• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ten Sunárek, som chcela vyssie napisat :grinning: sa to muselo nejako vymazat, ci co :astonished:
11. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. lis 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, myslela som ze vas idem docitat za vcerajsok, ale Terezka sa mi zobudila, tak to este musim odlozit :sweat_smile:

ja len ze vsetko najlepsie dadkinmu Matkovi k dnesnym meninkam, hlavne vela zdravicka, nech ho hracky posluchaju :dizzy_face: a nech robi maminke a tatinkovi iba radost tak ako doteraz :wink:
som rada ze bieleho kona este nechal doma :grinning:

uz pocujem Terezku zo spalne ako spieva arie :grinning: to fakt tak vyzera, ruky dvihnute do nebies a do toho dlhe tony a tvari sa pri tom ako operna spevacka :sweat_smile: :sweat_smile: zlata je
11. lis 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim si stiahnut tu nasu tabulku, lebo si neviem spomenut ci je tu este nejaky Martinko, ak ano tak sa hlboko ospravedlnujem a posielame vsetkym Martinkom pusu k dnesnym meninkam :wink:
11. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky,
chcela som sa este spytat, ako sa zmeni stolica babatka po zavedeni prikrmov, predpokladam, ze zhustne a inak sa zafarbi /?/. a este som chcela vediet, ci davate jedno tuhe jedlo denne /trebars na obed/, alebo dve /ze ho neskor doplnite trebars nejakou kašou, alebo ovocim/. dik.
11. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez blahozelam Dadkinmu Martinkovi k meninkam !!! ma nadherne meno, ja co som poznala Martinov, tak vsetci boli sympataci :wink:
11. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,co som sem hodila link.-aj na predchadzajucej strane,tam o tom pisu :wink:
11. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni, neviem ho najst. nemohla by si vlozit este raz? vdaka
11. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=590066
skoro dole je rozpisane ranajky,desiata...
11. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratulujem vsetkym martinkom, myslim, ze okrem dadky, aj alex a aj vsetkym ostatnym.

posielame so simonkom pusinku :sunglasses:
11. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinkom vsetko najsamlepsejsie!

katka,pisu tam,ze ak prikrm plne nahradi jednu davku mlieka-netreba uz dokrmovat mlieckom po prikrme,tak vtedy je nacase zaradit prikrm 2krat denne,napr.ovocny na desiatu
11. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, dakujem :wink:
11. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

tak my sme boli dnes plavat vo vode bol skoro 40 minut a aj tak mi ten nezmar nespi zato ja som pekne unavena. Dnes v noci to bolo az 8x :unamused:
julenka Dik za suuper link. Ja v tom mam este mis mas sice zaciname az o mesiac ale aspon co to nastudujem. Inak je tam ta tabulka ze rano mliecko, olovrant mliecko obed zeleninka tak to netusim ako usporiadam pretoze ja kojim kazdu hodinu takze 5x denne to neni sanca no uvidim.
Baby my mame dnes 5 mesiacov! aha a vsetko naj Martinkom a Maroškom :grinning:
ak su tu maminy ktore radi bio zeleninu a ovocie alebo dokonca aj bio kuracie masko tak tu je ho mozne kupit
http://www.bioprevas.sk/ je to ale urcite financne narocnejsie :unamused: no a my z manzelom si sem tam aj nejaku tu bio kacicku alebo husicku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: je to tusim len pre Ba ale.
11. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
pripajame sa ku gratulaciam. vstko naj vsetkym martinkom :grinning:

katka - no stolica sa zmeni, okrem hustoty a farby aj zapach :wink: a zatial davame len obedik, dr.. mi sice vravela aj kasu vecer ale to planujem tak o tyzden cize po nejakych 2 tyzdnoch od prvej mrkvicky. ale uvidim lebo sa mi vecer zda niekedy hladny tak mozno aj skor.

no nas matko vcera po 2 dnoch nalozil do plienky a prvykrat odkedy zacal s mrkvickou. uz som sa zacinala bat, ci ho nezapieklo alebo tak. isli sme vcera poobede po to nase nove krasne auto, takze predtym sme mu davali obedik uz aj s krumplikom. a myslim ze mu to chutilo. on to cucka tiez z lyzicky. ked som mu to dala dnu tak ze som mu to akoby utrela o vrchnu peru tak ho napinalo. takto si to scucka a ide mu to rovno do bruska. ale spat k teme... ked sa napapal som mu dala mliecko a napapala som sa. ked som ho isla potom prezliekat a rozopla som plienku skoro som odpadla. v plienke bola jasna mrkvicka. okrem klasickej kaky tam bola taka cervenkasta a bolo totho teda riadne vela :slight_smile: a zapacha to uz uuuuplne inak. od mliecka nesmrdi ale tato to uz je ako ked dospelak kaka :grinning: normalne ma skoro naplo asi hlavne preto, ze som bola cerstvo najedena. no a dnes sme uz mali zase kaku tentokrat bola menej mrkvova. tak asi tie crievka uz prisli na to ako to treba spracovat.

a dnes si matko buchol hlavicku ale strasne. ja som sa tak hrozne zlakla :cry: bol na deke na zemi, usila mu ju moja mamina ale nie je velmi hruba takze som pod nu dala este jednu lebo sa zacinal naozaj otacat na brusko zase, tak aby sa nebuchol. a pred obedom som mu isla umyt riad a chystat mu obedik tak som ho polozila na chrbatik, okolo seba mal kopu hraciek. otocil sa na brusko tak som sa vytiesala, pekne sa hral a vtom som pocula hrozny buchot a on sa chudacik nejak dopracoval az na dlazbu a tam sa rozhodol, ze sa ide prevalit naspat na chrbatik. plakaaaaal ako dazd. tak som ho rychlo zobrala na ruky. chvilu mu to trvalo kym sa upokojil ale ked som mu zacala robit auto brrrrrrm a lietadlo tak sa rehotal. tak som bola pokojnejsia, ze snad to nic nebolo. ale v tej chvili ked som ho videla mi nebolo veru vsetko jedno :frowning2: teraz sa bojim, ze sa tak dolakal ze sa prestane otacat a nebude sa chciet na zemi sam hrat lebo potom som ho nemohla na zem ani polozit len na rukach nosit. :pensive:
11. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex presne toto sa stalo aj nam predvcerom asi polhodinovy plac hruza
11. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka - tie clanky nie su zle ale sa mi nezda ze odporucaju najprv prikrm na desiatu. my sme zacali obedom a to zeleninkou tak ako pisu v tom druhom clanku. a tiez sa tam pise ze sa nemaju podavat potraviny s obsahom lepku do 7. mes. moja dr. mi akurat teraz na poradni ravela, ze podla najnovsich odporucani medzi 4-7 mesiacom by sa malo zacat s obcasnym podavanim takychto potravin´. tak ja uz neviem vsade to pisu inak. mam pocit, ze cim viac citam tym som z toho vacsi jelen. :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa - matko plakal len chvilku ked bol na rukach tak sa rychlo ukludnil ale ja som sa prestrasne zlakla. vcera som kukala ordinaciu a tam tiez spadol chlapcek laure ale z prebalovaka. tak to by som asi neprezila :confounded:
11. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex,ani nehovor,aj ja som z toho jelen,my sme este nezacali,tak hladam,citam,porovnavam...a zda sa mi to stale komplikovanejsie :confused:

natashka,gratulujem k 5 mesiacikom
11. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Martinkom všetko najlepšie :slight_smile:

Alex no viem si predstaviť ako si sa zlakla :stuck_out_tongue_closed_eyes: mne to pár krát urobil syn, keď už sedel on sa proste z toho sedu pleskol dozadu a celou silou si treskol hlavu...ale našťastie okrem hyperaktivity mu nič iné nie je :grinning:

do tých príkrmov sa dostanete, to čo dadka posielala na mail je super, ja som to podla toho zavádzala príkrmy aj pri Matúškovi...

Martinamil no tak som sa zasmiala, že Kryštof našiel novú hračku, ten môj to tiež "vynašiel" okolo toho 5 mesiaca a odvtedy ho to bohužial ešte neprešlo, má ho vkuse v rukách a stále chodí nahatý...ale zas to malo aj výhodu, pekne si ho pretiahol :slight_smile:
11. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
My sme doma z poradne, hanka ma 4360g a 67 cm. Rozpravali sme sa o prikrmoch, okrem ineho mi dr. odporucala davat malej masko telacie alebo jahnacie a nie hydinu, lebo je prehormonizovana. A co bolo zaujimave, poradila mi, ze miesto rezancov (lepok) do polievocky je dobre davat klasicke neochutene burizony. To je vlastne ryza. Jasnem ze sete nie, ale postupne. A masko mx. 3-4x do tyzdna. To tiez trosku neskor, kym si zvykne na zeleninku a ovocie.
A o tyzden ideme na druhu davku ockovania.
Dnes mala zasa strajkuje s UM, papa velmi malo. Ale na desiatu mala bananik s jablckom, nieco spapala. Ale usta nechce otvorit ani za svet.
Vsetko najlepsie 5 mesacnym a Martinkovi k meninam. (Aj moj brat je Martin :wink: )
11. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Tiez sa pripajam ku gratulaciam vsetkym Martinkom a tiez vsetkym 5.mesacnym oslavencom :dizzy_face:

Ktosi sa tu pytal ci je tu niekto kto este neprikrmuje.. je .. JA :grinning: este malu stale vylucne kojim, davam jej obcas aj cajik ale to je vsetko. Kojene deticky je najlepsie prikrmovat az od 6 mesiacov, dokonca mam kamosku ktora vylucne kojila az do 11 mesiacov a maly ma teraz dva roky a papa vsetko, aj ked 11m mi pride uz fakt vela :sweat_smile: ja si do tych 6m asi aj tak pockam. Napr. rozpravam sa aj s inymi babami ktore ziju vo FR a ked som sa ich pytala na prikrmy tak uz ma "okricali", ze "si na slovensku tak uz chces zacat prikrmovat?" :grinning: Takze ja si zatial len zistujem, zhanam vhodne znacky atd. No a pre info, moja mala ma okolo 65cm a vazi asi 6500g :slight_smile:
11. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinkafe

ja by som to chcela potiahnut do 7 ale to pochybujem ze zvladnem :grinning: hej kurata su velmi prehormonizovane a preantibiotikovane to mala doktorka pravdu ja preto beriem tie bio od gazdov aj malemu tak dam. Baby ja som sa tu vcera pytala ci davate nejaky krem na tvar a ked hej tak aky? A este otazka ktore z UM babatkam najviac sadlo
11. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka2808 moja mala sa tiez zabava tym ze mi strka prsteky do nosa, do ust, sklbe mi vlasy, retiazku, nausnice :grinning: a tiez ked papa tak musi po kazdych dvoch potiahnutiach skontrolovat ci je vsetko v izbe v poriadku a ked naaahodou niekto pride alebo nieco poviem, tak to vypliesti oci a doslova zmrzne :sweat_smile: No a este aj rozprava s cicikom v puse a robi bublinky. Juj tie deticky sa kazdy den naucia nieco nove. Vcera som sa skoro pocikala od smiechu, mamina jej dala do pusy cumlik a hrala sa s nou tak,ze jej ho zrazu vytiahla, po 2-3 vytiahnutiach sa mala normalne do cumla zahryzla :grinning: ale tak podarene, ze mala cele usta naspulene okolo a az nostek zvrasteny a cakala kedy ho mama chyti, ze ho vytiahne a ona ho nepusti. Zlatko moje :grinning:

Natashkaa ja jej nedavam ziadny kremik ale aj mna by to zaujimalo, ked pridu vacsie zimy :wink:
11. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka ja mám hipp do chladu a vetra ale kým nejako nemrzne ešte som nenatierala. S tým mliekom je to hrozne individuálne. Ja som Martinke dávala Nutrilon a nebol nikdy žiadny problém.
Pripájame sa ku gratuláciám Martinkom.
katy2 asi si sa kopla 4360g by bolo trochen málo nie?
My sme dnes boli cvičiť s kočkami aj keď lialo jak z konvy ale autom tam aj nazad tak v pohode. Aspon sme mali zmenu po tom sedení doma.
11. lis 2009 ve 14:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex,
viem si predstavit, ako si sa zlakla, chudatko... uuufff... :frowning2: ale podla mna sa bude chciet dalej pretacat, neboooj. ved Matko na to uz podla mna zabudol.

my mame v obyvacke roztiahnuty gauc a z jednej strany ho isti pritiahnuty stol a zboku nic. ale ja som stale s Daminkom, alebo ked umyvam riad, pozeram na neho kazdu chvilu /kuchyna a obyvacka su spojene a gauc je obrovsky, do L-ka/. neskor ale asi bude musiet byt tiez na zemi, ked sa bude este viac hybat a hlavne zacne liezt... na zemi mame len laminat, nie koberce, hoci mne by to nevadilo.

Daminko spinka uz skoro dve hodky vonku, tak dufam, ze riadne vyhladne a da si potom mlieko opat... :confused:
z dnesneho obeda, ktory mne tak chutil, toho malo zjedol, zase vypluval, ja uz neviem, ci nechce, ci nie je hladny, ci co, potom mi dokonca zacal plakat... ach jaj... tak som dala misku prec a nahradila mliekom.
11. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, veru je s tymi nasimi detickami sranda uz... :grinning: ako vymyslaju a vyvadzaju.
11. lis 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka ja mam niveu pre deti proti vetru a zime..
alex,mozno dnes sa vyplasil od toho uderu,ale neboj zajtra to uz ani nebude pravda..a mozno uz o 5 minut
katka 2808 mne uz Kiarka spinka v postielke 3tiu hodinu, ja som jej kuppila hraciu deku a na nej sa zvykne bit s hrazdickou,preto som pouzila slovo bit,lebo rucickami udiera do hrkalok a nozickami kope do stlpikov hrazdicky
11. lis 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetkym Martinkom blahozelame..jaj ale mohli si vybrat ineho tatosa,fnuk
11. lis 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sekla som sa, vahu mame 7360g :wink:
devi aj mala sa tak hra s hrazdickou, a este sa aj smazi pod nou otocit... je smiesna....
11. lis 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2 mate perfektnu vahu..
no veru ta hrazdicka lieta obcas mam pocit ze mam doma malu karatistku,sice cely ocino
11. lis 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek