• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
pekný večer, my sme mali dnes oslavu menín mojích Martinov a trošku aj mojích už čoskoro narodenín :sunglasses: Maťko bol málo vyspatý, ale zvládol to bravúrne, rozdával úsmevy aj sa predvádzal vo vani počas kúpania :grinning: :grinning:

lentilk.a, my sme dnes mrkvičku papali s napínaním, som myslela,že to hodí na mňa, ale potom prišli svokrovci a že skúsime či si nedá a teda to už mu išlo lepšie, alebo sa predvádzal ? :sweat_smile:

aj ja hlasujem za jar, už nech je krásne počasie, hneď bude veselšie ráno vstávať, vtáčiky čvirikotať :wink: kočíkovanie v plnom prúde, joj už nech to je a dovtedy snáď aj vymyslíme to správne miestečko na stretko.
maminky júlovky mali stretko ešte keď boli tehuľky v senci, videla som fotky, škoda že sme to aj my nestihli.
13. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky opíšem vám našu uplynulú noc aby ste vedeli, že v tom nieste sami.
23.30 sme išli spať, kojila som Soničku, 0.30 plakala Martinka, že chce mliečko tak som jej ho sľúbila a išla späť do postele. Ona čaká na mliečko a potom zaspí :grinning: 1.00 kojenie, 1.30 Tinka zas reve, že chce mliečko. Išiel k nej tatino, obmäkčila ho, dostala mlieko. O 2.00 kojenie. Tinka začala plakať nech s ňou ostane tato spať. Tak sa spolu naskladali do postieľky(chudák tato 191cm a 180cm posteľ)O 3.00 kojenie, tato sa vrátil do postele. 3.15 Tinka u nás, tak sme ju nechali spať s nami. O 4.OO, 5.00 a 6.00 kojenie. O 6 reve aj Tinka, že chce mlieko, zobudila Soničku tak sme už boli definitívne hore :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taká som bola z tej noci nas...tá, že som sa s mužom povadila ešte ráno v posteli a potom som o 9 uspala Soničku a Tinku nechala starkej a ja som upratovala.
13. lis 2009 ve 21:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozik stretko navrhujem v ZA :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2009 ve 21:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babulky, tak ja som tu tiez po 2 dnoch, lebo vecer po celom dni mam tak akurat dost, a aj teraz sa zachvilku vytratim do vecnych lovist :grinning:
teda mufo, tak klobuk dolu, to by som ja rano padla rovno na hubu ako sa hovori z vycerpania a to teda klobuk dolu pred vsetkymi babami co v noci k deturencom musia vstavat,

dnes aj vcera esteze bolo pekne, kocikovalo sa o dusu, tak mam nabehane ojojoj :wink:
ja som dnes bola pozriet v praci, no musela som ist aj tam kvoli papieru, ze prechadzam na materske, ale aspon som sa trosku odreagovala, Danielka kocikoval starky, cize ma nabehane aj on,

a k tomu stretku, som za aby to bolo, ze vsetky baby budu mat tam rovnako a nie je to nahoou Prievidza ? :grinning:

tak ja idem do spominanych vecnych lovist, papapa a nech deturence dobre spia a prespia vacsinu noci, pa
13. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný večer maminkyyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

já bych byla pro nějaké srazík.. ale předpokládám, že když je tady 80% ze svk.. tak to asi bude tam, že? :fearful:
škoda, škoda
13. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakri začínam sa rozkukávať na facebooku a prečítala som si váhu tvojho malého. Čím ho kŕmiš, že je taký obrík??? :grinning:
13. lis 2009 ve 22:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no, já jsem ráda, že přibral.. :grinning: :grinning:
ve 4měs měl 8,9kg.. v 5měs měl 8,8kg.. a teď v 5,5měs má 9,1kg.. to jde ne?? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
13. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale vážne, ty ho prikrmuješ alebo je len na mliečku?
13. lis 2009 ve 22:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda to aj mna zaujima
13. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatím je jen na mlíčku.. zkoušela jsem příkrmy, ale nic moc zatím.. ze začátku měl problémy s kakáním, tak jsem přestala dávat mrkvičku.. čekala jsem asi 3 týdny.. no a te´d pro změnu moc nechce.. nechutná mu to..
dneska jsem mu dala trošku přesnídavky a skoro mi urval ruce.. :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
do 4měs kojený.. :wink:
ke konci teda už střídačka s UM
13. lis 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíha tak to máš v prsiach asi smotanu :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2009 ve 22:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: :slight_smile:
teď už fičíme na UM, hami.. :wink:
13. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, sice to bolo pre teba nocne trapenie, ale aj tak som sa pobavila, dufam ze sa nehnevas na mna :sweat_smile: :sweat_smile: hlavne na tej casti, ako si s kludom napisala ze si Tinke slubila mliecko a isla si lahnut do postele :grinning: a tatino poskladany v posteli je tiez dobryy :wink: ale teda ze si potom este aj upratovala...ja by som upratala akurat tak seba naspat do postele :confused:

s tymi stretkami to tu robia niektore aj tak napriklad, ze si volakde zarezervuju nejaku vacsiu chatu alebo penzion a je z toho vikend...ale ja neznasam taketo organizovanie, to by sa musel toho niekto chopit :grinning: ja vam potom radsej volaco upeciem, len nech to nemusim organizovat :grinning: :grinning:

dobruuuu
13. lis 2009 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
aj ja som za stretko a asi fakt by bolo dobre niekde na nejakej chate :slight_smile: tu u nas ma napada len byvala skola v prirode Kysak :grinning: je to tam prerobene nove nabytky socialne zariadenie na izbach a vraj to nie je ani moc drahe.len neviem co by na to povedali kosicanky :grinning: ze by boli tak blizko domova.chata ma velke ihrisko travnikove a dookola su lesy
14. lis 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak dnešná noc bola lepšia. Tato je na chate, Tinuša prespala noc a mini slečinka bola hore asi 4x a o 4.30 skončila definitívne rozvalená na našej posteli :grinning: Keď odbavíme obedňajší spánok, ideme kávičkovať k našej krstnej a bratrančekovi. Chata by bola fajn, len kto by si vzal na starosť celú organizáciu... :unamused:
14. lis 2009 ve 13:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Neda mi na uvod reagovat takto: Aj ja nieco upeciem, nech nemusim organizovat! :grinning: :grinning: :grinning: Ale nie vazne...ak by to malo byt priamo umerne k peceniu, tak ja som potom hlavny organizator. :grinning: :grinning: V kazdom pripade sa na stretko tesim.

misakri - Dany je fakt malinky obrik! Ale tesim sa s Vami, ze pribral od poslednej poradne. :dizzy_face:

mufo - aj ja som sa nasmiala na tom, ze s klusom Anglicana "ze Tinke bolo slubene mliecko, ty jej ho slubis a ona ako na neho caka, tak zaspi". :grinning: Toto by som potrebovala ja pri sladkostiach!!!! :grinning: :grinning:

U nas s tym papanim ziadna slava...skor mam pocit, ze k horsiemu...lebo do placu ho berie uz ked vidi lyzicku. Tak nenutim, ved nas cas este pride. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za to ked potom vytiahnem cicik, tak jaci a pisti od radosti! :sweat_smile: Proste sa rozhodol, ze jedina akceptovatelna strava ide z cicika...tak ak mi niekto poradi, ako tam dostat mrkvu, upeciem mu co bude chciet! :wink: :grinning:
14. lis 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a este k tomu psikovi od FP som chcela. Dnes mi segra doniesla toho ich, co ma cez dva roky a ten krasne spieva cele pesnicky, tak neviem....nerozumiem tomu preco to takto dokarfrali a skratili to. Zuzi, ten Vas, s tym svietiacim srdieckom odspieva celu abecedu? A pesnicku "lala dve ruky, lala dve paze" spieva pokial? :confused: SOm nikdy predtym netusila, ze budem mat taketo starosti.. :grinning: :grinning: :grinning:

ivuska nas riadne zanedava!!!
14. lis 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnešné uvítanie dopadlo dobre, akurát nám trochu rozhodili spanie, tak poobede bola Ľubka trošku nervózna, ale inak fajn. Svokrovci sa s babami vyhrali a na zajtra nás volali k nim, tak asi sa zajtra vypravíme do SNV.

Mufo - :grinning: ako keby som videla niektoré naše noci :grinning: :grinning: :grinning: Danielka sa rozhodne spať medzi nami, a potom si na mňa vykladá nohy a z druhej strany ma za prsník naťahuje Ľubka

Lentilka - skús mrknúť do diskusie Bábätká - Začíname s príkrmami, možno niečo bude pasovať aj na Teuška, skús mu napríklad pridať mliečko do mrkvičky, ak si to teda ešte neskúšala, skús zmeniť lyžičku, alebo mu pritom ponúknuť nejakú hračku

Misakri - Dany je kus chlapa ako sa patrí
14. lis 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
..inak som chcela napisat, ze nas ivuska zanedbava. :wink:

andrejka - dakujem, tam som uz mrkla, aj na nete, aj lyzicku vymenila. Skusim este tu hracku. :wink: Som rada, ze Vam to dobre dopadlo a zajtra nemusite varit, pre mna by to bola parada. :wink: :grinning:
14. lis 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - zajtra pošlem (teda sa posnažím) pridať do albumu fotku tej fľašky a hlavne cumlíka, čo som vtedy používal pri Danielke. Teraz by som ju musela dolovať zo skrine a pri mojom šťastí by mi polovica vecí spadla na zem a zobudila by som asi aj susedovie deti :grinning:
14. lis 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dnes sme mali nádherné slnečné počasie, tak som bola dvakrát kočíkovať po 2hod a Maťkovi sa to náramne páčilo, lel som zvedavá, ako si zvykne spinkávať doma,keď sa už nebude dať toľko chodiť po vonku tak dlho.

mufo, super si opísala tú noc, musela som to prečítať aj MM a ten skonštatoval, že zas si to chudák chlap odniesol :sweat_smile:

tá chata je super nápad, hlavne by bolo kde prespať,keď tam budeme z rôzných končín , veď uvidíme, keď určíme ten správny dátum ... navrhujem dohodnúť si ho aj 2mes dopredu a nikde nie je napísané,že neurobíme si stretko aj napr. v Lešnej ZOO je tam náááádherné
14. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
lentilka, my sme toho psa vtedy odlozili ze ho mala dostane na vianoce a veru si nepamatam pokial spieva tu pesnicku...len viem ze sa mi zdaju kratke :angry:
pocuj, raz sem dala martinamil link na taku lyzicku co vyzera ako lietadielko, mozno by sa Teuskovi pacila :dizzy_face: :wink:

dadka, bude to asi jedina moznost, aby sme sa stretli viacere, ze proste objednat chatu, lebo cestovat cely den kvoli par hodinam stetka sa mi zda narocne...a na chate bude vacsia sranda, uz teraz sa tesim na to ako nam lentilka nieco dobre napecie :grinning: :wink:

dnes som okrem obedu nic ale vobec nic neurobila, len som lenosila s malou alebo pri telke :confused: ked vidim Steva ze tiez nic nerobi, kedze je marod, tak nejak sa k nemu vzdy pridam :grinning: :grinning:

prajem pekny zvysok vikendu :dizzy_face:
14. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha a este dadka, neni som si presne ista ale ty mas tie narodky tusim zajtra, neviem ci sa sem dostanem, bo ideme k nasim tak prajem vsetulinko najlepsie, vela vela zdravia, stastia, lasky a vela krasnych a stastnych chvil s vasim Matkom :dizzy_face: cmuk
14. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja končím so sladkým! Som sa odvážila a od pôrodu som pribrala 6kg :rolling_eyes:
Zajtra vám napíšem ako dlho som vydržala...
Dnes sme boli kávičkovať, lebo náš tato je na chate tak aby sme sa nenudili, vonku bolo nádherne.
No a pred chvíľou som sa vrátila z tesca, baby spia a starká ich strážila. Soničke som nakúpila tričká. Majú zľavy, tak boli po 1,25 a 1,75eura.
Kočky sa bavíte ako oblbujem dieťa ale je to nutné. Keď som sa jej opovážila povedať, že mliečko už mala alebo, že v noci sa nepapá tak spustila rev na celú chalupu jak siréna a na to uprostred noci naozaj nemám náladu. Deti sa klamať nemajú ale ona si ráno ani náhodou nepamätá čo bolo v noci.
Dadka všetko naj!
14. lis 2009 ve 22:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

mufo - super, super s tym nocnym mlieckom:slight_smile: viem to pochopit, za kusok spanku a pokoja by som v noci urobila cokolvek.

natashka - myslim, ze mame podobny problem, teda to caste kojenie cez den a v noci caste vstavanie. pytala si na trik, neviem, ja som mu dala Bebu, jej chut sa mi zda velmi podobna MM a simonko ju uplne zboznuje. ale s tou flasou Ti neviem poradit, u nas je to uplne jedno z coho taha. vcera sme mali po 2 tyzdnoch prvy den uplne na MM bez nasej vecernej davky, rozdiel bol len v tom, ze sme boli cely den mimo domu a maly nepytal kazdu chvilu, bol stale zaujaty niekym a teda prsia sa mi stihli naplnit tak, ze som ho konecne zasytila.

to vecerne vstavanie je fakt katastrofen - neznasam to, u nas je dobra noc, ked vstavame 4 x, zla ked 8 x.

zuzec, pytala si sa ako sa to da zvladnut - sama neviem, je to nad moj rozum pochopit, ako mozem uz asi 2 mesiace fungovat takymto sposobom, na jednej kave s mliekom denne, bez denneho spanku a rano sa budim vcelku v pohode. proste preradis na inu rychlost, z jednotky na dvojku a fungujes :slight_smile:

dadka - vsetko naj, ten Tvoj rafaelo kolac mal uspech, je fantasticky, urobim ho zase.
15. lis 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
Maťko mi dnešnú noc papal každé dve hodiny, ale už mi to pripadalo,že neni hladný,iba si chce pocuckať :sweat_smile:
nuž čo zaradiť dvojku a hor sa variť :dizzy_face:

ďakujem za blahoželania, začínam sa približovať k 40tke :frowning2: aj keď len prvým rokom :grinning:

lenorka, včera som si spomenula,že som Ti zabudla odpovedať, Maťko nebral priamo železo,iba vitamíny C, Pyridoxín + Kys.listovú, ale tiež to má kôli tvorbe železa :wink: a som strašne rada,že tu máme ďalšieho Martinka :dizzy_face:
15. lis 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, som rada,že chutil, mne ten recept dala bývala spolupracovníčka,keď som písala na FCB že bych si niečo sladké dala :wink: už som ho tiež robila a páči sa mi,že je veľmi rýchly a aj chutný :grinning:
15. lis 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
našla som v článku určujúce pri zavádzaní pevnej stravy dojčaťa, opíšem:
1, dieťa saje viac ako 8-12krát za 24hod u dojčených detí
2, je hladné aj po vypití viac ako 900-1000ml UM - u nedojčených detí
3, udrží hlavičku vo vzpriamenej polohe
4, sedí s vašou pomocou
5, zaujíma sa o stravu, ktorú konzumujú ostatní členovia domácnosti
6, je jeho hmotnosť nad 6000g

zdroj Mama a ja - Výživa dieťaťa
15. lis 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelka tak toto u nas plati uz pekne dlho teda. Dokonca to kojenie je aj 15x za 24hod :confused:
prosim Ta ty si vraj posielala nejake okopirovane stranky o prikrmoch mozes aj mne? Dik moc
15. lis 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek