• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Cafte babulky, tak sa mi zase zobudil v noci, no teraz aspon o 3.30, nie je to akoby prespal celu noc, ale mal aj teplotku, tak sme mu supli Nurofen a teraz spinka, cely den vcera nam nekurili ani tepla voda nesla, esteze sme boli u starkovcov, ale na vecer sme prisli, to som len vtedy zistila, tak som ho na noc nakuklila, ale bola poriadna zima v spalni, esteze to pustili, zevraj bola niekde havaria, tak to museli 2 dni opravovat, :angry:

bash, gratulujem, ze maly to ockovanie tak krasne zvladol, len jedno nechapem, ze naco hovoria zacat s prikrmami od konca 5 a 6 mesiaca, ked pediatricky to odporucaju vam uz teraz, hm, ale asi vedia preco...
5. lis 2009 ve 04:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mame dnes 5 mesiacov spolu s lovackinym filipkom :sunglasses: lovacka, gratulujem.

manzela mam doma, dal sa vypisat, tak valcime vo dvojici. idem akurat volat Dr co s tym nasim nestastnym ockovanim, stale nie je ockovany a teraz tie nase chripky doma. jaaaj, neviem.

maly sa uz sice pretacat vie, ale vobec ho to nebavi, takze robi to, len ked musi, t.j ked ho mamina do toho nenapadne dotlaci :slight_smile:

daniela, zavidim, ze spite celu noc, ja nieco take uz asi 2 mesiace vobec nepoznam. simonko chodi spat sice velmi skoro (medzi 6-7), ale budi s av priemere kazde 2-3 h, takze ja som permanentne nevyspata. spominam s laskou na jeho prespate noci do veku 3,5 mesiaca, potom zlom a teraz fakt nespi.

no a co sa tyka jedla, tak ja mu uz davat olizovat lyzicky a tak, cucka jablcko, vsetko ho strasne zaujima, doslova mi trha jedlo z ruky. no a odporozoroval odo mna, ze prezuvam, ze sa mi hybu lica a stale to po mne opakuje. teda vezme nieco do ust a rozhybe si licka, aby jedol ako "my velki". je uzasny :slight_smile:
5. lis 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj a samozrejme zuzkina terezka ma tiez 5 mesiacikov. gratulujem.
5. lis 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, vidite uz aj vy na svojich drobcekov povahy ake maju?

simko je jednoznacne po manzelovi, je to taky typicky chlap v malom - rozvazny, detailista, vie sa sustredit, miluje maminku (to ma asi tiez po nom :slight_smile: ) a vela a rad papa :slight_smile: .
5. lis 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky tak rada by som si k vam sadla poprecitovala a aj vam napisala. Len nada sa mi.
Idem k vam naskok o radu prosim va. Mala my cez den a aj na vecer zle zaspava stale s placom. Zacala som jej davat medik na dudlik to ju ukludni ale polozit ju do kocika nemozem lebo by len plakala a plakala tak ked mi na rukach zaspi ju polozim. Neni su prosim vas pokojni spanok nejake kvapky alebo co? Mamina my povedala ze mam ju nechat vyplakat ze to su ruky. Ze je na ne naucena. Ja uz neviem co mam robit.
A este navyse o 1.00, 2.00, 4.00, 5.00, 6.00 papanie kratke je to hrozne. Neviem co sa deje. Vy ste tiez nechali vyplakat deticky ak boli naucene na vase rucicky? Poradte mi prosim vas. Magda
5. lis 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko
holky,mám dotaz...byli jsme na plicním ohledně kontroly po tbc a Jájovi to museli propíchnout a za 14 dní na kontrolu.Tak jsem se chtěla zeptat,jestli jste to u miminka měly některá taky a jestli se to zahojí.Mě připadá,že to má pořád dost nateklé.ani na očkování nejdeme...až to bude v pořádku.
5. lis 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Gratulujem 5 mesiacikovcom!

Magdi Vsade sa pise, ze dieta do 6 mesiacov urcite neni mozne naucit na ruky, cize je to o tom, ze je rada v tvijej blizkosti a nie, ze ste ju naucili na ruky. Podla toho, co som citala, tak sa deticky nesmu nechavat "vyplakat" lebo to neni dobre pre ich psychicky vyvin, beru to ako, ze ich nechceme a nechame ich s ich zialom a bolestou same. Ja viem podla svojho, ze ked som ho nechala dlhsie plakat, tak som ho aj dlho utisovala a teraz ho radsej hned zoberiem na ruky a utisim! No neviem, ci som Ti poradila.
5. lis 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sovice - albertine s tym mala problem, ale asi Ti odpovie, ked pride na net.
5. lis 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
breranko :slight_smile:
albertine, nam asi preto tie prikrmy uz teraz, ze Nikolajko nie je kojeny... inak nas pediater stale hovori: od 6 mesiacov alebo od 7 kil, podla toho, co pride skor... a kedze Niki uz ma 6640, a nie je kojeny, tak povedal, ze o tyzden mam zacat - po lyzicke, a postupne pridavat... aj ked jedna kamoska v parku hovorila, ze jej maly dostal prvyraz mrkvicku so zemiackom, a ziadna jedna lyzicka, na druhy den dve a tak... pekne hned na prvy raz zjedol celu davku... tak uvidime. Doktor povedal, ze po lyzickach, tak posluchnem, ved to telicko si tiez musi zvyknut na to... a uvidim, ved Niki vie dat najavo co chce...
bambulka, ano, ja uz na Nikolajovi tu povahu jasne vidim, jednoznacne moj manzel ako cez kopirak - totalny pohodak, skoro stale v klude, casto a rad sa usmieva, ma rad ludi, ale maminka by mala byt nablizku radsej :slight_smile: :slight_smile: a lubi papat :slight_smile:
magdi, no neviem ci ten med na cumlik nie je horsi ako ked ju navyknes na ruky... ja napriklad Nikolajka cez den tiez uspavam na rukach, ked nevie zaspat, a vobec v tom nevidim problem, obleciem ho, pohojdam, pomojkam a ked zaspinka, dam ho do kociku a na balkon. Vecer zaspava sam, a ked nevie zaspat, sadnem si k nemu, chytim za rucicku, hladkam po tvaricke,spievam mu potisku, rozpravam - a on zaspinka. Ale niekedy to dlho trva, vyzaduje to trpezlivost. Som stastna, ked vidim, aky je spokojny nakoniec, a viem, ze jedine co potrebuje moja pritomnost....
5. lis 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dnes gratulujeme Filipkovi, Terezke a Šimonkovi a ešte podľa múdrych tabuliek sa 5.6. narodili Barča od zihu - tá tu už dlho nebola :confused: a tiež Riško od tweety18 :slight_smile:

magdi, med na cumeľ nedávaj, to sa nemá, aj keď to naše mamy robili, med je silný alergén a je nebezpečný pre malé deti, navyše - aj môj brat tak dopadol, úplne mal pokazené zuby a doktorka mu povedala,že to je následok cumľania medového dudlíku. Na pokojný spánok sú určite Homeopatiká, v lekárni Ti poradia, skôr si myslím,že či neplače že ju niečo pobolieva alebo je ešte hladná ? Doteraz Ti to nerobila ?
5. lis 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda - nasa tiez zaspava len na rukach. manzel sa za to na mna hneva, ze som ju tak naucila (ale myslim, ze obaja). ja to zatial nejak neriesim. tiez mi mama hovori, ze ved ju nechaj chvilu plakat a mozno zaspi. svokra tiez furt do mna hudie, ze aha, na ruky ste ju naucili ale ked mala zaplace, tak je prva pri postielke a uz ju berie...
nasa sa uplne v klude sama vyhra, polezi si, posedi v lehatku, ale akonahle je unavena, musi na ruky a behom 5 min. je hotova...
inak - ten medik na cumel, to by som asi nerobila.
5. lis 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
"jedine, co potrebuje, je moja pritomnost" som chcela napisat

a este, ze nikdy ho nenechavam vyplakat - ved ked place, znamena to, ze nieco chce odomna (ak je nakrmeny a prebaleny, tak pravdepodobne len byt so mnou) a nevidim dovod mu to odopierat...
5. lis 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, hipp ma caj na dobru noc

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/napoj-na-dobrou-noc-1.html

s tymi zubami - mam 5 rocnu sesternicu, doteraz cmula dudel a ma ich uplne zhnite, hnusne, fuuuuj. tiez medik a v kombinacii s dudlom...brrr
5. lis 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi....já ze své zkušenosti taky nechávala vyplakat.rvalo mi to srdce,ale musíš to vydržet,protože později budeš chudák....Majda bude čím dál víc těžší a odvyknout už bude později horší.čím dřív,tím líp.večer okoupat,napapat,odřihnout,pohladit a šup do postýlky a pokud možno nesvítit.Jirka mi taky málokdy usne v kočárku,už si zvykl na postýlku.
a to že se malá budí v noci tak často,může být zoubkama...a medík moc nedoporučuju...rychle si na to zvykne a později by mohla mít zkažené zoubky.
tak ti magdi přeji silné nervy...stojí to pak za to.večer mimuš položíš a máš klid.znám to,věř mi.U Pavlíka jsem měla ten samý problém jako ty,ale u druhého to prostě nejde ho mít při uspávání na rukách.Pa
5. lis 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiež nenechávam vyplakať, môže okrem tej psychickej ujmy dostať aj pruh, môjho bratranca žena kôli tomu musia ísť s malou na operáciu, lebo ona je od malička veľký plačko

bash, tak teraz už viem,prečo doktor chcel odo mňa dávať Maťkovi tie šťavičky, veď už vtedy mal na poradni 7140g :dizzy_face:

bambulka, Maťko je po mne smejko a taký kľuďas, ale keď sa jeduje,že je hladný, to je celý tato, s tým tiež nie je reč,keď je hladný :grinning:
5. lis 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak by Ste mali záujem, môžem Vám poslať na mail naskenované recept pre detičky z časopisu Mama a ja - špeciál - Výživa deti , ak chcete napíšte mi do IP mail na ktorý to mám poslať :wink:
5. lis 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky...já to nemyslím tak,že nechávám Jiříka plakat tak dlouho dokud neusne,ale opravdu si zvykl na ten náš režim,protože si fakt nedovedu představit,že bych to dělala stejně jak u Pavlíka.Ted mám dvě děti a stíhám toho více než s jedním mimuškem.Myslím,že ani jeden citově nestrádá,věnuji se oběma klukům stejně.dokud nebyl jiřík na světě,tak po celou dobu jsme museli pavlíka uspávat,bez nás neusnul,trvalo to i hodinu než usnul a to je fakt vyčerpávající,ted už to prostě nejde,musel si zvyknout a dokonce se i poobědě do postele těší.
je to prostě o nějaké m zvyku a režimu,bez něj to u nás nefunguje.Jiřík s Pavlíkem chodí spolu kolem 12 spát a já si aspon navařím nebo vyžehlím....nebo prostě odpočívám u pc.
5. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky...
magdi..medik na dudu nepomaha..ozaj je asi mala zvyknuta na ruky,no mozno ju daco trapi,napr zubky..neviem ci kojis alebo nie,no deti ak maju bo tak potrebuju citit maminku a zvyknu si pocecat..ale ak nekojis,tak skus pozriet dasienka..mozno by dajaky gelik pomohol...ale ak ani to nie,tak ju fakt nechaj poplakat,lebo neskor to bude horsie.

sovice,nam ockovanie cele zahnisalo..potom mi kamoska,detska sestra, poradila first..neviem ci to poznas,no je to velmi dobre,nam to vytiahlo vsetok hnis a uz nam to hoji do normalnej rany
http://www.aloevera.jp-design.sk/produkty.php
5. lis 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

jani, ja som praveze nedostala ziadny kufrik pri odchode z porodnice... neviem. mozno som si mala pytat, mozno ti inac ani nedaju... hm, zvlastne :confused:

tak na prve ockovanie nas vedia objednat az na zaciatku a koncom januara, super :slight_smile: . tak rozmyslam, ze pojdeme, az ked bude mat Daminecko 8 mesiacov. :slight_smile:

no, mrkvicka pride dneska ako dalsi chod, idem ju pomalicky uvarit, za dve lyzicky, to je sranda, tak malo som este nikdy nevarila :grinning:
5. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
neverim,ze si dieta nevie zvyknut na ruky,lebo moja prva dcera si zvykla stale sa pytala na ruky a hlavne na vecer som ju nechala placka, prvy vecer to bolo dlhsie,potom uz vzdy kratsie a kratsie..islo mi srdce puknut,no na treti den som ju okupala nakrmila a krasne zacala spavat sama a bez placu.
medovy dudlik,moja dcera ho nikdy nemala a zubky jej odhnili od antibiotik
5. lis 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny dnicek

takze, magdi
ja tento problem riesim uz skoro 5mesiac. Dominik cez den pospi tak 20minut a to podotykam aj ked bol totalne male babatko no vtedy dal hodinu no.....a nasa noc??? asi tak zaspi o 21:00 potom spi az 3hodiny :sweat_smile: no a od 00:00 je kazdu hodinu, hodinu a pol hore aj ja som z toho na prasky lebo som totalne vycerpana ale pokial mliecko mam nechcela som ho dokrmit len preto aby spal....neviem ci uz ale nezvolim toto mensie zlo ved uz je tesne pred prikrmami lebo cez den uz zacinam vidiet dvojmo :sweat_smile: :confused:

K tej povahe :grinning: no jasne Dominik je to maly cert nervavy a to jasne po mne ja som tiez male klbko nervov a chuaka som asi v tom mliecku aj pocas tehu nadopovala adrenalinom :sweat_smile: , nevydrzi sekundu v klude stale jaci pisti kope niekedy sa az zlosti takze sa neuveritelne tesim ked zacne behat aaaach. Ale je to neuveritelny smejko
5. lis 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak 5 mesiacikovym posielame pusinky a samoska ze aj nasim kamosom a kamoskam co su pred alebo za nami narodeny.ja maleho tiez nenecham plakat :sweat_smile: proste mi to neda si ho nevsimat ked place resp aj ked vecer zaspava a zacne plakat tak sa ho snazim uz nevyberat z postielky len pohladit chrbatik a vacsinou to pomoze.ale drobec poesledne dve noci nechce spat v postielke ked sa zo budi na kojenie v noci.zaspi vecer v postielke a potom place ako na raty :sweat_smile: neviem co to ma znamenat len dufam ze to nebude trvat dlho elbo som max nevyspata ale to je nas tu asi viac takych :grinning: ale ked mrnci napr ked ma pusteny kolotoc alebo je na podlozke tak to ho trosku necham pomrncat ale nakoniec si ho aj tak zoberiem :grinning:
5. lis 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha este k tomu uspavaniu ako ste pisali. My tiez uspavame na rukach, ale co je horsie od tej 00:00 rano je aj v nasej posteli kedze pije kazdu hodku tak ja pri tom zaspim a uz ho nevladam davat do postielky. Skusala som to par krat ale to som sa zobudila a dieta v postielke alebo v nasej posteli a vobec som si nepamatala kedy som ho prekladala takze nedajboze by mi v tej hladine alfa spadol. Bude to kriz odnaucit ho spavat mimo nasej postele :pensive: :pensive: viem, ale to tempo vstavat 6x za noc a prekladat ho nezvladam takto sa len zobudim na plac dam papat a spime dalsiu hodku :grinning:
5. lis 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este k tomu mediku.je to silny alergen takze bacha na to :confused: a tiez si myslim ze take male babo by az take mnozstvo sladkeho nepotrebovalo.a nas maly tiez neznasa kocik tiez ho tam dam az ked spinka resp ked je v pololahu ze vidi pred seba tak niekedy zaspinka aj sam ale to sme v sportiaku do vanicky sa nezmestime a aj ho to uz nudilo :grinning: inac cez den zaspava na dide a ked sa mu neda tak ho supnem do manduky spravime si kolecko vonku a hned zahajka manduca je moja spasa :grinning: :grinning: v nej stale hajka
5. lis 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa aj nas drobec spava s nami v posteli a uplne mu staci ked si na mna vylozi nohy a jednou ruckou si chyti jednu didu a druhou podpiru alebo tricko resp pyzamo :grinning: keby nas niekto videl tak spadne na nos maly v tej malinkej rucke moju didu no ale co ak by mu ju niekto chcel potiahnut ze :grinning:
5. lis 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka to musi byt zlate. :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita je to uzasne ked tie teplucke rucky a nozky sa ma dotykaju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ale je to aj velmi komicke no asi bude po tatovi :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,ja kojim len max dvakrat za noc...a aj to v sede,lebo nas ocko ked spi,tak by malu privalil,stale sa vrti v posteli...ale tiez zboznujem,ked ma mala chyti za ruku a drzi sa cele papanie
5. lis 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja kojim v sede malokedy resp vtedy ked s aneda v lahu takze ked sme mimo domu.a maly potrebuje klud pri papani nevie sa napapat ked je niekto s nami v miestnosti :slight_smile: a nastastie mame velku postel takze sa pomestime vsetci traja :grinning:
5. lis 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati mne dali automaticky ja som si nic nepytala :sweat_smile: neviem ako je to mozne :confused: ved na to ma narok kazdy :confused: ale pocuj ked si dostala ten kufrik od gynekologa tak tam je taka karticka tak ju posli ze si nedostala po porode kufrik a oni ti ho mozno daju aj spatne.mne teraz chidia domov kadejake vzorky minule pampersa potom dvd s navstevou u lekara a naposledy prva kasicka
5. lis 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek