• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahoj dámy, jsme doma!!!!!!! Huráááááááá :grinning:
9. čer 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, ahooooj... ako sa mate?? :wink:
9. čer 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale joo, akorat jsme dneska tak tuzi, ze se nemuzem vzbudit ani na kojeni..tak to jdu prave opet zkusit..fotky jsem pridala, pak se samo jeste ozvu :wink:
9. čer 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, idem pozrieť :wink:
9. čer 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
moloko, malinky je nádherný... :wink:
9. čer 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
zacnem robit zaprasku, normalne do hrnca kde bude polievocka tak troska cca 4-5polievkovych lyzic hladkej muky a trochu oleja (od oka) , kus poprazim do hneda a zalejem vodou....ale len malicko asi tak 2-3cm...po 5min pridam na drobno pokrajanu mrkvu, petrzlen, zemiaky ..... alebo dam rovno mrazenu zmes korenovej zeleniny....a zalejem vodou....a varim do zmaknutia zeleniny.....ked som kojila nepridavala som vobec ziadnu sol ani vegetu....bol to grc, ale mala som vela mlieka z toho...Teraz davam aj broky (tarhonu), alebo muslicky a trochu vegety bez glutamalu a stipku soli, tiez cervenu sladku mletu papriku....a nedavam len korenovu zeleninu ale aj brokolicu aj karfiol....je to velmi chutne v tejto kombinaciii...len ked budem cerstva mama zas budem robit iba take vechtovky... :confounded:
9. čer 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcisa, tak to robis tak ako ja :slight_smile:
9. čer 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky bezkam....

ideme pozriet do parku, mame noveho somarika....mala sa nan tesi....Vcera objavila ze ma "pipik"....aj to 2x spomenula, ale tvarili sme sa akoby nic....boli tam ludia usmievali sa popod nos.... :sweat_smile:
9. čer 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tiez ak neporodim do utorku, tak v utorok mi da vyvolavacku. Ono neni dobre tahat babo nasilu von, ale v nejakom skorsom tyzdni, pretahovat tiez neni dobre, teda ja sa toho dost bojim, pocula som o tom vselico a suseda co porodila, pred tyzdnom, tiez hovorila, ze nechali ju pretahovat a zbytocne komplikacie nastali. :confounded:
Dnes idu robit cisar kamoske, ta pretahuje uz 10 den a ani jedna vyvolavacka jej nezabrala, tak musi ist rychlo cisarom von, to tiez neviem na co bolo dobre. Je uplne hotova z toho, ake fofry teraz robia. Ono mam niekedy fakt pocit, ze kym nemas znameho doktora, seru na teba. :rolling_eyes:
9. čer 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulujem Majinke k Sonicke, prajem im obom vela zdravia a mamine mliecka. :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubinka, hm.. no ja si nepomôžem tak či tak, ja lekára vybaveného nemám.. čiže ani vyvolavačku... ale ja verím, že bude dobré :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tweety tiez blahozelam k drobcovia a podobne ako ostatnym prajem vela zdravia. :slight_smile:

Leus na stredu drzim moooc pasticky. :wink:
9. čer 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moloko vitaje s Vasikom doma, je uplne nadherny. :dizzy_face:

Baby vidite uz dlhsie sa chcem opytat, do porodnice si mam zobrat aj zavinovacku? Alebo staci az ked pojdeme domov?
9. čer 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny jasne ze bude dobre!!! Ved ani nemusis prenasat, este mas presne tyzden. :grinning:
9. čer 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny ty si spominala, ze si beries do porodnice vecicky kvoli tej infekcii co je tam, vsak? Kolko si toho beries?
Ja ani neviem, ze ci si nieco mam zobrat, alebo nie. Inak dobre, ze teraz som zacala nad tym uvazovat. :sweat_smile: Budem sa musiet na to opytat gynda.
9. čer 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubinka.. a ty o deň viac :slight_smile:)

Ja som najprv chcela brať aj zavinovačku, ale nakoniec ju nechávam doma, keby som ju potrebovala, tak mi ju manžel donesie.. :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubinka, ja som si pobalila 4 bodyčka, 3 košielky, 3 dupačky, 3 ponožky, 2 čiapočky a rukavičky.. :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No lebo ja som ju tiez nachystala Petovi, ze ked pojdeme domov, ze ju vezme. Inak uz neviem kolko krat menim oblecko, v ktorom pojdeme domov. Kazdu chvilu vymyslim nieco ine. Jaj nech uz idem rodit, uz mi z toho zacina harasit. :grinning:
9. čer 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny asi si to aj ja nachystam, lebo ak by bolo treba, Peto by mi doniesol urcite vsetko co nepotrebujem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak vcera som si tak sedela a myslela, na to ze uz mam vsetko oprate a ozehlene, pekne nachystane a dnes mi sestranica priniesla nejake oblecenie. Tak uz perem, zajtra mozem zehlit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
toto som si už pobalila do tašky, beriem to zo sebou.. manželovi som prichystala len zavinovačku a oblečko v kt. pôjde drobec domov :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, berieš si to oblečko pre malého hneď so sebou?? Ja to mám prichystané, že to beriem hneď -ak budem môcť oblečiem mu to hned a nie až keď sa vyhádže.... a beriem aj zavinovačku..
9. čer 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubinka, mne by zase malo ešte dôjsť oblečko čo som vydražila.. teraz vo štvrtok alebo v piatok.. tak ešte toto budem musieť poprať a požehliť.. a ešte viem, že mi svokra pokupovala nejake vecičky.. :D
9. čer 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolko mas tasiek? Ja mam dve cestovne, jedna je trochu mensia na porod, ale tazke su obidve. Ani na dovolenku nechodim taka nabalena. :grinning:
9. čer 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, si rýchla odpovedala si skôr ako som sa stihla spýtať... :slight_smile: :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, aj ja to beriem hneď a hneď ako mi ho donesu ho prezlečiem.. zavinovačku hneď neberiem, tu by mi manžel doneisol, ak by trebalo..
9. čer 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som uz kamosky poprosila, aby oblecko nekupovali, ze si vyberiem nieco ine. No u rodiny s tym asi vela neurobim. :sweat_smile:

Aj si nejako oznacujete to oblecko?
9. čer 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubinka, mám jednu cestovnu.. a jednu menšiu cez plece.. k pôrodu.. :slight_smile:
9. čer 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ju beriem len preto, že mamičky spomínali že keď nechali nemocničnú zavinovačku tak bábo sa vyhádzalo na miestach kde nemalo oblečenie - napr. nožičky....... takže chcem tomu predísť a tak mu dám všetko svoje..
9. čer 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my nakrmili a je zase na chviličku klid.

Všem novým maminkám gratuluji.

Lentilko, zkus na prdíky probiotické kapky. Doporučili nám je i v porodnici. Jsou od ukončeného 1 týdne. Nás naštěstí prdíky netrápí. V Čechách jsou sice neuvěřitelně drahé (okolo 600), ale na Slovensků prý stojí třetinu. Vím, že je užívají i na té Neonatologii pro miminka, které mají koliky.
9. čer 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek