• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte. možem sa pripojiť?
dávate niektorá aj kašičky na noc? nám kázali začať kašičkami a nie zeleninkou. plne kojím ale už máme začať prikrmovať lebo náš Martinko je drobný má teraz 5300gramov.
12. lis 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Malinka uz asi hodinu spinka, tak som vas nejako stihla docitat :wink:
Ako som uz asi pisala, ona pekne celu noc spinkala asi do 3mesiacov a odvtedy sa zacala v noci budit na papanie. Ale ona sa len nacucka a spi dalej :grinning:

Katka to je dobre, ze ked budu drobci odrasteni (20 rocni), tak to mozno pridem aj ja :grinning: :grinning:

Vsetkym choruckym zelam skore uzdravenie. Lilke tiez minuly tyzden tieklo asi 2 dni z nosteka, tak sme boli doma jeden den som odsavala asi 4-5x a na druhy uz len 2x, papala som vela ovocia a zeleniny, tak sa jej to snad do mliecka dostalo :wink:

k tym prirmom - my asi zacneme zeleninkou (a tak by sa to vraj aj malo), lebo ako vravi aj Lentilka, babo si pri ovoci skor zvykn na sladke a zeleninku potom uz tazsie prijme :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babulky,
lenorka, jasne, ze sa mozes pridat, baby, ktore davaju prikrmy ti poradia, ja nemozem, este kojim

dadka, tak v 101 je zlava na Niveu? dobre vediet, pojdem kupit, lebo aj ja mu davam nielen na tvaricku, ale aj na cele telicko,

jasimk, aj ja som bola vcera vonku, vsak i dnes, bo este neprsalo a dufam, ze ani nebude a dopadla som presne ako Ty, plastenku som davala dole a oci ako trnky, no co uz,

som sa dnes chystala malemu zobrat ten moc, no zobudil sa mi o 4h, a to som teda bola maximalne prispata, aby som sa sustredila na jeho cikane a potom spinkal az do 8.30 a to uz bolo neskoro, lebo do 9h. mame moc doniest k lekarke, tak to neviem, ci to niekedy aj bude, a aj ked sa mi o 5 h zobudi, je to dost blbe ho prinutil aby cikal, lebo jednak aj on chce spinkat a ked sa uplne preberie, tak nebude spat zas 2 hodiny a ja pri nim aj odpadnem, kedze som neni zvyknuta na nocne stavanie :frowning2:
12. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nasej davam aj zeleninu aj ovocie a vysledny efkt rovnaky - nechce :confounded: zatvori pusu a mozem sa snazit jej to davat dnu... ani nahodou... ale ked sa mi to podari, tak spapa, co ma v puse... jedine, co jej nestiham davat, je kasa....
12. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s tym stretkom je to fakt dobry napad a mame este 20 rokov casuuuu :grinning: , a na jar buduceho roku? nie je zly napad
12. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine existuju v lekarni take sacky na odber mocu..ono sa do toho vovlecie pipulik a da sa to prilepit..pre chlapcov je to super,no dievcencom je to tazke,potom to len prelejes do skumavky.
12. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ano, devi, akurat predvcreom so ten sacok skusala, celkom je to jednoduche a prakticke.

vcera sme skusili prvu mrkvicku, maly sa az zalizoval, tak mu chutila, ale cely sa mi vysypal, plus ceku nic sme nespali, lebo sa nevedel vykakat a stale sa len prevaloval.

takze prikrmy odkladame, spat chceme :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka presne moju malu neter tak mrkvicka zapekala :unamused: chuda neviem kolko dni nekakala, tak s nou prestali a davali ine :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky u nas sa osvedcila kasa od hipp..ci uz obycajna,alebo s broskynkou..no zaprisahala som sa,ze ich budem chodit kupovat do Madarska,tu v bille stoji v prepocte cez 100sk a v HU to v tescu vyjde do 70sk,..mrkva nam chuti len cela a dobre rozvarena..vcera mi ju Kiarka tak krasne papala..sama si ju v pusinke drvila,no je pravda ze bola z maskovej polievocky
12. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuk babulky :slight_smile: :slight_smile:
máte se? :dizzy_face:
12. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, som myslela, ze sa sem dnes ani nedostanem matko ma zase naladu "ani na krok sa odo mna nepohni" takze aj obedik som musela varit s nim na rukach lebo na zemi hned plac a to sa vcera aj dnes doobedu pekne hral aj otacal. asi na tu vcerajsiu bolacku zabudol naozaj ovela skor ako ja :wink:
inak vcera sme mali problem zaspat. matko asi hodinu vyvadzal v postielke, prehadzoval sa plakal, potom sa na chvilku utisil a zase plac. a cumel obzuval takym ukrutnym sposobom ze som otvorila calgel a natrela mu dasienka.
teda najprv na mna kukal ako puk, ocka vygulane, ale zaspal v priebehu 1 minuty a to vobec neprehanam. tak ho museli tie zubadla zase poriadne trapit chudacik. a asi aj preto chcel byt na mne vcera pricucnuty cely den.
dnes sme kupili prvu kasu od nutrilonu a je k nemu zadarmo avent lyzicka. tak teraz ich uz mame kopu tych lyziciek. a je teda dost drahy ten nutrilon u nas stal vyse 4€ potom mali este tusim hami ta bola necele 3€ ale som zobrala najprv ryzovu tak uvidime ako bude chutit. len nemam vobec prehlad o cena a je mozne ze v tej nasej lekarni to bude podstatne drahsie ako napr. v meste. musim to pozistovat.

leuska - drzime palce pri tych prikrmoch. s matkom v tomto nemam problem on je strasny hlados. ale mozno teusko potrebuje na to ist trochu pomalsie. mna tiez napadlo lebo aj matko to raz robil ze nechcel papat tak som mu dala najprv mliecko a potom papal uz pekne. a ak by si chcela skusit to ovocie tak daj viac mrkvicky a len tak trosku jablcka a potom by si mohla snad vymenit jablcko za cistu mrkvicku a potom pridat zemiacik. no neviem. ale kazdopadne budeme na vas mysliet.

lovacka - my mame len nieco vyse 6200g :wink:

karolinka - ved aj na SVK sa prikrmuje az od 6mes. ked je babo plne kojene ale nasmu matkovi uz nestacilo mliecko a pomenej priberal a v 5mes. sa to vraj uz riesi takto a nie UM tak my preto uz davame zeleninku.

majaaaa - my mame tiez podobnu vahu. drzime palce na tej neurologii

lenorka - no my sme zacali zeleninkou a tiez skor kvoli nizzsej vahe. nasej dr. sa zdalo, ze malo pribera. ale citala som aj nejaku anglicku ci americku knizku a tam doporucuju zacat 1. tyzden ryzovou kasou aby si crievka zvykli na tuhsiu stravu tak mozno na tom nieco bude. nam kazala doktorka davat to naraz teda na obed zeleninku a vecer pred spankom kasu ale mne sa to nezdalo takze po tyzdni so zeleninkou asi dame kasicku lebo matko sa mi zda hladny. ale asi ju nebudem davat pred spankom skor pred kupanim nejaku 1/2 hodinu a vecer este mliecko.

o, a aby som nezabudla... my mae tiez kremik do studeneho pocasia od bubchen. chcela som niveu lebo tu pouzivame na vsetko (okrem mliecka to mame excipial) a zatial som spokojna ale nemali tak som kupila tento. ale zatial sme ho dali asi 2x ked bolo tak chladnejsie a vyzera dobre. pekne vonia :slight_smile:
12. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee alex..hotove litanie :grinning: :grinning: :grinning:
kamaratka skusila dat kasu na vecer a maly jej nevedel zaspat,lebo mu to bolo na vecer vela..ja davam Kiarke kasu na obed pohra sa pod hrazdickou a potom sa vypyta buvat...a paci sa mi ze uz kakame uplne po tichu,teda len namahanie pocujem a trochu ocervenie a zrazu uz citim,ze sme zaplnili plienku :grinning:
12. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechodite niektora na nakupy do UK?toto sa mi straaasne paaaci
http://www.elc.co.uk/toy/chopper-trike-lt/
12. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka a ty kade brazdis?a nevyzera to vobec draho...
12. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita - no to vies, ja som znama dlhymi prispevkami ale si nadbieham lebo neviem kedy sa tu najblizsie ukazem, volako nic nestiham a manzel mi konecne doniesol sijaci stroj tak planujem tam travit svoje volne chvile. chcem matkoci usit k perinkam co sme dostali baldachyn a hniezdo a manzelovi treba monterky poobsivat :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita,Brunkovi priniesol moj bratranec odtial take cudo,taka motanica na hryzenie,tak som si klikla na predajcu a toto som nasla :sweat_smile: ale on uz nejde naspät :cry:
12. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Julenka presne toho chopera majú teraz v metre :slight_smile: len som vyhodila prospekt, tak neviem kolko stojí...
12. lis 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka supeer :slight_smile: ja uz spriadam plany koho vyslem do Uk :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som na neho tiež pozerala, len malý má hrozne vela odrážadiel a aj bicykle má už 2 tak to by mu bolo zbytočné, ale inak to vyzerá super....
12. lis 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, pár fotiek Maťka a Haničky : http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=522172 ešte stiahnem od švagrinky z facebooku :wink:
12. lis 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
do kelu,neviem kde som strcila metro kartu a bez nej si nemôzem pozret letak
dadka inac dakujem
12. lis 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
neni začo
12. lis 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak som to nasla,ju to 95 eciek
12. lis 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
akurat sme sa s Terezkou zobudli, sme si schrupli tusim vyse 2 hodiny :confused: :grinning: som myslela ze ma po polhodine zobudi a ona si teda poriadne potiahla :sweat_smile:

dadka, Matko je uz velky chlap pri Hanicke, uz ozajsky velkac! ale vidno ako sa mu mala velmi paci :sweat_smile: :sweat_smile: tusim devitka to tu napisala ze teraz je s detmi najkrajsie obdobie ked ich zacina vsetko zaujimat a nad vsetkym rozmyslaju a neviem sice ake to bude dalej, ale ja som tiez teraz z toho hotova, ze uz sa da s malou komunikovat a presne je to vidno aj na Matkovi, ako si obzera Hanicku, urcite by ju poriadne vystipal keby ste mu dovolili :dizzy_face: :grinning:

lenorka11 ja som uz vo viacerych clankoch o prikrmoch citala, ze kase by sa mali pridavat az po zelenine a ovoci...skus sa na to spytat vasej pediatricky :wink: a potom daj vediet co ti povedala

baby to stretko musi byt, uz teraz sa na to tesim! a hlavne ze bude jar a teplucko! nech uz je ta jeseno-zima prec :frowning2:

no idem chystat kupkanie, len neviem ako mi mala zaspi po dnesnom spacom maratone..doobeda si pospala aj so Stevom dve hodiny :grinning:
12. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
no zienky, mrkva nist, ani so zemiacikom. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale Teusko sa FAKT zdokonalil vo vypluvani. :grinning: Dnes som jedla jablko a dala som mu do ruky taky kusok, kedze on vsetko strci do ust, hovorim si,ochutna a bude sa zalizovat...ale NIE, ten isty vyraz v tvari ako pri mrkve! POMOC. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Toto naozaj vyzera na dlhsie. Keby som toto tusila, mohli sme zacat tak v 4 mesiacoch. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

Zuzi - do Metra nemozes ist s kocikom? :confused:

sasik - tesim sa, ze z boliestky je nic. A aj ze Vam Matko tak pekne papka. Ak sa nam to nebude darit, vyslem Teuska na skolenie. :wink: A v mojich ociach mas 100 cervenych bodov...lebo si sikulka, co vie SIT! :slight_smile: :dizzy_face: :grinning: Vies, ze ja som lavoruka. :grinning:

Inak minule som zabudla z titulu svojej funkcie udelit hlasku mesiaca mufkovi za oslovenie "stratene ovecky". :grinning:
Je mozne, ze tymto tempom coksoro zabudnem aj svoj nick. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi - Matko naozaj vyzera ako "obor" pri Hanicke a perfektny je, ako si ju obzera. :dizzy_face:
12. lis 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Ľubka zaspinkala, môj drobček už bola riadne unavená, že aj pri kúpaní, čo inak nezvykne, revala. Píšem naschvál revala, lebo to čo ona dokáže z hlasiviek dostať, to nie je z tohto sveta :grinning: :grinning: :grinning: Danielka ju totiž poobede zobudila, a potom už nespinkala. :unamused: Všeobecne u Danky nastalo divné obdobie, len reve a reve a zlostí sa. No hrúza. Aj teraz vyvádza v spálni s tatom ako divá. Ale predpokladám, že je to tou chorobou a aj nevybitou energiou, lebo teraz sa nemôže vyblázniť vonku. Keď som ju dnes volal, že ideme von na prechádzku, tak začala revať, že ona nechce. Tak som to vzdala, lebo keď som si predstavila tie orácie pri obliekaní :angry: Dnes ju manžel zobral aspoň do MC Bambino a tam sa trochu zahrala. Bol tam aj môj kolega so svojimi dcérami, tak sa spolu zahrali.

Dadka - Martinko je peknučký a tie krásne očiská, no chlapec na zjedenie :wink:

Alex - Nitrolon kaše stoja takmer všade rovnako, ja som ňou tiež začínala a Danielke aj veľmi chutila, a potom som len sledovala akcie, najčastejšie bola zlacnená v Bille
12. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2 - lenze Tebe aspon Hanka prehltne, ked uz ma v puse...ale Teusko to vypluje cele! :cry:
12. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás sa už okúpkalo a spinká :wink: museli sme aj zem utierať,čo Maťko našpliechal :grinning: :grinning: :grinning: som rada,že sa vody nebojí

najviac sa nám páčili,keď sme ho priložili k Haničke,tak obaja načiahli ručičky a chytili sa, no to bolo čosi zlaté,veľký a malý kamarát ... radšej som potom Maťka odpojila,predsa len má veľkú silu ... keď kope,tak to cítiť. Na nohách mám od neho modriny z toho ako tancuje :slight_smile: chytím ho pod paže a on sa podhupuje v kolienkách a niekedy úplne nohy vystrie, inokedy pokrčí v kolenách ... sranda je s ním ohromná aj teda váha cítiť.
A zuzi máš pravdu, už sú strááááášne milení, všetko pozorujú a aj tomu rozumejú a dokonca sa mi zdá,že začína reagovať na meno :confused:

andreaber, tento týždeň sme s kámoškou zistili,že aj u nás " v zapadákove" je Babyclub - jeden deň v týždni tuším 3hod pre maminky s deťmi. Keď Maťko bude aspoň sedieť tak tam pôjdem nakuknúť. Kedy si začala tak pravidelnejšie s Dankou chodiť do MC ?
12. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka ďakujem za ocenenie :grinning:
Teuško asi fakt bude z tých náročnejších čo im dlhšie trvá kým si zvyknú.
Ja som s Martinkou mala opačný problém. Začali sme zeleninkou, potom mäsko... Lenže ovocie našej hviezde nechutilo. Skúsila som na nej asi všetko ale podarilo sa nám len pár krát banán a jablko. Potom sa jej zhnusilo aj to a odvtedy nechcela ovocie žiadne v žiadnej forme. Ešte aj keď jedla croissant a došla k lekváru tak ho zahodila. Teraz asi mesiac občas poolizuje jablko alebo hrozno a max. 2x si odhryzne z banána. Ale zeleninu poje všetku bez problémov.
Som zvedavá ako to bude pri Soničke. Myslím, že pomaly už začneme ale bud. týždeň ideme k dr. tak chcem aby mi to odklepla tak ešte vydržíme. Už asi začína byť hladná, lebo posledné 3 noci sa budila 7 - 8x :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To stretko je dobrý nápad :wink:
12. lis 2009 ve 21:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek