• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
andreaber prajem skore uzdravenie..
katka2808 neboj aj nutrilon je papu...si tak isto dobra mamina ako my co len dojcime,ja som bola takto pri synovi..aj som dojcila ale skor beba...tej bolo viac..no ked zacal riadne papat,tak sme uz nemuseli bebu,ale obcas pocuckal cez den maminu...trvalo nam to rok,kym sme kojili
a k tym nepapkacom,moj syn vela veci odmieta..a hlavne masko,ale odraza sa to na imunite je teraz castejsie chory ...
10. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
katka 2808 a priberati Bubu?
10. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! My sme dnes mali celkom fajn deň. Aj som si stihla veľa vecí porobiť. Babuľky spia, pozrela som ružovú a pomaly pôjdem do hajan. Vidno, že gubinka sa našla, hneď pribudli dve strany :grinning:
10. lis 2009 ve 22:12  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
kati, hanka sa trosku rozpapkala, papa 4-5xdenne. na den jej to vychadza priemerne tych 650ml, ale co je to na 5 mesacne babo. A s prikrmami tiez robi sceny, musim jej davat lyzicku do pusy nasilu, potom spapa, co ma v puse. Ale otvorit usta nechce. :confounded:
10. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
katy2..cauko..a Hanicka pribera?
10. lis 2009 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
devi,
tak to ma tesi, ze az rok. ja vidim, ze mojho mlieka vela uz nechce, ale chcela by som kojit co najdlhsie. ved ked uz kvoli inemu nie, tak kvoli smadu, tekutinam... no, uvidime.
devitka, posledny tyzden pribral. ma okolo 7300 g. predtym tak, ze za dva tyzdne skoro nic, potom treti tyzden ok, potom zase daco, ale nie vela... ale ked som si to tak presla, tak to bolo okolo 400 g za posledny mesiac a to sa mi nezdalo az take zle. no, ale posledujem ho aj nadalej... dufam, ze to nebude este menej.
a s tymi prikrmami je to take, ze neviem, ci mu nechutia, alebo ich vypluva kvoli tomu, ze nie je hladny, alebo proste este nevie papat a nevie, co s tym jazyckom a uci sa len papat... :confused:
10. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
devita, zajtra ideme na poradnu, tak som zvedava. Ale pred 3 tyzdnami mala nejakych 7160g. Ale sama si papat nikdy nepyta. Najskor mi papala len v spanku, tak som jej to zatrhla a davam jej, ked je hore. To sa zlostila, musela som jej spievat a saskovat, teraz je to uz lepsie...
10. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
kati, podla mna deticky este nevedia, co maju s tou papou robit, nevedia pouzivat jazycek...
10. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Kati pozerala som si album a som unesena ake ma Damianko krasne plne pery!!! Len ich vypusinkovat. :dizzy_face:
Co sa tyka UM, uz to ani ja neriesim, ale mala som najprv z toho taku mini depku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Baby aj je tu niektora, co este neprikrmuje, teraz nemyslim UM.

A ste tu viedli dlhu debatu o tom sedeni-lozeni. Ja to tiez nechavam na Timona.
Karolinka u nas je to to iste, tiez si ho tak obcas posadim na seba, lebo jeho lezat nebavi VOBEC a ked lezi, tak len na brusku. :slight_smile: Na chrbte vydrzi chvilu a hned sa pretaca. :dizzy_face:
10. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
katka2808 veď to jeho priberanie je úplne ok. Netráp sa a užívaj si malého. Keby niečo nebolo ok sám by ti to dal hlasno najavo :wink:
10. lis 2009 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
katy, to som rada. ze aspon 650, aj to je nieco. :wink:drzim vam palceky, aby Hanicka jedla este lepsie a este viac.
Damík vypil dnes len okolo 460 ml nutrilonu. a vravim, prikrmy odmieta, odo mna pije dost iba rano. a je to straaaaaasny sedmispacik. davam ho spinkat okolo 9. - 10. vecer a Bubu spinka kolkokrat do pol osmej rano /ak sa zobudi v noci, staci dat mu dudlík a spnka dalej/ a potom si pocas dna este 3-4 x pospí. nema kedy ani papat pri tolkom sedmospáčení :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Katka neviem akou lyzickou krmis,ja som v tescu kupila take co su neni uplne oble,malej ju necham v puske kym si nescucka odtial papinku..a mojej viac chutia hipp kase..ona papala moje mliecko a to priberanie bolo tiez dost ubohe,no teraz sa to pekne drzi,tyzdenne tycjh 100gr..ale nasa doktorka mi vravela,ze z toho nech sa nevzrusujem,lebo na vahe neupada a to je podstatne..inak za par dni sa nauci papat,,moja mala uz za par minut spapa celu davku kase
10. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
katka 2808 Bubu nemal problem s anemiou?
10. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
katy2 ale ta vasa vaha je celkom fajn,moja Kiarka mala dnes vecer len 5910gr a to sme sa narodili s 4200gr,ale mame len 62cm
10. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ja si tiez myslim, ze to chce cas, aby sa naucili papat. Ja len dufam, ze haka sa nauci aj usta otvarat.... To jej fakt musim nasilu....
katka, dakujem :wink: ja zasa nemam vahu, tak to neviem kontrolovat, ako na tom sme. Ale zajtra budem vediet, kolko pribrala pocas toho nepapnia a strajkovania...
Mufo :grinning:

Baby ved to, si predstavte, ze ten moj krpec cez 4 tyzdne si vytiahol 50 ml MM a vobec neplakal ze je hladny a kakanicu mal krasne zltu, tak som nemala ako zbadat ze papa malo. Len v noci sa stale budil a pytal prsko, ale ja som myslela, ze sa chce len ududlovat. A ked sme mali poradnu po 6 tyzdnoch tak pribral len 370 g, co je malicko, sice narastol skoro 4 cm. V piatok sme zacali s UM a v pondelok mal uz o 390 g viac. :slight_smile: Som zvedava na dalsiu poradnu, tu mame za 2 tyzdne.
devitka? naozaj staci par dni? ja som si myslela, ze mozno aj dva mesiace. tak to sa dobre cita, a snad aj Damíček to uz o par dni bude ovladat.
ja som dnes Daminkovi dala na obed hotove jedlo, lebo sme predtym boli na cviceni a potom v meste. ale pravdupovediac, ani len mne to nechutilo. a to, co som mu uvarila ja doteraz, to ano... no ale nebola to znacka Hipp, oni maju mozno ozaj dobre veci, neviem...

a co sa tyka tej lyzicky, uz neviem, aka je to znacka, ale je to taka ta gumenna makka lyzicka, ktora nedrazdi dasienka...
10. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
kolko mala Hanicka ked sa narodila?myslim vahu a cm
devi, asi si fakt kazde babenko reguluje kolko potrebuje.... :slight_smile:
3650g a 49cm
10. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Gubi, aj u nas to tak bolo. drahy mi vravel, ze ved dieta vie, kedy ma a kedy nema dost... ale nie je to celkom tak, nas maly sa napije odo mna a tvari sa, ze ma dost a vyzera spokojne a ked mu ponuknem flasu, stiahne si kolkokrat este aj 130 ml nutrilonu... Gubi, my sme zacali potom krasne priberat, odkedy sme boli aj na nutrilone. tak aj vam drzim palce, nech mate pri najblizsej poradni krasnu vahu...
10. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja som zvedava ako my zvladneme prikrmy, ked som mu dala prvy krat nutrilon, tak nechcel, stale sa odvracal, ale nakoniec si zvykol a zachvilu uz pil, sice som mu musela pustit telku, vtedy je jak zhypnotizovany a ani si to neuvedomil a pil, teraz ked zbada flasu, sa cely mrvi a vyskiera sa. A na lyzicku je nauceny, ked mu davam vigantol pekne otvori pusinku a caka. :slight_smile:

Kati mne maly vypije z nutrilonu 120 ml a viac nie. Pol hodinu predtym ho kojim a to si vytiahne asi tych 50 ml, tak tiez tomu vela neda. Ale presne ako povedala Devita, keby bol nespokojny, tak to da najavo. :wink:
10. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
devitka, viem, ze pocas 1. mesiaca bol nedokrveny, ale ze to je v takom veku normalne a odvtedy tazko povedat, neviem... uvidim, podla vahy, co dalej, keby nebolo dobre, spytam sa doktorky, ci urobi krvne testy. ale v nutrilone by malo byt dost zeleza, nie? vraj preto byva kakuška zelena...
a ked babatko ma malo zeleza, berie ho v tabletkach? lebo ja som brala po porode hadam aj tri mesiace, ja som bola strasne po porode chudokrvna, priesvitna ako stena a nechutilo mi jest...
katy2 ja si myslim ze ste vahovo super.. a ja si tiez myslim ze si to deti upravia v zavislosti od vysky..Kiarka mala 48cm
Katka 2808..skus mu pridrzat lyzicku v puske kym si nezlize haminku..ja to tak robim s Kiarkou a potom vsetko krasne scucka rooovno do bruska..ani sme neni zamaltovany..xixitak mu opri lyzicku o jazycek a on ako saje tak si to pekne vysaje..oni este nepodavaju stravu tak jak my..
Aj nam chcela robit krvne testy, ci neni chudokrvny, ale kedze po nutrilone pribral, tak to nechala tak. Aj tak povedala, ze na to nejavi znamky, ze vtedy byvaju deti spave a apaticke.

Devi to je Kiarka drobcek. :dizzy_face:
10. lis 2009 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Katka2808..vy chodite aj k neurologicke,ze?lebo ta spavost moze podla mna s tym suvisiet..ale to by malo babo vyrast..ako polrocne uz su vacsinou v pohode..ja som mala tu cest byt pri narodeni dcery na izbe s maminou ktorej babo bolo po narodeni modre,tiez nedokrvene,a teraz je ten chalan jak zivel...
10. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
caute fuuuuha dojde gubinka a dnes 3 strany hehehe :grinning: :grinning:

no dnes som mala znarodneny pocitac, mal ho cely den Stevo v dielni a akurat som teraz prebehla FB a kona musim docitat zajtra....
ja len ze sme dnes utekali k doktorke s Terezkou, je chudatko tiez nachladnuta, nastastie neteplotkuje, ale ma sopliky a kycha a kasle :frowning2: davala som jej dnes kvapky na kasel a chcela som jej dat zapit cajik, ale ona uz nevie ako sa papa z flase...tak to bol boj, ale ja som sa pri tom musela smiat :grinning: dam aj video potom na FB

tak zatial, zajtra sa uz polepsim :sweat_smile: nech deticky pekne spinkaju
10. lis 2009 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
devitka, dobre, skusim. mozo som to zle robila, ze som mu davala lyzicky prilis rychlo a nepodrzala ich v ustach.

gubi, aj daminko sa pri papani strasne mrvi. zvykla som mu davat papat tak, ze lezkal na mne, hlavicku mal opretu o jednu moju ruku a v druhej ruke som mala flasu, ale teraz sa daminko len vrti, obzera, vsetko ho zaujima, hlavicku dava doprava a dolava... tak mu davam nutrilon tak ze ho len dam lazkat na pohovku... no a pri kojeni mam niekedy pocit, ze ho az nahanam s prsnikom :grinning: potvorka sa casto otoci na opacnu stranu a zase sa obzera. :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
gubi..ak si na facebooku tak tam ju mam,ani nevyzera byt taky drobcek...Adelka nam tu minule hodila rozoznavacie pomocky na FB
10. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
devitka,
ano, chodievame. devi, ale co ja viem? ja ked som si precitala na nete, ze babatko v jeho veku ma spat az 15 hodin denne /az som bola prekvapena/, tak mozno to nie je az take zle. daminko je uz poriadne dlhyyy, takze beriem to tak, ze tolko spat asi potrebuje.
10. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek