• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
lovacka ja som dostala kufrik a od spolocnej ZP este tasku
5. lis 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepac to bolo katke :grinning:
ja som tiez z dovery dostala este jeden kufrik :grinning:
5. lis 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,ale ved si to aj pisala Katke..ja som len reagovala...dufam ze nevadi
5. lis 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj v pohode som myslela ze som to blbo napisala :grinning: jasne ze nevadi :grinning:
5. lis 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,ze by ta nasa demence dojciacich matiek?ja nou tiez trpim..
5. lis 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj devita u mna je ta demencia riadne viditelna :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita ja nieco dostaneme za to ze tu mame dialog :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka...ja netusim,nevybavila si to?no myslim ze ja konexie nemam aby som nam dajake provizie alebo odmeny vydrankala.. :grinning: :grinning: :grinning: ..mam teraz trochu cas,aj keby som mala zehlit..davno som tu nebola..mala sa mi hra na deke,a synator ju akurat pusinkuje
5. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne drobec hajka a tiez mam dva kose na zehlenie ale ked pockali doteraz :grinning: :grinning: :grinning:
no a pri mojom stasti tiez nic nebude :grinning: mozem ja podavat loto ked ma vtak oserka alebo ked maly na mna pusti plnu davku :grinning: :grinning: to by som hadam musela cela kydnut do nejakeho hnoja :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo...ja susim dalsiu varku,len musim vnutri,lebo u nas prsi,a s tym stastim som na tom rovnaku...viem vela veci predvidat no dajako cisla na loto mi nejdu.
5. lis 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz vidim ze tvoj drobec ma dnes vyrocnik...vsetko najlepsie a najkrajsie
5. lis 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj u nas leje :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dakujeme :dizzy_face: uz sme veliky ako ten cas leti ked si pomyslim ze som s babulkou na porodnej sale lezala a teraz uz mame 5 mesiacov
inac ake som mala stastie ja som lezala na izbe s katkou rodila som na sale s babulkou a potom som lezala na izbe s katy :grinning:
5. lis 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka a ty si na Slovensku?v pase mas zahranicie..inak jak vam zavidim..ja som nikoho nepoznala s julenkou sme sa akurat minali v porodnici..jeden den tam bola,no ja som bola po cisarskom akurat som este lezala a na druhy ked som isla k ranajkam,ona sla domov
5. lis 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vsetky mamicky, kt ako ja vstavaju v noci casto.

citala som na stranke "dieta", ze nocne budenie sa da odnaucit prostednictvom ocka, ktory je pre dieta velkou autoritou a pri nom si nepresadzuje svoje potreby po prsniku. takze, ak to uz bude pre vas neunosne, dajte ho ockovi s tym, ze nech Vam ho donesie okolo tretej.

neviem, ja to asi skusim po tom, ako zavediem prikrmy, lebo nie som si ista, ci to u nas nie je aj hladom, kt si v noci kompenzuje castym kojenim.
5. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale riesit to treba, pretoze drobcek si na to rychlo zvykne a nevyspime sa najblizsie 2 roky.
5. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babulky, jaj tak to je tak,ked nie su daticky kojene, ze sa im idu davat prikrmy skor, tak potom by to malo byt ok, to som nevedela,

inak sovice, aj my sme boli na tom plucnom oddeleni kvoli ockovaniu, nam ten hnis vytlacali a plackal pri tom ako ani pri ockovani nie, ale nastastie to dobre dopadlo, hned sa tam vytvorila chrasticka, ktora mu odpadla po 9 dnoch a je to viditelne lepsie, my sme na kontrole boli po tyzdni a povedala, za sa to hoji velmi dobre no zvykne sa to este raz zapalit a keby sa mi to nezdalo mam prist, ale ze by to nemal byt problem, tak ak sa ti to nezda, tak necakaj,kym pojdes na kontrolu po 14 dnoch, radsej zbytocne ako neskoro, lebo som pocula, ze to moze mat aj nasledky ak sa to bude zapalovat,

este dobre, ze moj sa budi len raz za noc,okolo tretej, ale to nezvykol a prespaval celu noc, no ja neviem ako by som zaviedla, zeby som mala vyuzivat manzelove sluzby, zeby mi maleho doniesol, ked on celu noc prespi ako zabity, aj keby bomba pri nom vybuchla tak nevie, ale to, ked zabudnem alarm vypnut, ked maleho z postielky zoberiem a zacne to hukat, tak na to sa zobudi, tak aspon ze to... :slight_smile:
5. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas uz sa teplotkuje po ockovani :pensive: teraz hajkame ale som ho ani neniesla hore tu je v dolnej postielke pri mne aby som ho mala na ociach
5. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Bambulka, ja by som maleho nemohla nechat na manzela, nakolko spi ako poleno a kebyze ho nebudim ja, tak rano ani nevstane a to ma taky riadny budik, ze ma ide slak trafit, ked ho nevypina! Skusala som ho zaangazovat este pri prvom synovi, ale ked som ho mala budit ja, ze maly place, tak som to este v tu prvu noc vzdala.

lovacka drzime pasticky, aby teplotka rychlo presla!

Uz tu davno nebola ivuska, kdeze je?
5. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.Chcela som sa spytat.Oliverkovy sa strasne potia nozicky vzdy ma ponozky uplne mokre :frowning2: ,nemate s tym niekto skusenost,ze co mam s tym robit?Dakujem :slight_smile:
5. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:

vy ste toho ale dnes popísali... nestíham ani dočítať :grinning:

dnes som si len tak frflala popod nos, že náš drobček zase začal nejako pomenej spinkať cez deň (v noci sa to chvalabohu upravila... budí sa tak 2-3 krát - "klopi, klop")... tých 30-40min... keď sa o pol druhej zobudil po svojej 30 minutovke, tak som ho prebalila a zostali sme ešte chvíľku v posteli hrať sa... pridal sa k nám aj ocinko.. a potom drobec začal byť mrzutý.. tak sme vedeli, že je čas papania.. no a zobudili sme sa pred chvíľou.. ani neviem ako sme všetci zaspali :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

henessi, aj nám sa občas potili nožičky.. ale nie veľmi, mal také vlhšie ponožky .. bolo to v lete.. a ani som to moc neriešila..
5. lis 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojteeeeee, zdravim Katku2808, Ninny, Martinumil, Devitu, Dadku, Adelku aj Vas ostatne. Nestiham za Vami chodit, ale nezabudam na Vas. Malinka ma za sebou 2. ockovanie, nastastie bez zvysenej teploty a v pohode. Pomalilinky nam vykuknu prve zubky. V utorok sme boli na poradni, vaha 7760 gramov, dlzka nami merana 67-68 cm. Malinka dost grcka, cize najviac casu musi travit zial v kresielku, snad coskoro bude moct vystrajat ako sa jej ziada, lebo najradsej by vyskocila z koze. Pekny vecer,.
5. lis 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj KATUSKA,
Sophinka ma krasu vahu. blahozelam. drzim vam palceky, aby ziadna teplotka ani nebola.
drzte sa a som rada, ze si sa aspon na chvilu objavila. :slight_smile:
5. lis 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka2808, ako Damianko? Uz lepsie?
5. lis 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mame za sebou prve ockovanie, hexavakcinu, o 2 tyzdne prevenar. vsetko OK, zatial bez teplotky, malinky uz spinka. plackal len trolinku, hrdina moj. viac ked mu ribili CRP test, ci nema v tele zapal, lebo vtedy sa picha do prsta.

vazili nas, mame 7210 g a 68 cm, pribral stabilne pol kg za mesiac.

pytala som sa na to prikrmovanie, Dr odporucila dat iba prvu kasu, pockat s prikrmami este mesiac. potom som volala lakt.poradkyny, ta naopak, hovori, ze kasu ani omylom, ze radsej prikrmy. tak so clovek vyber :slight_smile:

ale poradkyna so mnou prechadzala vsetky okolnosti, preco sa mi zda, ze mam malo mliecka a pod a zistili sme, ze som posledny tyzden pila matovy cas, ten spomaloval tvorbu mliecka :sunglasses: bez komentara, neviem naco mam ten internet, ked neviem taketo zakladne veci.kazdopadne, idem skusim iba kojit este ten mesiac. tak verim, ze to este vydrzim.

este sme s Dr rozoberali UM, ze ktore je naj, potvrdila mi to, co si uz davno myslim a to, ze vsetky su rovnake, len to vzdy zavisi od toho, kt distribucna firma plati ktoreho pediatra a ten to potom doporuci. a kedze Nutrilon je najvacsi, najviac sa aj doporucuje a teda vznika dojem, ze je najlepsi.

a dalsia vec....nechapem preco sa vsade pise, ze kravske mlieko je pre deto do 2 rokov tabu, ked kazde UM je v podstate susene kravske mlieko. chapete to????
5. lis 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, nie s tym mliekom to nechapem. Ale dnes som skonstatovala ze mala musi ako prve zvieratko poznat kravu, lebo ta je zastupena v nutrilone, kt. pije :grinning:
5. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásim, že aj dnes sme mali rekordnú noc. 8x hore :grinning: Ale nejak sme prežili. Doobeda sme boli kávičkovať v meste a poobede sme išli pozrieť na vypúšťanie lampiónov. Bolo to nádherné.
5. lis 2009 ve 21:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati, teraz vecer vypil 150, za cely den je to okolo 500 ml nutrilonu, to je malo na jeho vek... nechcem ho kazdu chvilu vazit, vies, nech sa nestresujem...

Zuzi, aj ja by som chcela rozdelit tie vakciny, aby ho neockovali naraz. ockovala vasa pediatricka? nas posiela nasa doktorka do novej nemocky na infekcne, je treba sa objednat, volne maju az v januari. tak neviem, chcela by som sa s nimi dohodnut, nech daju len ednu vakcinu najprv. neviem, preco nas posiela tam, ved predsa, ako dieta bude reagovat na vakcinu, to nezalezi od toho, kto jej tu vakcinu pichol, nie? mozno nechce byt ta zodpovedna, keby daco... :confused:

a ano, umele mlieko sa vyraba z kravskeho mlieka. a Zuzi, ja som citala viacere stranky, ale vacsinou sa pise, ze lepsia je zeleninka ako kaša.
5. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,

ano, rozdelili to, teraz ta hexavakcina a o 2 tyzdne prevenar, vravela mi Dr, ze vo vyssich mesiacoch uz to takto musia delit, takze urcite aj vy budete takto ockovany. ockovala nasa Dr.

to je zaujimave, ze Ta poslali tam, hmm.

ale urcite to zvladnete bez problemov, damianko uz bude mat 8 a viac kg, to uz je silny organizmus.
5. lis 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute divecinky :slight_smile:
dufam ze sa mate dobre vsetky aj s drobcami, drzim palce teplotkovym po ockovani, nech to rychlo prejde... my nastastie nic, Nikolajko uz aj zabudol

dnes nam ale sonografia potvrdila reflux (nechapem preco az teraz to riesili?) takze budeme pridavat Nutriton, alebo AR mliecko... uf, trochu sa bojim, lebo hustejsie aj zapeka, tak aby maly s tym nemal problem

Ale alergiu na kravske mliecko nema :slight_smile: :slight_smile: vdaka Bohu

dobru nocku
5. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, este som tu medzi vami nebola, takze pozdravujem vsetky mamicky, ktorych drobci sa narodili v juni 2009. Teraz by som chcela napisat katke2808 ohladom kufrika z porodnice, ten nam teda nedali automaticky, len pri odchode sestricka, ktora obliekala Magdalenku, sa ma pytala, ci uz mam kufrik a ze ked nie,tak mam zazvonit na porodnici, rodila som na Juhu a tam, ze mi ho daju.A este bolo potrebne vypisat nejaky papier a podpisat ho, to vybavil manzel, lebo nevim ako by som to vypisovala, kedze som mala na rukach malicku :slight_smile:. No a co sa tyka toho medu, ktory ste spominali vyssie, tak ja nie som celkom presvedcena, ze sa od neho kazia zubky, pretoze z nevedomosti :grinning: alebo lepsie povedane neinformovanosti v rokoch minulych, ked sa narodili moji starsi chlapci, som im dudulku pekne namacala do mediku a im to veeeeeeelmi chutilo. Nehovorim, ze som im ten cumlik namacala stale ale mediku pojedli dost :grinning: a neviem ako je to mozne obidvaja mali velmi peknucke mliecne zubky a aj teraz ako dospeli ich maju pekne, takze neviem ako je to s tym medom. No malej ho teraz radsej nedavam, ked vsade citam, ze je silnym alergenom. A aj my sme po druhom ockovani do obidvoh noziciek, minule to bolo bez zacervenania a teploty, teraz ma jeden vpich trosku zapaleny a bola aj zvysena teplota, takze je mozno lepsie ockovat naraz, aby ta reakcia nebola viackarat :frowning2: .
5. lis 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek