• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,
jej, uz nam riadne vyrastli deticky, ked uz prikrmujeme, vsak? My zacneme zajtra, som zvedava. :wink:
Sasik - Teo pribral za 9 tyzdnov 800g a doktorka ho pochvalila. Tak ju naozaj neviem...
mufo - tomu sa hovori dobry lup. :grinning: Ist na potraviny a prist s kabelkou a cizmami. Poznam to. Ja teraz vkuse nieco z netu objednavam, uz si aj tykam s postarom...mame takeho mladeho.

Ivuska sa nam stale nehohlasila? Do kelu, hadam su v poriadku!!!
6. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, veru ivuska tu už aj týždeň nebola :confused:

ja som sa dnes nasmiala na Maťkovi keď sa kúpkal, zistil,že keď čľapne rukami, tak voda špliecha von a náramne ho to bavilo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: však mama poutiera :wink:

asi aj my začneme s príkrmami,veď už máme dávno 7kg a poobede si pýtal po hodine znovu papať, som myslela,že ma vycicia do dna :sweat_smile:
6. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE..TAKZE CHCEM SA vAM OSPRAVEDLNIT ze už tu tak často nechodím,ale ledva si najdem čas na seba..a bud pridam nové foto,alebo hladam niečo na nete,ak mam s malou nejaky problemos..

pred 2 tyždnami sme boli asi tyžden v nemcoke,lebo mala Emmka vysoké horúčky..zistili jej zapal...takže tak..zapal močovych ciest..a k tomu ešte rotavírus od kamoškynej malej..sme ani nevedeli že ju ma..ta kamoškyna mala..no a potom sme prišli domov..a znovu to iste..horučky 39,4...takže tak...takže sa jej to opakuje..dost som vystresovana,lebo ked vidim malu na infuziach,tak šalejem..vkuse jej pichaju do nozky tie bolave antibiotika a papa aj tabletky antibiotika..stale jej brali krv z hlavky...a mala aj kanylu v ručke..a mala dlahu asi 3 dni..

a najhoršie teraz je že v noci vstava každú hodinu..a plače..akoby od strachu,od bolesti..

baby,dúfam,že ste vsetky ok..a hlavne aj vaše detičky..že rastiete a pekne priberate..ja ešte len zavadzam kaše ..prikrmy..velmi nechce s lyžičkou...ale ved sa nauči...

váži 6020 gramov...dost schudla...dufam ze to dobehne..... :wink:
6. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej dicinka, tak nech je Emmička čím skôr zdravučká, to Ti verím,že je to náročné,poznám to :frowning2:
6. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
leuska - nasa dr. je v tomto nejaka... no neviem matko ma zatial len 6185g a pri porodnej hmotnosti 3480 to nie je az tak vela ale zase podla mna ani malo. ved deti by mali mat v 6 mesiacoch 2nasobok porodnej vahy. my sa k tomu blizime aj ked asi tych 7kg mat nebude. ale aj dobre ja som sa dnes riadne nasmiala pri tom. hlavne ked som mu to dala prvykrat do pusy - ten vyraz na to sa nezabuda. a ked pustil pri tom do plienky :grinning: :grinning: :grinning: tak drzim palce pri vasej zajtrajsej prvej mrkvicke.
inak som dnes ked som tu mrkvu varila myslela na teba lebo mi prihorela !!!!!!!!! ano citas dobre prihorela :grinning: som ju dala varit a zacala som upratovat, vysavat... a nejak som na nu zabudla, voda sa vyparila kamsi a iba smrad zostal. tak pekne oskrabat dalsiu a sup znovu varit. to som uz chodila pozerat kazdu chvilku :grinning:
6. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada dakujeme..

baby,drzte nam palceky..

dufam,ze sa vam vsetkym dari dobre..ze uz mate prve zubky..lebo mi este nic
6. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dici - drzime palce nech ste cim skor zdravi a neboj zvladnete to. :wink:
ani my este nemame zubadla ale mam pocit ze je to na spadnutie
jej dici ze si sa ukazala.je mi tak luto ze bojujete s chorobami :pensive: velmi na vas budeme mysliet a posielame vam pusinky a vela energie pre maminku.rychlo sa dajte doporiadku aby si sem mohla sem tam k nam nakuknut :slight_smile:
6. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, aj mne vcera mrkva skoro prihorela :grinning: a dnes som to len ledva ledva stihla tiez. akosi rychlo sa vyparuje ta voda ... :confused: :sweat_smile:
ja zatial neviem, kolko sa do daminka dostalo, videla som ho vypluvat ale neskor aj pocula preglgat... tak uvidime... ale ved kazde dietatko sa nauci papat tuhu stravu, skor ci neskor :wink: bude to dobre.
6. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati tak uz aj vy papkate?
my sme dnes zaspinkali po tuhom placi.ja uz neviem ci je to brusko ci zubky jaj pomozte
6. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este som zabudla, ze mrkva bola potom uplne vsade, prezliekala som nielen Daminka, ale aj seba, dnes takisto. najnovsie ma Daminko taku zalubu, ze vyplazi jazyk a robim "brrrrrrm" alebo nieco take a pluje plno sliniek. no takze to robil vcera nakonci aj s mrkvou, tak si to viete predstavit... :grinning: hned som dala pracku prat.
6. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
HA a mne ste sa smiali ze recept na mrkvu a sme doma :grinning: :grinning: v recepte mozno ze pisu ze stojte pri sporaku a nikam neodbiehajte :grinning: :grinning: :grinning:
6. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, ano, od poslednej poradne, cize uz dva dni. :slight_smile: rozmyslam, ze najblizsie pride zemiak na tri dni.
jani, to ma mrzi, rada by som pomohla, ale neviem... jedine to, ze ked daminka obcas neviem upokojit, pri kojeni sa vzdy upokoji. ale ked dietatko boli brusko, asi to nepomoze... :frowning2:

dicinka ahoj, je mi luto, ze mate taketo neprijemnosti a zelam Emmke skore uzdravenie. videla som fotky, je velmi krasna :wink: drzte sa.
6. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no veru nechcel ani papat ani na ruky nic.proste len plakal a plakal a plakal.aj nozkami narabal ale to on naraba s nimi stale ani plienku nepomohlo dat dole
6. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujeme baby..cmuk vam všetkym ..papa zatial.. :wink:
6. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka - no my sme mali mrkvu na podbradniku tym padom aj na rukavoch, dalej na lehatku a nohaviciach. ja som zatial obisla bez ujmy. :grinning: som zvedava co bude zajtra. matko rad papa lyzickou len to este nevie a najradsej by s nou papal sam :grinning: dnes som mala akurat problem z coho mu to davat lebo mi este neprisli VIA pohariky ale nasla som taku malicku dozu. a este otazocka. mozem dat ked nespapa vsetko zbytok do mraznicky a na druhy den mu dat? neviem... lebo mi to bolo luto vyhodit tolka skoda a taka fajna mrkvicka zo zahradky od prastarej mamy :wink:

a babulky este som sa chcela spytat, mozno som sa uz aj pytala neviem... ze ake mate stolicky na papanie a ci ich chovate v nich. my zatial nemame a neviem aku kupit. dakujem
6. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nemam zatial stolicku na papanie ale ja sa este mesiac nechystam dokrmovat.a potom mam take gulickove kresielko tak v tom alebo v lehatku a ked zacne sedkat tak nam bude stacit aj obycajna stolicka na krmenie
6. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky :slight_smile: :slight_smile:

dicinka, to ma velmi mrzi ze je emmka chorucka :frowning2: aj Nikolaj mal ten rotavirus a hrabali sme sa z toho mesiac, drzime palce, nech to skoro prejde

s tym nejedenim - vobec si neviem predstavit, co to moze byt, Niki je obrovsky jedak a cuckos... on dokonca je schopny sa prisat na mna, po tom co je od troch tyzdnov na flasi... ved aj na zaciatku, ked som sa ho pokusala kojit, dokazal cuckat aj 15 min, a to mu vobec nic neslo, ani kvapka, a on cuckal statocne...aj teraz barskedy ked sa dostane do kontaktu jeho tvaricka s mojou pokozkou, v momente sa pricucava, neviem ci to je od hladu alebo co...

v kazdom pripade vam velmi drzim palce, aby nejedave deticky zacali pekne papat..

adelka, neviem kolkatku mame ten reflux, to nam nepovedali, ale doktorka povedala, ze ona odporuca davat Nutriton polovicnu davku, ako je uvadzana na krabici - tak sa toho drzim. Lebo ja to vmiesavam do mliecka... a davam menej, tak dufam ze ho nezapece. O chvilu zacneme prikrmy, tak hadam to zabrani zapekaniu, aspon dufam

ja sa chystam krmit v lehatku zatial, potom kupime stolicku

musim bezat, Nikino ma dneska tazsi vecer, papa
6. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja som chytila taky zapal :pensive: a ani neviem ze kde :angry: nikam nechodim no proste hrozne
6. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, som tu nebola dva dni, sem tam len nakuknem na FB...vcera som robila malej este mrkvovo-jablkovu vyzivu a nejak som sa len kuchyni motala a dnes som mala upratovaci den a to som este neskoncila, este chcem vytriet podlahy :unamused:

pisali ste o tych povahach babatkach, tak nasa Terezka je pohodacka, len sa sem tam potrebuje poriadne nahnevat, pokricat a potom je zase klud - presne ako Stevo a ako aj ja :dizzy_face:

vcera jak som varila tu vyzivku, dala som jej ochutnat na spicku lyzicky, ze ci moze byt :grinning: hovorila ze moze, ale ze si este mesiac pocka hehe...xichtila sa pri tom strasidelne, ale stale to oblizovala a trhala mi z ruky lyzicku...no bude to papkac...tiez po obidvoch rodicoch :sweat_smile: tak bolo na nej vidno ze aj ked jej to nechuti, chce to zjest :sweat_smile:

no idem docitat
6. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
babuľky, prvé príkrmy sa volajú prvá lyžička, tak to je OK,keď prehltnú len tú jednu, nie ? :grinning: :grinning: :grinning: dajú sa kúpiť na MMB aj podbradníky s rukávmi, asi si ho objednám, lebo tiež keď idem Maťkovi dávať papať Nutriton na zahustenie žalúdka, tak mi do toho ide rukami :sunglasses: a ešte som tam videla aj lyžičku,čo reaguje na teplotu jedla, pri vyššej teplote, ostane červená a keď je akurát tak má svoju farbu, dobrá pomôcka :slight_smile:
6. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam zatial len obycajne podbradky a mam aj lyzicky a misku mamm tiez na papanie uvidime ci nebude cely dom mrkvovej farby po prvych dnoch :grinning:
6. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak ja len tak narýchlo. Danielka ja chorá, dnes nebola ani v škôlke, má soplíky, našťastie idú z nosíka von, a mala aj teplotu. Nurofen zabral, uvidíme ako v noci. Ľubka zatiaľ nesoplíkuje, ale to je záležitosť dvoch dní a budeme zažívať, zase "krásne" chvíle z odsávačkou. Čítam, že rad nevyspatých mamičiek sa rozširuje, no čo už s tými našimi beťármi narobíme.

Želám pekný večer a hlavne dobrú nôcku.
6. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej zuzec tiež som robila včera jablkovú výživu, ešte chcem tu s mrkvou :wink:
6. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem zaľahnúť, sa čudujem,že ešte si nepýta papať :confused: asi čaká kým príde mama :grinning:
pekné sníčky :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dicinka, je mi strasne luto co ste si pretrpeli, dufam, ze sa nieco podobne uz nezopakuje, az mi vybehli slzy. Pobozkaj malinku, chudatenko, nech cim skor zabudne.
6. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa mas to veru "vesele" s tymi vasimi nocami, jedine ti mozem drzat palce aby uz z toho vyrastol, mozno sa to zlepsi ked zacnete prikrmovat, tak sa drz...ta hladina alfa je fakt svina, ja som s tym mala problemy ked bola Terezka mala, ked vstavala casto v noci, ze ci ju mam vedla seba alebo v postielke...stale som haluzila :pensive:

dakujeme za gratulacie k 5 mesiacikom a samozrejme, aj my pozdravujeme vcerajsich 5-mesiacikov a aj dnesnych :wink:

lovacka ta vasa spiaca poloha moze dobre vyzerat :sweat_smile: ja malej teda nedavam didu do ruk, lebo mi stipe bradavku aaaau :angry: :grinning:

jeeej aj mne chodia kadejake vzorky postou, vcera mi prisla kasa od Nutrilonu, predtym tiez nejake kase, aj pamperska, aj to dvd :dizzy_face: potesi hehe

bambulka, tiez som niekde citala, ze najprv prikrmy a az potom kase...

a med na dudu urcite nie, ja sa bojim tych alergenov, dost ze ja som alergicka, takze mala ma 50 percentnu sancu ze bude aj ona a medom by som jej mohla vyvolat alergiu...ani teraz nesladim caj medom ked kojim a to ho mame habadej - Stevo je vcelar..co uz :frowning2:

katka som rada ze sa ma Damianko dobre :dizzy_face: len nech si jaci a pisti ked je spokojnucky :wink:
takze ked aj Terezka robi to brrrrrm tak sa mam na co tesit ked zacneme s mrkvou? :grinning:

jasimk, ja malu prebalujem stale na prebalovaku, ona sa da vzdy na bok, tak to este zvladam..ale co nezvladam je to kopanie do brucha, mam prebalovak zrovna v takej vyske a niekedy to uz dost boli tie kopance, tak ju sem tam prebalujem aj na nasej posteli :wink: a vyskakuje mi z plienky stale :angry:

hehe aj Terezke sa trochu potkaju nozicky a ked si cuchnem, tak aj smrdkaju :grinning: :grinning: ale hygienu mame pravidelnu :grinning:

katka1981 my sice nepapame UM, ale v nemocnici som chutnala Nutrilon a celkom mi chutil :sweat_smile: velmi podobne ako moje MM :confused:

alex super, tak uz mrkvickujete a podla toho co pises, aj celkom uspesne este aj s bodkou na zaver :sweat_smile: len tak dalej! teda nemyslim to ze ti vzdy prihori :sweat_smile:

dadka, tak uz Matko prisiel na caro kupania :grinning: Terezka zatial este nie, ved to este pride tie potopy v kupelni..
ja neviem, Terezka ma uz davno vyse 7 kg, ale este sa mi nezda ze by jej nestacilo mliecko..cez den papa sice kazde dve hodiny, ale v noci mi prespi 8 hodin - sice som naposledy pisala, ze zacina blbo spat, ale posledne dve noci sa vratila do svojho standardu, som rada...hlavne kvoli tomu ze neni v noci hladna...a baby nebojte, aj ked Terezka spi tak vela, tak ja sa kazdu chvilu budim s haluzami, ze idem krmit a az ked sa nacahujem po nu do postielky zistim ze spi :grinning: :grinning:

dicinka tak to je mi luto, posielame pozdravy a pusinku Emmke, je to velka bojovnicka :dizzy_face: a ako uz vyrastla!!
andreaber aj vam prajem skore uzdravenie, to je strasne toto hnusne prechodne obdobie, zrazu jaka kosa :unamused:

tiez som vyzbrojena podbradnikom s rukavmi, ale vcera pri tej "skuske" si Terezka vopchala rucicku do pusinky a potom takou oranzovou rucickou sibala vsade naokolo, takze to by muselo byt vsetko asi obalene igelitom :sweat_smile:

jeej dadka, tak aj ty robis vyzivky? ja uz mam aj hruskove, aj hruskovo-jablkovo-bananove (tie su mnam) a teraz tie mrkvovo-jablkove, este budem cisto jablkove, ale to ma este cas, jablka vydrzia v pivnici dlho :dizzy_face:

uff uz som na konci...no dufam ze sa nehnevate ze som zase popisala romany :grinning:

dobrunoc
6. lis 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
aj Sofi s Kubkom sú chorí. Kubko berie antibiiotiká - má soplík a hrozný kašel. Sofi kašle a má tabletky. Som šťastná že Kubko aj napriek soplíkom a kašlu spinká celú noc - cca do 7.00 hod. Aj keď je pravda, že večer zaspinkáva neskoro - dnes o 22.00, včera o 23.00 - ale to sme ešte hore.

Výživky mám narobené aj ja - mrkvovú, jablkovú a jablkovo-mrkvovú. Z našich bio jabĺk a mrkvy. Včera keď som bola u dr. s Kubkom tak vravela že ho mám začať prikrmovať keď bude mať 5 mesiacov.

dicinka - Emke prajeme skoré uzdravenie, dúfam že to najhoršie máte za sebou a už si budete užívať v zdraví
6. lis 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, tú výživu s banánmi si ako robila??
6. lis 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek