• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Zdravím vás všechny. Vůbec nestíhám. Ještě tak FB, ale dočíst vás už je nad mé síli.

Kryštof je zlatíčko. Hodňoučké, ale den má pořád jen 24 hodin a nějak to všechno nestíhám. Na víkend jsme byli na chalupě. Trochu jí připravit na zimu (což se moc nepovedlo) a oslavit kamarádovo narozeniny. Vy co jste na FB, tak znáte mou historku s dortem :wink:

Ale musím se pochlubit. Po 3 letech mám absolutně normální hodnoty vitamínu B12, kyseliny listové, homocysteinu apod. A Kryštof taky! Takže si pan profesor libuje, že konečně jsme našli optimální kombinaci léků. Na další testy jdeme až přestaneme kojit, případně za půl roku, podle toho, co nastane dříve.
9. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby teraz v tomto cisle Mama a Ja neviem mozno mate, je super clanok o motorike a pisu, ze ake nebezpecne je davat sediet a ze dokonca sedenie je uplne posledna faza az po postavení sa. Tiez ake dvolezite je lozenie a ze babo sa nema vodit za ruku skratka dost som sa dozvedela este dobre ze tak skoro.
9. lis 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj maminky,

dám vám něco přečíst.Je normální dávat tři týdny staré děcko na nočník,popř.dělali by jste to?

betelgeuzz • 1d • Dnes v 11:23
Která pravidla porušuje: | Zruš
Josefko, měla jsem ji půjčenou z knihovny. V obchodech už asi sehnat nejde, je už starší.

Eri, no aspoň máš nějaké úspěchy. Do nočníku se Ali povedlo asi 2x, akorát někdy nad ním začne pěkně řvát. A čurání na přebalovák je taky její oblíbená činnost. Nechápu, jak to dělají ti, co si pořizovali třeba jen 10 látkových plen na ublinknutí, protože já zatím do čč nebalím, ale spotřebu mám velkou. Za chvíli se mi vrátí peníze jenom za jednorázové podložky, které bych na ten přebalovák používala.

A dneska se Alici podařilo už dvakrát pročurat plenku i oblečení. Nejdřív měla AIO BG a pak i jednorázovku. Asi jsem je nějak blbě dala, podruhé jsem to schytala i já, protože jsem ji měla položenou na břiše.

Eri, kolik Barunka váží? Alice se blíží 3kg a příjde mi, že ten novosklad bude mít až pod krk. A když přebaluješ, sundáváš dupačky jen zespod, nebo celý? Protože já mám kolikrát problém správně napasovat i jednorázovku, když sundávám dupačky jen zespod.
9. lis 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
amelie
:unamused: to co je???????
9. lis 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amelie, ona snad není normální. ale už jsem někdy někde něco četla o tzv. bezplenkové metodě. Ale normální mi to fakt nepřišlo
9. lis 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky,ani nehovorte,do mna uz mama mesiac huci,ze viem kedy chodi maly kakat-v pondelok,aby som ho uz davala na nocnik,ked to na nom vidim.Ye aj ona nas davala od 4 mesiaca na nocnik :angry: a este aby som mu uz davala na noc umele mlieko,aby prespal celu noc.Ja uz som taka ohucana z toho :angry:
9. lis 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

nataska, jj, ten článok som prečítala ako prvý z novembrového čísla Mama a ja... v podstate to o sedení som vedela, že je dosť "nebezpečné", ale nevedela som, že vďaka tomu by drobec nemusel vedieť liezť.. tak už si dávam na to pozor..

amelie... ty kokos, to čo je za mamu, že dava 3tyzdnove babo na nočník, to je jej ľúto tých plienok??! :confused:

Hehe.. mne dnes Sebík spal 3 hodky vkuse.. najprv 2 hodinky von na prechádzke a potom ešte 1 hodinku doma, takže asi keby sme mali domček, tak nám krásne vonku spinka :sweat_smile: :dizzy_face:
9. lis 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ta holka je magor,ona chodila do diskuze našeho města,ale já jsem jí řekla co si o ní myslím,tak přestala.Tedka me utvrdila v tom jaký je to idiot.No bylo toho víc.Já si myslím že dítě potřebuje dozrát na to psychicky i fyzicky a podle mě není dobré učit děti takovým věcem když z toho nemají rozum a nejsou zralé.Nutit takové miminko k čistotě je bohapustý nesmysl.Mě už náš malý pokakal tolik plenek,podložek a pošpiní denně tolik věcí a je mi úplně jedno,nebudu ho přece nutit na nočník.
9. lis 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne ameli,
ja som si predplatila casopis Dieta a tam v novembrovom cisle rozoberaju kedy ucit dieta na nocnik,ze jemu sa mozno v tomto veku podari sa vykakat alebo vypisat do nocnikaa dokonca moze mat z toho aj radost ale len koli tomu,ze sa tesime my a pocase ho to prestane bavit,lebo v tom este nevidi zmysel.Treba zacat az ked si uvedomuje mokru plienku a vadi mu.

ale ked toto doma poviem tak vraj vela citam,tak som niekedy nas..ta,este ze ma Tomas v tomto podporuje a dôveruje mi
9. lis 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska a ty nedavas Dominika vôbec sediet?
lebo o chvilu zacneme s prikrmami a to asi nepôjde poleziacky ako kojenie :confused:
ja Brunka uz troska davam,ale nie vzpriamene,skôr tak ako vo vajicku ,asi si kupim ten casopis,alebo ked budes mat cas,tak troska popis prosim
9. lis 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, zase mam fukoty, ale docitat som stihla :slight_smile:

bambulka, drzime palce Simonkovi, nech to prejde rychle, podla mna to bude boj imunity, co je dobre

natashkaa ja som to tiez citala a pride mi to logicke co tam pisali v tom clanku, sama niekedy citim ako ma boli chrbat od sedenia... a budem sa toho pridrzat, uz aj martinka na to viac krat upozornovala, ze to je skodlive a moze ublizit...

Ja Nikiho davam zatial iba do lehatka, ani to nie na najvissiu polohu - davam hho tam po jedle tak na 20 min, mi prikazala doktorka kvoli tomu refluxu, ale aj predtym som ho davala, iba na chvilku vzdy. To ale v ziadnom pripade nie je sedenie, len take vyvysene lezanie, a asi v ta zacnem davat aj prikrmy

ta bezpleinkova metoda mi pride dost crazy - take male babo podla mna nema sancu pochopit, a zda sa mi to ako skusanie nejakej modernej metody na vlastnom bezbrannom babetku, co je podla mna dost haluz. Nepoznam dieta, ktore by sa skor ci neskor nenaucilo chodit na nocnicek a byt bez plienky, a asi nie je nahoda, ze to prichadza v istom case... o chvilu zacnu vymyslat metody ako naucit babetka uz hned po narodeni chodit, rozpravat :angry: :angry:
9. lis 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

zdravim vsetky staronove tvare :slight_smile: vitajte spat!

dnes sme sa teda natrapili, vkuse teploty 38-39, az teraz klesli, maly bol chudatko total hotovy, jaaaaj, mam pocit, ze som odvcera schudla aspon kilo, citim sa uplne vystavena.

boli sme aj u Dr, nic podstatne som sa nedozvedela, vraj to nie je zapal, bla, bla, zrazat teploty a tak. to, ci t nie je z ockovania samozrejme nekomentovali, ved to by potom znamenalo, ze uobili chybu oni, kedze dorpedu som ich upozornovala, ze obaja sme s mazelom boli chori a ze maly moze mat nieco v sebe. skoda reci.

konecne sa mi tu nas bobcek opat smejka, sali, jaaaj, uz nech sa nam to nevrati, bol to otrasny pocit vidiet ho trpiet.
9. lis 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka

nie nedavam, krmit ho budem v tom kresielku polohovatelnom tam je babo v takom polosedolehu :grinning: vies ktore myslim....tam ho davam sem tam aj cez den vraj to sa moze ta este nesedi
9. lis 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mne Sofinka vôbec nelozila po štyroch. Veľa chodila v chodítku, tak asi preto. Teraz Kubkovi chodítko kupovať nebudeme.....
9. lis 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
pouzila som Zuzkinu fontu fn a napisala dlhy prispevok a on mi zamrzol kon!!! A to som ale nesejvla, tak mi treba...
Konecne sa ukazali gubinka a ivuska!! Timonko je zlatunky a Misko s jednym zubalom nema chybu!
Vstekym teplotkovym a chorum prajem akore uzdravenie. :dizzy_face:

amelie - aj ja som citala o tzv. bezplenkovej metode...ale pride mi to dost dost cudne... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja hlasim treti den s mrkvickou a je to horsie a horsie. Dnes sa uz po polke lyzicky do velkeho placu pustil... Tak dam par dni pauzu a skusim znova...moje Tejuliatko malinke, hadam by chcelo maminike cici papat az do prvej triedy. :grinning: :grinning:

Zienky pamatate sa, ked sme sa bavili o vianocnych darcekoch, tak sme hovorili o tom Fisher Price hovoriacom psikovi? Nekupovali alebo neobzerali ste ho niektora uz? Bo podla mna, je dost cudny, lebo ja som mala v rukach v obchodoch roznych troch a on ako by prestal hrat v polovici pesnicky, ani aecedu nedospieval do konca... Segra ma takeho uz dva roky, bez toho svietacieho srdiecka a ten hra pekne... Tak neviem. Ze by som narazila na poruchovych akurat???
9. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte stratené ovečky. Moje baby dnes boli akési bez nálady. Sonička by mi len ruky obhrýzala. Martinka od rána plakala pre každú blbosť, cez obed nespala a k večeru už to s ňou bolo na nevydržanie. Takže 19.30 už bola tuhá :grinning: Dnes som jedla jablko a Sonička ma hypnotizovala, tak som jej dala ochutnať a cucala ho jak zdivená. Bezplienková metóda mi príde jak experiment na vlastnom decku, ktorý navyše nemá žiadne racionálne opodstatnenie ani šancu na úspech. Chcela by som vidieť dieťa, ktoré sa takýmto spôsobom naučilo čistote.
9. lis 2009 ve 21:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky :slight_smile:

detičky vôbec nemusia prespať celú noc...asi vás nepoteším, ale syn sa mi budil do cca 2 rokov velakrát za noc už som to ani nerátala ale pod 5 to nebolo a pokaždé som mu musela robiť mlieko, ale odkedy som mu potom nasadila plnotučné (z mojej pohodlnosti) tak spinká celú noc :slight_smile:

Bambulka, mala si odmietnuť očkovanie a preložiť ho, žiadna normálna lekárka by ti nemala očkovať dieťa, ak je s ním v dennodennom kontakte chorá osoba :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nedávaj panadol radšej nurofen, Katka(nejaké číslo :sweat_smile: ) hodila do jednej témy link na paracentamol potom ho sem okopčím...

Ivuš, Alex no super, že zúbky :slight_smile:

moja krpatá keď bude mať zuby tak prestávam kojiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: ona ma stále kúše, ale úplne brutálne...soplík má ešte stále, ale začala som jej dávať aj sinupret tak hádam konečne povolí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

choručkým skoré uzdravenie :slight_smile:
9. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka to s tym spanim nesranduj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :sweat_smile:
9. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://zdravie.pravda.sk/paracetamol-velebeny-aj-zatracovany-nenicte-si-pecen-p0p-/sk-zpreven.asp?c=A091107_192539_sk-zpreven_p20

to je ten link...

Nataška no veru, a aj kamoškine detičky...všimla som si že sú to väčšinou chlapci čo tak zle spávajú :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa radšej sa na to priprav. My sme pri Martinke do dvoch rokov noc neprespali. No a teraz je to tak 2:1 tzn. že 2 noci prespí a jednu sa pritmolí k nám do postele a buď si pýta mlieko alebo maminku k sebe do postele :grinning:
9. lis 2009 ve 22:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jemine ja si stale hovorim, ze je to mojim rychlo stravitelnym mliekom a ze ked budu prikrmy budu aj noci prespate....kurnik ani to plavanie nezabralo som myslela,ze tam sa vyjasi a uz nebude mat energiu
9. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataska no ja som si to tiež hovorila :grinning: a ešte napríklad u nášho Matúša platí to, že čím viac energie vydá tým jej má viac :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie deti si potom z toho urobia nejaký návyk a v noci sa budia bez ohľadu na to, že sú sýte. V knihe každé dieťa sa vie naučiť spať som sa dočítala, že deti keď sa v noci zobudia potrebujú mať podmienky ako keď zaspávali tzn. keď zaspáva s mliekom, chce mlieko. Keď s dudlom, chce dudel. Keď s mamou, hľadá mamu atď. Podľa mňa niečo na tom bude ale nik ti nepovie ako máš to dieťa naučiť zaspať.
9. lis 2009 ve 22:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si tady mohu jen libovat, Kryštof krásně spinká celou noc, ale musím dát Mufo zapravdu. My máme tu postýlku "noční stolek" bez bočnice mezi postelemi. Spím s rukou v jeho postýlce. Naše malá piraňka se vždy trochu probere, najde si malíček, podudlá a vyplivne. Takže asi ano, hledají, když se v noci probouzí nějakou jistotu. Jinak už občas u nás funguje dudlík, ale zatím oprvdu velmi málo. Přes den, jakž takž, v noci vůbec.

A musím vás pobavit. Jako správný chlap dnes objevil novou hračku. Pindíka a varlátka. Celé koupání si s nimi hrál a i později na přebalováku :wink: Bylo jedno jestli je ve vaně na bříšku či na zádech, stále měl jednu ruku ve svém rozkroku. No to začíná brzy :grinning:
9. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,
gubi Timonko je krasny chapcek a vidim ze stale zladeny do zelena, tak ako sa na gubinku patri :grinning: :grinning: a s kosostvorcekovou vestickou ste aj vy v klube "slusnakov" :grinning: ma aj Terezka, Vitecek od vachovky a Lejka od marfusy :wink:

julenka, Brunko je zlaty s tymi cicikmi a salamou :grinning: :grinning: pazrosko maly

boli sme dnes plavat a dnesn hodina sa niesla v znameni "penova hracka v pusine" - Terezka ju nechcela ani za zivy svet pustit, svrbeli ju dasienka a stale ju mala v pusine, dam fotky na FB. Inak super, pohodicka, dnes trosku niektore deticky plackali, Terezka ako vzdy pohodacka, mala svoju hracku a nezaujimalo ju ani ze maminka robi bublinky na brusko :sweat_smile:

idem vas docitat
9. lis 2009 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som sa prave potesila gubi ze jeeej aj vy mate blizenca? :grinning: :grinning: no a to tu mame asi vacsinou vsetky, kedze sme junovky :grinning: nuz stava sa...

karolinkafe vidis niekde nausnicky davaju uz v porodnici, my sme boli v 4 tyzdnoch...to je tiez na to kopu nazorov a nikto nevie co je spravne :sweat_smile: inak mala je krasna, pozeravam fotky na FB a tie vlasiska nadherne!

martinamil super ze mate dobre vysledky :wink: a Krystofko vie co je dobra hracka :grinning: no musi preskumat vsetko na svojom tele, ako by to bolo! :slight_smile:

lentilka lentilka ako som ta to ucila s tym ctrl+c? :grinning: :grinning: ale nie, sranda :wink:
pocuj my mame toho psa a tiez spieva len kratko ale ja som si mysela ze to tak ma byt :confused: :confused: aj ked mi to prislo divne ze preco tak kratko, som nevedela ze to ma spievat do konca :pensive:
9. lis 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby este k tej bezplienkovej metode, tiez som bola zvedava co je to zac a prestudovala som si to a cele by som to zhrnula tak, ze mama nerobi cely den nic ine len striehne na nejaky xichtik ktory babo vystruha tesne pred tym ako ide kakat (co by u nas nebolo mozne kedze Terezka sa netvari nijak ked kaka, sem tam vyguli oci aj to ked uz to ma v plienke :grinning: ) no a v tom momente daju babo ponad nejaku nadobu, ale nie posediacky, ale drziac v pololahu a cakaju kym babo urobi kakak a popri tom tusim musia maminy hovorit nejake slovo ktore si babo spoji s kakanim.....takze vysledok - celodenne cakanie na hovienko a na ciko - no takto si ja materstvo nepredstavujem :grinning: ja by som na to nemala ani trpezlivost ani chut...tot moj nazor

dobrunocku
9. lis 2009 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!
Neboli aj Vas chrbat, ked spite? Som myslela, ze sa mi nad ranom zlomi, asi budem musiet ist na nejaku masaz, lebo, aby si clovek neoddychol, ked spi, tak to je ozaj o nicom!

natashka ja mozem povedat, ze starsi syn sa budeval v noci do jedneho roka 3-4 krat, potom som mu na noc davala zahustene mlieko krupicou a prespal celu noc, lebo mal v postielke 2 dudliky a ked nejaky stratil z papulky, nasiel si druhy a spal dalej. Ale kazde dietatko je ine, niekto hovori, ze to len zrazu sekne a babo pekne spinka celu noc, tak neboj ono to pride!

Ta bezplienkova metoda mi pride ako dobra blbost a trapenie dietatka, to musel vymysliet strasny blazon. Napisem to mozno blbo, ale na svete neni ziadne zvieratko, ktore by nieco take, ako ovplyvnovat svoje vylucovanie, zvladlo od narodenia.
Maly mal vcera na obed nejaku "zravu" naladu, lebo som si myslela, ze som mu navarila na 2 dni a on spapkal 7 polievkovych lyzic mrkvicky s kalerabom a zemiakom, Pisem polievkovych, lebo take som mu to davala na tanierik a odtial plastovou lyzickou, aby to nevyznelo, ze ho krmim velkou lyzicou. Potom zacal robit nieco do plienky a chudatenko tak sa cudoval, ze to uz nejde tak lahko, ze je to hustejsie, ze som lutovala, ze som to netocila, lebo take udivene pohlady na mna hadzal, ze az, ale ta spokojnost po vykonani bolo uzasna!

Prajeme krasny dnicek!
10. lis 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka 212,

diky za link :slight_smile: , dobre vediet, no, uz 2 dni ho dopujem paralenom, ale do buducnosti sa tomu vyhnem.

s tym ockovanim, toto bolo nase prve ockovanie, cakali sme na neurologicke vysetrenie kvoli rodinnej anamneze, odkladala som to 5 mesiacov. je fakt, ze to este tyzden mohlo pockat, no Dr argumentovali dobrym vysledkom CRT testu, tak som nemala protiargument.

kazdopadne, uz to nevratim a som o nieco mudrejsia :unamused:

k tomu spaniu, urobila som experiment, davam jednu davku UM pred spanim a spime ovela ovela lepsie. u nas to bolo asi hladom, od prvej menstruacie som zacala mat problem s mliekom a vtedy sa zacal maly aj ovela castejsie budit.
10. lis 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko. :slight_smile: Pozrite ako hned zrana nakukam. :grinning: Vecer som pozerala este albumiky popri superstar a vsetci drobci su naaaadherní!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Baby, ale co ma zaskocilo, ze uz ste zacali s prikrmami? :astonished: teda vedela som o tom, ze sa moze zacat skor, ked je dieta na UM. Ale Leuska citam, ze maly by chcel visiet na cici, tak som pochopila (este mi to na materskej páli!!! :sunglasses: ), že este kojis a uz skusate prikrm?
Ja som myslela, ze az v 6 mesiacoch. Som fakt prekvapena. :confused:

S tou bezplienkovou metodov...tiez nechapem niektore mamicky, ci by s baba hned chceli mat dospelakov, na co je to dobre, no neviem.

S tym sedenim, som nasla tiez par clankov, ze najprv ma lozit a potom sa sam dokaze posadit. Inak tiez mam to lehatko asi zacnem s prikramami v nom. Aj ked som vcera uz objednala stolicku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S tym spanim to co???? Takze sa mam psychicky pripravit na dalsie dva roky nespanku? :sweat_smile: Moj maly sa budi vyslovene na hlad, sice zaspava s dudlom, ale ked sa v noci zobudi a chcem mu ho strcit do pusy, tak chyti take nervy, ze ho chcem oklamat, ze mu hned musim dat cici do pusy a papa, pocujem ako lucha a o dve hodiny sa to zopakuje. a chybat mu nemozem, lebo spi so mnou v posteli. sme to vzdali, ked sa tak casto budi mi je pohodlnejsie len cici vytiahnut, ako som musela vstat z postele vybrat maleho a tak...

Proste chlapci uz od mala s nami cvicia. :rolling_eyes: :grinning:

plavat tiez chceme chodit, len chcem chodit s kamoskou a ta ma 3 mesacne babo, tak ked trosku podrastie. :slight_smile:

nataska a este, tiez som cakala velky prevrat, ked som dala malemu nutrilon, dokonca som si odsala prsniky, ze celu noc nebudem kojit, lebo krasne celu noc prespi a on sa za dve hodiny zobudil s placom, hladny a ja odsate prsia... :sweat_smile:
10. lis 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek