• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
laska osud to tak nenecha..ked to malo byt a vy ste sa rozhodli inak,tak teraz to napravil
18. lis 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka 2808, ano pridala som aj trosku vody, v ktorej sa to varilo a trosku masla (to mi radila Dr.) malo to taku sladkastu chut od mrkvicky a pastrnaku
18. lis 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, my ty pěnové puzzle používáme, koukni na fotky Kryštofa na FB. Jsou měkké, teplé ale i pevné pro plazení, pasení apod.

Kati, já nepoužívám skoro žádný krém. Jen po koupání mu přímo na zadeček - dirku nanesu prstem trochu Rybilky v trochu vyšší vrstvě a to vše. Ani po přebalení ne. Takto nám řekli v porodnici a zatím bez problémů. Plenky používám Huggies, Pampers, Alsana-Bio (co jdou kompostovat), Baby-Dream. Jednou měl zapařeninku pod krkem (od blinkání) a i to Rybilka odstranila. Horší je to s obličejem. Tam má kojenecký ekzém a zkoušíme mnoho mastí z lékárny a od kožního :unamused:

Katy, neboj i Hanička si pevné oblíbí a pak nebudeš stíhat. :wink:
18. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj laska a kedy sa presne Magdalenka narodila?Kiarka vecer o 22.45
18. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska,
tak ja som sa rozhodla, ze mu urobim mrkvicko-kalerabikovo-zemiackovo-maskovy prikrm zajtra :grinning: , kedze toto mam v chladnicke :wink: ale dakujem za radu. a aj mne hovorila doktorka, ze sa moze maslo. ale ja davam radse kvalitny oliv. olej, kvapocku. inac tie porcie, to je taka sranda... ja toho vzdy uvarim vela a potom to nema kto zjest. rozkuskovala som si kuracie prsia na polovicu, ale zistila som, ze som kludne mohla na tretiny az stvrtiny a tak az dat do chladnicky :slight_smile:
18. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka2808,ja tiez navarim viac a dam do vyzivovych flias a sup do mrazaku
18. lis 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, Damusik sa narodil o 22:40 :wink:

no, idem ja pozriet Daminka, potom par veci porobit a spat. dufam, ze zajtra bude dalsi slnecny den, uz bolo nacase.

dobru nocku ... a snad vas deticky zobudia co najmenej a nechaju svoje maminky vyspat, aby mali silu cely den sa o ne starat :wink:

papa
18. lis 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobru nocku aj vam babulky
18. lis 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, fiiiha, to by som si nemyslela, ze nedavat nic, ziadny kremik... my skusime este asi vymenit plienky, lebo ten kremik je dobry. ja ho teraz prebalujem tak, ze ho najprv poriadne dosuchucka vyutieram a az potom natieram... a vetram, vetram, vetram...

marti, dufam, ze boj s tym exemom vyhrate... :slight_smile:

dobru nocku.
18. lis 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

nestiham citat, len velmi rychlo.

s manzelom sa ideme pustit do projektu "celonocny spanok nasho synceka" :slight_smile: , tak ak nieco vymyslime, urcite dam vediet.

dnesnu noc mal manzel sluzbu, vstaval, utesoval, branil mi ked som to uz nevedela vydrzta a chcela nakojit a vysledok je taky:

1. 2x pretocenie na brusko a z toho fnukanie
2. raz zaspanie len pomocou cumlika
3. jedno poriadne plakanie okolo tretej s tym, ze sme ho nechali, ale po pol hodine som ho nakojila

zatial teda nic :angry:

ale ja verim, ze to bude inak :slight_smile:
19. lis 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,

my kremik tiez vobec nedavame, davala som len prve tyzdne a zapareniny vobec nema.

mas pravdu, zaklad je vetrat :slight_smile:
19. lis 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký den maminky :dizzy_face:

stíhám vás jen číst,děti mě plně zaneprázdnují.Snažím se s klukama chodit ven dopoledne i odpoledne.Táta nám chodí z práce až kolem páté a to už je tma.Večer ,jak kluci jdou spát,já odpadávám :stuck_out_tongue_closed_eyes:....málokdy funguju jako milenka :unamused:,to už fakt večer nedávám.Máte taky některá takový problém?
dneska Jiřík slaví 5 měsíců :dizzy_face: .....to tak rychle utíká :sweat_smile:
19. lis 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka814

nasa dnesna noc

5x zobudenie sa plac vsetkych 5 krat dosiahol svoje MOJE PRSO :angry:
1x prevratenie na brusko hystericky smiech 15minut nato hystericky plac znova prso
1x prevratenie na brusko s tym ze uz ostal hore to bolo 7:00

bambulka ja mu to prso tiez nakoniec dam vela som sa o tom rozpravala a povedali mi ze v 5mesiacoch je fakt skoro ukoncit nocne kojenie alebo zuzlanie vraj to narobi len viac skody a zevraj okolo 9mesiaca kedy uz je tych prikrmov ovela viac tak sa uz nebudia vobec len raz za vecer. Kludne mu to prsicko daj ved 3-4mesiace musime vydrzat su to poklady
19. lis 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja podobne ako martinamil od narodenia nekremikujem vzdy len poriadne utrem navlhcenym obruskom potom utrem a dam plienku za celych 5mesiacov nemal ani jenu zapareninku ja mam pocit ze niektore tie kremiky tu detsku kozicku viac dusia a preto sa zapari.
19. lis 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno

tak čítam bambulka, že si sa dala na neľahký boj. Držím palce.

Ja si počkám do toho 9 mesiaca a pokúsim sa ako pri Danielke pekne postupne zrušiť nočné papanie. Tak ako som už písala, vtedy už pekne papajú a majú aj hlbší spánok. Ale uvidíme, keďže každé bábo je iné.

Ja dávam na riťku krémik Bubchen, ale tiež nie vždy a len takú jemnučkú vrstvu. Obidve moje babulky mali dosť červené riťulky tie prvé dva mesiace, dosť sme sa vtedy natrápili, kým zapareniny zmizli. Najlepšie je často vetrať. Ja som ich obidve mala takmer stále, keď nespinkali, rozbalené. A aj teraz je Ľubka často s holou riťulkou. :slight_smile:
19. lis 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

tak bambulka drzim palce, aby si to vydrzala.
Ja sa o zrusenie nocneho cuckania ani nesnazim, lebo viem, ze ho vzdy najeduje, ked ho chcem oklamat dudlikom a pusti riadny rev, tak uz vzdy ked zacne hlasnejsie mrnkat tak ho vyberiem, dam cicik, napapa sa a ide pokracovat v spinkani, tuto noc to bolo 4x a na podiv sa citim celkom v pohodicke, ale robi to asi aj to pekne pocasicko. Uz sme absolvovali aj prechadzku a obchod.
Ked pisete o zapareninach, tak ked mal maly asi 2 tyzdne, tak som si nevsimla zapareninku pod pazuskou, pomohol mi na nu jedine pityol, teraz malemu davam sudocrem, ale len ked sa pokaka, ked je len docikany, tak poutieram dosucha. Inak sme vacsinu dna na manzelskej posteli, kde je maly s holou ritkou a strasne sa jeduje, ked ho zabalim.
No a od vcerajska mame novu disciplinu, ako sa co najrychlejsie dostat z autosedacky, mavam ho v nej v kuchyni a vcera mi skoro oci vyliezli z jamok, ked v nej urobil mostik a zosuchol sa dole, ze mu z nej vyseli nohy dole, tak uz bez
19. lis 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
darebak maly kopol mi do notbooku a neviem ako, ale to poslal!
Chcela som tam dopisat, ze bez pasov uz ani chvilku!
Prajeme pekny den!
19. lis 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
tak mi sme mali podarenú noc, zaspal až o pol dvanástej, v noci sa aj dosť často budil, ale najlepšie na tom bolo, že vždy keď sa zobudil sa prevalil na bruško... :grinning:
19. lis 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmik presne toto spravil aj mne :grinning: spekulanti su to
19. lis 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my sme v noci malo spali, hanicka teplotovala po ockovani :frowning2: rano to bolo v pohode, Nurofen zabral, ale teraz sa mi zda zasa nejaka tepla... Ale konecne zaspala, tak pockam, kym sa zobudi a zmeriam zasa... Inak dnes mi vobec nechce papat.... To asi z tej teploty.... :confounded:
19. lis 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim kocky,
konecne
19. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
konecne ste sa trosku polepsili a tolko nepisete, lebo som vas nestihala..

My sa mame super, trosku skusame prikrmy. No tie ksichty, co pri tom struha su za vsetky drobne.. Ze by to bolo ale nejake hviezdne sa neda povedat :confounded: . Dufam, ze sa to zlepsi, lebo o chvilocku ma pol roka a to by sme uz mali vazne papat.. :sweat_smile:
19. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

koukám, že noci trávíme všechno podobně. Je fakt, že ten starší mi od devíti měsíců spal už celou noc v kuse.
19. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

ja tiež nekrémikujem riťku a zapareninku mala krpatá iba raz aj to preto lebo prechladla, tak mala troška hnačky...
ale pomohol imazol čo mi baby poradili :dizzy_face: a celkovo nepoužívam nič iba mydlo, iba keď má napríklad za uškami také suchšie tak dám infadolan...

ja už prikrmujem, lebo Daniela mi všetko trhala z ruky a hneď do pusinky :grinning: bude asi pažravica po maminke :sunglasses: a zatial jej to chutí akurát robím mrkvičku a nastrúham jej tam aj jablko...

ja tie príkrmy nemixujem iba poriadne roztláčam vidličkou, nech si zvyká aby mi potom neodmietala kúsky a nemusela som jej mixovať do aleluja...

našťastie naše noci sú parádne :dizzy_face: aj keď po zuboch ešte ani chýru tak uvidíme ako to bude potom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,my sme boli dnes na poradni a veru som sa nemýlila, má váhu 7980g a keď ho dona odmerám takých 68cm :slight_smile: na ďalšiu poradňu máme prísť až o 2 mesiace. Maťko dnes prvýkrát koštoval zemiak, zjedol asi 2 lyžičky,nabudúce mu tam pridám aj mrkvu. Doktor hovoril,že mám dávať šťavy a zel.polievky, kašu som sa zabudla opýtať, budem sa riadiť podľa toho časopisu :wink:Pozerala som u nás cenovo to vychádza najdrahšie Nutrilon a ostatné okolo 2,5-3Eurá.

dnes bolo ozaj krásne, boli sme 3krát na vychádzke :slight_smile: keby to tak ešte pár dní vydržalo,bolo by fajn :dizzy_face:
19. lis 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

dadka, tak to mate peknu vahu :slight_smile: matko je valibuk, tak to ma byt.

tiez sme boli doobeda u kamosky na prechadzke, fakt bolo dnes velmi pekne, take pocasicko mam rada.

jaaaaj, ste ma nepotesili, ze az od 9 mesiacov sa to spanie upravi. asi mi ani nejde o to, aby spal uplne celu noc, staci mi tak 3-4 x, proste potrebujem do toho nejaky system, alebo vidim, ze ma to dost ubija a potom nemam na neho cez den energiu, ani naladu :unamused: skor o to ide.

ved uvidime co zivot prinesie.pa vsetky
19. lis 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka presne vieme o com hovoris, u plne kojenich deti je to bohuzial tak a u chlapcov tobôž maznaci
19. lis 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne,

katy - do kelu, to ma mrzi, ze vymena lyzicky pomohla len na chvilocku... :confounded: A aj ja zavidim babam, ze im deticky tak pekne papaju, ale aj ja sa utesujem tym co ty, ze ved nemoze byt na mlieku do puberty... :wink: A hadam ste uz fajn s teplotkou. :wink:

Inak Teusko uz dva dni neplakal pri prikrmoch, dnes dokonca prehltol asi dve lyzicky, ale boli u nas segrine dvojky, tak bol z nich v soku...uvidime, ked s nim zajtra budem sama.

dadka - Matko riadny valibuk. :dizzy_face:

To sa uz v tomto veku snazite deticky odnaucit od nocneho papania? Nie je to nejak moc skoro? :confused: Ved su to este drobceky malinkate... :sweat_smile:

zuzi - tak uz vykukol Terezke zubok? Lebo som zvedava ako dlho to trva,kym zubok vylezie... :confused:

Aj my kocikujeme o 106 a ja sa vytesujem z krasneho pocka, za mna moze byt takto do 23.12. :dizzy_face:
19. lis 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja som dnes večer unavenáá, dnes som totiž skoro vstávala, lebo Danielku som ráno do škôlky dávala ja. takže ráno o 6 budíček, o hodinu sa mi podarilo vyraziť. Danielka si propagačne poplakala, ale nebolo to také dramatické. Uvidíme zajtra. O 11 zase von vyzdvihnúť drobca zo škôlky, ešteže Ľubka si v kočíku rada pospí. No a poobede do tretice sme sa vybrali von, išli sme do mesta, bolo treba doplniť zásoby z drogérie a ešte do Billy po pečivo. No a samozrejme, vždy pekne po schodíkoch na 5 poschodie. Manžel dorazil o 18-tej a išiel uspávať Danielku. Ľubka tiež zaspinkala, tak na 20 minút. :grinning:

Dadka - no Maťko má krásnu váhu, len tak ďalej

Leuska - teším sa, že Teuško si pomaly zvyká, držím palce, nech sa to len zlepšuje

Bambulka - hlavu hore, bude dobre, ja som si tým istým prešla pri Danielke, teraz pri dvoch beťároch som v jednom kole a napodiv sa mi vidí, že to zatiaľ zvládam lepšie. Pri Danielke som z tých nevyspatých noci bola nešťastná a zlostná. Teraz to už neriešim, hlavne, že sme zdraví. :wink:
19. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes doobeda vegetili doma, Sonička si pochrápkala na balkóne. Poobede išla Tinka cvičiť s tatom. Dali sme ju na takú gymnastickú prípravu, decká tam behajú, skáču, robia kotúle...Začalo im to 16.30 No a ja som si dala Dlhúúúprechádzku so Soničkou, boli sme aj u kámošky na kávu a potom domov. Dnes sme zas mali mrkvu. Malá už bola moc hladná tak sa jedovala a plakala. Trošku som ju nakojila aby sme zahnali krízu a potom som jej do tej mrkvy nastriekala mliečko. Zbaštila to všetko, len sa tak zaprášilo :grinning:
19. lis 2009 ve 20:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek