• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
a este k ockovaniu, mna sa tiez dokina pytala, ci neni nikto v rodine chory, ze inak ho nezaockuje.
10. lis 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk ja sa hlasim do klubu, mna boli straaasne chrbat, resp. krize a vystreluje mi to az po bedrovu kost a cely den, ked som nad malym zohnuta, tak mam problem sa vystriet, citim sa jak na dochodku a nie na materskej. :sunglasses:
10. lis 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj gubi,
prikrmy - ja to neberiem az tak tabulkovo a najma, my stale kolikujeme.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. lis 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky, ako sa mi mate?
gubi vitaaaj, som rada, ze maly je v poriadku a je straaaasne zlaty, tak nech i nadalej vam robi radost, aj ja som ho v poslednom case v noci oklamala dudlikom, zatial to zabralo, ale ako ho poznam, zachvilu mi na to pride a vykasle sa mi na cely dudel :slight_smile:

my sme boli na tom vytlaceni hnisu z ockovania proti TBC, co davaju v nemocnici a vsetko dopadlo dobre aj kontrola, no vcera pred kupanim, ked som mu to videla, tak mam dojem, ze sa mu to vracia, :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tak som myslela, ze aspon s tymto uz mame pokoj, budem musiet ist s nim k lekarke, nech sa na to pozrie, no zdalo sa mi, ze vytlacila vsetko a ja som mu to nicim nenatierala, tak neviem....
10. lis 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
my sme mali super noc-Brunko spinkal od 21 do 00.45 a potom az do 04.30.Fuu,to si ani nespominam kedy naposledy :sweat_smile:
10. lis 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
juli no vidis, Brunko sa zachvilku nauci na celu noc :slight_smile:
10. lis 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine,no ako citam stranu dozadu,tak ma na to nejake 2 roky :grinning:

nataska,aj ja som to myslela tak,ze davam Brunka do toho FP lehatka ako do vajicka,len som to trocha sprosto napisala
10. lis 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
a inak k tomu sedeniu a lozeniu, ja davam Danika do lehatka a to iba vtedy ak sa potrebujem obliect alebo nieco narychlo spravit, sediet urcite nie, no mi mame lehatko, ktore sa polohovat neda, no je v takej polohe, ze ani nesedi ani nelezi

a este ked ho mam na rukach, tak chce byt iba tvarickou odo mna, tak ho drzim, ze mam ruku pod jeho zadockom, akoby mi na nej sedel i to mam chapat,ze by mu to skodilo????? :cry:
10. lis 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :wink:
albertine...my máme taky problém s rámínkem,máme jít příští týden znova na kontrolu po očkování tbc a taky se mě zdá,že tam ještě něco má :frowning2:
jinak Jiřík váží 8 kileček a má 70 cm.Pavlík má 90 cm a 12 kilo.Už za chvilku nebude mezi nimi rozdíl :sweat_smile:
10. lis 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamulky...my mame po ockovani do noziciek tiez rozhnisane ockovanie po TBC,no vlastne sme to doma vyliecili...uz som davnejsie pisala,ze som na to davala malej first sprey z aloe very..dovtedy framykoin,no len to puchlo a ta aloe vera ta sposobila puknutie...
10. lis 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
od vtedy to rano a vecer po kupani osetrujeme tak,ze nastriekam na gazu first a prelepim to..uz to ma fakt nadherne
je to toto:
http://www.regeza.sk/obchod/aloe-first-prva-pomoc-z-aloe-473-ml-p-267.html
10. lis 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja to ale objednavam z inakial a trosku lacnejsie
10. lis 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte chcem sa opytat ci drobcom natierate tvaricku ked idete von a ak hej cim
10. lis 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ste tu pisali o tom sedeni... co mam teda robit, ked moja mala ma uz nervy ked ma vkuse lezat :sweat_smile: dam vam 2 priklady : 1. autosedacka - ked je v nej, tak normalne natiahne nohy, zaprie brucho a dviha hlavu (ako brusaky :grinning: ), kedze ju ale pasy drzia tak sa jej velmi neda a zacne vrieskat :unamused: no a 2. kresielko (ci lehatko :sweat_smile: ), v nom si chyti tu hrazdicku s hrackami oboma rukami a taha sa hore kym vladze... Tak co s nou, nasilu ju stale "zatlacit" spat ? :sweat_smile: To vam teda deticky cele dni prelezia? Lebo ja ked sedim pri stole alebo tak, vezmem ju na koleno a ju nesmierne bavi trieskat rukami, alebo hrkalkami po stole a trhat noviny, tahat obrus atd :sweat_smile:

K spaniu. Lilka bola do 3 mesiacov ako ukazkove babatko, prespala uuuuplne celu noc. No odvtedy sa budi min. 2x, myslim ze potrebuje viac papat :wink: Ale tak my si potom pospime do tej pol desiatej, alebo teda niekedy ja spim a ona sa vedla mna rozprava a hra :grinning:
10. lis 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
...aj nasi ked pridu na navstevu,tak si posadia Brunka na kolena-tomu jednoducho nezabranim :wink: .sa chcem opytat k tomu "zatlacaniu" do lahu-ked ich takto budeme zatlacat,ako zistime,ze oni uz sedia,či?
10. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinkafe

hej presne to co opisujes robia teraz babatka, no nerob nic to, ze sa natahuje je dobre to, ze pri tom zakrici je aj preto ze si prave to svalstvo namaha - podobne ako vzpierac odfukne zakrici ked dviha cinky- ona potom zas spadne do povodnej polohy zas sa pritiahne zas spadne je to najlepsi telocvik na pripravu sedenia a chodze. Co treba robit s babatkami v nasom veku? No najlepsie je ich dat na tvrdu podlozku najlepsie na zem rozlozis deku okolo hracky das na brusko a nechat ju nech sa sama otaca prevaluje natahuje je to najlepsie precvicenie ktore bude viest k neskorsiemu lezeniu a ked babo leze perfektne si pripravy kosti a svaly na buduce statie a sedenie bez toho aby mala v neskorsom veku bolesti chrbta. Ona Ti bude urcite plakat ale to ju potom treba otocit zas nabok neskor zas na chrbatik - zaujat ju niecim, ak place suvisle tak zobrat na ruky samozreme je to vraj teda najlepsia pohybova priprava nechat na zemi babo prehrat sa hlavne aj ked sa snazi nejaku hracku zobrat a nedociahne nechat ju nech si sama poradi ponatahuje ked place velmi, posunut ju blizsie a tak no.....Tot nazor mudrych knih casopisov a mojej aj inych pediatriciek :grinning: :grinning:
10. lis 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka

ono prave babo sa ako prve musi naucit chodit sedenie je az posledna faza mnoho ludi si mysli ze sedenie je skor, ale sedenie ako take ze lezim na chrbte a zdvihnem sa to nieje sedenie tak si babo sadat nemoze. Spravne prve posadenie sa je ked uz chodi da sa do klaku na styty podsunie nozicku a posadi sa...
10. lis 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zo sedenia z lahu su prave tie bolesti chrbta a problemy s krivou chrbticou a taktiez neskorsie chodenie babatok.
10. lis 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha.,dakujem natashka...aj by som si isla kupit mama a ja,ale u nas prsi :angry:
10. lis 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice, devita, ja len dufam, ze sa ten hnis nejako upravi, no mne doktorka vyslovene povedala, aby som tam sama nic nedavala, tak neviem,no len ked to bude stale vytlacat a zas to nahnisa, tak to nie je neviem co a koniec koncov aj ho to bolelo, vsak to vieme same ake je to, ked sa nieco take vytlaca :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka..neda mi,ale musim ti protirecit...sedenie s chodenim ako take vobec nesuvisi..moja dcera starsia..v pohode sedela,no chodit sa naucila az ako 13mesacna..doplazila sa za hrackami,lebo nechcela chodit stvornozky a v chodulke lietala ako sarkan...ale to uz davno sedela..a moj syn ten najprv sedel aa potom zo sedu sa ucil liezt po styroch,pri nom som chodulku mat nemohla,lebo bol dlhy a ked sme ho do nej vlozili,tak okamzite opravoval kolieska...najlepsie je ako si pisala dat deti na zem a nech sa same natahuju a skusaju co vedia..oni same pridu na to co a ako treba..
10. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
v clankoch davaju deti do tabuliek a podla toho by sa mali vyvijat,no kazde je uplne ine..ja uz mam tretie a viem to posudit..a co potom take deti,ktore len sedia a potom sa ako 9mesacne rozbehnu po dvoch?mne svokra vravela,ze jej deti ani nestvornozkovali len sedeli a potom ako 9mesacne zacali chodit a to prosim pekne vsetky styri
10. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi hej ved to je prave to ze deti skor sedia ako chodia a to by prave nemalo byt
10. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertin,mne najprv doktorka vravela,ze framykoin,no z toho sa to len kopilo a kopilo,a ked som sa tam malej nechtiac dotkla,tak veeelmi sa rozplakala..inak toto ockovanie proti TBC je dajake divne,moji dvaja starsi bolo asi ockovaní dacim inym,ziadny naznak hnisu a ani navretia..hrozne su tieto nove sera
mam kamaratku detsku sestricku a ta sa zaobera tymito aloe vyrobkami a ona mi poradila toto..je to len na baze byliniek a samotneho aloe..a aloe same o sebe, ja mam doma aj ten kvet, lieci rany.krasne jej vytahovalo hnis zdakadial zvnutra,no a same to puklo a krasne hnis vytiekol,samozrejme som jej to zakazdym vycistila s tym firstom a potom nastriekala aj na gazicku a prilepila na ranu..
10. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja suhlasim s devitou, ze kazde dieta je ine, podla mna samo dieta vie, co je pre neho najlepsie a ked chce nieco robit, tak ho treba len podporit a umoznit mu to, samozrejme, ze hned nie ako 4-mesacne chodit :wink:
10. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No devi jasne ved presne ako pises teraz som to cele docitala, ze vlastne v tom clanku pisali, ze deti prave teraz skor sedia tym ze ich tahame nespravne do sedu a preto nevedia chodit stvornozky co je teda velky medznik vo vyvoji pre posilnenie chrbtice - je to celkom logicke lebo aj clovek sa postupnym vzpriamovanim dostal tam kam dostal - vies ako tie obrazky najprv sa plazil, potom stvornozky, potom sa vzpriamil a posadil to uz je ale trochu prahistrizmu :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka,ale dieta spravi len to,na co sa citi..to comu mozog prikaze..ked lezka na deke a zdvihne sa a pevne sedi,neni problem..nemusi k tomu chodit...a podla mna je logicke si najprv sadnut a potm sa rozbehnut,ved ani my nevstavame z postele tak ze sa odrazime a sup sme na nohach...to ze to dietatko zvladne pocas stvornozkovania je uzasne,..ale nie kazde deti stvornozkuju...tieto nove vymysli "odbornikov" ako priklincovat dieta a urobit z neho kripla,pardom za vyraz, aj napriek tomu ze dieta chce sa mi vobec nepaci...stale vymyslia daco nove..aj s tym prikrmovanim..o par rokov pridu na to,ze ani toto nebolo spravne a dajaky mudry bude preferovat teoriu uplne inu...neberiem su alergici...ale alergie nie su len tak,su to napriklad aj predispozicie od rodicov,alebo zmiesanim genetickych informacii sa ta alergia v genoch ukaze...tak isto balenie na siroko..volakedy malo dieta od plienok zadocek jak kufor a teraz uz nemusime balit nasiroko do prvej navstevy ortopeda..no zase daco mudre,v inych statoch to vobec nerobia..,nie ze by som ja robila,
10. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, aj my mame doma ten kvet, tak skusim vytazok z neho, vsak uskodit mu hadam nemozem, teda dufam
10. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
oki baby nechcem sa hadat ved v pohode, ja len suhlasim s tym ze dieta by malo silu nabrat samo a nie pomocou inych. A ten prvy sed nema prist z lahu to povie kazdy pediater to nieje z mojej hlavy
10. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej mam pred sebou tie obrazky.. :grinning: :grinning: :grinning: ..nie v zlom ale mna strane moc vie nastvat ak chce dakto mudry deti naformatovat na jeden vzor..to sa fakt neda..a minule som pozerala dokument,ktory sa zaoberal prave detskou chrbticou,ano deti sedia skor,no tym ze vedia chodit stvornozky potom ze sa naucili sediet si tu chrbticu upravia..a je dokonca viac sposobov ako dieta lezie..asi tri tam popisovali...vlastne ked si vsimnete macku aj tej sa chrbtica pri chodzi vselijak tvaruje a presne ten efekt je u deti..ked chodia stvornozky..
10. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek