• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
baby okrem povinných očkovaní ste dali ešte niečim zaočkovať deťúrence lebo ma dnes napadlo že sme sa nedali zaočkovať proti pneumokokom to je zadarmo do 6 mesiacov tak teraz neviem čo, ako...
16. lis 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás sú už aj pneumokoky povinné. Určite vám pichali do oboch nožičiek tak máte aj pneumokoky :wink:
16. lis 2009 ve 23:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej pichali aha tak ďakujem za informáciu ja sa v tom fakt nevyznám :sweat_smile:
16. lis 2009 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babule, nejako som to v poslednom case flakala sem nakuknut, ale cez den som nestihala a vecer som bola tak unavena, ze koniec, a ani neviem ako bude dnes, bo doobeda sa ide k nasim,poobede pridu svokrovci a vecer to bude priamociaro do postele :slight_smile:

aj ja som za stretko, len vymyslite kde, hlavne aby to nebolo daleko pre vsetky dievcata , hoci to je tazko, ked sme porozlietane po celom Slovensku a Cechach,

mufo, vidis, tak ty uz mas ten moc za sebou, ja sa na to chystam uz vyse tyzdna, ale uz som povedala, ze zajtra sa to uskutocni a hotovo, nech uz to mame za sebou, bo nas este caka kontrola noziciek a este si musim vybavit ten rodicovsky a ja vybavovania mam straaasne rada,

esteze nie je tak zima, malemu sa tak dobre spi vonku, ze by zalomil aj na pol dna :grinning: , len kto by sa s nim pol dna prechadzal, tak to neviem :wink:
17. lis 2009 v 06:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak ste sa pekne pustili do planovania, len tak dalej. Ja sa pokusim vyzvediet od kolegovcov nejaky penzion, lebo maju oblietany cely Trenciansky kraj a urcite nieco poradia, az zistim, tak napisem.
Toto pocasie mi lezie statocne na nervy a to je este len november, ale ked rano vstanem a vidim, ze v noci prsalo a hmla sa vala na kopcoch, tak je po nalade!

Mam otazocku, ked davate detom prikrmy, davate im pit aj cajik? Lebo do nasho dobca nedostanem nic okrem MM a to som uz sksala vselijake finty!

Prajeme pekny dnicek!
17. lis 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky, pokud to budeme vedet dlouho dopredu kvuli manzela praci, urcite dorazime
17. lis 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine kúp si v lekárni sáčok na odber moču. Pre chalanov je to super. Nalepíš mu to na pipíka, zabalíš do plienky a keď to bude mať naplnené, len preleješ do skúmavky. U dievčat je to s týmito sáčkami komplikovanejšie. Dr. mi hovorila, že jak sa to odlepuje z pyskov, vznikajú tam mikrotraumy a to môže ukázať falošne pozitívny výsledok na krv v moči. Takže ja som mojim babám normálne strčila prdelky do veľkého sáčka :slight_smile:
17. lis 2009 v 11:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
babyyy prisla som sa pochvalit DOMINIK SA PLAZÍ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaaaa to je super blahozelameee :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: parada!

no nikolajko uz dneska bastil ako najaty, dala som mu k mrkvicke aj cukinu, a spapal celkom dost... len neviem ci ho mrkvicka nezapeka, uz dva dni nekakal :frowning2: tak skusim pomaly davat ovocie na desiatu asi a zacnem slivkami :wink:

zajtra natasi idete na plavanie? ked je neskor?
17. lis 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, aha, aj ja som myslela tak, ze kupim mu na masko nejake kvalitne flasticky, hipp sa mi lubia a o tej druhej znacke som nepocula, ale urcite to mas vychytane, kde ju kupujes? Ja som este pozerala ze by som kupila Alnaturu, to maju v DMke a je to vsetko z biosurovin...
17. lis 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babule,
tak natashkaa, gratulujem k plazeniu, to musi byt parada :slight_smile:

mufo, sacek uz mam, ale nejako mi to nevychadza, aby som mu to dala, lebo sa zobudi tak okolo 5 rano a to je uz dost neskoro,aby som mu to dala, lebo sa este musi vycikat, napapat, este zalomi a do 9 to musi byt u lekarky

dnes sme mali behania, u nasich potom prisli svokrovci a to oni chodia kazde 2 tyzdne a to maly dnes na svokra, ked ho chcel zobrat na ruky, spustil taky rev, ze som myslela, ze mu tam snad ublizuju, ja som s nim vtedy nebola,lebo manzel mi ho hned po kojeni zobral a hned siel za svojimi rodicmi, ale ked som pocula ten rev, tak som bola pri nom, tak rychlo, ze ani ten bezec Bolt by ma nepredbehol, tak pocitam, ze on sa chcel este odo mna pomojkat a nie ist hned pre neho nie tak casto vidanych starkovcov, ale potom si ich okukal a hned si s nimi hodil rec, tak sa rozkecal, ze az a rozosmial, juj, hovorim, radost pozerat :slight_smile:
17. lis 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bash, kupuje je Aleš v Německu a jsou BIO.

Přemýšlím, že bych ve čtvrtek jela na 2 dny do Vídně. Budeme doma sami, počasí je celkem ok a projít se s kočárkem po historické Vídni by nebylo k zahození :wink:
17. lis 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, pridem sem az vo stvrtok, lebo zajtra nam vypinaju teplu vodu aj kurenie, tak idem k rodicom, tak to vas zas budem docitavat cele 2 dni, ak nie viac :slight_smile:
17. lis 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
jej, ako sa pekne zacalo planovanie stretka, normalne sa tesim :dizzy_face:
U nas nove nic, prikrmy nula bodov.
natashka - to je super, tak mate doma riadneho plnohodnotneho leyuna vravis? :dizzy_face: :dizzy_face:
17. lis 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes prvý krát skúsili papať mrkvu, lebo naše noci sú stále horšie a horšie ak by to pomohlo. No a na prvý krát jej to celkom išlo. Nevypľúvala, spapala asi 6 - 7 lyžičiek. Taký úspech som ani nečakala. Som zvedavá čo bude keď zistí,že sa to dá aj vypľuť :grinning:
17. lis 2009 v 19:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My na sraz ano.Všichni tři. :grinning:
17. lis 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte už som tu dlho nebola my sa tiež plazíme, skoro sami sedíme a pretáča sa ako môže
17. lis 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amelie, zapsáno :wink: Už je nás 9 tetek Koníkovek :sweat_smile:
17. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme dnes doobeda boli len doma, ja som varila (boršč a palacinky), Ľubka sa kotúľala na podložke na zemi a manžel s Danielkou vyumývali lustre. No a poobede sme bili o manželovej starej mamy vo Svite. Teraz už baby spia, manžel išiel hrať hokej, a ja trošku koníkujem.

Čo sa týka stretnutia, tak ešte sa definitívne nevyjadrím, najprv prerokujem v rodinnej rade a potom sa uvidí. Ale rada by som. :slight_smile:

Želám pekný večer.
17. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja uz neviem ale poslednych 5 dni padne 20:00 a Dominik totalny neutisitelny plac teraz sa mi ho podarilo uspat mou to byt zuby? ale vzdy tu istu hodinu? uple zufala
17. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako najcastejsie babatka uspavate????
17. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - ja Ľubku uspávam na prsníku, iné metódy sa minuli účinkom. Ľubka takto veľmi plače, keď je unavená a chce spať a nevie sa nejak uložiť. Možno aj Dominik je už unavený a vtedy ho začnú bolieť zúbky. Skús mu teda ten gel, ktorý tu spomínali. Možno to trošku pomôže. Neviem, či si si pozrela môj fotoalbum, dala som tam foto toho cumlíka na fľašku, ktorý som používala pri Danielke.
17. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som malú vždy nakojila, ona pri tom ale zaspala len málokedy a potom som ju dala do postieľky, ona sa tam povyecávala a zaspala. Posledné dni to ale nefunguje tak skúšame všetko možné.
17. lis 2009 ve 21:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a baby ked sa babo takto nauci zaspavat na prsniku nieje s tym potom problem, ze ked sa zacnem prikrmovat a dam na vecer napr kasu tak bude si proste vyzadovat to zaspanie na prsniku, lebo aj mne zaspi najlepsie tak len sa toho do buducna strasne bojim ze niak inak mi nebude vediet zaspat
17. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber
pozerala som tu foto no mu mame doma asi 7 roznych druhou jeden velmi podobny tomu co mas v albume a maly sa vobec nechyta.Niekedy si trieskam hlavu ze mala som ho uz odmalicka ucit aj na prsnik aj na flasku - niektore maminy to tak robia a nemaju problem. On normalne ked sa k nemu priblisi cumel alebo flaska akonahle zaciti ten latex alebo kaucuk straaaasny hystericky plac uplny detektor ma v nose a byt odkazana len na prso to akoze som si na seba pekny bic uplietla do kelu
17. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - ťažko povedať, každé bábo je iné, mne Danielka zaspávala jedine na prsníku do jedného roka a potom som jej jedného večera dala fľašku (teda taký nepretekajúci pohárik) so Sunraom, zobrala si ju a odvtedy si na prsník ani nespomenula. Vypila mliečko a potom zaspinkala. Vtedy sme sa už kojili (teda skôr len dudkali) iba večer pri zaspávaní. Cez deň som ju už nekojila.
17. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
lentilka, aj u nas prikrmy nula bodov... aj som sa jeden den tesila, ze nova lyzicka zabrala a zasa nic, ale vobec nic, nic do nej nedostanem, este aj vypluvat sa naucila, alebo mi fuka do plnej lyzicky, takze nemam sancu....
so zaspavanim mame tiez problem, niekedy jej to trva aj vyse hodiny....
17. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber

a nemala problem zobrat UM?
17. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
vieš čo natashkaa, u tých detí sa to tak mení, že takýmito vecami sa momentálne ani nezaoberám. Takéto problémy by som riešila až keď nastanú. Už som sa pri Martinke naučila, že za 2 roky sme vystriedali 1000 spôsobov uspávania. Boli obdobia, že zaspávala sama, ja som sa vytešovala ako dobre a keď sa naučila postaviť v postieľke tak tam skákala jak opica do 23.00 Tak sme uspávali tak, že som ju držala za ručičku. Po pár týždňoch už jej to nevyhovovalo a chcela hladkať chrbátik a stále inak...A teraz zaspáva v pohode sama
17. lis 2009 ve 21:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som to urobila tak, že v 10 mesiacoch som jej namiesto ranného kojenia ponúkla UM, to si bez problémov zobrala.Potom sme každé ráno vypili mliečko z fľaštičky, pritom ležala na mne a hladkala mi ruku. Inak toho večerného nahradenia som sa trochu obávala, ale teda napodiv neboli žiadne problémy. Danielka teda doteraz nezaspáva sama, nejak ju to nejde naučiť, a ja to ani nesilím. Uspáva ju teda väčšinou manžel, ale jemu to vlastne vyhovuje, lebo s ňou takto strávi pekný čas. Prečítajú si rozprávky a potom si Danielka schová ruku pod jeho rukáv a zaspinká.
17. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek