• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
nekde som citala, ze radsej olivovy olej, co vy na to?
8. lis 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my stále choro, Danielka teplotuje, aj keď to nie sú horúčky, vystupuje jej teplota stále okolo 38. Uvidíme ako ráno a podľa toho pôjdeme k doktorovi. Soplí už aj Ľubka, ako som správne predpokladala, ale teplotky klop-klop zatiaľ nie sú.
Všetkým malým mrkvičkárom želám nech im chutí, čo maminky ukuchtia a všetkým chorým detičkám skoré uzdravenie.
Inak aj ja rozširujem rady nečlenov v mrchaklube.

Pekný večer.
8. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Tak ani ja som este neni v mrchaklube, teda dufam, ze este aj dlho to tak zostane!

No ja som citala, ze olivovy olej sa moze pridavat do detskej stravy od 8 mesiaca, teda az si dobre pamatam! Maslo by som do prikrmov nedavala kvoli tuku a mlieku v nom asi tiez najskor od 8 mesiaca.

My sme dnes papkali mrkvicku so zemiacikom a nejako mu to uz paradne chutilo, ze spapkal asi 10 lyziciek a uz nebolo a on by este stale chcel. Tak zajtra budem musiet uvarit viac. Sice potom sme este dokojili ako normalne, ale uz je to papkanie o niecom inom, uz to vsetko nevymeli z pusinky, ale pekne prezuva a prehlta, tak som rada.

andreaber babulkam zelame rychle uzdravenie a aby Lubku teplotka nechytila!

Majte sa pekne!
8. lis 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky, ako citam, tak veselo prikrmujete, tak to je len pekne, tak nech sa dari aj nadalej, Jasimk, tak som rada, ze Lukimu to chuti, ja som mu verila, ved predsa mama da len to, co je dobreeee :slight_smile:

no my ani dnes ani vcera sme nejako nemali dobre dni, vcera nejako pomenej papal mliecko, hoci po kojeni sa tvaril ako neviem ako dobre napapany, no verim, ze taky aj bol, no a dnes uz trosku viac potiahol, ale zas nejako spat nechcel, no v kociku ano, (ale dnes sme tu u nas mali pocasie, co by som nerada dlho kocikovala, jednak pre maleho to nebolo neviemco byt dlho vonku a potom ani pre mna, tusim na mna nieco lezie a to som si myslela, ze sa tomu nejak vyhnem , dufam, ze to nejako neprepukne), no ale vnutri mi sice na rukach zaspal, aj ked som ho na postel polozila, ale po 5 - 10 minutach bolo po spanku, tak som si myslela, ze dnes bude mat tazke zaspavanie, no nastastie ako obvykle, no zda sa, ze mne skoncili dobre casy, zacal sa mi v noci budit, no nastastie len raz, ale aj tak, ked si ma Danik rozmaznal prespat celu noc, nuz musim si zvyknut, :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak som sa zamyslala nadtym, ze ho uspavam na rukach ako to bude, ked bude vacsi, to bude musiet zaspavat v postielke, ale ked doteraz sam v postielke ani za ten svet, len v noci, inak spustil nareeeek, tak som ja len zvedava ako ho budem ucit, ze v zaspavani je samostatna jednotka, no to bude ..... :frowning2:
8. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sme zas boli na víkend na Orave. Sonička okrem mliečka a dokopy asi 100ml čaju nemala zatiaľ nič. Pčkáme ešte mesiac. Nemám pocit ža by bola nejak hladná. V mrchaklube som bola 2x a teraz už 2 mesiace nič :confused: Aj gyn. mi v stredu robila sono, lebo som bola na preventívke a mrcha v nedohľadne.
Náš tato bol tiež chorý ale už doberá ATB tak už je dobre.
8. lis 2009 ve 22:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
este dopozeram Superstar a pojdem nachystat veci na zajtra a spat.

andreaber, zelam vam skore uzdravenie a pokojnu noc.

ja som dnes dala Daminkovi aj kvapku kvalitneho olivoveho oleja. zemiak.kasu velmi nechcel, bola to pre neho nova chut, ale podvecernu kasicku Nestle lepsie papal, davala mu ju svokra a obaja sa dobre zabavali, takze fajn :slight_smile: ale Damusik stale vypluva a asi este chrobacik nevie, co s tym, ked to ma v pusinke... :sweat_smile: moj malicky chrustik :slight_smile: opat toho vela nezjedol, ale co uz... asi uz zajtra nevydrzim / :confused: / a opat ho odvazim. dufam, ze neschudol a nezlaknem sa.

laska, mne tiez kazala maslo, ale radsej dam ten olej, ono, jedno, ci druhe, ale vraj aj kvoli vstrebavaniu urcitych vitaminov je dobre davat trochu tuku... viem, ze vitaminy ADEK sa vstrebavaju len v tukoch. ale zase... ved v mlieku su tuky... :confused:

no, tak vam vsetkym zelam dobru nocku a sladke snicky. :wink:
8. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer babulky :slight_smile: :slight_smile:

u nás je taky nemocně.. oba.. je to hrůza.. :frowning2:
8. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ti nezávidím. Drž sa misakri :wink:
8. lis 2009 ve 22:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to na palici.. když spustí oba..
miška ZNOVU zánět průdušek.. :angry: .. a dany má rýmu, kašle.. no děs.. :unamused:
8. lis 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakri - drzim palce nech to rychlo prejde.

katka - sukus mu nedat sam zemiacik ale s mrkvou :wink: ja planujem tak, postupne pridavat zeleninku k mrkvicke aby mal aj znamu chut.

tak my sme dnes mali taky tulaci den. najprv v kostole potom rychlo na obed domov a poobede sme boli mojmu ujovi k narodkam blahozelat a odtial rovno na stretko s kamaratmi do hotela. matko mal zaberak ale zvladol to uzasne, ako vzdy. akurat ze dnes ma nejaky blby malospaci den. dokonca aj vonku nespal viac ako 1/2 hodinu a potom bol zase rychlo unaveny. tak buval tusim 5x po 1/2 hodinke.
my sme mali este mrkvicku, najprv to skusal tatino ale bol velmi hladny tak nechcel, takze som mu dala najprv mliecko a potom mrkvicku papal, dokonca ked dopapal mala som pocit, ze by si este dal. pekne otvaral pusinku, dokonca cuckal z lyzicky ked somu mu ju dala k puse :grinning: a tusim sa uz ani tak hrozne netvaril. som zvedava co povie na zemiacik zajtra. aj ked mam pokusenie mu este raz len mrkvicku uvarit.
a aby som nezabudla... lyzickovy test potvrdil: mame prvy zuuuuuuuuubok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a teda prebehlo to celkom hladko

matko sa prave asi zobudil tak bezkam bru noc
9. lis 2009 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAfte babulky,tak prajem detickam skore uzdravenie,

Danik teraz dobre tvrdo zalomil, tak som zvedava dokedy :grinning: , spinkal celu noc a zobudil sa o 6hodinke, napapal sa a to fakt dobre, a ked skoncil ledva som ho stihla zborat na ruky a tak si grgol, ze az vygrckol, chudacik maly, tak potom pomrnkaval, a kym som ho stihla prezliect, tak uz po spani ani chyru ani slychu a uz sa na mna usmievkal, tak sme tatina vyprevadili do prace a sup s nim do postielky, len dufam, ze bude lepsie spat ako vcera cez den ....
9. lis 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mam zle spravy....vcera horucka 38.8 :frowning2: vo stvrtok bol ockovany a v nedelu vyskocila teplota, hned som volala kde-komu a aj nasej Dr, ta, ze je to este OK, ale vsetci ostatni, ze to OK nie je, lebo tepltota po ockovani vysloci do 24-48 h, nie na stvrty den. tak neviem.

dali sme mu paralen cipok, klesla mu, v noci opat stupla na 37.9 a teraz je uz opat nizka.

tazke mame prve spolocne teplotovanie za sebou, je to riadny stres :unamused:
9. lis 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka, tak nech to Simonko zvladne, aj u nas to preockovanie nedopadlo najslavnejsie a museli sme davat Nurofen 2x, ale Simonko mal vysoku teplotku, no ved on je predsa nejaky chlapik a zvladol to, ale verim, ze to bol pre Teba stres, nuz nech uz si len spolu uzivate a dobre zvladnite tento den,
9. lis 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
bambulka Simonkovi zelame rychle odteplotkovanie!

U nas leje ako besne, to je strasne pocasie, tak dnes asi prechadzka nebude! Vcera sa nam isli trhnut dvere od navstev, skoro ma trafil slak, ved 4 navstevy to je aj na mna vela, ale Lukasko to zvladol paradne, bol ho pozriet aj starky a ked ho mal na rukach, tak mu zaspal a starky ani za nic ho polozit, ze on ho bude drzat, tak v pohode a ked sa mu po tristvrte hodinke zobudil a usmial sa na neho, tak som msyslela, ze sa svokor rozleje od blazenosti.
No dnes ideme varit mrkvicku s kalerabikom. Vsetkym papkacom zelame na obedik dobru chut a ciciacikom dobre mliecko!
Pekny den zelame!
9. lis 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, aj u nás je hnusne s hmlou, ale to k novembru patrí :unamused:

všetkým chorým želáme rýchle uzdravenie, ono to bude asi aj kôli tomu počasiu, raz teplo potom chladno :rolling_eyes:

bambulka, Šimonkovi rýchle prejdenie teploty, ak si dobre pamätám, malý Kryštofko tiež teplotkoval aj 4 dni

a papáčikom nových chutí dobrú chuť do jedla :slight_smile:
9. lis 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem baby za podporu.

mne je len cudne, ze mi ta teplota vystupila na 4.den, mam obavy, ci to skor nie je nejaka viroza, co by ale v kombinacii s ockovanim nebolo nic moc :frowning2:

neostava mi nic, len davat paralen a verit, ze to rychlo prejde.
9. lis 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,aj u nas pocasie na depku...

Bambulka-pokial nema kasel alebo sopliky,neboj sa,nebude to viroza,Simonko je velky chlap,ked takto reaguje teplotami,organizmus bojuje,co znamena,ze si buduje imunitu-nech Vam to co najskor prejde

Alex77-gratulujeme k 1.zubku!

Chorym prajeme skore uzdravenie,prikrmovanym dobru chut a cicikovym sladke mliecko
9. lis 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ahojte slniecka moje..idem sa hned hanbit, ze som na vas takto kaslala. :zipper_mouth: Ste strasne zlate, ze takto na mna myslite. Dnes sa mi s vami uz aj snivalo, ze sme mali stretko v Banskej Bystrici. :grinning: My sa mame dobre, sme trosku malo pribrali za posledny mesiac, tak sme na poradni vyfasovali vahu a musela som vazit pred a po kojeni, nakoniec sme dosli na to, ze maly si vytiahne len 50 ml. Som kukala ako puk, lebo by som dala ruku do ohna, ze mam dost mlieka. Tak som zobrala odsavacku a odsavala a odsavala a presne 50 ml a dost! :rolling_eyes: Tak sme zacali s nutrilonom, najprv sa tvaril vselijako, uz ma aj panika chytala, ale nakoniec mu zachutilo. Tak teraz sme aj na MM aj na UM. V noci mi vstaval cez 4 tyzdne kazdu hodinu, niekedy po 45 min., tak si viete predstavit ako som sa citila, ako taka matoha. Teraz sa to upravuje, uz sa budi "len" kazde dve hodiny. :sweat_smile: :grinning:

Inak je to mojkosko, aj teraz sa jeduje, akonahle sa mu nevenujem, hned chyta nervy. To je nejaka faza asi teraz. Lebo aj jedlo si robim s nim na rukach. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mimochodom uz som skoro na svojej vahe, pri takomto tempe spania a jedenia.

Baby precitat spatne vas nemam sancu. Ale dufam, ze sa vsetky aj s drobcami mate dobre. :slight_smile: Priebezne popozeram albumy, ved uz som aj zvedava ako ste narastli. Teraz ked uz je taketo na.prd pocasie, aj budem mat viac casu, po novom ho ucim spat na balkone (v kociku) :grinning: , lebo cez den mi vonku vydrzi spat aj tri hodiny, tak poctivo kazdy den som chodila kocikovat.

No idem pridat nejake foto do albumu.

A pozeram, ze su tu nejaky choranikovia, tak vsetkym nech sa ryyychlo uzdravia. :dizzy_face:
9. lis 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooj gubi, nevadi ze nas zanedbavala, hlavne ze sa dobre mate! :dizzy_face:

dnes som nemala nejak silu vstat rano, to blbe pocasie :frowning2: tak som si malu dala do postele, vytiahla cicik, poukladala okolo nej hracky a spala dalej :grinning: ona sa napapala, nasla hracky a dobre dve hodiny sa medzi nami hrajkala..a ked som vstala, ona sa ukladala zase spinkat...tak teraz hajka, aspon bude mat vela sil na dnesne plavanie :dizzy_face:

bambulka nech vas teplotky cim skor prejdu!
miskri aj vy nech ste uz zdravucki...to je strasne toto obdobie :angry: blba jesen

idem sa naranajkovat :grinning:
9. lis 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj gubi!!!pozrela som si aj tvoj album,Timonko je chutnucky :slight_smile:

my uz mame konecne po soplikoch :dizzy_face:,ale Brunko sa akosi nechce pretacat,len pasie a pasie...a potom sa zacne jedovat :confused: a tak mu to uz pekne islo

nataska,aj mne tak Brunko podobne spava-o 20.00spi,potom kazde 2hod pyta "cicu".par krat sa mi ho podarilo oklamat dudlikom,ale to potiahol asi len o hodinu dlhsie
9. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule, no ako tak citam tak si to vysvetlujem len tak, ze chlapiska su proste narocnejsi kurnik a dokonca aj rozmaznanejsi Dominik presne to iste akonahle sa mu chvilu nevenujem rev a citam, ze tiez sa vam v kuse budia, to ze by sa mal sam prehrat 2hodiny ako tu pise Zuzec NENI SANCA :grinning: Najhorsie ze momentalne ho musim mat este aj vkuse na ociach lebo ked je na deke uz stvara take kusky zdviha sa toci a kolkokrat si poriadne treskol hlavu aj vcera to bol rev som myslela, ze utekame na pohotovost.
9. lis 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pozeram, ze sme neni sami, co este neprespime noc. Lebo mne dokina stale opakuje, ze uz musi spat celu noc. no ale co ho mam niecim klepnut po hlave. :zipper_mouth: :grinning:

Nataska u nas je to to iste. Neni sanca ho nech sameho hrat a nieto si este pritom zdriemnut. By mi vycestoval z postele na dlazku. Ja ho nemozem ani nechat sameho v postielke, lebo v sekunde ma nohy vystrcene cez tie tycky a chce sa prevracat.

Je typicky blizencek, vsetko ho bavi asi minutu, v byte mam ako keby mi sem niekto hodil bombu, aj teraz cakam na maminu, nech ho trosku zabavi a ja si mozem trochu spratat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Julenka asi je Brunko lenosko, este ma cas na prevracanie, vcera som akurat citala, ze az v 6 mesiacoch sa zacinaju obracat a mozu teda aj skor. Hladala som, ze kedy zacinaju sediet a lozit. :slight_smile:
9. lis 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,

trosku vas flakam, ale slubujem, ze sa polepsim.. Nestiham vas niekedy vobec citat, co ma teda riadne mrzi..

My sa mame supiš-pupiš. Mame jeden zub(ale to uz davno viete) a ten druhy nie a nie.. :unamused: Maly sa otaca , pretaca a najnovsie uz asi 2 tyzdne si pokrci nohy a hodi sa dopredu ako vorvaň. Uz by lozil ,ale este nevie techniku :grinning:
Inak ma boli hrdlo, beriem antibiotika(Bioparox), nic moc, lebo nemozem drobca cmučikovat :frowning2:

asi odpadnem, ze sa Gubinka ukazala :slight_smile:, maly je nadherny :wink:
9. lis 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Julenka Brunko je tiez chutnucky, aky superman. :grinning: Zuzuec aj Terezka je bohovska, inak mame taku istu knizku, uz mi z nej aj cita, ze brrrr a prrrr... :grinning:
9. lis 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooj Ivus, ja zas odpadnem, ze uz mate zub. :astonished: A ako to prebiehalo? Mal Misko aj teplotku? A aj mu to bolo nejako vidno na dasienkach, ja krpatemu stale cumim do ust a zatial nic. Pozrela som hned album, Misko je na zozratie, hlavne s tym jednym zubom!!! :grinning: A torta je tiez na zozratie... :grinning:

Dosla mamina a uz ma aj frfle ze aky tu mam bordel... :angry: tak hned som ju sprdla, ze neni u seba doma, tak nech sa nestara...no ale idem sa do toho pustit. a slubujem, ze sa polepsim. :wink:
9. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubi, teplotu nemal ,ale sme si to riadne odplakali.. ved teraz place zase a zub nikde :angry: Inak prvy narastol, ked mal 4 mes a 3 dni :grinning:
dufam, ze sa polepsis, lebo inak bude kuca paca :wink: Na tortu som uz pozvala Leus, tak sa kludne pridaj.. Trebars aj v Banskej Bystrici :sunglasses:
9. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska ten jeden zub nema chybu!
gubi presne mne sa budi kazdu hodinu a pol vecer a tiez mi vsetci vravia "to by uz mal ale spat" alebo a "nemas malo mlieka" jasne ked pribere 900g mesacne. A este rady tipu ved ho daj do postielky dopadnu presne ako pises nohy v mrezach a pomaly vyklbene :grinning:
9. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. konecne som si nasla trochu casu. lebo matko pokracuje vo vcerajsom trende polhodinovych spankov :confounded: som si odvykla, ze nic nestihnem pri nom spravit a dnes ma este aj taku nejaku blbu naladu "nepohni sa odo mna ani na krok". to je u neho dost nezvycajne. normalne strasne plakal tak sme si lahli na postel, masirovala som mu dasienka, sa ukludnil a potom som tam lezala a on sa hral s rucickami. ale akonahle som isla na WCko zase plac. no neviem, co ho to zase napadlo.
a vecer ked ho dam do postielky tak ho musim chodit kukat lebo sa otaca o 180° (hlava tam kde boli nohy) vcera sa mu to podarilo dokonca 2x.
dnes sme mali este cistu mrkvicku, teda uvarila som dve a spapal uplne vsetko takze zajtra pridam este urcite zemiacik. a uz je z neho za tie 4 dni riadny papkac. pekne sedel a papkal. uplna radost ho krmit :grinning: dnes dokonca nebol ani vsade zagebreny. teda narozdiel od vcerajska to mal mrkvu este aj v nose a na oboci, tak to vyzera ked ho krmi tatino :grinning:

gubinka - vitaj, konecne vieme, ze ste ok. ved uz sme sa fakt bali :wink:

ivuska - tak k tej torte by som sa pridala ak to bude v tej BB aj ja :grinning: :grinning: :grinning: a nam 1. zubok vykukol vcera, tzn. 5mes a 5 dni. aspon si to lahsie zapamatam.
9. lis 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata :grinning: tak sa tu po straaaaasne dlhej dobe konecne ukazujem :sweat_smile: Ten cas tak rychlo leti, stale si vravim, ze uz napisem a vtedy mi stale do toho nieco pride.... aspon fotky si obcas stihnem prezriet. Tie nase junovcatka su fakt kraaaasne :dizzy_face:
K tomu spaniu - Lilia do 3 mesiacov prespala celu noc a odvtedy sa aspon 2x zobudi :rolling_eyes: ak nie viac... asi potrebuje viac a kedze je kojena tak jej to asi rychlo travi :grinning: Ale nevadi, je to nase slniecko. Akurat vcera sa jej nechcelo spat,asi ju bolelo brusko, aj ked prdiky neboli ziadne, tak zalomila asi o tristvrte na jednu... uz som myslela ze ma trafi :sweat_smile: a zaspala tak naraz akoby nic nebolo :confused: Inak je to velky smejo, minuleho tyzdna sme konecne dali nastrelit nausnice (aj ked by sa malo az od 6mesiacov), nejako sme tu pani ukecali. Plakala len par sekund a potom sa uz len v kociari stazovala a pospevovala :sweat_smile:
My este zubky nemame ziadne, aj ked vsetko obhryza a olizuje uz dost dlho, ved vsetko raz pride :wink:
Idem si vas zbezne prejst, aj ked docitat sa mi urcite nepodari :slight_smile:
9. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,hodila som nejake to foto do albumu,ked chcete :wink:

caves karolinkafe :sweat_smile:
9. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek