• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
zuzec, asi tak :grinning: mrkva je vsade, ale nevadi. :slight_smile:

kati, ano, kym je spokojny... :slight_smile: ale potesilo by ma, keby aj tak papal viac. jeho uz vsetko zaujima, pri kojeni sa castokrat odpoji a kecáááá a kecááá, natahuje sa za vsetkym :grinning: pri piti z flase sa otaca, vrti, vsetko chce vidiet, flasu si chce drzat sam, vsetko nas zaujima :slight_smile: ale ved tak to ma byt, nakoniec...

co sa tyka tej stolicky, my mame od cam-u, nie je vyskusana, tak neviem. zatial mu davam papat tak, ze ho mam na rukach ako keby som Damusika krmila z flase ale mam po ruke aj lehatko... stolicku asi az o par mesiacov, ked mi nebude malicky padat doprava, dolava a dopredu :slight_smile:

niekde som citala, ze jedlo pre babatko moze byt dva dni v chladnicke... ja zatial varim kazdy den, zostalo sice vcera, aj dneska, ale malicky to ma aspon cerstve, ved to nezaberie vela casu.

vidim, ze to tu vecer zije... zrazu kolko prispevkov. deticky nam uz spia, ze? :grinning:
6. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
kati ako si začala a postupovala s príkrmami - resp. čím si začínala, kedy??
6. lis 2009 ve 23:08  • Odpověz  • To se mi líbí
danka tak ako aj ostatne, uvarila som v troche vody banany, jablka a hrusky (ja som dala tusim 1 kg bananov, 1 kg hrusiek a 3 kg jablk) a ked bolo makke tak som rozmixovala...trochu cukru som dala na konzervaciu, aj ked nerada...
tuto mrkvovo-jablkovu som nesladila vobec, som zvedava ci vydrzi...
no uz idem spat, naozaj :grinning:
7. lis 2009 v 00:07  • Odpověz  • To se mi líbí
dík zuzi, urobím asi aj ja s banánmi. mrkvovú aj jablkovú som robila tiež bez cukru - cca pred mesiacom a ani jedna sa nepokazila :grinning:
7. lis 2009 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Tak my sme dnes v noci boli 4x hore, co ma rekord a na utisenie nepomohol dudlik, ale len cicik, ale na podiv necitim unavu i ked vonku leje, ako naozaj.
dicinka Emke zeleme skore uzdraveni a aby sa to uz neopakovalo a Tebe vela trpezlivost :wink:

alex ja varim mrkvicku na dva dni, cize ked sa uvari, rozmixujem ju a jednu cast schladim v hrnceku a supnem do chladnicky a druhu cast papkame. Aj my mame mrkvicku vsade, ale od zaciatku davam aj jemu lyzicku do rucicky a je to super, lebo ked otvara pusinku, ze si da svoju lyzicku, tak mu medzi to supnem ja mojou, nemozem si tie od Hipp vynachvalit, lebo su aj pekne oranzove a to je pre babatka farbicka!

zuzec tak to sa mas, ze ste mali jablcka, lebo u nas mame 12 stromov a bolo na nich dokopy 20 jablk, ale minuly rok, ked sme ich nepotrebovali, tak sme aj 3 stromy neoberali, co sme ich uz nemali kde davat! To je zakon schvalnosti!

Papkacom mrkviciek prajeme dobru chut a maminkam co najmenej prania!
Pekny den!
7. lis 2009 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babule,

no v prvom rade skore uzdravenie detickam - dicinka, daniela
Aj Dominik je vodny zivel plieska rucickami pisti :grinning: , najnovsie bucha po stole a natahuje sa za nasimi ranajkami, citam, ze uz zacinate s prikrmami tak drzim palce nech deticky ukazkovo papaju...my zacneme az o mesiac a pol.

alex z tej vahy si nic nerob je uplne akurat...je to rozne su narocnejsie deticky ktore potrebuju viac papat a maju uz teraz cezx 8kil a menej narocne aj my mame len 6200g a doktorka nikdy nepovedala ze je to malo.

Vcera sme boli zas plavat uz musim dat nejake fotos na FCB. Ja tak trochu nic nestiham pri tom mojom certovy ktory vobec nespi ani cez den ani v noci. Uz rozmyslam, ze si dohodnem pani na zehlenie lebo len tento domisko upratujem dva dni este sa stihat venovat malemu. Obdivujem vas vsetky co mate deticky dve a stihate to vsetko!!!!!!!!!!!
7. lis 2009 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
jooooj jasimk prdlajz mame jablka, tiez ich bolo tak za kybel...my sme kupili vo vedlajsej dedine uz naoberane :sweat_smile:
7. lis 2009 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky,

u nas leje, tak som prechadzku skratila a Damusik sa dalej vetra na balkone. :slight_smile:
dnes mi celkom pekne papal mrkvicku, mala som pocit. :slight_smile: stale lepsie a lepsie, uvidime, ako nam to pojde dalej. ja Daminkovi lyzicku do ruky tiez davam /mame taku tu makku, co meni aj farbu podla teploty/, ale nie nadlho, lebo on si ju strci hlboko a potom ho napne...
vecer asi skusim bananovu kasu od Nestle, aspon trosku.

niektora ste sa ma pytali na tie prikrmy, ako som zacala a co som davala. no, my sme zacali s mrkvou, dneska uz treti den mrkvickujeme /bolo mi povedane, ze je lepsie zacat so zeleninou/, zajtra dam asi zemiacik s materskym mliekom a dam do neho trosku olivoveho oleja, tak budeme pokracovat dalsie tri dni a potom uvidim, mozno uvarim sladky zeleny hrasok a urobim kasicku z neho. neskor polievocku, rozmixujem mrkvu, kalerab, masko. vyskusame aj ovocie... sama nejako nemam plan, ze co kedy, ale treba dodrzat toto, ze tri dni jedno a az potom nieco ine...
7. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ajaj bože prečo už všetky prikrmujete mi začneme až po šiestom mesiaci tak nam odporučila detska lekárka a vsade čítam ze prikrmovat od šiesteho mesiaca.Ved nieje kde sa ponáhľat tak neviem ani ma nenapadlo prikrmovat skor.Alebo tie ktore nekojite už prikrmujete?
7. lis 2009 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
luccicek - Kubko je na UM a ešte ho neprikrmujem....dr. mi povedala že od 5. mesiacov
7. lis 2009 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
lucicek,
lebo detom moze chybat zelezo /co je velmi dolezite/, lebo mozu malo priberat, lebo napriklad my davame aj umele mlieko, lebo niektore davaju IBA umele mlieko... nam povedala doktorka, ze uz sme mohli zacat aj skor /prikrmujeme od konca 5. mesiaca/. a ja to beriem tak, ze cim skor sa to naucime, tym lepsie... le ak iba kojis, mas cas...
7. lis 2009 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
tu je nieco k tomu nedostatku zeleza:

http://www.burko.sk/katka/anemia.htm

Porucha prospievania dieťaťa, spomalenie rastu, zníženie telesnej hmotnosti, poruchy svalovej funkcie, znížený pracovný výkon svalov, slabosť a únavnosť. Poruchy chovania, psychomotorického vývoja a intelektových funkcií. Kojenec s deficitom železa sa môže prejavovať ako zvýšene dráždivé dieťa s nedostatkom záujmu o okolie.
Vo veku do dvoch rokov boli zistené poruchy chovania demonštratívneho charakteru a poruchy psychomotorického vývoja včítane jemnej motoriky.
7. lis 2009 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha.... no ved jasne ze cim skor sa to nauci tym lepsie... ale nakoniec sa to vlastne naučia všetky detičky :slight_smile: ja iba kojim tak ja si počkam este jeden mesiacik a potom uvidíme ako nam to pojde :slight_smile:
7. lis 2009 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
dik za info Katka na bud.ýž. ideme do poradne tak sa na to opýtam doktorky :wink:
7. lis 2009 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
7. lis 2009 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
lucicek, neboj mas cas :wink: my tiez len kojime, ale uz som bola zvedava tak som dala Terezke okostovat trochu mrkvovo-jablkovej vyzivy, aj ked to nebolo moc mudre lebo v pripade alergie by som nevedela ktore z tych dvoch to bolo...ale asi by to bolo jablko, kedze na niektore jablka som alergicka aj ja :unamused:

dnes mam spiacu princeznu, uz druhy krat taha dvojhodinovy spanok dnes :confused: prisla som na fintu fň...nakrmit u nas v posteli, oblozit vankusmi a nechat tam :sweat_smile: lebo ked som ju vzdy prenasala, tak bolo po spanku...tak som konecne poumyvala tie podlahy ktore som machrovala ze idem umyvat vecer, ale zacitala som sa na konikovi a zabudla som :grinning: :grinning: a este davam prec z obyvacky stare zaclony a menim za pekne nove moderne :dizzy_face:

prajem pekny zvysok soboty
7. lis 2009 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
katka parada ze vam to tak ide to papkanie :dizzy_face: a mas aj celkom premyslene co dalej mu robit, pridem si to o mesiac precitat nech mam aj ja inspiraciu :wink:
a este je dobre to co posielala dadka na mail oskenovane z casopisu o tych prikrmoch!
7. lis 2009 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
jaaaaj uz viem co som vam chcela :grinning:
no ze uz od rana mam pocit, ze sa coskoro zaradim do MRCHAklubu :angry: :rolling_eyes: :frowning2: :cry: vzdy ked idem na wecko tak trpnem...boli ma brucho a asi to neni len tak....ach yo
7. lis 2009 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi, aj mi používame tú fintu ako ty - Kubko dokonca tak spinká aj v noci. On totiž papá z flašky tak zaspinká počas papania , ja ležím vedľa neho a držím mu flašku.

Ja mám mrchu už 3 mesiac - nekojím.... Aj včera som dostala :angry:
7. lis 2009 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Cafte babulky, tak ako sa mi dnes mate? u nas nic moc pocasie, tak na prechadzku ani pomyslenie a este k tomu aj MM stale chory a bez nalady a to uz zacne tahat treti tyzdne, tak nic moc, hadam sa to zlepsi,

prajem aby sa babtka uzdravili a nech robia radost,

a s tymi prikrmami prajem aby deturencom chutili, mozno to bude chvilu trvat, ale chutit bud, mi zaecneme od polovice decembra, tak nam pediatricka povedala,

kto sa zaradi do mrcha klubu, vitajte v klube, asi sa nam to zacne pomaly rozrastat :frowning2:
7. lis 2009 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
lucicek

ani my este neprikrmujeme aj ked vyziv som spravila dost :grinning: inak ja som pocula, ze najnovsie plne kojene deti by mali zacat s prikrmami az od 7mesiaca, ze sa to posunulo co si myslis? Ja by som aj dovtedy mozno vydrzala ak by sa dalo. My sme boli dnes na velkej prechadzke. Len to pocasie som strasne unavena, hlava boli....
7. lis 2009 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, my sme dnes bačovali celý deň sami až poobede sme boli na návšteve. Maťko si zahral s maminou pomocou medveďku daj labku a jedna druhej riekla ... to sú dve čo si ešte pamätám :sweat_smile: a celkom ho to zaujalo, z mojej strany sme dosť hudobne založení, tak snáď tie gény prešli aj na neho :wink:

natashkaa, mne vtedy na poradni doktor povedal práveže, sú nejaké nové štúdie, že aby sa predchádzalo celiakii, tak od ukončeného 5mesiaca ... tuším fakt čo doktor to iný názor. My sa zatiaľ tiež kojíme, dnes som mu skúsila dať šťavu 30ml z mrkvy ale mi to vygrckol, mliečko je najlepšie na svete !to si vychutnával :slight_smile:

katka, s tým železom to neni sranda, deti sú pri jeho strate také apatické. Maťko berie vitamíny, aby mal správne hodnoty, tak snáď už to bude na kontrole OK. a dnes som počúvala v rádiu,že vedci zistili, že deti ktoré pozerávajú televíziu sú podstatne agresívnejšie, už od malého veku. Môže byť, veď koľkokrát tam dávajú také blbosti, nie pekné rozprávky, ale len ako sa niekto mláti a robí si zle :angry: Jaj, už sa teším na Popelku na Vianoce, tam zvíťazí dobro nad zlom :slight_smile:

zuzec, ja som ešte neni v mrchaklube, tak ma nenechávaj samú :wink:
7. lis 2009 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
caute :slight_smile:

my sme dnes boli v Pandorfe kupit mi telpu bundu, lebo s tymi mojimi, co som s nimi v zime len prebiehala za auta do roboty a potom z auta domov by som sa na dlhych prechadzlach s Nikolajkom moc neohriala - tak uz som vystrojena, a nemusim sa bat zimy

adelka, ja som sa pytala doktorky na tie prikrmy v suvislosti s tym, ze maly ma reflux a povedala, ze normalne mam davat (zaciname o tyzden) ale nie stavy, ani riedke, ale proste len to urobit hustejsie. Cize normalne urobim mrkvicku, len trochu menej vody v tom necham, ked to budem mixovat (alebo len roztlacim)
7. lis 2009 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
bash, ďakujem za tip, určite to bude rozumnejšie,keďže tiež máme ten reflux :unamused: a aj ma to prekvapilo,že grckal,lebo predtým mal Nutriton :confused:
7. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte zienky,
my sme dnes jedli prvykrat mrkvicku a zjedol asi pol lyzicky dokopy. Tvaril sa ako keby som hu do nosa zahryzla a potom uz vyzeral, ze sa hadam z hnusu aj rozplace, tak som to nechala tak, nec sa mu papko nezhnusi. :slight_smile: Uvidime zajtra a potom...
:sweat_smile:
7. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mrcha sa este odklada, preslo to uff :dizzy_face: takze zatial sa v tom dadka nenecham samu :grinning:
ako sa hra medvedku daj labku? ja to viem len spievat, je k tomu aj nejaka hra?

baby co vecer to je u nas iny..dnes mi Terezka zaspala na supa o osmej hned po prvom papani :confused: ani nezaplakala ked som ju polozila do postielky....a aj cez den spala 2x po dve hodiny...

na markize je bombovy film o panicovi, akurat si nacikal do tvare na zachode :grinning: :grinning: to ja len ze uz dlho v telke nic normalne nebolo... :sweat_smile:
7. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
caute kočky,

este nespim, zacitala som sa do "mama a ja" a "dieťa" /uz som sa nevedela dockat, kedy vyjdu nove cisla/ a teraz ze este nakuknem sem.

Dadka a Zuzec, este ani ja nemam mrchu, takze sme najmenej tri :wink: ...

Daminko mi dnes zase vela nejedol, od pol druhej do pol siedmej este stale nebol hladny, nutrilon mi nechcel pit, ale mam pocit, ze zjedol nieco z Nestle bananovej kase okolo siedmej /tazko povedat, kolko vyplul a kolko spapal/, lebo si odgrgol. to by bolo super. celkom spokojne sa tvaril, on je take zlaticko usmievave, robila som mu stale "haaaaaam" a usmievala sa na neho a myslim, ze uz vie, ze vtedy ma otvorit pusinku. kasicka bola na obleceni, na mne, na lehatku, na Daminkovom čele, lickach, vsade :grinning: ale nevadi. o pol deviatej vypil 140 ml mlieka a trochu som ho nakojila... no, ved uvidime najblizsie na vahe, co a ako ...

lenti, neboj sa, bude to dobre, len to chce cas a veeeeeeeeeeeela trpezlivosti. moj drahy casto sebavedome vyhlasi, ze on by kedykolvek zostal na materskej a nema problem. tak som mu vcera povedala, nech skusi dat Damiankovi kasu, bavilo ho to asi pol minuty. proste nema trpezlivost... iba silne reci. ale verim, ze ty ju mas a si urcite skvela maminka, takze neboj... :wink:

bash a dadka, ja som tu mrkvu pripravila tak, ze uvarim, pretlacim cez jemne sitko a este rozmixujem ponornym mixerom, nie je to tekute, ani tuhe, je to skor ako redsia kaša... zajtra bude zemiak s materskym mliekom a kvapkou olivoveho oleja, bude to skoro ako klasicka zemiakova kaša s maslom a mliekom :grinning:

no, idem vysterilizovat flase, uvarit mojmu chrobacikovi cajik, aby mal s cim rano zapit lieky a pomalicky si k nemu lahnut. :slight_smile:

dobru a pokojnu nocku.
7. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, ja len narychlo kukam co pisete, pojdem odstavit polievocku na zajtra zo sporaka a buvat. len som chcela, ze uz nam vidno, ze nam ide zubok, normalne ma na jedotke spodnej taku dierku tak uz len cakam kedy vykukne aj zubok.

jasimk - no s tymi jablkami aj u nas tak, minuly rok mamina susila, zavarala a vsetko mozne a tento rok nemali na stromoch nic :frowning2:

dada - o tej celiakii aj mne hovorila nasa doktorka presne to iste a aj to bol jeden z dovodov ze by sme uz mohli zacat.

zuzi - ani ja este nie som v mrcha klube nastastie ale tiez mavam niekedy take pocity, ze to uz uz pride. no keby len na mne zalezalo tak vooooooobec nemusi, zatial.takze sme urcite styri :wink: ten film som kukala aj ja a som sa nasmiala pri tej scene teda :grinning: :grinning: :grinning:

leus - neboj pomaly to bude lepsie a lepsie, nas matko sa tiez tvaril, ze ho trapim ale sa aj usmieval, robila som mu lietadielko akoze mu leti lyzicka do pusy tak sa rehotal. a potom som mu povedala haaaaaaaam otvorila som usta a po chvilke aj on - pochopil :wink: no a dnes sa tvaril rovnako ako vcera tzn. asi takto: :confounded: ovela viac ani nespapal ale prehltal to rychlejsie uz to tak dlho nepremielal v ustach. a aj ked ho trosku napinalo pri prehltani, dokonca ked som mu isla lyzickou k puse tak sa naklanal dopredu, asi aby ju mal rychlejsie dnu :grinning:

no nic este som urcite nieco chcela tak ak si spomeniem... mozno zajtra. bru noc
8. lis 2009 v 00:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, ráno sme mali kráááásne slniečkové počasie a poobede sa zmenilo na novembrové :frowning2: tak už sme doma.

zuzec, Medveďku daj labku a Jedna druhej riekla sú pesničky a Maťko ich s mojou pomocou vyťukával na klávesách klavíra :wink: keď mi pošlú foto hodím do FCB :sunglasses:

alex, asi tí naši pediatri boli spolu na školení :sweat_smile: dnes zase naveľa okoštoval 30ml ale teda mliečko je mňamka ostatné je blééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a som rada, že nás je viac v klube bezmrchových :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2009 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
aj my uz mame za sebou druhy mrkvickovy den, malickej som urobila taku kasicku a celkom jej to chutilo :grinning: , zajtra dam este cistu mrkvicku a v utorok zemiacik s mrkvicou a po dalsich 3 dnoch skusim cuketu so zemiacikom, mne Dr. kazala pridavat do prikrmov maslo :fearful:
8. lis 2009 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek