• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
katy,
my sme mali v pondelok 7370 g. :slight_smile:

boze, zase hlasia v pocasi, ze aj zajtra ma prsat.. :angry:
11. lis 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati, tak to su nasi drobci zhruba narovnako, vy mate trosku viac, ale ste predsa starsi :wink:
11. lis 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, veru uz su tazki, Daminko mi vzdy place, ked ho dam dolu lezkat z mojich ruk, ale to sa uz nedá. au, moje krize.
11. lis 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,dlho som tu nabola ani nemam sancu vas precitat,ale na FB chodim tak co to viem :grinning: .

Mame sa dobre Adamko je strasne zlaty,slniecko nase.4 mesiace sme sa plne kojili,ale potom priberal 40 g za tyzden tak sme aj na UM aj kojim a uz pekne pribera,ma 6250g a 64cm.Uz papame aj mrkvicku aj zemiak aj karfiol a velmi mu to chuti,nestacim mu do pusinky davat.Dnes na obed spapal 140 ml mrkvicka a zemiak a vypil 100ml mliecka hladosko nas. :grinning:
Nocne spanie u nas sale rovnako prespi 10 hod,takze aj ja som vyspata. :sweat_smile:.2.12.ideme na neurologiu,nechce dvihat hlavicku ked lezi na rovnom,tak uvidime,co nam povie doktorka,lebo z bruska na chrbatik sa pretaca uplne v pohode,len koniky nechce velmi past,dost sa jeduje na brusku. :frowning2:.

Idem skusit daco docitat nech viem co je tu nove,ale vsimla som si ze sa ozvala aj Gubinka aj Karolinka,tak sme komplet :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
11. lis 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
Taaak a ma dve okna. :grinning: Ste toho popisali... :wink:
andrejka - prajem Vam skore uzdravenie! Ked ja neviem, bojim sa zacat s ovockom...ci potom este niekedy zje ine ako sladke. Ale zase mas pravdu, ze ide o to, aby sa naucil papkat... :unamused:

gubinka - aj Teo je na lyzicku nauceny, papa kvapky dvakrat denne a pohoda, uz z dialky otvara pusku...ale prikrmy ani za svet. :confused:

zuzi - aj Terezke skore uzdravenie!!! :wink:

sasik - verim, ze si sa zlakla... :unamused: Matejko krasny papkacik je! :wink:

Martinkovi vsetko naj!!

U nas znova to iste, dala som mrkvicku od Hippu a znova skoro plac. Poobede som skusila zemiacik s veeela MM a znova zle...a pritom kvapky papa krasne z lyzicky, tak neviem... :unamused: :confused:
11. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
majka - tak Vam drzim palce na neurologiu.hadam to nic nie je a je len pohodlny... :wink:
11. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, ďakujem za všetky blahoželania môjmu Martinkovi, v júnovkách je jediný, alex má Matejka, ale to meno sa mi tiež veľmi páči :wink:

ja som bola dnes na kontrolnom sone štítnej žľazy, našťastie je to OK, musím brať tie lieky na správnu činnosť, ale rozmerovo je akurát :wink: tak som rada, lebo zase na druhej strane - mojej neterke Hanke zistili dvojnásobné množstvo trombocytov - krvných doštičiek :frowning2: musí ísť na hematológiu, vraj to môže byť nedostatok železa alebo aj nejaký infekt :rolling_eyes: len aby na to prišli a bola zase OK, veď je taká zlatučká, už má skoro 4kg.
11. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
majka, môj bráško bol tiež taký pohodlný a doktorka mu to napísala aj ako diagnózu :sweat_smile:

Maťko dnes zase koštoval kašu z mrkvy, pár lyžičiek zdolal, ale teda mlieko je naj :wink: taký bol hladný, že mi cucal ruku. :grinning:

alex, akurát kamarátka písala na FCB,že malá Naty si buchla do dverí hlavu a má tam až do krvi podliatú modrinu, má 2roky, tak je riadna čiperka. Ono ozaj je to tak,že sa skôr vyľakajú maminy a deti po chvíli na bolesť zabudnú.
11. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak sme už relatívne preliečený lazaret. Soplíky ešte sú, ale inak v pohode. Mne už teplota včera nevystúpila a hrdlo tiež prestalo bolieť (možno zabrali tie homeopatiká).

Pripájam sa ku gratuláciám fešákovi Martinkovi - hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka a nech rodičom robí veľa radosti. Dadka no držím palce aj malej Hanke (to meno som chcela aj ja dať, ale manžel ho vetoval).

Lentilka - hlavne veľa trpezlivosti,stále Teuškovi ponúkaj papať, možno skús iný čas, alebo skús mu predtým dať mliečko, aby nebol veľmi hladný. Niekde som čítala, že niektoré detičky potrebujú skúšať aj 10 - 15 x, kým si zvyknú. Držím palce. :slight_smile:

Zuzka - Terezke želám skoré uzdravenie.

Natashka - aj my dnes oslavujeme 5 mesiacov, tak nech sa tým našim drobcom darí :slight_smile:
11. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooooooooooooojte
tak som tu nebola dva ni lebo sme boli u dedkovcov :slight_smile: ale uz sme doma len neviem ci stihnem ocitat :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som chcela napísať, že ja používam na von krém Johnsons proti chladu, ale minulý rok som mala Niveu a je tiež super.
11. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam krem na vonku od bubchenu a tiez je dobry :wink:
inac k tym vaham tak mate krasnevahy my mame len 6610 takze hanka a katy drobci maju kranse vahy :wink:
katy kde budete chodit plavat?ked nam uz zrusili to plavanie :pensive:
nestiham vas teraz docitat ale oslavencom Martinkom zelame vsetko naj naj naj a aj 5 mesiacikovym :slight_smile: :dizzy_face:
11. lis 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj babuľky bola som poobede u kozmetičky. Keby ste ma videli aká som červená a fľakatá. Ma teda dopučila :stuck_out_tongue_closed_eyes:Boli sme s MM dohodnutí, že večer ideme do metra tak sa smial, že on somnou nikam nejde. Asi to mal naozaj urobiť, lebo sme zas uťali 90éčiek :unamused:No ale mám nové posteľné prádlo a domček pre bábiky pre našu Tinušku a ešte kopu iných blbostí.
Katka2808, Katy2 vaše detičky majú super hmotnosť, pochybujem, že my budeme mať toľko, ideme na poradňu budúci týždeň.
11. lis 2009 ve 21:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj majkaaa, jeeeeeej, je pekne ta tu vidiet :wink: vitaj
no, neurologicka vam asi povie, ze budete s Adamkom cvicit. nas malicky je to iste, vyvija sa pekne, ale na brusku sa mu este ani teraz nepaci. my s nim cvicime od konca septembra, vtedy mal 3 mesiace a este chvilu aj budeme :wink:

jani a kde si chodila s filipkom plavat? ja ani neviem, kde sa tu v KE chodi s babatkami plavat, ale mozno by som rada aj ja s daminkom...

konecne mi Daminecko isiel spinkat, na mne je este pookladat neporiadok, riad, hrnce a podobne a pripravit Daminkovi veci na zajtra... som uuuuplne znicena. a to si neviem predstavit, ze by sa mi maly v noci budil kazdu chvilu /a pripadne este cely den plakal... to musi byt strasne vycerpavajuce pre maminu/ :confused:
11. lis 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bryvecer, tak som sa polepsila a vsetko pekne precitala :dizzy_face:
tak vy uz tu niektore riesite problemy s prikrmami, boze som zvedava ako budeme bojovat my :sweat_smile: najprv som sa na to moc netesila, ale uz sa tesim, bude to zase nieco nove :sweat_smile:

inak niekto tu raz spominal, ze kazdy tyzden je babo ine, no a u nas sa to presne tak prejavuje..ako sme minuly tyzden mali problemy so zaspavanim, ze som malu len polozila a hned plac, tak posledne 4 dni je vsetko inak...mala zaspi, polozim do postielky a spi :confused: som zvedava co nas caka buduci tyzden :grinning:

mufo aj my chceme ist do Metra, ale neviem ako to urobime s malou, lebo s kocikom nas tam nepustia :angry: :frowning2:

dadka joooj nech je Hanka cim skor ok a ked budes mat nejaku fotecku, tak hod sem alebo na FB, sme zvedave aj na Hanku, ako rastie, uz ked sme prezivali jej porod online :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:

zelam vsetkym soplikovym detickam skore uzdravenie, nam to uz prechadza, dnes som nemusela uz ani odsavat soplik, len presne ten isty scenar ako naposledy...Terezke po 2 dnoch choroba prejde a presupne sa na Steva asi v 100x horsom vydani, uz sa to na neho lepi a urcite ho neminu ATB...ma nejaku blbu imunitu, vzdy si vsetko "odserie" za nas dve :sweat_smile: :frowning2:

majaaa wow tebe Adamko prespi 10 hodin! tak to je tusim konikovsky rekordista :sweat_smile:

baby dnes mi drzte palce, idem sa pokusit spat uz predpolnocou :grinning:
dobruuu
11. lis 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, aj damianko tolko prespi ako majkin adamko. :wink: si vravim, ze mozem byt stastna, ze je to tak a aj som. :slight_smile:
11. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katka,uz sa polepsim :grinning:.Tak asi aj my budeme cvicit,aj ked si myslim,ze do 2.12.ked ideme na neurologiu to uz bude daleko lepsie.Dnes sa pretocil na brusko a zotrval 20 min uplne v pohode,dokonca sa aj za hrackami natahoval a ani hlavicka uz mu neostava zaklonena.Kazdy den robi pokroky,zlatusik nas :grinning: :grinning: :grinning:
Damianko je tiez nocny spachtosko :sweat_smile: mna vsetci strasia,ze od pol roka sa to zmeni,tak uvidime :wink:
11. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec,myslim,ze konikovsky rekordista je Kristof :grinning: aj ked Adamko vie tiez potiahnut 12hod :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji, hladala som vas albumik, chcela som Adamka vidiet, ale nenasla som :frowning2:
tak to je super, ked vydrzi na brusku 20 minut. nam sa daminko pretaca na brusko uz dva tyzdne, lenze vydrzi asi len 5 min na brusku, nevladze a potom place... a pritom my aj cvicime.
aj mna vsetci strasia s tym spankom, ale nemyslim si to. verim, ze sa to nezmeni. :slight_smile: aj ked, je pravda, ze pocas dna sa mi uz zobudza na kazdu blbost, predtym to tak nebolo, ked sa narodil, clovek by pri nom mohol vrtat do steny a daminko by spinkal, lenze to je asi normalne u vsetkych babatiek.

tak, kočky, idem makat a potom do hajan, dobru nocku. :slight_smile: tesim sa na vas zajtra, papa.
11. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac vcera pred spankom som tak rozmyslala, ake by bolo super jedneho pekneho dna /ked budu mat deticky 20 rokov :grinning: a uz budu samostatne/ urobit nejake nase stretnutie z CR aj SR... mne by sa to pacilo.
11. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati to plavanie pozeram v barci ale mne tam nevyhovuje cas a je mi to luto prestat plavat musim niekde nieco najst
11. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka ak si na FB tak pozri tam album,musim aj sem hodit nove foto.Boli sme sa fotit,zajtra budu fotky tak pridam.

ze ked budu mat deticky 20 rokov,uffff to budeme stareeeeeeee :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, babulky poradte mi prosim nieco pre malu, neviem ci hraciu deku, ci ohradku..... v kresielku sedi vyktivena, bojim sa o jej chrbticu, neviem sa dockat ked zacne sama sediet aby sa zahrala aj sama, lebo ja uz nevladzem. Ak mate dobre skusenosti s niecim konkretnym, prosim link. Dakujem. Prosim IP, nestiham Vas citat.
12. lis 2009 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!
No neviem, kto sa pytal, aku kaku ma babo, ked papa uz aj prikrmy, tak ja si pamatam, ze este pri prvom mi svokra povedala, ze ked zacnej s prikmami, tak zacne kakat "klobasky" tak sa mi to pacilo, ze to pouzivam doteraz a je to pravda. Rano ma v plienke cakala cela kopa mrkvickovej kaky, cize sa vcera ozaj dobre nadlabol. Dnes mu varim mrkvicku, kalerab, zemiacik a brokolicu, som zvedava, ako mu to pojde!
Toto pocasie je hrozne, vcera som bola vonku aj ked prsalo, ale ked som prisla, tak som ho dala dnu do verandy ale, ked som davala dole plastenku z koca, tak sa mi zobudil, vonku ho nemozem nechat, lebo by ho pes hned zobudil, mame takeho nedisciplinovaného (volame ho akciovy, lebo sme ho kupili s domom). No tak dufam, ze dnes nebude aspon prsat, aby sme mohli ist na vzduch!
Soplikovym detickam prajeme rychle uzdravenie!
Prajeme pekny dnicek!
12. lis 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
lentilka, u nas je to podobne s tymi prikrmami. Len s tym rozdielom, ze neplace, ale zatne pusu a nemozem sa tam dostat. Otvaram jej ju nasilu, ale ked uz nieco v puse ma, tak pekne spapa. Ale vcera som jej dala ryzovu kasu od Nestle (mliecnu) tak som nestihala vkladat do pusy. To plakala od nestastia, ze este chce. Skusala si malemu dat kasu? Ci tie nase deticky nie su viac zatazene na mliecne prikrmy ako nemliecne.... :confounded:
Inak pozdravujem vsetky maminky aj drobcov a prajem pekny den :slight_smile:
12. lis 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, konečne dnes neprší, tak vyrazíme von, spanie doma neni to pravé orechové

katka, to stretko sa snáď podarí ešte keď budú ochotné s nami ísť aj deti :grinning:
12. lis 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a vždy zabudnem, na tvár používam Niveu, Maťko má dosť suchú pokožku, tak som si kúpila aj tel.mliečko, teraz je v 101drogerii akcia 25% na všetku Niveu :wink:
12. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak Brunko mi po 2 dni ukazal,ze dokaze prespat noc len s jednym prebudenim a dnes uz bol zase kazde 2hod hore :pensive: aspom ze som stihla za tie dve noci dobit baterky

tak sa mi zda,ze aj narcisa sa tu dlhsie neukazala

vcera sa Brunko asi zacal bat,mamina mu prinieska taku zabu,co krka a on ked to pocul tak odul spodnu peru a strasne zalostne sa rozplakal,som s nim mala co robit,chuda moje

ja tiez suhlasim s rande,ale najprv musim schudnut,lebo od povodnej vahy som zase pribrala 4KILA!!! a dnes mam v plane robit palacinky a uz som stihla zosrotovat 2 kinderky
12. lis 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj a som zabudla,rano som nakukla Brunkovi do pusinky a nieco sa tam zabelelo,cela stastna som utekala do kuchyne pre lyzicku a ked som sa vratila,tak to tam uz nebolo :cry: asi to bola len nejaka bublinka zo slinky :sweat_smile:
takze hlasim stale bezzuby usmev
12. lis 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
stretnutie by bolo super - už sa teším. Sme spomínali so Zuzkou alebo Adelkou že na jar by sme mohli niečo vymyslieť :grinning:
12. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek