• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
sláva nová strana !!!
3. lis 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru aj nas drobec pozera ked papame ale nepride mi ze by vedel co robime resp ze by sa za tym aj on natahoval.ja sa dost aj obavam tych prikrmov lebo podla mna ho budem musiet nahant po celomprizemi aby nieco spapal.on nie je velky jedak no som zvedava kolko vazi zajtra ideme na poradnu.mali by sme sa aj ockovat :pensive: ale neviem nejako v noci par krat zakaslal aj ked cez den napr ani ran nezakasle.tak som zvedava co na to povie dr
3. lis 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
som ti pomohla trosku :grinning:
3. lis 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby.....len tak narychlo vecer vas docitam...zuzec pozerala som fotky na FCB ako plavete nadhera uz musim aj ja supnut nase.

no aj nas pozera ako papame ale on sa nielen ze natahuje on vytrhne z ruky a sup do ust - ked ho mame na rukach, takze rychlo vyberam nastastie neprehltol ani jedno susto. Podobne ako ostatnym aj on sa taha az si sadne ale ja ho zvalim naspat.
aj nam uz zacali robit problemy zuby uplne zvrieskne ked si da prst do ust a ma napuchnute horne dasno dolne prave vobec. No uz je hore reeeeeeeeeev spal az 20minut utekaaaaaaam zatial papappa
3. lis 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, - potrebujem poradiť.

Kubko papá z flašky Avent a donedávna takmer doteraz mal na nej dudlík č. 1. Už som mu kúpila č.3 čo je od 3 mesiacov, ale nevie s tým papať - nevie tak rýchlo hltať resp je naučený na ten menší dudlík a tam mu to ide pomaly. Keď má veľký vyteká mu to z pusy a nestíha to akosi hltať.
AKO HO MÁM NAUČIŤ NA VäČŠÍ - nevadí keď má ešte 1???
3. lis 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neexistuje velkost 2?mozno je to velky rozdiel medzi 1 a 3
3. lis 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj mamci,
jdu vas jen pozdravit, prubezne kukam a docitam co je u vas noveho. :slight_smile:

Vidim, ze chodite hodne plavat s prckama.. my mame kurz zaplaceny pro Davidka, ale zacal nejak blbnout a nechce se mu v bazenu cvicit podle lektorky, tak premyslim ze dalsi lekce prevedu uz na Misu.

dadi, na me taky misa pri jidle kouka strasne prekvapene a udivene :grinning: uplne prestane sebou mlit a je jak paralyzovany :slight_smile:

Tady je zrovna probuzeny do dobre nalady
:wink: http://www.youtube.com/user/speakczech#p/a/u/0/pczO3vKtG4U
3. lis 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
konečne sme na novej strane :grinning:

dadka, určite maš pravdu... len o naše deti asi vždy báť.. chvalabohu dnes nám nevrackal:slight_smile:
aj Sebko sa na nás rad pozera, keď papáme... vždy mu povieme, že neboj za pár mesiacov už budeš papať takto s nami:slight_smile:

dadka212, dnes som robila tie Tvoje tvarohové lievance.. mňam, mňam :slight_smile:)

Danka, Milan Ti zajtra dovezie plienky, tak ako sme sa dohodli.. okolo tej 11-11:30..

dont, malinky je zlatý na tom videjku, vidno, že sa práve zobudil.. : ))
3. lis 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
*dadka, malo tam byť "len o naše deti sa budeme asi vždy báť" :sweat_smile:
3. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka, budem doma takže o.k.
3. lis 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj uz aj mne treba plienky jaaaj musim ist kupit nejake lebo sa mi minu skor ako dorazia tie nase z polska
3. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, rozumiem reči Tvojho ľudi :grinning: :grinning: :grinning:

daniela, ja mám doma aj dudlík č.2 od Aventu :confused: Maťko mi zatiaľ pije čajík z dudlíka č.1, chcem nech musí ťahať ako z didíka :sweat_smile: :grinning:

dont, aj pekné fotečky :slight_smile: neni si na facebooku ?tiež tam máme júnovský group
3. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky - zabky, :slight_smile:
hlasim, ze na poradni vsetko ok, Teusko ma 6800g a nieco, nepocula som presne. Pytala som sa, ci je to ok, ze za dva mesiace pribral 800g a vraj je. Tak neriesim. Mam uz kludne zacat prikrmovat, tak v sobotu zacneme s mrkvickou, bude mat 5 mesiacov a 2 tyzdne. Sestricka bola taka mila, ze som ju este taku nezazila...a prisli sme prvi, tak sme ani necakali. A konecne som videla Majkinho Adamka na zivo, fesacisko to je. :wink: Pri ockovani plaaaakaaaal, srdiecko moje, ale zatial sme bez teplotky, hadam to tak zostane, klop - klop. :dizzy_face:
3. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky :slight_smile:

dadi na facebooku jsem. zrovna ted si tam pisu s brachou. zkusim se pridat :wink:
3. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
co mam zadat do vyhledavace?
3. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka, podla mna je v poriadku ak mu to z tej jednotky ide, tak mu davaj z nej, ja som dala Nikimu dvojku len preto, ze mam jedno mleicko hustejsie (tazsie sa rozpusta) tak aby mu prechadzalo. Ale redsi Nutrilon mu davam cez jednotku furt, a vodicku cez uplne najmesni cumlik - lebo je riedka, tak nech mu nejde moc rychlo...
3. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zdravím vás. Už to na mě nějak moc doléhá. Nestíhám vůbec nic. Dnes jsme přijeli z práce až za tmy. Dopoledne jsme byli ještě plavat.

Ještěže skoro všechny fičíme na Facebooku, protože ten jakž takž ještě stíhám.

Jinak nám šíleně rostou zuby. 2 jsou venku úplně a 2 už prosvítají přes dásínko. Bez calgelu si to vůbec neumím představit.

Leni, Kryštof Nutriton baští pořád a taky zahuštěné mléko a bříško už má ok. Takže se toho neboj. Lepší než aby měl poleptané cesty, ale po pravdě z toho co píšeš mi spíš připadá, že je přejedený. Protože v noci nezvrací. Refluxní děti zvrací pořád, tedy i v noci. To je na tom to nejhorší, proto se musí podkládat, aby zvratky nevdechly.
3. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme dnes boli v poradni a Ľubka má 6500g (za 6 týždňov pribrala 600g). Zároveň nás preočkovali. Zatiaľ horúčka nevystúpila, uvidíme v noci. Ľubka sa pekne pretáča na bruško, aj sa vydrží dlho na brušku hrať s hračkami, urobí aj lietadielko (nohy, ruky zodvihne). Tiež má veľmi rada, keď sedí, ale samozrejme nepreháňame a sedká len kedy tedy mne na kolenách, ale vtedy má úsmev od ucha k uchu. No a veľmi sa vždy čuduje, čo to stále dávame do úst. Minule som jej dala cucnúť z jabĺčka a len tak ľahko sa ho ani nechcela vzdať. U nás zúbky kde nič tu nič.
Danielka zvládla dnešný prvý deň v škôlke výborne, neplakala, aj učiteľka ju chválila, že bola spokojná a že veľmi pekne rozpráva. Tak sme na ňu s tatinom veľmi pyšní. No ale keď som sa jej pýtala, či pôjde aj zajtra, tak mi povedala: Ešte? Veď som už bola? :grinning:
3. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAfte babule, ako sa mi mate?

ja nic moc a to uz od vcera, Danik bol mrzuty a to sa dnes nejak vystupnovalo, zacalo to od rana, ked sa 2x za sebou pokakal, no to som ho pochvalila, ved sme mali kvoli tomu bolesti bruska, ked nemohol kakat, no ale to nic, potom revy pokial sme sa chystali k starym rodicom, ale to tak este teda neplakal, akoby mu niekto zle robil, to som mu ani poriadne plienku nemohla dat, co bol raz na jednej a raz na druhej strane a potom same mostiky robil, tak som bola spotena akoby som bezala maraton, ako sme vysli von, uz spal ako zarezany, potom sme dosli k starokovcom, tak chvilku este spal no a potom zas revy, zase to iste okolo prebalovania a potom klud, ked papal a po papani vyrehotany ako nikdy, ale tie plackania, to som plakali s nim, ved potom ani poriadne dychat nemohol, esteze sa upokojil, no ale zubky mu nejdu, tak ja neviem, co to bolo.... snad to uz mame za sebou

no ale inak dnes mi v postielke zaspal naboku, to bolo po prvykrat, tak som prekvapena,

Andreaberm drzim palce aby Lubka uz nemala horucku a Danielka je riadna velka slecna,ze bola taka statocna v skolke,

my mame zajtra poriadny a preockovanie, mam aj z toho strach, no hadam bude vsetko v poriadku, strach myslim z toho ockovania, juj, nemam to rada, no ale zas nie je to na skodu veci,

ako jasimk, aj ja som citala mama a ja, su tom dobre clanky, aj ohladne sedenia a chodenia, vodenia za rucicku, cize nechat deturence ako si poradia same, no samozrejme pod nasim dohladom, :wink:
3. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ja som sa prave vratila zo žúru :slight_smile: Musím sa pochváliť ako ma MM prekvapil. Najskôr mi pred pár dňami povedal nech si dnes na pol siedmu nerobím program. No a dnes , že o 18.00 vyrážame. Tak som rýchlo ošplechla Soničku a dala ju spinkať, no a Martinka zostala so starkými. Vymyslel cinemax, kde bol dnes babský večer. Na uvítanie šampanské a darček krabička čaju. Potom romantický film. A po filme žrebovanie o VIP lístky do kina, poukážky do Fann parfumérie a kozmetické balíčky. Potom občerstvenie, chlebíky... a nabehli tri vizážistky, ktoré nalíčili ak mal niekto záujem. Pri odchode sme dostali vzorky kozmetiky. Nachvíľu som aj zabudla, že mám doma dve deti :grinning: Bábatká vám krásne rastú. Už sa teším, keď pôjdeme na poradňu, som zvedavá koľko naša slečinka váži.
3. lis 2009 ve 21:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
prave mi zaspala Terezka, prosimpekne od siedmej som ju uspavala :angry: :frowning2: neviem co to ma zase, mam pocit ze je stale hladna...a ze sa jej vobec nechce spat...cez den papa kratko, ale vecer sa nevie dojest, dokonca uz nemam celonocne spiace dieta, vstavam k nej tak 2 krat....nic hrozne ja viem, ale uz to neni tych 8-9 prespatych hodin, ako volakedy :sweat_smile:

dadka potesi ked ti taky baran zatrubi rovno pri kociku :frowning2:
a u nas to iste ako Matko - pozeranie na ludi ako jedia je oblubena disciplina :grinning: vsetci sa na tom zabavaju lebo ona ma uplne az zatajeny dych ked pozoruje..

dont_speak michael je uzasny, tie ocka ako pozera a ta rucicka vytrcajuca :sweat_smile: a hned jak sa ide odkopat, no bombovy je :wink: a aky je uz tiez velkac :wink:

gratulujem k uspesnym poradniam - lentilka, andrea a prajem bezteplotkovu nocku :dizzy_face:

albertine my sme mali tiez dnes taky hysak, ale to ked malu obliekam ze ide spat von..neznasa to obliekanie do vsetkych tych vrstiev :unamused: mozno uz bol maly unaveny a preto tak plackal :wink:

normalne take moresy zacina mat Terezka, ze fakt zo dna na den nove veci na mna skusa :grinning: cez den mi spi len raz, aj to ked ju dam von, lebo vnutri ako ju spiacu polozim od ciciku do postielky, tak hned oci jak trnky ze ako ma dostala s tym ze sa hrala na spiacu :grinning: tak ze ju obleciem a ide sa von, ale to uz spominany hysak z obliekania...vonku ju musim chvilu mat na rukach, aby sa zvedavec poobzeral po okoli - tie nove fotky na FB ako kuka na snehuliaka, tak to je preduspavaci proces :grinning:
3. lis 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo posielam sto bodov manzelikovi, pripravil ti skvele prekvapko :wink:

dobrunocku
3. lis 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAfte bambule, aj ja som sa zlakla tejto hodiny, no maly sa zobudil na hlad, sa bojim, ze mamu uz dost rozmaznal, ze noci pekne prespal a sup ho pekne o 3 hodinke na kojit, aspon ze spi, teda dufam, idem kuknut...no spi asi tak, ze moze byt kazdu chvilku hore, ale je na boku, co sa dal sam, take je mi to divne, ze ma uz novu polohu, take nove, no ved ja sa z toh spamatam,ale co robi pri zaspavani, da sa na bok, ruku prestrci popod hniezdo k drevenym mreziam, samozrejme, ze dudel vyleti von z postielky, aj teraz je asi na zemi, no nechcem zazinat a hladat ho, a tak sa tam potom rozprava, ked ho idem vzdy pozriet, tak samozrejme vyrehotany, ze kto ho prichytil a po spanku ani stopy, raz neviem, co to vymyslel....

zuzec, no prvykrat bol unaveny, no hned po tom ako sa zobudil a napapal? :frowning2:, ale dobre, ved aspon spal, no a po druhykrat uz bol hladny, ved to nic, aspon si pyta, co potrebuje, ale taky plac, az mi srdce stiskalo :cry:
mne spi teda viackrat za den, to by som uz nic neporobila, keby nie, ale i tak nestiham a som unavena ako kon, teda zeny ako to robite, ze vsetko stihate a nie ste unaveneeeee

mufo, manzelovi 100 bodov, ze ho chvalime :wink:

idem teda za mojimi chlapmi, dufam, ze maly spi, papapapa o rozumnejsej hodine :wink:
4. lis 2009 ve 04:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby, som teraz viac unavena ako ked som bola v noci hore, sa mi snivali take nezmysly, ze som ani spat radsej nemala ist, ale to bol viac stav bdenia,o 6 hod. som mmanzela musela vystrojit a ze o 7hodine si iden ku Danikovi lahnut a on sa akurat zobudil :confounded: , tak sa napapal,bol troska hore a zalahol, nastastie, nech si oddychne, dnes ho caka preockovanie, ja by som sla s nim, no treba mi dohnat vela veci v domacnosti a po lekarke to asi nestihnem, kedze bude stale s nim a kontrolovat ho, ci nema horucku, tak sa ozvem asi az na vecer, tak pekne sa majte a dajte pusy detickam za mna, pa
4. lis 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

mufo ze muzicek ma moj obdiv, ze Ti takto zorganizoval vecer - super!

Albertine ja som dnes v noci bola hore len 2x a ked si clovek na to zvykne, tak mu to uz ani nepride! Ked v noci zacne mrnkat, tak hovyberiem, sadnem na hojdacie kreslo, napapka sa, zdvyhnem ho hore na jednu minutku, polozim do postielky, idem na WC, napijem sa a idem pokracovat v spani. Takze zvyk je zelezna kosela. Drzime palceky, aby Danusko dobre zvladol preockovanie a Ty sa drz a nelutuj ho velmi, lebo potom bude citit, ze si z toho vystrasena a bude sa bat aj on!

zuzec ber to tak, ze kazde 3 tyzdne su ine a mozno Terezka bude zase spat celu noc. Mna to nocne vstavanie nejako tesi, ze som s nim aj v noci v kontakte.

Lentilka a andreaber gratulujeme ku peknym vaham a dufam, ze deturence nemali teplotky!

My sme vcera zacali robit tazku gymnastiku :grinning: maly ked lezal na brusku si zacal davat kolienka pod brusko a to boli teda vzdychy, starsi ked to pocul do vedlajsej izby doletel s otazkou, ci to tak strasne nahlas tlaci do plienky, ale bol podareny ako sa snazil.

Vsetkym prajeme peknucky den!
4. lis 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile:

marti, nechce sa mi veriť, že je prejedený :grinning: šak on papa väčšinou tých 5min... občas potiahne 10.. ale aj tak mi to nepríde veľa.. a kojím ho vtedy keď si vypýta... cca každé 2-3hodky.. niekedy vydrží i 4.. no veď uvidíme :dizzy_face:

dont tu nás najdeš
http://www.facebook.com/group.php?gid=114426071215
:slight_smile:

Zuzi, no pekne dlho si ju uspávala... vidím, že tiež občas vymýšľa... ja som Sebka včera dávala spať "len" hodinku.. zaspal o desiatej :D ale predtým spal polhodku od siedmej..

albertine, aj ja som mala blbu noc.. bolelo ma hrdlo a snívali sa mi totalne blbosti... bola som viac hore ako som spala..
4. lis 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte aj u nas bola strasna noc ja som hadam ani vobec nespala :sweat_smile: drobec bol nejaky umrncany a spal mezdi nami kedze v postielke nechcel byt a to on cestoval po celej posteli ako kral a ja som sa nemala s mm kam ulozit :confused:
4. lis 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, akurát sme prišli z vychádzky, vonku sú len 2°C ale keď to moje zlatíčko najradšej spinká vonku, tak sme sa zababušili a po hodinke sme doma :slight_smile:

ninny, tuto máš celkom fajn rozpísané o refluxe a ublinkávaní
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-problemy/reflux-gastroezofagovy-reflux

mufo, manžel má pochvalu :wink: toto moc chlapov nespraví, skôr tak sami pre seba, mne Martin oznámil,že pôjdu s kolegom na jeho chatu oslavovať narodky - pánska jazda, ako hovorí moja kámoška,ešteže máme malých chalanov tí to majú vo svete ľahšie :sunglasses:

Lentilka a andreaber, dúfam,že bez teplotky :wink:

albertine, aj Dankovi prajeme bez teploty po očkovaní
4. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :slight_smile:

my sme mali vcera krasny vecer. matko bol na deke na zemi a mal taku nejaku potrebu sa sam zabavat tak som ho fotila a natacala na kameru a sa vypinal raz na jednu raz na druhu stranu si vravim, ze to vyzera, ze sa kazdu chvilu pretoci na brusko. potom asi 2 krat sa nadvihol uz aj hlavkou ale ho to vratilo naspat. a na treti krat ani som nevedela ako sa pretocil na brusko, uuuuuuplne sam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. akurat, ze ja som to nenafilmovala lebo som si prave pozerala stare zabery, ze aky bol malinky, a manzel prisiel a ukazuje mi, ze matko sa pretaca :sweat_smile:

dadka - no ja mam pocit ked papam, ze matko by mi to spapal cele keby mohol. tak kuka na mna tymi svojimi ockami, ze by som mu najradsej hned dala :grinning: tak dufam, ze to znamena, ze nebudeme mat problem s prvymi kasickami a papanim prikrmov :wink:

daniela - mozno by fakt potreboval najprv ten c.2 a potom postupne prejst na 3 :wink:

leuska - dufam, ze ste bez teplotky, krasnu vahu mate a super, ze ste sa hned dostali na rad. ja na zajtra chastam presne opacnu strategiu, chcem ist ako posledna takze pojdem tak 15-20 min. pred koncom ordinacnych lebo teraz sa mi zda vela chorych deti tak aby sme nieco nechytili

zuzec - nas matko prespal celu noc len asi 2 tyzdne, teraz posledne 2 tyzdne sa zacal budit 2-3 krat. ale je to celkom fajn lebo hned potom buvame ale aj tak vstavam rano nejaka nevyspata a potom ma boli hlava. najhorsie je, ze cez den neviem spat akosi aj keby som si chcela zdriemnut. a ja uspavam matka vzdy dnu, aby som von nevymrzla, ked zavrie ocka ho zabalim do fusaku a deky a potom ho len supnem von. sa mi to osvedcilo lebo predtym som hned na druhy den bola nachladnuta.
4. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, ja som bola ako snehuliak aj s čapicou, zimnou bundou a samo pančuchy :sweat_smile: :grinning: ale zima mi nebola a to je hlavné

a zabudla som zablahoželať dnešným 5.mesiačikom spolu naroditeľom s mojím Martinkom :grinning: a to:
Matejkovi - alex, Jendovi - cernobilka, Samkovi - mici11, Sophinke - katka1981, Vašíkovi - moloko, Ella - bene a Justýnke - ajajanku
nech im všetkým stále chutí papať a sú zdravučký :slight_smile:
4. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek