked si precitam ako vam krasne hajakju vasi drobci v kociku u nas to nehrozi.musi byt v polosede aby videl jedine v tedy ho viem dat do kocika poloha lezmo je u nas nepripistna.aj FIlipko chce sediet a jeduje sa ked ho tak nedame ale snazim sa ho davat co najmenej aj ked cim dalej tym castejsie sedka ale nepodopieriam mu chrbatik vankusom jedine ked je o mna oprety o brucho cize nesedi uplne v spriamene.tiez robi v sedacke brusaky a minule som ho dala do lehatka do takeho hojdacieho co mame aj v albume a on sa chytil tyzdky a posadil sa.myslela som ze odpadnem ked som ho zbadala :grinning: a u nas je este velika sranda si dat nozicky do pusinky.tiez si pekne chyti hracky dvomi rucickami a vedu u nas take ktore vydavaju melodiu ostatne su nezaujimave tak ako aj hryzatka :grinning: najlepsia je ruka mamin palec alebo plienka alebo este co vie tak si stiahne palec do rukava a takto si ho zmoli s rukavom.no uz som vela popisala idem pratat lebo u nas je ako v 45 roku :sweat_smile:
3. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninnu aj nas filipko grcka niekedy prudom a niekedy vobec az tomu nechapem a niekedy ked mu nesadne mliecko musi ist vsetko von potom sa znova napapa a je dobre :grinning:
3. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bezkam bo matko je hore
3. lis 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
už by mohla táto stránka preskočiť :angry: blbo sa mi to zobrazuje, asi aj Vám
3. lis 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa v celku normalne zobrazuje dadi :sweat_smile:
3. lis 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale posledne sa tu nejako malo maminiek schadza halo kde ste vsetky ved vonku je uz kosa :grinning:
3. lis 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
boli sme poobede vonku a keď som sa vytešovala ako krásne už vyše hodinky spinká, išli sme okolo parkoviska a
taký objemnejší ujko nakladal nákup do auta a asi si išiel otvoriť kufor a rovno keď sme boli pred ním zatrúbil.
Chudák Maťko sa samozrejme ľakol a začal plakať, ešte po pohladkaní prestal ... ale už bolo po vození

ninny, prúdom už mi dlhšie nevracal, ono to môže ozaj byť,že mu nesadne, však aj nám tak funguje brucho

dnes som si načala čokoládu Milku - srdiečka a celú radu som zjedla na posedenie, takú som mala chuť na sladké,aspoň bude mať Maťko sladké mliečko.

A aj Vaši drobci radi pozerajú, ako Vy papáte ? Mám pocit,že Maťko by aj okoštoval,keby mohol :grinning:
3. lis 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek