• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte,

za nami dalsia noc plna vstavania :frowning2: kedy to uz skonciiiiiii?????????????????

pisete o zaspavani, tak to u nas nie je ziaden problem, maly zaspava sam a rychlo od narodenia. on je typ, kt si spanok vyzaduje a dava to jasne najavo.

co sa tyka prikrmov, uz druhy den som skusila kasu na vecer, ci ho to na noc viac nezasyti.....no v nicom mi to v noci nepomohlo, vstavame rovnako, tak sa asi na tie kase vykaslem :unamused: ale buduci tyzden uz zacneme vazne s mrkvou.

simonko uz asi 3 dni ma vkuse chodidla v puse, zase sa pretocil v noci na brusko, ale stale ho to pretacanie cez den nijak extra nebavi, netusim preco.
18. lis 2009 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky...no ja sa idem pochvali,Kiarke dnes vykukol prvy zubok..presne na vymesacnik..xixi..ale bol to v noci boj..cely vcerajsok oka nezazmurila,az ked som sa uz na nu nevladala kukat a vecer ,teda o 17tej som jej supla panadolovy cipok,teda polku cipku.po hodinke bolest ustupila a riadne sa nacecala a na didike zabuvala a spala az do 21ej,takze nase rituale sli stranou,myslim kupanie a tak...a co si tyka papania noziciek tak to pri kazdom prebalovani ked je hola ritula,tak sup noha k puse a nepust a nepusti... :slight_smile:
18. lis 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :wink: vyzerá,že bude pekne, hneď sa lepšie vstávalo o 8:30 :grinning:

devitka, gratulujem k prvému zúbenku :slight_smile: tak už máš doma šelmičku zubatú :wink: u nás stále nič, asi tiež čakajú na nejaké výročie :slight_smile:

bambulka, aj Maťko si presne vie povedať že už chce spať, začne byť mrzutý, cez deň je to zhruba po 2hod a večer so spinkaním chvalabohu tiež neni problém, napapá sa v ľahu a strašne často tak aj zaspí a keď ešte náhodou nespí, dám mu dudu a mojkáča alebo plienku a zachvíľku je spiaci macík :slight_smile: priala by som to všetkým tak, môžem povedať,že vždy o 20:00 spí, snáď to nezakríknem.

posledné dni mu hovorím Gumimaci - lebo stále by len hopsal,keď s ním sedíme a akonáhle ho chytíme pod pažami, myslí si,že má hopsať, podhupuje sa v kolienkách a má z toho strašnú radosť.Samo že ho nadvihujeme,nechcem aby sa namáhali bedrové kĺby, posilovňa zadara :dizzy_face:

natashkaa, Dominik je šikulko, počkaj zachvíľu bude aj behať,vraj prvorodené deti sú šikovnejšie, asi keď má mama viac času sa im venovať, pri dvoch a viac sa to predsa len musí rozdeliť :wink:

jasimk, čajík Maťkovi dávam, asi bude po rodičoch, my ho pijeme na litre :sunglasses: a tiež si naň zvykol,keď dostal štikútku, nechcel didík,iba čaj a mrkva sa zdá byť zatiaľ kámoška, zajtra skúsim zemiak :confused:
18. lis 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, blahozelame k zubku :slight_smile: :slight_smile: Niki este niec, asi tiez caka ako adelkin Maťko

adel, ze Gumimacik :slight_smile:

Nikolaj sa tiez vypyta spat, je ako hodinky, po dvoch hodkach hrania zacne hadzat grimasky, suchat ocko, mrncat - obleciem mu bundicku, dam cumlik, vyjdem s nim na balkon a hojdam v naruci - pozera sa na mna, a po chvilke uz buva. Ulozim ho do kocika a spinka ako kedy, od 20 min a po obede aj hodinu

Vecer ho po okupani a napapani supnem do postielky, dam pusiny, pohladkam cez ocka a necham tak, bud zaspi hned, alebo si vyprava, alebo si da jedno kolecko kolotoca a zaspi pri tom
18. lis 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

adel u Vas je pekne, u nas taka hmla, ze sa mlieko moze ist ucit ako ma vypadat!? To je teda Matko sikulka, ze uz teraz skacka!
devitka gratulujeme k prvemu zubku :grinning: a samozrejme aj mesacninam a artictickym vycinom pri prebalovani!

zaspavanie, no cez den sa tiez pyta spinkat mrzutostou a suchanim ociek, tak ho dam na velku postel, tam cicik a ked ani po nacickani nespinka, tak ho hladkam po lickach a zaspinka. No vecer je to skoro potobne, len s tym rozdielom, ze zaspi mi na rukach, tak na tristvrte a potom ho dam do postielky a niekedy zaspi sam a niekedy musim pustit zvonkohru a potom zahaja.

natashkaa Dominik bude asi priekopnik v zdolavani prvych veci, len tak dalej! :wink: :wink:

bambulka Simonko je sikulka, ze si da nozicky do pusinky, nas drobec asi spapal pravitko, lebo ho tym stylom nozicky nejako neinteresuju.
Prajeme pekiny dnicek!
18. lis 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky,

som uz zufalec z toho nocneho vstavania, je to priserne, neviete niektora nejaky trik ako tomu pomoct?

zaspime okolo 7, spime cca do 10, potom uz prestavam vnimat cas, ale budime sa min este 4-5 x.

okrem toho chcem sa opytat, simonka to pretacanie nejak fakt nebavi, je dolezite, aby to robil casto?
18. lis 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita blahozelam k zubku a vidim, ze nase princeznicky su rovnako stare :grinning: , Magdalenka sa zatial nepretaca, bavi ju iba take pohojdavanie z jednej strany na druhu, ale je to asi aj tym, ze ona velmi nechcela lezat, najradsej bola na rukach a pritom ziadne sedenie, ale pekne v pohybe :grinning:, aby mala prehlad o vsetkom. Teraz sa snazim, aby na deke vydrzala co najdlhsie, ukazujem jej hracky, tlieskam, spievam a dokonca pomohol aj tanec, pustila som radio, tancovala som a Magdalenka pekne vyvalovala okale, ze co ta mama robi :grinning: . Pri chlapcoch si na nic take nesominam, alebo ze by som uz na to nepamatala, ked to bolo dost davno.
18. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ahojte

clovek tu 1 den nie je a popisete tooolko stran a potom nemam litanie pisat, ked ja chcem na vsetko reagovat a nejak sa zakecam :sweat_smile: tak sa pokusim strucne

leus - dakujem za pochvalu, slohove prace mi vzdy isli :grinning: poslala som ti IP.

mufo - to je teda krasne, ze sonicka sa namiesto vycikania do sacku vykakala. ale aspon nieco to bolo :grinning:

natashka - no ja som kdesi citala ze kase sa davaju, ked uz babo nepotrebuje po obediku (zeleninke) aj mliecko a tusim v tych papaieroch od dadky je ze po mesiaci ako sa dava zeleninka sa pridava aj desiata (ovocie) a 1. vecera (kasa) tak neviem. my sme dali 1. krat vcera lebo sa mi zdal matko hladny, vecer je vzdy taky mrzuty a spapal par lyziciek asi tak 1/2 porcie. ostatne som s velkou radostou dopapala lebo ta kasicka je fajna :slight_smile: ale mne nasa dr. napr. hovorila, ze mu mam zacat davat zeleninku aj kasu naraz ale som sa bala aby to nebolo prilis velka zataz na crievka takze som si spravila priemer a dali sme po 2 tyzdnoch :wink:
jeeej a prave citam, ze sa dominik plazi, to je teda sikulko

bambulka - ja ked som mu dala vecer kasu tak vstal este skor ako ked ma len MM :confounded: no nechapem. a bol v noci hore 3x inokedy max 2x. tak to je podla mna uplna zahada. :slight_smile: ale skusime kasicku aj dnes mozno postupne si zvykne.

my mame trochu problem s kakanim. doteraz, ako sme uz na prikrmoch, kakal vzdy rano trosku a potom doobedu riadne nalozil do plienky a dnes nic :confused: dufam, ze to nebude zapcha z tej mrkvicky alebo tak. ja skusam matkovi davat cajik po papani z toho kuzelneho hrnceka ale vobec nechce poobede. asi je dost najedeny, aj ked cicik neodmietne :slight_smile: tak teraz mu uz davam mliecko az ked ide poobede buvat a je to celkom fajn. a inak ked som mu dala 1. krat z toho hrnceka s naustkom tak bol dobre vyvaleny ale pekne pil cajik (to bolo predvcerom vecer ked mrncal uz asi hodinu v postielke, potom vypil 30ml caju a v tom momente ako som mu ho zobrala zaspal.) ale odvtedy mu to nejak nejde, asi mu to tecie prilis ychlo ved je zvyknuty ze treba riadne tahat cicik aj flasu a tu ked potiahne tak sa ide zadusit chudacik. ale tak snad sa to nauci.
a asi nam uz pojde pomaly aj druhy zubok, dnes pred poobednym spanim sme museli dat zase gelik. lebo sa nesiel utisit a cumel obzuval stale, vytahoval si ho z pusy a uz dlhsie bol taky uplakany ani na deke sa nechcel hrat. ale ako som mu vytiahla prst z pusy tak v momente spal, zlaticko nase.

tak tu mate dalsiu slohvu pracu, asi sa nepolepsim, musite si zvyknut :sunglasses:
18. lis 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex a aku kasu mu davas?
18. lis 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmik priekopnik je zatial Ktyštof ten ako nedonoseniatko lame rekordy.

bambulka814
ver ze niesi sama uz som to tu pisala. Mne sa pravidelne kazdu noc maly zobudi 6-8x!!!!!! a pozor argumenty tipu, ze ma malo mlieka su mi nanic nakolko na poradni kazdy mesiac priberie okolo 800-900gr takze myslim na Teba Ty na mna a musime to nejak zvladnut. Ja uz vidim dvojmo hlava ma priserne boli a nevladzem sa o neho ani poriadne starat a to este rano na 7:00 na plavanie to je masaker ! :grinning:
18. lis 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..tak my ku dnes nemu stastiu mame dalsie,boli sme na ortpedii a viac nas tam uz nechcu ani vidiet...xixi..som rada..

Dadka..ze Gumimaci..xixi..vies comu sme my hovorili gumimaci?pipikovi,ked sme Petka ucili po chirurgickom zakroku,ze to treba stahovat..xixi

Vsetkym Vam dakujeme za gratulacie k zubku a aj k vymesacniku..

bambulka nechodis nahodou do skoly alebo take daco?lebo deti su nekludne ked citia stres,ale na druhej strane to mozu byt aj zubky..

laska blahozelame Magdalenke k vymesacniku...pozeram ze aj ty si trojnasobna mamina a vidim ze mas dost velky rozdiel medzi detmi,ako to chlapci prijali,ze prisla mala sestricka?

alex skus jablckovu alebo broskynovu vyzivu,alebo pomixovany kompot bez supky..

natashka a Dominika nemozu trapit zubky?Lebo mojmu synovi ked sli,tak ten od druheho mesiaca po nociach nespal a netusili sme preco no a ako 5mesacny mal naraz 4zubky vonku
18. lis 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
Daminko mi spinka na balkone, tak mam chvilocku si s vami pokecat. par dni som tu nebola, mala som tu rodicov zo zapadneho slovenska, bolo super.

co mate nove? :slight_smile:

my mame nove to, ze uz nekojim. a zda sa, ze nebudem potrebovat ziadne tabletky ani nic, kedze mlieko sa uz netvori a v poslednych tyzdnoch uz ho bolo malo, asi to same prestane. trapi ma ale to, ze Bubu nechce nic pit. okrem mlieka teda. ani caj, ani prevarenu vodu. mozno mi poradite, ako na to, alebo nejaku dobru znacku cajiku pre babatka, ktory by mu mohol chutit? :slight_smile:

inac nove nic, Bubu stale malo papa, za posledny mesiac pribral okolo 350, ale co uz... inac je to velky beťárik, ktoreho vsetko zaujima a je strasne zvedavy :sweat_smile: ale zlatucky, je to pokladik nas. no a uz mu lezie na nervy stale lezat na chrbatiku, tak sa teraz este viac chce nosit neustale na rukach... ach jaj, uz aby vedel sam sediet... :slight_smile:

no, idem si vas precitat :wink: nech viem, ako sa mate.
18. lis 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Baby, kt. už prikrmujete, zeleninku predtým uvarite a potom rozpučíte a tak dávate? Alebo ju len nastrúhate? Ja mám také sklenené strúhadlo, na ktorom strúhala ešte moja mamina a možno aj babka..

Inak u nas všetko po starom, Sebka zaujíma všetko nové.. tak ako každé bábo.. najradšej by už sedel a občas mám pocit, že by už chcel chodiť... včera dokonca držal sám v rukách poloprázdnu 2,5 litr. kolu, asi z neho bude silák.. po tatinkovi :wink:
18. lis 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,
ja zeleninu uvarim /pripadne aj s maskom/ a potom to s vodou, v ktorej sa varilo /tolko, aby nebolo prilis riedke, alebo huste/ krasne rozmixujem ponornym mixerom. co sa tyka ovocia, ako je banan, jablko, na to mam take iste sklenene struhadlo, ako ty :wink:

baby, mozem uz davat aj zavaranu marhulu, alebo broskynu? maminka mi vravela, ze ona to davala so zemiakom a ze sme to mali strasne radi... tak neviem... to je skoda, ze je teraz zima, ked zaciname prikrmy... bolo by super mat cerstve sladucke ovocie.
18. lis 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka2808 som toho nazoru,ze zavarane broskyne a marhule uz mozes,lebo aj vyzivy z toho su od ikonceneho 4.mesiaca..
ninny zeleninku teraz este prevaraj,aby sa lahsie travila..
18. lis 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka2808 teraz v tomto veku to je jedno,lebo pre nasich drobcov je lahsie stravitelne prevarene ovocie a zelenina
18. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, dakujem. :wink:
18. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, ďakujem :slight_smile:
18. lis 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky,
my mame v poslednomc ase akosi problem so zapareninkami... davali sme doteraz kremy, teraz uvazujem o pudri. co myslite? dava niekto puder?

a tiez mam pocit, akoby sa damianko na brusku snazil uz vytiahnut hore, aby urobil macaci chrbatik :confused: iba sa jeduje a vytahuje, nozicky uz podsuva pod brusko... dvakrat sa mi otocil naspat na chrbatik, ale inak ho musim stale davat naspat zatial ja...
18. lis 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi mozno je to zubami ja uz fakt neviem ale zeby 3 mesiace v kuse? ach
18. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ked davate tie zavarane marhule a broskyne - ved je tam cukor, ci nie? ja som si v lete asi 1kg marhul zamrazila. len som ich vykostkovala. neviem ale, ci to mozem aj so supou rozvarit, alebo ju mam zlupnut... hm?
18. lis 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja plne suhlasim s jasminet este by sa to nemalo kvoli cukru
18. lis 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, ked robite zeleninu, davate taku kupenu, cerstvu, alebo mrazenu?
18. lis 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme este nezacali s prikrmami, tak neviem, len sondujem :sweat_smile: :wink:
18. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet, ja som citala, ze v zimnych mesiacoch je lepsia mrazena, kvoli dusicnanom na tej nemrazenej.
18. lis 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet my sme namrazili zo zahrady
18. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my bačujeme samé, lebo tatko šiel na služobku do BA. Danielka už spinka a Ľubka klasika svoje prvé kolo.

Natashka, bambulka - nie ste v tom samé, Ľubka tiež ešte neprespala celú noc a budí sa veľmi často, keď ju uložím po kúpaní, tak ešte do 21:00 k nej tak 6 krát utekám a potom zvykne trochu dlhšie potiahnuť, tak dve hodinky a potom som do rána hore 5 krát a viac. Natashka viem si dobre predstaviť Tvoje zúfalstvo, ja som to prežívala pri Danielke. Tiež som neustále riešila, ako vymyslieť režim, aby v noci spala. No a figu borovú niečo zabralo. Jednoducho som musela vydržať do 9 mesiacov, kedy detičky už majú dlhšie tie hlboké spánkové fázy a keďže už pekne papkala zrušili sme nočné kojenie. Vidím to tak, že ani teraz to nebude inak, preto sa Ľubkiným nespaním ani radšej nezaoberám. Mám ju pri sebe na posteli a keď sa zobudí, dám jej do pusy prsník a aj ja driemem ďalej. V tomto veku okolo 6 mesiacov, sa bábo, ktoré sa často budí od narodenia, nenaučí prespať celú noc. Čo už. Ja si už hovorím len VYDRŽAŤ, BUDE DOBRE.

Katka - Ty voláš svojho drobca Bubu a ja podobne volám Ľubku Bubi a Danielka je zase Mici :slight_smile:
18. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber mas moj obdiv lebo ja muzovi akurat uz tyzden hovorim, ze druhe NIE :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, v noci tiež vstávam okolo 5x, už to ani nerátam, zobudím sa, vytiahnem didík, Maťko sa napapá a spíme ďalej :slight_smile: ani neodgrgujeme ani neprebaľujeme,lebo to by sa prebral
18. lis 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, co sa tyka toho vekoveho rozdielu medzi chlapcami a Magdalenkou, tak to vzali vcelku v pohode, pretoze oni su uz vlastne skoro samostatni, starsi studuje a brigaduje a mladsi je uz zamestnany a volny cas mu zabera priatelka :slight_smile: , cize na sestricku vela casu neostava. No a ked kocikuju, tak to vyzera ako by to bolo ich, len som rada, ze mna sa este nikto neopytal, ci kocikujem vnucku :grinning:

ninny, aj ja mam to sklenene struhadlo, na nom som chlapcom struhala jablcka
18. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek