• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
jej pripajame sa s blahozelanim dnesnym oslavencom :slight_smile:
4. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
blahozelam k 5 mesiacikom!
ajj Brunko so mnou stoluje zatial len v FP lehatku,ale tiez sa na mna nevie vynadivat.Ja som mu uz dala oblizat v nedelu slepaciu polievocku a dost sa cudoval a oblizoval.Ked ho tak pozorujem pri kojeni,tak on asi bude riadny papkac :sweat_smile: .A v rodine sme sa dohodli ze mu na mikiho vsetci spolu kupime stolicku na papanie a vyzivy.
4. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj ja som bola včera z toho môjho muža poriadne prekvapená. Ked sme nemali deti tak ma často takto potešil ale teraz akosi na takéto zábavky nieje čas, takže už dlllho nič nebolo. Dadka aj MM má už zorganizovanú chatu s kamošmi. Dostal odo mňa hubovú aby sa radšej staral mne o nejaký program a nie kamarátom, ked som vkuse s deťmi. Tak si to vzal k srdcu. Bolo to srašne fajn.
Aj my gratulujeme k výmesačníku :grinning:
4. lis 2009 ve 13:56  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babulky, tak som uz tu, prezili sme ockovanie,plakal len chvilku, ked mu davali inekciu a po nich, akoby utal, tak hadam bude dobre, no plackal, ked ho pani doktorka prezerala, lebo sa akurat zobudil a vonkoncom nemal bńaladu, aby ho tam niekto natahoval, esteze ju neocikal :grinning: , vahu mame 6480 g, a prikrmy mu mam davam, ked sa bude blizit k 6 mesiacu, takye niekde v polovici decembra, inak mi kazala priniest Danikov moc na buduci tyzden, tak si to zeny predstavte ako ja budem chytat jeho moc, no to bude.....teraz mi zaspinkal, chudacik maly, je to ale pravda ako jasimk napisala, ze ked ho budem lutovat, tak to vyciti a bude plackat este viac.....

blahozelam vsetkym pokladom, co maju 5 mesiacov, juj, nech i nadalej su zdrave a robia rodicom radost :grinning:
4. lis 2009 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babušky

no mufo skveli manzelik 100bodov ved si si zasluzila,
alex gratulujem k prevrateniu sa ja to tiez nikdy nestihnem natocit ako naschval :grinning:
Dnes sme boli s Bashkou a Nikolajkom plavat je to parada! Niki je suprove babatko nic ho nerozhadze uplne kludnucky pohodak zato moj certisko mi dal vecer zabrat skoro vobec nespi. Ani to plavanie ho nejak extra nezmohlo do kelu by potreboval asi dve lekcie za sebou. Dokonca som uz rozmyslal nad tym, ze vecer ho prikrmim lebo to nieje mozne aby sa 5x budil a cez den je jeho maximum 20minut som fakr odpalena.
4. lis 2009 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
no a tu su dvosledky mojho nespania skveli s makkym i no boooze
4. lis 2009 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja sa pripajam k blahoželaniu dnešným oslavencom.. krásných 5. mesiačikov :wink:

Dadka, ďakujem za link.. idem hneď preštudovať :wink:

mufo, fakt perfektné prekvapenie.. i ja by som brala :grinning:

My sme dnes so Sebkom sedeli pri ockovi za PC, pozerali sme fotky.. zbierali úrodu na FV a tak.. a Sebko všetko komentoval, smial sa.. až po chvíľke som zacítila ako mu "padla" hlavička.. pozriem na neho a on spinká :dizzy_face: :confused:
4. lis 2009 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Všem pětiměsíčním vše nej :slight_smile:

Adél můžu zveřejnit tvůj recept na RAFAELO KOLÁČ?
4. lis 2009 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky,
ako sa mate? :slight_smile: tiez blahozelam detickam k 5 mesiacom, Bubu mal vcera. :slight_smile:
dnes sme boli na poradni, od zajtra mam zacat s prikrmami, trochu sa toho obavam... doktorka povedala, ze som uz kludne mohla zacat aj predtym aj sama /? :rolling_eyes: / a ja som cakala na instrukcie od nej, ved nemam ziadne skusenosti/... no, takze neviem celkom co a ako, mozno mi tu niekto poradi, nech neuvarim malickemu nejaku nechutnu žbrndu... :frowning2: ona povedala, ze mu mozem urobit hned polievku z mrkvy, petrzlenu, masa, pridat trochu masla, ale to sa mi nezda, ved vsade sa pise, ze sa zacina iba jednym druhom zeleniny...
som zvedava, ako to bude maly znasat. v poslednom case zle papa, staci mu malo, aj to len raz za 4-5 hodin, krmila som ho pocas dna teda len 4 krat a pri poklese vahy zacala som ho budit na jedenie aj v noci /maly prespi krasne celu noc/. vcera prvykrat cez den mi jedol az o pol stvrtej /proste nechcel/ a dnes prvykrat az o jednej... tak ja nechapem. chvalabohu je vesely, podareny, culy. tak dufam, ze nie je chory.
no a doktorka nas posiela na ockovanie, ach jaj...
4. lis 2009 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
aj ja sa pripajam s blahozelanim k 5.mesiacikom Vasim detickam-ale ten cas leti...hlavne nech su zdravucke a robia Vam len radost...
4. lis 2009 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tiez prajeme vsetkym spoluoslavencom vsetko naj, hlavne nech su nam zdravucki :grinning: tak to strasne leti

katka - urcite si dostala v porodnici ten babybox. tam bola knizka mama a ja 1. rok. tak tam je to uplne superne a jednoducho popisane, su tam aj receptiky. ja by som urcite nezacinala tak zhurta ale najprv mrkvicku, neskor k nej petrzlen, kalerab, masko ale postupne. mne sa velmi paci ako je to napisane v tej knizke - tak prehladne a polopatisticky, ze som to aj ja pochopila. tak drzim palceky nech damianko papa o dusu :wink:

dadi - tak aj u nas vecer snezilo a dokonca sa to drzi na trave a tak, normalna kalamita :grinning: :grinning: :grinning:

dnes sme sa nepretacali, matko bol trosku mrzuty a stale ma rucky v puse, ach tie nase dasienka :frowning2: a varila som svoj prvy gulas. a teda podla mna sa podaril dala som si 2 taniere len dufam, ze matkovi nebude vadit trosku bol stiplavejsi.
zajtra mame poradnu tak sa potom ozvem ako sme dopadli, normalne mam uz teraz strach co bude zase :confounded: ale si vravim, ze prinajhorsom nam povie, aby sme uz zacali davat prikrmy tak pojdeme na mrkvicku, no co... :sweat_smile:
4. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
cernobilka, už je na modrom pažravcovi :wink: som rada, že je super, najlepšie na tom,že to dala mi recept na facebooku moja bývalá kolegyňka a martinkamil chcela nech to skopčím do modého pažravcova :dizzy_face: ja som ho ešte nerobila, ale po tých samých kladných recenziach urobím :grinning: :grinning: :grinning:

bvvvvvvvvv d fv hhhhhhhhhhhhhhh - tak to je od Maťka :grinning: poďakovanie za blahoželania
4. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
idem si s ním ľahnúť, inak už o takomto čase spinká, ale sa prebral, tak zaspí len s Maminkou :slight_smile:
Dobrú noc :wink:
4. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte

všetkým 5-mesačným želám veľa veľa zdravíčka, nech ďalej pekne rastú a robia rodičom veľa radosti

Ľubka zatiaľ bez teploty, v noci sa mi zdalo, že má teplejšiu hlavičku, ale keďže priebeh noci bol rovnaký ako vždy (veľmi častá kontrola, či je mam prítomná :slight_smile: ), tak som to neriešila. Akurát dnes bola umrnčaná, ale to si pamätám, že bola po očkovaní aj Danielka. Ďakujem, že ste na nás mysleli.
Dnes ti bola pod Tatrami riadna kosa a začal fúkať aj taký protivný vietor, no ja som sa prechádzala vonku 2 hodiny. Ľubka sa totiž o 10:00 ukladá spinkať, no a po Danielku stačí prísť o 12:00. Tak som si zopákla svoje dlhánske prechádzky, ktoré som absolvovala pri Danielke.
K tým prvým príkrmom. Dám taký malý tip, čo mám odskúšané od Danielky. Ja som nevarila mrkvičku, pretože nie je ľahké zohnať takú fajnú sladkú, ale kúpila som Hipp mrkvičku a je výborná. Môžem povedať, že v mojom okolí s ňou začínali všetky mamičky a detičky ju baštili jedna radosť. Tak ak sa neosvedčí varená mrkvička odporúčam vyskúšať.
4. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte
tak sme uz po ockovani aj my :pensive: a zvladli sme to trosku s placom ale potom v celku v pohode.malemu som dala po ockovani panadol a dostal aj pred spanim tak hadam to bude bez teplotky uz do rana aj ked minule mal aj s panadolom teplotku :rolling_eyes: vazime 6610g a meriale 65,5cm :dizzy_face: mame primeranu vahu na vek a na dlzku a vraj sme nadhernucky :dizzy_face: teta dr a sestricky sa nevedeli vynadivat tak som bola velmi rada :grinning:
zatra uz mame 5 mesiacov aj my tak uz budeme tiez v klube aj s babulkinym Simonkom :dizzy_face:
k tym prikrmom mne kazala dr ze mozem kludne pockat do konca 6 mesaca ale ze to netreba potom dlho odkladat lebo mala pripady ked deticky medzi 7-8 mesiacom zacali odmietat jedlo uplne a vyziadavali si len prsnik.
4. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
andreaber, ta hipp mrkvicka, to je zeleninove pyre vo flasticke?

alex, vdaka. ja mam taku knizku, ze "rodicia a ja", mozno je to to, co si myslela... :wink: lebo v nemocke som nedostala nic, ziadny box, iba ak u gynekologa.
4. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
kati ty si nedostala box ked si odchadzala z porodnice? :confused: ja som dostala :sweat_smile:
4. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
a k tym hippkam ja som zase pocula ze su velmi sladke a ze deticky potom nechcu papat normaln zeleninku :confused: ze radsej uvarit normalnu mrkvicku a dochutit MM
4. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
hlasim, ze Teusko uplne bez teplotky, tak parada. A dnes aj bez koliky!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Mufkovmu manzelovi aj ja 100 bodov pripisujem. :slight_smile:
andrejka - dakujeme za tip na mrkvicku :dizzy_face: A ze "ved uz som bola v skolke" je superske! :dizzy_face: :grinning:
alex - drzim palce na poradnu :slight_smile:
Dnes riadna kosa, som bola dve hodky von, ale aj v termopradle. :wink: Blahozelam aj ja k vymesaciam deticiek.
4. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Áno Hipp to ja také zeleninové pyré v malom poháriku a táto teda nie je presladená (nie je vlastne nijak dochutená), neviem ako ostatné, ja som nič okrem mrkvičky nekupovala. Lovacka ja mám teda len pozitívnu skúsenosť. Ono detičky aj tak uprednostňujú sladkastú chuť, lebo samotné materské mlieko je sladké a keď sa pridá do normálnej mrkvičky tiež ju len osladí. Ja som teda príkrmy nedochucovala vôbec materským mliekom. Chcela som odlíšiť takéto papanie a papanie mliečka. Danielka zvládla príkrmy úplne ukážkovo.
4. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
andrea tak ja nemam osobnu skusenost takze ja len som napisala co som pocula :sweat_smile: takze netvrdim ze to musi byt zle alebo dochutene.ja som raz v naglicku skusala tieto hotove prikrmy a poviem vam vobcec sa necudujem ze ich prcek nechcel :grinning: ale uvidime ja planujem na cesty a tak tiez sem tam dat hippku
4. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Lovacka to je v pohode, treba si vymieňať infošky, tak ide všetko ľahšie.
4. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som tiez zvedava ze ako zvladneme prikrmy :grinning:
4. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ešte som chcela, že máš pravdu ostatné hotové príkrmy sú už dochutené a je veľa detí, ktoré uprednostňujú práve tieto. Mám kamošku, ktorej malá odmietala najprv varené príkrmy a práve baštila len Hipp, a nič sa nestalo. A teraz už spapá všetko. Dôležité je, aby detičky papkali, či už hotové alebo varené, postupne sa naučia na všetko, Hlavne sa nestresovať. :wink:
4. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
čaute babulky, ja iba na skok, som sa už pridala do témy na FB :slight_smile:

mám chorú Danielku aj ja som chorá, tato to priniesol domov a dostal to aj syn...chlapom to prechádza a nám babám to vypuklo :stuck_out_tongue_closed_eyes: chudiatko moje malinké nemôže poriadne dýchať a aj teplotu mala 38,3 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zajtra vás dočítam...
4. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadka tak nech to len čím rýchlejšie prejde, aby ste boli zase zdravučkí.
4. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Zabudla som sa vám pochváliť, že dnes v noci sme trhli spací rekord. Sonička potiahla 7 hodín, to ešte nebolo.
Dnes keď zaspinkala išla som do obchodu, pôvodne kúpiť nejaké potraviny ale okrem nich som sa vrátila s čižmami a kabelkou :grinning:
Nech sú vaši drobci zdravučí a už neteplotkujú.
4. lis 2009 ve 22:15  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
tak som konecne zase uspala Terezku, asi to bude mat po mne, zevraj som tiez zaspavala okolo desiatej....ale minulu noc spinkala vkuse 7 hodin a potom este po trochach ale to si uz nepamatam :grinning: takze neni to take hrozne ako som sa bala

gratulujem k 5 mesiacikom vsetkym babatkam, my mame zajtra :dizzy_face:

albertine som zvedava ako budes chytat to ciko, potom nam to popis :sweat_smile: :wink:

dadka212 nech ste rychlo zdravucki, hlavne detulky, aby im to rychlo preslo :frowning2:

lentilka super super ze ziadna teplotka, ani bruskabol len tak dalej :dizzy_face:

idem si kuknut nieco v tv...aj ked by som mala ist radsej spat...este som aj hladna :angry:

dobruuu
4. lis 2009 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
caute babulky :slight_smile: :slight_smile: blahozelame vsetkym 5 - mesacnym :slight_smile:
my sme dnes boli na plavani, ako uz Natashka pisala, a bolo super, akurat ked deticky plavali na takej doske, ze lezali na bruskach, Nikinko sa nevedel este tak dobre vzopriet na ruckach, zato Natashkin Dominik, ten bol hotovy namornik, obzeral cely bazen :slight_smile:

a boli sme aj na preockovani, sestricka s mojim muzom na mna spravili fintu - kym som sa bavila s doktorom, sikovno ho pichla sestricka, Viktor ho drzal... som sa spamatala az na zaplakanie, a to bolo az pri druhej nozicke, priskocila som k nemu a on taky krasny usmev na mna hodil :slight_smile: a teplotku zatial nema (klop klop) a zajtra ideme na to sono, ci nema reflux... dufam ze nie

a Nikolajko meria 66 cm, vazi 6640, a od buducej stredy mam zacat s prikrmami - tesim sa :slight_smile: najpr mrkvicka, potom postupne kalerab, zemiacik - ze po jednom tie zeleniny mam skusat, ked to zvladneme, tak vecer ryzovu kasu a ked aj to, tak na desiatu ovocie... jupiii uz mam velkeho chlapceka :slight_smile:
4. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi, Kubko si to zaspávanie odkukal asi od Terezky. Tiež zaspáva neskoro. Predvčerom o 22.30,včera o 22.00 a dnes o 21.30. Aspoň že do rána spinká..........kde sú tie časy keď zaspávali o 20.00 - darmo sú už veliký :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek