• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
alex- čítam vás tu už dlhšiu dobu a viem že máte tiež problém triberať

zuzec- nás poslala naša doktorka na vyšetrenie do ambulancie pre rizikového novorodenca že málo priberáme.
tam robili Martinkovi všetky vyšetrenia, odbery ultrazvuk boli sme aj na kardiologii všetko má v poriadku len mal málo železa dali mám kvapky a po troch týždnoch užívania sa mu to pekne upravilo. tam nám kázala doktorka začať kašičkami, a po dvoch týždnoch pridať zeleninku.

dada78- neužíval náhodou tvoj Maťko železo?
12. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau kočky,
som rada, ze myslienka na stretko sa vam paci :wink: ja sa uz teraz na to tesim.

dneska mi Daminko papal celkom dobre, keby aspon takto jedol kazdy den. zeleninovo-masovy prikrm odo mna mu celkom chutil, pocula som ho prehltat, hrali sme sa na lietadielko, ktore pristane v jeho ustockach a kedykolvek sa priblizovalo, vtedy ustocka otvaral ako lastovicka, tak som bola celkom vytesena. celkom sa pritom zabaval na roznych zvukoch, ktore som vydavala a tak som vzdy vyuzila sancu, ked sa smial a supla mu dalsiu lyzicku do ust. :slight_smile: zajtra dame este asi toto ist a potom som rozmyslala, ze uz mozno ochutname
bananik. inac je vsetko v poriadku, len zistujem, ze ked uz Damusik chce spinkat, narobi dost kriku okolo toho v poslednom case, vtedy je taky zlostny, ze sa nechce ani k prsniku prisat /a prave to by ho uspalo/, praveze ho to este viac podrazdi... ale predsa len, ze tych 5 mesiacov si deticky uz dobre pozname, ze? uz vieme, kedy chcu spinkat, alebo ine veci... predsa len, mama si svoje dietatko pozna najlepsie... :slight_smile:
dnes ma potesilo, ze uz neprsalo a konecne sme sa dostali von /teda, Daminko ked prsi, spava na balkone, ale aj ja som sa konecne dostala von/.

je tu este vobec niekto? :slight_smile: idem docitat tych par poslednych prispevkov.
12. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lenorka, vitaj.
dostal tvoj martinko, po tom, co si mu zacala davat zelezo, vacsiu chut do jedla? totiz ja nad tym uvazujem, ci nie sme chudokrvni a ci by nebolo treba davat mu zelezo na zvysenie chuti do jedla /aby papal viac aj castejsie/.
tak pozeram, ze okrem dadkinho martinka je tu dalsi martinko, dodatocne vsetko najlepsie k meninkam :slight_smile:
12. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj katka dakujeme za gratuláciu.
chuť do jedla má vačšiu neviem či to je tým železom. v noci prespal od 9 do 5 a posledné dva týždne sa začal budiť ešte dva krát medzi tým, preto nám kázala doktorka dávať tú kašu aby ho to zasýtilo.
12. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenorka, vdaka, dobre vediet. a takisto som pocula, ze zo zeleza moze mat babatko zapchu. ale to je mozno individualne.
to som rada, ze vam to pomohlo. ja este chvilu Daminka posledujem /odvazim si ho doma/ a uvidime, mozno by sme mali brat zelezo aj my.
martinka iba kojis?
12. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka 2808..podla toho ake zelezo dieta uziva..moj syn ma maltofer a musim mu robit pauzu,lebo ho prehana len taky dzez
12. lis 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ahojte a pekny vecer
katka- ano iba kojím, ale už som včera a dnes dala kašu mala velký úspech strašne sa tešil z lyžičky tak otváral pusinku ozaj ako lastovička.
zapchu nemal, kaká v pohode každý den. železo dávam stále, ešte kázali mesiac, potom už nemusíme.
Ahojky maminky a miminka, tak jak se vám vede?!
Právě se mi dusí první zeleninka pro Emmičku, tak jsem na to zvědavá :dizzy_face:
12. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
nahoj macinka...varis po veceroch?
12. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi dneska to tak vyšlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: dopoledne jsem uklízela, odpoledne jsem ztrávila venku, teď jsem se učila a vzpomněla jsem si, že na zítřek nemám uvařenou zeleninku, tak jsem se do toho pustila :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
malou hlídá babička, protože mám školu, tak to musím udělat dneska
12. lis 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkoušela jsem zatím jen jednu skleničku od Hami a moc jí to jelo, tak doufám, že ta moje jí pojede taky :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka,tak ty studujes?a co dobre?
12. lis 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim babulky,ze je tu uz kazdy upratany do postielky..tak krasnu nocku
12. lis 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dělám vyšší odbornou školu, sociální práce :sweat_smile:
Je to docela nářez, ale dá se to zvládnout, ovšem musím se učit po večerech.
Já jsem teď dělala album, do postele se ještě nechystám :dizzy_face:
:dizzy_face: Ale tobě přejem krásnou dobrou nooooc :wink:
12. lis 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som este neni na postel..cakam nasho ocinka..lebo im dajako predlzili sluzbu a nema kluce a este sa mu aj mobil vybil
12. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsme na tom stejně :dizzy_face: já jen nevím, jestli to do dvou vydržím :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk zeleninka dodělaná, teda to pasírování bylo děsné, ale co bych pro ní neudělala :dizzy_face: hrozně mě bolí ruka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2009 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!

To je hrozne, to som tu kazde rano prva? No to bude asi preto, ze vstavame o 7 hod. lebo starsi vtedy vstava do skoly, tak aby bol chvilu aj s Lukasom. UZ som dala aj varit mrkvicku, lebo pokial neprsi, by som chcela ist doobeda na prechadzku, lebo vecer idem na babsku jazdz, teda nazvala by som to skor posedenie kamosiek, ale aj tak tam nebudem asi dlho, lebo ako minule mi to maly velmi nedovolil. Potom chcem ist na nakup, lebo sa domesta dostanem tak 3x do mesiaca tak si musim napisat zoznam, aby som na nic nezabudla, hlavne to zlcove mydlo v DM co radila zuzec!!
Tak sa majte a pekny dnicek detickam aj mamickam!
13. lis 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Vy ale toho popíšete.. absolútne Vás už nestíham... :grinning:

Aničke (janoko) želám k jej dnešným 5mesiačikom všetko len to naj :wink:

Inak u nás všetko po starom... Sebinko je vesela kopa... smeje sa o 106 a niekedy strašne kriči.. až nám trha bubienky.. to on sa tak rozpráva s hračkami :grinning:

Zuzka, Dadka, Danka... aj ja sa už teším na to stretko... už nech je jar.. zimu nemusím :sweat_smile:
13. lis 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,prave som sa prihlasila na FB-kde ste,kto ma navyguje?
13. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :wink:
13. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

len narychlo, padam od unavy, maly zasa nespi.

mam upeceny rafaelo kolac, dadka dakujem, vyzera byt vyborny.

mame novinku....pretacame sa hlavne v noci :sunglasses: maly spi naboku s oboma ruckami a nozkami a hlavou vyvratenou a sem-tam sa pretoci na brusko :slight_smile: zobudi ho to, otvori ocka, nechape, co na tom brusku robi a spi dalej.

ale cez sa pretaca malo, neviem preco.
13. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
co sa tyka toho stretka...sme tu z viacerych kutov Slovenska, mate nejaky napad ako to urobit? :confused:

bambulka, asi ho nejake nocny sny donutia sa pretocit :sweat_smile:
nam sa Terezka uz dva dni pretaca stale z chrbatika na brusko, ale len pod hrazdickou a upodozrievam ju z toho ze sa toci aby videla na telku :grinning: aj teraz...snazi sa dostat rucicku spod seba a prdiiiiii pri tom :grinning: :grinning:

Anicke cmuk k 5.mesiacikom :dizzy_face:

caute zatial utekam malej pomoct
13. lis 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby klobuk dole pred vami, ktorym drobci v noci vstavaju viac ako jeden krat...sice ked bola Terezka malicka, tiez som k nej vstavala 3-4 krat, ale uz som si od toho odvykla..no tuto noc sa mi zobudila 3 krat - o stvrtej, o piatej a o siestej a ja som dnes jak keby ma presiel parny valec :sweat_smile: uz dva krat som s nou dnes hodila slofika, z toho raz iba ja a ona sa vedla mna hrala :grinning: :grinning:
asi jak vcera cez den vela spala, tak sa jej v noci nechcelo :confused:

prajem pekny vecer
13. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
ja ak si pojdem kupit mikroskop s naozaj dobrym rozlisenim, mozno uz aj ja najdem mrkvicku v Teuskovej plienke. :grinning: Cize nic nove. Dnes som mu dala mrkvu s jablckom, ale je to jedno, tvari sa ko keby som mu dala jed na potkany... :confounded: Tak si opakujme, trpezlivost Lea, trpezlivost! Hadam mi kusisko ostalo este z koliky... :wink:

Aj ja sa pripajam k Zuzke, ze skladam klobuk dole pred babkami vstavajucimi vela v noci, Teuska ked boli brusko a dobre nespi, tiez som ako keby ma presiel valec parny na druhy den... Ale on spi zase pomenej cez den...co pozname viacere.

mufo - ze je "Teusko z tych narocnejsich", je krasny vyraz :grinning: Aby som nepodlahla panike. :grinning: Ti ide karta. :wink:

Aj ja sa tesim na stretko! Nech uz je po zime. Hlasujem za skory prichod jari :slight_smile:
13. lis 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes sme mali celkom kľudný deň. Hrali sme sa, boli sme aj von a poobede bola Danielka s tatom na nákupe v Kauflande. No a teraz už spinkajú. Teda Ľubka svoje prvé kolo. Zajtra máme uvítanie na mestskom úrade a majú prísť aj svokrovci, tak sme s Danielkou upiekli tú trasenú tortu. Rýchla a dobrá. Dúfam, že bude chutiť.

No žienky, ak chcete vedieť, ako to zvládam konkrétne ja tie nočné seansy, tak ja ani neviem. Asi som mala dobrý výcvik od Danielky. Nejak si na to človek zvykne. Pre mňa je hlavné to neriešiť, lebo práve vtedy začnem cítiť nedostatok spánku :slight_smile:

Dadka - ja som bola s Danielkou prvý krát v MC asi až keď mala 9 mesiacov, nejak som sa nevedela skôr rozhýbať, ale väčšinou tam aj tak chodia so staršími detičkami.

Bambulka - to nočné pretočenie sa už dvakrát podarilo aj Ľubke až na to, že ona hneď spustila svoje árie :slight_smile:

Pripájam sa k hnutiu za skorú jar, aj keď tu v Poprade je tá zima nekonečná. Preto som si už minulý rok povedal, že v marci a apríli neopustím toto mesto, lebo všade je to už zelené, len tu stále holé stromy a mám z toho akurát jarnú depresiu :angry:
13. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ZBOHOM dva dni tu niesom a toto docitam tak niekedy o polnoci :grinning:
No baby ako sa mate? Stretko by bolo fajn uz sme to aj minule navrhovali zo Zuzec a Ninny ze niekedy na jar by sme mohli datniekde tak v strede SR kde to budeme mat kazda tak skoro narovnako :wink:
My sme boli dnes plavat. Bash uz pozna moje flaskove trapenie maly sa mi tym ze je plne kojeny nechcel chytit na iadnu flasku. Bash s Nikolajkom nam dali svoju Dr. Browns ae v podstate stale bojujeme som rada ze sem tam aspon potiahne ale to tak max 5ml potom do dudla fuka kuse ho a tak. No len ja uz nezvladam kojit kazdu hodinu a aj v noci 8x byt hore. Tak aj dnes sa snazim prikrmit ho na noc UM ale teda moc velky uspech nemam. Ak ma niektora ktora kojila ako ja nejaku fintu ako ho to naucit budem rada.
13. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek