• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
hej devi v tom mas pravdu, ze kazdy rok je trend iny aj v prikrmoch aj v baleni....najprv hlasaju ze je nieco dobre potom ze zle, ja som nepovedala ze babo musi najprv behat kazde je individualne presne ako pisete len proste ze sa budem snazit aby stvornozkoval aj ked sa to podarit vobec nemusi no....
10. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
to mas pravdu ze sedenie nema prist z lahu..musi sa otocit nabok a podopriet sa..a tak vytlacit..musia tie detinajst tu spravnu techniku..a inak vobec toto neberiem ako hadku...natashka,ja som bola pri prvom dietatku tiez tak ze som pocuvala pediatra,a vsetko co mi mama vravela alebo takí co mali uz viac deti som zatracovala..a napokon vdaka pediatricke sme s malinkou vykotvili v nemocnici..a vtedy som si povedala,ze som dost logicky clovek a budem pocuvat materinsky instinkt

a este na margo dokrmovania vam napisem zazitok,co mi rozpravala babka z cias vojny..vtedy mali chudobny vela deti,no a ona kojila jedno a bola tehu s druhym a stryko sa narodil dost malicky,no nemala tolko mlieka aby im dala obom ,tak spravili fazulovu mliecnu polievku fazulu vytlacili zo supiek a dajako to rozmiesali a to jedli vtedy babatka,podotykam malinke,par tyzdnove,vtedy neboli umele mlieka..
10. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
natashka,budem drzat palce..
10. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
tady píšete o sezení a stání miminka.Tak já musím napsat,že Pavlík se poprvé postavil v 7 měsících v postýlce a sám bez opory seděl až v 8-mém měsíci.
10. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
sovice..tie deti su zazrak a neopakovatelne je kazde babo original..
10. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
fuha baby
to co pise devita sa mi zda mudrejsie,ze dieta zvlada to na co ma...asi to necham na Brunka a ked to zapasuje aj do tabulky,tak budem len rada :confused:
10. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
he he julenka ty si zlato diplomaticka... :grinning: :grinning: :grinning: nedame si novozamcanky dakedy rande?myslim kocikove..asi uz to teraz v zime nepojde.
10. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: ja mam z toho troska hokej,odvsadial zbieram informacie co a ako,ty to mas myslim trocha jednoduchsie,odpozorovane od dvoch starsich deticiek.
a kludne moze byt rande, ked bude teplejsie

no idem uspat Brunka a potom sa vidime
10. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
to je dneska takový hnus venku....ani ven jít nemůžem...ach jo :frowning2:
10. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
No ja mam z toho tiez misung v hlave :grinning: ale ako ste sa viacere zhodli, nie su vsetky deti tabulkove :sweat_smile: Ved uz aj napr. taky chodak, kedysi v nom chodilo skoro kazde dieta a teraz ho zatracuju... v kazdej dobe nieco ine preskumaju a vynajdu... kto ma z toho vyjst. Dokonca jedna kamoska (ma 3 rocnu dcerku) mi rozpravala ako jej davala fluor,tak ako sa dava vit. D a K, no a teraz zistili ze z toho mozu mat deti take biele flaky na zuboch a je to uz nastalo. A ta jej dcera tie flaky ma... cize svojmu synovi (8mes) uz fluor nema davat... :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ted Jirka poprvé papal rybí polévku....moc mu jela a pak si odřihnul jako správný chlap :grinning:
10. lis 2009 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, my máme dnes tatina doma, tak som sa sem nedostala skôr a tiež som si chcela najskôr prečítať,čo Ste popísali :wink:

gubinka, som rada, že si sa tu ukázala :dizzy_face: Timonko je krásny mládenec a tie očenká veliké, joj to bude baby baliť.

Maťko dnes koštoval mrkvičkovú kašičku a docela mu chutila. Ani sa nečudujem, že dokáže mrkva prihorieť, teda tá naša sa varila dobrú polhodinu :rolling_eyes: asi nejak moc kvalitná, dostala som ju od kámošky ako Bio produkt :slight_smile:

tie deti sú fakt každé iné, aspoň je to zaujímavejšie :wink: :grinning:
10. lis 2009 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
my mame s prikrmami stale problem. Musim jej doslova nasilu dat lyzicku do pusy, nechce otvorit pusu ani za nic na svete. Ale ked to v puse ma, tak pekne spapa... Papame mrkvicku so zemiacikom, uz mala aj spenat s UM a zemiacikom, bananik, jablcko, vsetko papa, len to neviem do nej dostat... a jasne, ze nezje toho kvantum. asi to chce trpezlivost....
10. lis 2009 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
katy, pri nás bol dnes tatino a Maťko pozeral po ňom a ani nevnímal papanie a podobne mne chcela kámoška ukázať ako malá vypľúva mrkvičku a ja som k nej prišla a začala ju kŕmiť a Nicolka všetko papala :grinning: teraz to spomíname, že kôli mne začala papať :wink: možno sa tie deti potrebujú predvádzať :dizzy_face:
10. lis 2009 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kočky, :slight_smile:
ako sa tu mate?

my sme ok, boli sme dnes na cviceni a pridali nam dalsi cvik. potrebujem pomoct, vysvetlit ho, lebo nie som si ista, ci si ho dobre pamatam. babatko ma byt na brusku a ja mu mam tlacit na kostrč (zadocek) a druhou rukou mu mam tlacit na druhu rucicku asi na lakeť. a nepamatam si, ci je to tak a co by babatko malo presne robit, aby som si bola ista, ze to cvicime dobre. :slight_smile:

no, a pred chvilou som skoro odpadla, ked sa Daminko prevratil z bruska na chrbatik prvykrat !!! :slight_smile: som cela happy... snad to nebola len nahoda a coskoro to chrobacik zopakuje. :wink:

ked budem mat dnes este cas, docitam vas. dufam, ze ste v poriadku a najma deticky su zdrave :wink: pekny vecer.
10. lis 2009 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
katka,ty nasi chlapi maju aj pyzamka rovnake-som teraz nakukla do tvojho albumu :grinning:
10. lis 2009 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
anojte
Zuzec presne aj ja som chcela napisat,ze jeeeej aj vy mate blizencov no az potom mi to zaplo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
katka gratulujeme k pretoceniu
10. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, ahoj,
vazne? a ktore? :grinning:

natashka, dakujeme. akosi tomu este nemozem uverit... :sweat_smile:
10. lis 2009 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
jeeeej, so rada, ze tu konecne vidim odkazy aj od gubinky, ivushky a karolinky. :slight_smile:
10. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
ja hlasim, ze dnesna mrkvicka opat katastrofa. Dnes som dala tu od Hippu, zjedol asi polovicu lyzicky a uz ho bralo do placu. Nebolo to horuce, ani nic take... Proste asi to chce veeeela veeela trpezlivosti.
katka - gratulujem k pretoceniu, urcite to nebolo len raz :wink:

zuzi - no dnes som to memrorovala pri kocikovani, aby sa mi to uz viackrat nestalo. :wink: :grinning: Inak - uz vykukol Terezje zubok?
10. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

tak my sme už komplet lazaret. Aj keď Danielka už bez teploty, len tie strašné sopliská, ešteže už vie fúkať ako slon a nemusím odsávať. Ľubka pokladík tiež zasoplená, ale pri odsávaní ma som mnou trpezlivosť. :slight_smile: Ja mám zapálené hrdlo a včera večer aj teplotu 38. Zobrala som Paralen a išla si ľahnúť zároveň s babulkami. No a Danielka mala taký zlý večer, nechcelo sa jej spať a len vymýšľala. Ja nevládna pod perinou, spotená ako myš, na mne pricucnutá Ľubka a vrieskajúca Danielka. No žúžo liečba. Manžel behal hore-dolu, podľa želania našej slečny, ale nakoniec sa upokojila, vyhladkala mi ruku a zaspala.
K tej bezplienkovej metóde len toľko, čítala som o tom viacero článkov a trochu aj diskusiu tu na MK, a neviem si predstaviť, ako by som stále bábo sledovala, či ciká, keď tie úplne najmenšie cikajú po troške a strašne často. Asi by som nič iné nerobila, len behala s bábom a nočníkom. Je to zvláštny systém, no ale keď to niekomu vyhovuje.
K tomu sedeniu sa prikláňam k názoru, že bábo si samo určí, čo a kedy bude nasledovať. Netreba ho samozrejme k ničomu nútiť, ale keď začne skôr sedieť ako loziť nič sa nestane. Danielka je živým príkladom. Najprv sedkala, a to pekne bez opory a asi za mesiac začala loziť a stáť. Doteraz má silný chrbát (stále sa smejem, že ju musím dať na plávanie, keď už má ten trojuholníkový chrbát). Takže asi preto tak si najskôr vybrala sedenie. Uvidíme ako Ľubka. Tiež ju nechávam na deke na zemi a vydrží tam rôzne podľa nálady. Potom ju dávam aj do lehátka a aj ju nosím na rukách buď otočené tváričkou ku mne alebo otočenú odo mňa, vtedy ju pod zadočkom podopieram rukou.

Lentilka - ak by Ti Teuško stále odmietal mrkvičku, skús začať s ovocím najlepšie s jabĺčkom. Podľa mňa sa nemusíš báť, že by potom odmietal zeleninku. Možno tú sladkú chuť má radšej. A ide o to, aby sa naučil papkať.

Ja tiež sa chystám začať s príkrmami, tiež nebudem tabuľková od 6. mesiacov. Ja mám nejaké príklady z okolia, že bábätká, čím sú staršie, tým skôr budú pri papaní špekulovať.
10. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

pridala som nove simonkove foto do albumu, ak mate chut, kuk.
10. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
adka,

jaaaj, drzte sa, nezavidim a drzim palce nech to rychlo prejde.
10. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Katka pripájam sa ku gratuláciám k pretočeniu, Damiánko je šikovník malý.

Natashka - k tomu spaniu môžem podať vlastnú skúsenosť. Danielka bola nespavec extra triedy. Konkrétne to vyzeralo takto. Večer o 18:30 kúpanie. V lepší večer som od nej odišla o 20:30 ( v horší o 21:30). Potom sa niekedy zobudila o hodinku niekedy o hodinku a pol. Čiže ešte pred polnocou a potom sme boli minimálne hodinu a pol hore. Potom asi tak o 01:00 zaspala na krásne dve hodiny, niekedy ani to nie a to sme už boli hore až do rána bieleho. Šejahoja. No a cez spala jedine v kočíku na prechádzke alebo zacicaná na prsníku. No potom v 9. mesiaci, keď už pekne papakla, som zrušila nočné kojenie, lebo to nebolo už pre nasýtenie ale len na cuckanie. Cez deň som zaviedla režim jeden spánok cez obed a Danielka od 10. mesiacov spí celú noc. Ale samozrejme, čo platí u jedného bábätka, neplatí u druhého. Tak uvidíme ako fintu fň vytiahneme pri Ľubke. :slight_smile:
10. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka, akurát som kukala, Šimonko je usmievavé slniečko :dizzy_face: radosť sama o sebe
10. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
katka, tiež gratulujem k prvému pretočeniu, :slight_smile: to sú pekné pokroky

andreaber, držíme palce nech Ste všetci čím skôr fit, je to veľmi náročné keď si to chytila aj Ty :frowning2:
a tiež ma napadlo od nás z okolia - jedna kamarátka,čo sa venuje liečiteľstvu mi rozprávala,že mala sedenie s jednou maminkou a jej dieťatkom,čo nechcelo nič len cicík a to už malo skoro rok a pol :fearful: Všetko ostatné odmietalo, ale na prekvapenie všetkých prospievalo. A ako papáč nepapáč bola moja sesterncia, tú mama musela ešte aj pod stolom naháňať aby sa aspoň trošku najedla :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Banbulka - Šimonko malé slniečko a vidím, že si stanovil aj svoje ciele - šupso to dotiahnuť do NBA :grinning:
10. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadka - veru aj ja poznám deťúrence, ktoré sú jednoducho nepapkáči. Inak je tu na MK aj diskusia mamičiek detí, ktoré odmietajú jesť.
10. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
dakujeme, kočky.

Gubi, my presne takto papame uz od druheho mesiaca, ze nakojim a za tym ide este nutrilon. :wink: v poslednom case je to viac nutrilonu ako MM, ale ja to nejako az tak neriesim, mne ide o to, aby moje dietatko bolo napapane a priberalo.
10. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
dadka,
ano. nas Bubu sa uz javi ako maly nepapkac a pokial viem, tak aj Katkina Hanička. ze by uz odteraz? :confused: som prekvapena ze uz aj take male babatka tak malo papaju. Daminkovi staci jest 3 x denne, rano sa naje, potom pyta az o 6 hodin... :confused: keby som mu nedavala jest kolkokrat aj nasilu, tak asi zije zo vzduchu... no s tymi prikrmami sa to teraz skomplikovalo, lebo vobec neviem, kolko sa do neho dostane a kolko vypluje a potom neviem, kedy bude najblizsie hladny. ja si uz ani nepamatam, kedy mi naposledy plakal, ze je hladnyyyyy :confused:
10. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek