• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte :slight_smile:
Ja sa musim pochvalit, ze mala uz krasne zacala papat prikrmy... Vymenila som lyzicku a nestiham jej davat, co tak otvara pusu... Predtym pusu nechcela otvorit ani za svet.... Dnes papala mrkvu, zemiak a trosku brokolice a dala som do toho 1 odmerku UM.... Velmi jej to chutilo. Tesim sa....
15. lis 2009 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
To je sila Katy ako málo niekedy stačí.
Dnes je tu nejako ticho, asi sa všetky venujete rodinkám. My sme si komplet poobede schrupli na dve hodinky. Dobre mi to padlo, lebo v poslednej dobe chodím spávať stále neskoršie.
15. lis 2009 v 17:12  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, Brunko :grinning: mal vcera 5 mesiacov a na oslavu ochutnal palec na nohe a uz sa ho navie vzdat,cuca si ho aj cez ponozky
15. lis 2009 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
DADKA vsetko NAJSAMLEPSIE prajem!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

katy - tak malo stacilo? To je parada! Tesim sa s Vami. :dizzy_face: Ja som dnes vymenila lyzicku tiez a nula bodov... :confounded:

zuzi - jasne, na moje pecenie sa treba tesit uz teraz!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Dnes bolo vonku tak nadherne, som skoro tri hodky stravila s kocikom... Teusko spinka ako v oleji cca 2 tyzdne, teda od kedy sme v sportaku. :slight_smile: :wink:
15. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
pekný večer,
leus, ďakujem :slight_smile:

Maťko mi dneska papal mrkvičku jedna radosť, zjedol polku mrkvičky z malej fľašky, skúsila som mu dať z DM Alnature :slight_smile: podľa obalu je to Bio výrobok a neni to až také drahé 0,56Eur

mufo, tiež som poobede s Maťkom dospávala noc :wink:

na zajtra zase hlásia krásne počasie, už sme si s kámoškou dohovárali kočíkové rande :slight_smile: mohlo by to vydržať do 22.12. potom môže nasnežiť a po Silvestri môže nabehnúť teplé počasie opäť. Je to hrozné ako rýchlo sa stmieva :confounded:
15. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
Dnes bol krasny den a ako dadka pise s tym pocasim, tak plne suhlasim. Nech uz je dlhsie svetlo, lebo ked idem okolo 17 hod. ludia na mna cumia ako na vraha!
My sme boli vcera skoro cely den u nasich v Prievidzi, neni to dialka, nejakych 10 km, ale musim zuzec odkazat, ze som nezabudla kupit zlcove mydlo a dnes som ho uz aj vyskusala, lebo rano sa mu podarilo prekakat pyzamko a musim povedat, ze ta mrkvickova kaka po tom mydle isla paradne dole.
katy to je super, ze Hanke pomohlo vymenit lyzicku.
julenka gratulujeme Brunkovi k mesacninam a degustacii palceka!
To stretko je super napad, len to treba rozvijat, aby tato idea nepadla do zabudnutia! A ta chata paradny navrh!

Pekne snicky prajeme!
15. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
super dadka, si ma potesila ze aj zajtra ma byt pekne :dizzy_face: :dizzy_face: ideme zase plavat, tak bude hned veselsie :wink:

katy to fakt stacilo vymenit lyzicku? :grinning: nechapem ved to jedlo chuti vzdy rovnako, tie babatka su ale vymyselne :dizzy_face: ale hlavne ze ste na to prisli a ze uz to ide, len tak dalej

jasimk som rada, ze mas dobru skusenost s mydlom, ja uz sa tiez "tesim" na mrkvickove kakiska :sweat_smile:

julenka, ved cez ponozku to ma predsa viac prichuti :wink: :wink: :grinning: Terezka sice dociahne do pusy, ale sama este nevie a robi to tak, ze si ponozku natiahne a s takou natiahnutou uz dociahne do pusiny :grinning:

baby o tom stretku som dnes povedala aj Stevovi, nech sa na to uz teraz psychicky pripravuje, lebo to neni len tak ist niekam na vikend s tolkymi "vykojenymi mozgami" hehe :grinning: :grinning: teda dufam ze sa rata aj s manzelmi a partnermi :confused:

brunocku
15. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
caute babenky

to je sila, par dni tu nie som a docitavala som vas hodinu! No ale to je dobre, aspon je vidiet, ze uz si kazda z nas najde trochu viac casu...

blahozelame vsetkym, co mali medzi tym meninky, alebo 5 mesiacikov, alebo uz papaju zeleninku a vlastne pozdravujeme vsetky nase krasne junove babetka aj maminky :slight_smile:

adelka, vsetko najlepsie :slight_smile: :slight_smile: vela lasky, stastia s tvojimi najblizsimi ti zelam

nestiham absolutne reagovat, a obavam sa ze neudrzim uz tempo, lebo okrem plavania sme zacali chodit s Nikim aj na baby masaze a ja este aj trochu do roboty, takze na konika moc casu nezostane, ale v mysli budem s vami, slubujem!
a na stretnutie sa pripajam, dojdeme kam budete chciet :slight_smile: :slight_smile:

len rychlo napisem co mame nove: kompletne sme presli na sportak (v sklopenej polohe samozrejme) a Nikolaj si to velmi uziva, aj v nom spava na balkone...
okrem toho uz mal druhy den mrkvicku, vcera spapal dve lyzicky, dnes asi sest (tych uplne malickych) vyraz v jeho tvari bol neopisatelny :grinning: :grinning: :grinning:... ja mu musim davat tu mrkvicku hustu (vobec ju neriedim vodou) lebo ma reflux, takto po nej vobec negrckal

uvidime co dalej, doktor povedal, ze ked zvladneme zeleninku, mam vecer davat kasu

papa dobru nocku
15. lis 2009 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko

Martinko spapal včera tri lyžičky mrkvičky a na večeru polovičnú dávku kaše strašne mu to chutilo.

dada skúšala som piecť tvoj rafaelo koláč bol velmi dobrý mňam.
16. lis 2009 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko,

my sme včera boli u svokrovcov, ale celý deň lialo, tak sme sa len motkali vnútri. Dnes išla Danielka zase do škôlky, no a bolo to už s plačom, keď manžel odchádzal, ale teraz tam volal, a že je už v poriadku. No však o chvíľu už ideme po ňu. Ľubka práve zalomila na svoju tradičnú rannú polhodinku.

Dadka - dodatočne a o to srdečnejšie všetko najlepšie k narodeninám

Natashka - do albumu som dala fotky fľašky a cumlíka, ktorý som používala pri Danielke. Neviem možno nie je nejaký špeciálny ale normálny tvar, ktorý bežne dostať. Skús pozrieť niekde v obchode. Ja sa totiž do cumlíkov nevyznám, lebo okrem tých dvoch týždňov, keď mala Danielka 3 mesiace, som fľašku nepoužívala.

Julenka - Brunko je šikovník, tak nech mu ten jeho palček chutí :wink:
16. lis 2009 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadka, všetučko všetko NAJ k Tvojím včerajším narodeninkam prajem (sorry, že až dnes) :wink: :wink:
16. lis 2009 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte.
mam pocit ze som tu nebola uz straaaaasne davno. ale som docitala aspon tak zbezne. teda sit som zatial vobec nestihla lebo najprv nas trapili zubky, potom vikend - to je vzdy vela roboty a chodime s matkom kazdy den na dlhsie prechadzky lebo doteraz spaval vonku na terase ale som si povedala ze aj ja sa potrebujem prevetrat riadne :grinning:

co sa tyka mrkvickovania, tak matko mal teraz aj s krumplikom a kalerabom, najblizsie planujem brokolicu. konecne mi prisli tie VIA pohariky tak asi urobim viac a dam do mraznicky. a tiez mame uciaci hrncek tak chcem skusit dat mu z toho cajik po papani ale doteraz s flasky nechcel. babulky ten sa vam vie tak nadusit... pri jedeni uz 2. den vkuse mrnci lebo nestiham davat lyzicku do pusy rychlostou, ktora zodpoveda jeho predstavam. mama je proste prilis pomala. a ked je to este teple a fukam, aby sa to ochladilo tak to je koniec :sweat_smile: a musime riadne zvysovat davky lebo mu je stale nejak malo. sa bojim, ze ho uz nic nezastavi :sunglasses:
ale vobec sa to, ze tak vela papa neodraza na vahe. za tyzden pribral nieco vyse 100g tak, ako ked bol kojeny, vo stvrtok ideme k dr. na prevazenie tak som zvedava co na to povie. :angry:

leuska - aj matko sa prve dni tvaril uplne katastrofalne pri mrkvicke. urobila som mu lietadielko s lyzickou samozrejme s nalezitymi zvukovymi efektami a sup ho do pusy. a potom uz nemal sancu. povypluval teda dost. 2.den ho dokonca napinalo. neskor som zistila ze to bolo blbou lyzickou. teraz mame tommee tippee tieto http://www.prisababy.sk/prisababy/eshop/12-1-KOJENECKE-POTREBY/0/5/305-Lyzicka-Ucebna-4-Tommee-Tippee a teda su superne take plytke, ze ked naberiem zarovno s okrajom tak je to akurat a matko to odtial pocucka. teraz som mu uz zacala davat aj tak aby necuckal ale prehltol normalne a celkom mu to ide. neboj sa to chce len cas. mozno by stalo za pokus dat mu tyzden uplny pokoj a zacat zase od zaciatku. a ak ani to nepomoze, mozno skusit najprv tie kasicky (ryzovu) a az potom zeleninku. ak by si chcela vyskusat tie TT lyzicky co mame, mam ich tusim 6 a tolko ich aj tak nepouzijem tak ti kludne mozem doniest cestou do BB. a aj aventackych mam viac. tak len daj vediet (najlepsie do IP). tak drzime aj dalej pri papkani palce.

dadka - pripajame sa ku gratulaciam. vsetko naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj, naj.

booooze zase litanie som popisala, sa ospravedlnujem :sweat_smile: ale ktovie kedy sa tu zase ukazem :wink:

a aby som nezabudla stretko navrhujem niekde okolo BB. z BB sme tu 3 a je to relativny stred zo vsetkych stran :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2009 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :dizzy_face:
Uvodom mojho prispevku dnesneho by som chcela napisat, ze mam strasne rada Saskine - alexine prispevky, bo sa to vzdy velmi dobre cita :wink:

Babky, zavidim Vam to pekne papanie, ja som dnes vyskusala novu lyzicku Aventacku a asi pol lyzicky zemiacika rozmiesaneho asi v piatich lyzickach mojho MM a uz po prvej lyzicke bol straaaasny plac. :frowning2: Robim lietadlo, somariny, smejeme sa, nie je to ani horuce...ja uz neviem. :confounded: Potom normalne vydaval taky zvuk, ako keby kloktal, len aby to nemusel prehltnut... Asi sa na to naozaj na cas vykaslem a skusim neskor. :unamused:

Aj ja hlasujem za BB, alebo stredne Slovensko. Ale podla mna by stretko malo byt tam, kde bude sidlit hlavny organizator. A dnes som si zase upiekla babovku. Dost od veci inak. :grinning: Esteze, Zuzi, manzela na to pripravujes dlhodobo... :grinning: :grinning:
16. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Poslušně hlásím, že vás vůbec nestíhám. Tedy snažím se číst, ale to je tak všechno. Ještě trochu stíhám být na FB. Kdo tam jste jukněte. Aleš vybalil Kryštofovi vláčky :wink:

My jsme o víkendu zkoušeli první masíčko - krůtí a prý bylo mňam :sweat_smile:
16. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
A s tím setkáním: Pokud bude nahlášeno delší dobu předem, tak bychom i my vyrazili na Slovensko :sweat_smile:

A co my v Čechách? Nespácháme taky něco?
16. lis 2009 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my sme dnes boliu Dr.. Kázala nám prísť medzi piatym a šiestym mesiacom s močom . Išla som už teraz, lebo krpček posledný týždeň papá každú hodinu až dve vo dne v noci, tak som sa chcela poradiť. Myslela som, že by to mohli byť aj zúbky aj keď v tých ústočkách to nemá ešte úplne na prerezanie. Dr. mi povedala, že na zúbky si ešte nejaký čas počkáme, ale zrejme malá už potrebuje sýtejšiu stravu, lebo je na svoj vek dosť veľká. Vážime 7310g a má 66cm. Vraj nevadí ak začneme o dva týždne skôr. mám si vybrať či začnem zeleninkou alebo kašou na večer. Ja som skôr za variantu A.Inak ráno keď som sa snažila do sáčka zachytiť moč tak to Sonička moc nepochopila a do toho sáčka sa mi vykakala :grinning:
16. lis 2009 v 19:52  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Čo sa týka stretka ja tiež nemám problém sa vybrať hocikam.
16. lis 2009 v 19:54  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

Ľubka teraz večer rýchlo zaspala, čo ona teda nezvykne, ale je to tým, že je od 14:30 stále hore. No tento stav dlho nevydrží a predpokladám, že za chvíľu si ma vyžiada a potom ešte veľa veľa krát :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Danielka to nakoniec v škôlke zvládla a už vôbec neplakala. Teta kuchárka ju pochválila, že pekne papá. Zato doma vymýšľa jedna radosť.

Mufo - jáááj krásne miery má malá slečna :slight_smile:

Leuska - tak už to tak asi bude, že Teuškov mrkvičkový čas ešte len príde :slight_smile:
16. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
podla mna by sme mali spravit ceskoslovenske stretko. a najst taky stred aj ed ja v podstate mozem tiez prist hocikam. ale rada by som videla aj ceske baby
16. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Nejzápadnější Červnovka (tedy pokud to registruji správně) je z Chebu, nejvýchodnější Júnovka z Košic. TJ. 850km. Střed je tedy 425 km Tj. cca Česko-Slovenská hranice. Holky, které bydlíte v těchto končinách a znáte to tam, zjistěte či nabídněte nějaké místo pro setkání. Penzionek, kam bychom třeba dorazili všichni o prázdninách. Něco, kde je možné býti s malými dětmi.
16. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
este sa chcem opytat odkedy sa mozu kase pri plne dojcenom dietati?
16. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
stred by bol teda niekde medzi brnom a bratislavou nie?
16. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte dámy:slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
marti, ja by som bola tiež veľmi rada, keby sa podarilo aj československé stretko, a poslušne hlásim,že som ani nie 10km od hraníc s ČR ... Veľkú Javorinu vidím ako na dlani, robia tam stretnutia Čechov a Slovákov :slight_smile: je to vlastne hranica

Tiež som rozmýšľala,že aké ubytko by to malo byť, s ročnými drobcami, ktorí budú potrebovať si pospať aj poobede a večer ich pošleme zaľahnúť s tatinami :grinning: :grinning: :grinning: a tiež nie je sranda variť pre viac ako 10 dospelých ľudí, síce som bola Silvestrovať na chate s 22 ľuďmi,ale teda poviem Vám, variť pre toľkých guláš bol zaberák, veď len našúpať zemiaky a nakrájať mäso zabralo koľko času.

ešte raz chcem poďakovať všetkým za blahoželania :wink:
16. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se pouštím do průzkumu. Nejprve musíme dát dohromady kdo by zhruba měl zájem. Podle toho upřesníme místo.

Představovala bych si něco takovéhoto http://www.chalupapohadka.cz/

Jelikož si nejsem jistá zda budu moci číst všechny příspěvky, pište prosím soukromou zprávu.
16. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
přidávám se do diskuze o srazíku.Bylo by fajn jak píše Adélka.Našla jsem něco...

http://www.mikulcinvrch.cz/
16. lis 2009 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Taky si myslím že tatínci by se pobavili docela dobře...
16. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ja som ZA aby to bolo pohranicie alebo teda nieco v blizkosti hranic. Este by sme si mali upresnit financie do akeho stropu sa vysplhat a podla toho mozeme hladat. Adel ta velka javorina mas blizsie info? nejaky web?
16. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Amelie, super, to také vypadá dobře. Asi budeme zatím spoléhat na Adélku, zda něco ve svém okolí vymyslí.

A jak píše již Nataška, je rozhodně potřebné si upřesnit finanční možnosti. Bylo by škoda odpískat takové setkání jen proto, že to bude pro některé finančně nedostupné. Volila bych tedy pohodlnou (tekoucí voda a splachovací záchod), ale cenově dostupnou variantu, aby se mohlo zůčastnit co nejvíce Červnovek/Júnovek. Souhlasíte?
16. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek