• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte! My sme dnes ráno boli cvičiť. Sonička tam kukala na tie deti a ani nepípla a keď lektorka pustila relaxačnú hudbu tak v autosedačke v sekunde zaspala. Zobudila sa až doma :grinning: Poobde sme boli na prechádzke. S tým spaním je to aj u nás blbé. Predtým po kúpkaní spinkala od 19.30 5 - 6 hodín a potom sa do rána ešte 2x zobudila. Teraz sa budí každú 1 - 2 hodiny takže ráno vyzeram jak keby som celú noc zvárala. Nezostáva nám nič iné len to vydržať... :frowning2:
18. lis 2009 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tak to musi byt tymi zubami ked kazda to mame takto
18. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka viem veľmi dobre, o čom hovoríš. :grinning: :grinning: Ale garantujem Ti, že po týždni, keď Ti drobček prespí už celú noc, na tie prebdené noci zabudneš. Ja sa napríklad teraz vytešujem z toho, že hoci Ľubka v noci nespí, aspoň cez deň je lepší spáč ako Danielka a vie napríklad v kočíku sama zaspinkať, čo teda pri Danke nehrozilo.
18. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka môžu ale nemusia to byť zúbky, tie budú detičkám postupne rásť ešte do dvoch rokov. Jednoducho teraz je obdobie, kedy sa deti začínajú viac pripútavať k mame, a v noci potrebujú cítiť, že je pri nich, neodišla, no a čo lepšia poistka ako prsník v puse :slight_smile:
18. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, že" zavárala "... odo mňa máš bod :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aspoň viem na čo sa vyhovoriť ráno
18. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber,
tiez mas krasne prezyvky pre svojich drobcekov. inak Bubu je aj Bubi obcas, alebo Bubík, alebo Babulík, akoze babatko :slight_smile:
18. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcem sa spýtať, máte niektorá doma namiesto koberca také penové puzzle na zem ? rozmýšľam nad tým,že by sme to kúpili,len neviem,či je to dosť teplé,keď začne Mojkáč loziť po zemi ?
18. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka - my máme to penové puzzle. Je to celkom teplé a aj mäkké, ale sa mi vidí, že existujú rôzne hrúbky. Máme také so zvieratkami, len tie najmenšie časti som povyberala, aby ich Danielka nekonzumovala :slight_smile:, ale ju to ani nejako nelákalo. Zato synovec ten to doma obžuval jedna radosť. Akurát je s tým robota pri vysávaní, ale to je aj s kobercami.
18. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka2808 co pouzivas na ritulku?ja sudocrem,ale ak ti ten nepomaha,tak je dobry imazol

Natashka chlapcov zvyknu zubky viac potrapit..ale moze to byt to,aj nemusi..pripadne ak si v strese aj vtedy moze zle spat,nemusis mat v sebe hnev,staci ak ta chyti napriklad panika kvoli Dominikovi..u takych drobcov je tazke zistit preco sa tolko v noci budia..napriklad mojoa mama,tu volali spevacka arii,lebo ci bol den,ci noc,ona vzdy plakala(spievala),potom sa babaka nastvala,urobila fazulovu polievku z nej odliala stavu a dala varene zemiaky,to rozmixovala a moja mama to spapala a nevedeli o nej celych 24 hodin,teda bola hore,ale uz nespievala..
a k tomu druhe nie..si to zlato napisala,neboj prejde rok,mozno dva a uz to bude v dalsom obdobi dost realna vec

Co sa tyka cukru..ja to neriesim..nezje ho zas tolko,ze to uskodi,akurat ho to mozno upokoji

jasminet mozes ho varit aj so supkou,len sa ti to bude zle mixovat,teda si myslim

laska,inak medzi nami dievcatami,ja by som ti veru ani len takych starsich chlapcov netipovala..ved ty si ich musela mat v puberte,ci v perinke? :grinning: :grinning: :grinning:

Dadka k tym puzzlikom ti mozem povedat nasu skusenost..ako koberec dlho nevydrzali,Petko ich na cimpr campr rozhryzol..ale ako koberec by to malo byt dost teple,pripadne mu pod to das dajaku stasiu deku
18. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee pomaly tromfnem alex :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet, ja kupujem biozeleninu, doteraz v Bioparku, alebo v rakusku, ale idem objednavat cez internet... uz som si aj namrazila z nej

co sa tyka supiek, podla mna mozu byt, ak su dobre rozvarene a roztlacene alebo rozmixovane

a mrazenie je vraj najlepsi sposob uchovavania zeleniny a ovocia, vraj dokonca je lepsie kupit v obchode mrazenu ako cerstvu /tu obchodnu/ to som niekde citala
18. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tie puzzle mi prave doniesla bratova zena, maju ich v hornbachu, a myslim ze je to celkom fajn, asi zalezi aj od toho, ako teplo mate doma

my celkom dost, a lezala som tam s malym hodnu chvilu a velmi prijemne, urcite odspodu nestudilo...
18. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka,
my sme najprv pouzivali indulonu na zapareniny, to bolo ok, potom aj aviril, isty cas ok a potom sa nam zacali robit zapareniny a tak sme vyskusali popsi-krém /dostat ho asi len v lekarni, madarsky krem, strasne zapacha rybacinou/ a je sice super, pokial je pokozka prilis cervena, natriem ju nahrubo tymto kremom a do rana je to ovela lepsie... ale neviem, ci si pokozka na ten kremik zvykla, ci co, lebo zapareniny sa nam po istom case vzdy vracaju... Daminka nechavam preto casto v poslednom case odbaleneho... plienky pouzivame tesco od 4 do 9 kil, take zelene balenie, baby essentials. no a na noc davam pampersku. a nemyslim si, ze by som ho prebalovala malokedy... tak uz neviem... :confused: mozno skusim ten sudocrem, aj janka /lovacka/ ho odporuca.

a uvazujem, co dat zajtra Bubacikovi na obed... :confused:
18. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
katulka..ja som pri synovi nemohla pouzivat tesco plienky..tiez mal hned zapareniny ako keby som ho tri dni neprebalovala...mam taky dojem,ze chlapci su asi aj v tomto citlivejsi..ja som dievcatam mohla dat hocijake plienky a nemali sme ziadny problem
18. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
kati, ja pouzivam od zaciatku rybilku a ani raz sme nemali problem....
my uz pouzivame plienky od 7kg (velkost 4), netlaci ju to tak...
nad tymi puzzle rozmyslam tiez, len mam obavy, ci su dost makke, lebo niekedy sa malej nepodari obratit na brusko a potom sa vrati naspat na chrbatik a udrie hlavickou o podlozku....
s prikrmami stale bojujeme, teraz mame pauzu par dni....
boli sme dnes na ockovani a zatial ziadna reakcia, tesim sa... dufam, ze noc bude pokojna...
18. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka,
tak mozno by bolo dobre vyskusat ine, ako tesco. len ake... :confused:

katy, aj my uz sme uz len na umelom mlieku ako vy. asi dva dni. Hanicka chce nieco pit ine ako UM? vodicku, caj? Damusik zatial nic...
my uz celkom pekne papame, teda, Damianko uz vie, co robit s lyzickou v ustockach, ale vela toho nezje, par lyzickiek a koniec... aj kasu, tiez len par lyziciek...
18. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka 2808, uz si skusila dat pastrnak? lebo u Magdalenky malo zatial najvacsi uspech zemiacik+mrkvicka+pastrnak, zjedla 100ml a este si na to dala 130ml mlieka

devita, chlapcov som mal po dvatsiatke :slight_smile: , vtedy to bol tak akuratny vek na prve babatko, dnes sa to vsak riadne posunulo, no ja mam tu vyhodu, ze som este stihla aj do tretice a vyslo dievcatko :grinning:
18. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati, hanka nepije nic okrem ieka nikdy... ked, tak dva hlty caju, aj to musi mat teple, mozno aj daminko chce teple... ale nedavam jej nic, lebo nechce... len mlieko
18. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka nie zavarala ale zvárala, lebo mám oči červené jak angorák :grinning:
18. lis 2009 ve 22:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska..ale vyslo to bravurne..teraz si mas cas vypiplat princeznicku...ja som tak mala prvu a potom ockov vytuzeny syn a teraz mame s novym ocinom zase princeznu..ale tunak to uz zastavim,lebo nechcem hokejovu zostavu
18. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidíš ani čítať neviem :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
18. lis 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a este stale tak malo papa? Daminko dneska vypil skoro 800 ml nutrilonu, comu som sa celkom tesila, v zivote naraz nevypil napriklad 260 ml.

laska2208, nie, neskusala. ale tusim mam aj nejaky v chladnicke, vyskusam. a rozmixovala si to s vodou, v ktorej sa varili?
18. lis 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati, papa dost malo, dnes vypila 700ml, ale to som do nej vyslovene tlacila... inak tak okolo 600ml.... to ti pekne papa, a uz aj prikrmy... gratulujem.... :slight_smile:
18. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, no, za posledne dni to bolo len okolo 400-500 ml. to len dneska je rekord, dufam, ze nam to vydrzi... :confused:
18. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka2808..mne sa dnesnym dnom Kiarka rozjedla..normalne sa tesila,ked som jej vecer dala rozmixovanu varenu mrkvu,karelab,zemiak a kuracie prsicko..a normalne kricala,ked som jej nestihala dat tak rychlo ako ona spapala,a veru aj vaha nam uz riadne poskocila
18. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
S Weronikou22 jsme teď hledali něco konkrétního o negativech chodítek, tak koho to zajímá kuk tento odkaz http://www.cpsjep.cz/cz/dokumenty/choditka_09_2004.rtf
18. lis 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, to je super, ze tak pekne papa.... normalne vam zavidim, ze vam deticky tak pekne papaju a moja hanka nic.... :frowning2: ale snad to este pride, ved nebude cely zivot len na mlieku :wink:
18. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, tak to je super. :wink: a kolko mate teraz?
tak si drzme palce, aby nam to vydrzalo...

ako casto davate papat uz prikrmovanym detickam aj masko?
18. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, u mna to bolo tak, ze v 18 som stretla velku Lasku, ale kedze aj on mal 18 akosi sme sa rozisli s tym, ze sme este mladi, potom som sa vydala, mali sme synov a po rokoch prisiel rozvod. Uz som si myslela, ze manzelsto a rodenie deticiek necham tym mladsim :slight_smile:, ale akosi osud chcel, aby sme sa znovu stretli s mojou Laskou, preslo presne 20 rokov od nasho rozchodu, no a teraz sme si povedali, ze snad uz mame dost rokov :grinning: , tak by sme to mali spolu skusit :slight_smile:
18. lis 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2..tiez nam to tak neslo..vcera zjedla celu porciu kase a dnes aj kasu doobeda zeleninovo maskove vecer a popri tom aj kopu mliecka

katka2808..no konecne sme pri 6000gr
18. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek