• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahoj kočky,
devitka, tak blahozelam k vahe :wink: , katy, vam zelam, aby teploty coskoro ustupili, dadka78, tiez blahozelam k vahe...

my sa mame dobre, Damusik dnes vypil len okolo 600 ml nutrilonu, ale co by som od neho chcela, ked mi plynule prespi v noci 10 hodin a cez den este zvysnych 6 :slight_smile: a zapareninky uz nemame, je to dobre. musim davat pozor, aby som ho vzdy pri prebalovani utrela uplne do sucha.

dnes mal vybornu naladu, jaaaaaaaj, je to taka mala opica, je s nim sranda :grinning: . pri papani robi len "brrr brrr", stale prská a fŕka, takze z prikrmov toho vela nezje, ja uz asi zacnem davat viac ovocia... ale snad daco priberieme za tento tyzden...

ivushka, som rada, ze ta tu vidim :wink:
19. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, Magdalenka sa narodila o 12,25 a musim povedat, ze sa teda dost ponahlala :grinning: , pretoze do porodnice sme prisli tak okolo 10,15 a akurat sme stihli tu beznu pripravu na porod a este teraz sa musim pousmiat, ked sa ma sestricka tak okolo 12,15 pytala, ci sa chcem radsej poprechadzat, alebo sa pohupat na fitlopte, alebo radsej polezat a ja som jej na to, ze ja chcem rodit, co mi samozrejme velmi neverila, ale o chvilocku ked ma pozrela, tak rychle zmenila nazor a tych dalsich 10 minut uz prebehlo velmi rychle
katka 2808, my se este neskusali masko, zatial iba zeleninku, dnes to bola cuketa+mrkva a chutila, este by som chcela kalerab, karfiol a mozno hrasok a potom by som asi dala aj masko
19. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dlho som tu nebola - väčšinou frčím na FB.
V nedeľu bude mať Kubko 5 mesiacov tak začneme s príkrmami - už sa teším.
Katka 2808 - koľko vypije Damiánko Nutrilonu na 1 krát??? Kubko cca 150-180ml. večer 200 ml.
19. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babulky, tak konecne sa hlasim, sice v divnom case, ale Danik si pytal papat, tak teraz frcim ja na nocnom kojeni, sice nie ako jasimk, ze 4x za noc, ale aj tak mam dost, ked si to zoberiem, ze sme kedysi mali celu noc prespinkanuuuu, to ani uverit nemozem, ale verim, ze sa k tomu coskoro vratime, tak uvidime,

laska, moj Danik sa narodil 12,26 :wink: , no moj porod nebol tak rychly :confounded: , no neva....

danielka,my mame zajtra 5 mesiacikov, ale s prikrmami zacnem az v polovici decembra, co ja viem, doktorka mi povedala tak, tak naco sa ponahlat, ked zatial mu mliecko chuti, aj ked musim podotknut, ze to kojenie si teda v poslednom case vybavi velmi rychlo a potom uz vymysla,

vcera sme spinkali u starkovcov, lebo nam nesla tepla voda a kurenie, to ale musim povedat, ze trvalo kym zaspi, vlastna postielka, je vlastna postielka :slight_smile:

ked som tu bola naposledy, tak ste riesili to stretko, tak co ste poriesili, teraz vas nevladzem citam, dopila som melltu kavu, tak idem priamociaro do postele, musim vas docitam v rozumnejsom case, papapa
20. lis 2009 ve 03:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
albertine - ty Daníka ešte kojíš tak máte ešte čas. Kubko je plne na UM od dvoch mesiacov. Sofinku som kojila 11 mesiacov a tiež sme začínali s príkrmami v 6. mesiacoch.
20. lis 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zlatíčka

tak ja som mala obzvlášť krutú noc.. Sebko večer vôbec nechcel spať, nakoniec zaspal niečo pred jedenástou, aj to na mojom cecíku... zobudil sa o druhej a do pol piatej vôbec nespal, celý čas sa len hral, vykecával, prevracal sa z chrbatíka na bruško a naspäť.. potom nakoniec zaspal, sám od seba.. asi sa poriadne unavil :grinning: ale spal len do siedmej.. teraz mi zaspinkal o desiatej.. myslela som si, že potiahne aspoň 2hodky, kedže v noci toho moc nenaspal.. a on vydržal až polhodinku :grinning: teraz sa hraje v postieľke :wink:

akú ste mali noc vy?
20. lis 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babky

ninny taka ista noc ako pises s tym ze mne uz o piatej ostal hore potom zaspal o 10:00 ja tiez vytesena ze na dve hodky a dal 20minut. No uz si zvykam lebo uz skoro 3mesiace takto ficim. prikrmy ma snad zachrania
20. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
aj ja sa hlasim do klubu nespacov. Pred 3 dnami sa nam zmenil rezim, takze si zvykam na ine. Stratili sme doobedny spanok a dlhy spanok v kociku. Teraz mame 2hod spanok cez obed. Vecer sa nam trosku posunul(konecne), takze chodi spinkat medzi 19,15-19,45. O polnoci je hore na papanie a potom kazdu 1,5 hod. Uz sme to mali super, sme ho naucili spat a bol hore naozaj kazde 3 hod, ale to uz nie je pravda... :frowning2: . Kocky, neskusali ste niekto to mliecko HAMI Hajaja?
Co sa tyka prikrmov, uz sme jedli jablcko, mrkvicku, jablcko a mrkvicku, marhulovu vyzivu.. Ale kedze neviem, kolko by toho mal vlastne zjest, tak neviem, ci je to nejaka sláva :confused: :sweat_smile:
20. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky
u nás to spaní v noci taky není nejrůžovější.večer kolem osmé jdou oba spinkat...usínání není problém,pohladím ,dám dudu a za chvilku jirka spinká,ale pak kolem jedenácté se budí,tak nakojím.ve dvě v noci se opět budí a budí se i v pokojíku pavlík a chce spát s námi.no a to hlásím ,že šířku postele máme 140cm.
fakt je to naprd,když si pája zvykl u nás spát.HOLKY NEDELEJTE TAKOVOU BLBOST JAKO MY a uspávejte mimi v postýlce,nebo dopadnete jak my.dneska už to vím ,ale pozdě.
zkusíme ještě podniknout to,že jiříka dáme do pokojíku k pájovi a možná už k nám v noci nepůjde...no uvidíme.
ono by mi to ani tak nevadilo,je to milučké,když se k vám prcek přitulí,ale musíme to řešit,protože když se probudí jirka,tak už nemám místo na kojení a ono když je to 3-4x za noc,tak už je to náročné.a ani nepíšu o tatkovi,který je nalepený až na zdi,protože pája si občas lehne na šířku postele a když s ním pohneme tak se probudí a chce pít,někdy vypije i dvě flašky a pak jenom přebaluju plínku.
a jak odnaučit pít v noci,to taky řeším,taky celkem blbý zvyk :unamused:

ale at to nevypadá,že si pořád stěžuju,to ne....jsou to moje sluníčka ,moje všechno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

no my sme mali tiež príšernú noc, každú chvílku hore a nakoniec 3:45 sa madam rozhodla že už spať netreba :stuck_out_tongue_closed_eyes:

odkedy prikrmujem tak sa jej pokazil nočný spánok :angry:
20. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
hlasim sa skoro po 5-tich dnoch, precitala som vas len zbezne, vidim ze sa riesilo to stretko - super napad, ze bude cesko-slovenske :dizzy_face: :dizzy_face: este pojdem prestudovat FB

lentilka zubok este Terezke nevysiel, len presvitaju presvitaju a furt nic :sweat_smile:

dadka, Matko je tusim priblizne rovnako s vahou ako Terezka a tiez by hopsala ked citi zem pod nohami :grinning:

ninny tusim je so Sebka nocny vtak, no nech ho to cim skor prejde, aby sa maminka pekne vyspala :sweat_smile:

inak tiez to uz neni u nas bohvieco tie noci, zalezi jak je Terezka unavena, ale inak sa mi budi minimalne 2 krat a ja ratam aj ked rano vstane o 7:00, tak to ja mam este noc, takze sa pokracuje v spanku :grinning: :grinning:
20. lis 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale kde sme boli,
v utorok na obed sme vyrazili na liptov k Stevovej starkej, prespali sme a v stredu rano sme isli na nakupy do Polska, kupili sme malej sanky, paradne oteplovacky, mensestraky na traky, osusku, sebe sme tiez pokupili kadecoho, ale hlavne je ze sme zohnali vsetko co sme chceli :dizzy_face: :dizzy_face: kedze sme potrebovali volny kufor, tak sme nebrali kocik a mala visela na Stevovi v klokanke a cele nakupy prespala, okoloiduci sa nas pytali ci to mame zive babo, lebo vyzerala ako babika :grinning: :grinning:
no a vratili sme sa od starkej vcera vecer a nesiel nam potom net, tak som trochu salela, mala som uz trosinku abstak hehe :confused: :sweat_smile:

inak ste rozoberali tie puzzle penove, tiez sme ich chceli kupit, ale nakoniec sme dostali po neteri a dnes som ich s Terezkou skladala a dala som ju na ne na brusko a pochodila komplet celu plochu a vsetky casti poobzerala a fakt sa z toho tesila :dizzy_face: a podla mna je to dost teple, len cakam ze tiez asi niektore kusky rozzuzle, ako pisala devitka.... :unamused:
20. lis 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
zuzec to musela Terezka byt podarena v klokanke, Steva nebolel chrbat? Mate pre Terezku pas, alebo ako je to s takym babatkom?

albertine, tak to by sme sa v noci aj stretli na nete, keby sa mne chcelo zapinat PC, ale ja som uz ako automat - vyberiem dieta z positielky, sadnem na hojdacie kreslo, nakojim, zdvihnem dieta ako na odgrgnutie, to pomaly prejdem ku postielke, polozim dieta, napijem sa co som si nechala pri posteli a idem dalej spat, takze ziadne ine cinnosti, aby som sa este viacej prebrala, mozno niekedy WC.

babulky nespiacich babatiek, nie ste v tom same, a ako sa hovori ved do puberty sa dufam naucia spat, ale dufam, ze to bude skor, ako neskor! :wink:

Dnes bolo krasne a vyuzili sme aj doobedie aj poobedie na prechadzku, doobeda spinkal v kociku 2 hodinky a poobede bez 10 minut 3 hodinky, tak som zvedava aka bude noc!? :slight_smile: :dizzy_face: :rolling_eyes:
Majte sa krasne!
20. lis 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,babulky,
dneska som Brunkovi prvykrat ostrihala nechty na nohach,lebo pri tom jak si zuzle prsty by si mohol aj jazyk poskrabat

bavili ste sa o tych penovych puzzloch-my sme ich kupili cez vikend a lutujem,ze sme ich nekupili uz skorej,maly na nich santi ako diablik :grinning: kupili sme len 1 balenie ale este aspom 1 budeme muset kupit
20. lis 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

pisem tu potme, lebo Daminko by spal ale akosi sa nevie uspat... tak ak budu nejake preklepy... :sweat_smile: tak viete preco... lezi na gauci v obyvke, kde travime aj cely den.

Dani29, Damianko v tychto dnoch /3 dni ho uz nekojim/ mi vypije naraz aj 230. teraz ma dobry apetit /aj ked... celkovo za cely den by mal zjest ovela viac, ale byvalo aj horsie/. ale predtym, pred par dnami este nic moc... ono, asi kazdy tyzden je iny, raz nepriberie nic a potom trebars aj dvesto.

my mame chvalabohu uz nejaky ten rezim a dufam, ze sa nezmeni, vstavame v rovnakom case, doobeda okolo 10. ide znovu spinkat, potiahne do pol dvanastej, potom papame do jednej, okolo druhej chodime von, tam je poludnajsi spanok... atd. ale je pravda, ze spinkat chodievame az okolo 21.-22., kolkokrat cakam, nech este vyhladne, este pred spanim sa napapa a zoberie lieky.

a co sa tych prikrmov tyka, ja som zacala hned davat uz aj masko kvoli zelezu. aj dnes sme mali na obed taky masovo-zeleninovy mix. podvecer skusame nestle mliecnu kasicku, raz chce viac, raz menej, dneska zjedol celych 30 ml /!!! ja viem, je to smiesna porcia, ale ze vobec tolko, som sa tesila/.

no, zelam vam pekny vecer zatial :wink:
20. lis 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky to nespanie Vám teda nezávidím, síce tiež v noci vstávam o 22:30, potom o 1:00,3:00,5:00 a 7:00 ale Maťko počas papania spí, vlastne ani nikdy oči neotvorí, iba sa začne vrtieť hlavou, na čo ma zobudí, mliekareň sa k nemu poležiačky obráti a keď prestane cecať viem že zase spí, ani neodgrguje, lebo na pohyb by sa asi prebral, spí vo zvýšenej polohe kôli refluxu, tak sa nebojím,že by sa drhol grckami, zvlášť keď nemá žiaden pohyb. A tiež ho prebaľujem až ráno o 5:00, v noci toľko neciká, plienka to stíha absorbovať a prebaľovaním sa zbytočne budil. Všetkým želám aspoň takéto spanie, ja sa koľkokrát medzitým zobudím, a rozmýšľam,či už dojedol :sweat_smile: a teda odkedy papá príkrmy, do plienky ide úplne čosi iné, husté a musí viac tlačiť, normálne sa na ňom smejem ako sa snaží :sunglasses:

zuzec, už si mi tu chýbala, aj narciska sa dávno neozvala :confused:

som rada, že to puzzle má kladné hodnotenie, kuknem aj pre Maťka, príde mi to lepšie ako kupovať koberec, ktorý tam má byť len pre dobu lezenia po zemi

zajtra máme návštevu, idem ešte upiecť Rafaelo koláč a tiež Trasený s jahodami :wink:
pekný večer :dizzy_face:
20. lis 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadka,
a kolko ti spapkla Maťko toho prikrmu, ze uz je to vidiet aj na stolici?
u nas sa to zatial neprejavilo... ale je pravda, ze z prikrmu toho Bubu malo zje...
20. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ahoj sovi :slight_smile: normálně promiň, ale musela jsem se smát, když jsem Tě četla :grinning: To je totiž skoro jako u nás.. Celá rodina v jedné posteli :grinning: Sice ne celou noc, postupně odpadáme. Manža se přesune s Davídkem do vedlejšího pokoje a vytuhnout tam spolu v objetí, já s mrňousem u vyndaného prsa obložená několika polštářema...
Pak se hnu a probere se, tak ho odnesu do postýlky. Vzbudí se za hodinu, tak zase s ním náměsíčná jdu zpátky do manželské postele. A pak se nevyspíme nikdo pořádně.
20. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ale Míša je rád v postýlce, tak přes den si tam vydrží povídat a hrát. Nemohla bych ho ani jinde nechat. Vadím mu lehátko :astonished: To Davídek miloval koukat na mě, jak škrabu brambory a myju nádobí, ale Míša prostě bude ležací typ.
20. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nebola som tu cely tyzden lebo nam nesiel net :stuck_out_tongue_closed_eyes: musim sa vam pochvalit ako ma dnes doriadil drobec :grinning:
stale pred kupanim mu dam dole plienocku este kym sme v obyvacke aby s apoluftoval a dnes nejako sa nam zadarilo aj napriek tomu ze sme mali latkovu plienku cez pipika tak ma popisal a manzel na to este nech ta okaka a budes mat :confused: a na to maly si asi tri krat pukol a 4x ma riaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadne pokakal :grinning: :grinning: :grinning: ale tolko toho bolo ze fuuu(stale kakame prazenicovu stolicu)tak som si vyzliekla vsetko co som mala na sebe a sla som sa umyt a na to pridem dole k malemu a maly cely pokakany na babke :grinning: :grinning: :grinning: ale taku supu pustil ze sme nechapali.takze nase ranne kakanie sa posunulo na vecerne :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka :grinning: :grinning:
20. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, dobre som sa zasmiala... Filipko je super :grinning:
20. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej hej ja sa este teraz na tom smejem hlavne ked vojdem do kupelne a tam hrba pokakanych veci :grinning: :grinning: :grinning: no na zozranie je to moje babo.inac niekedy ma chyta taka co ja viem ani nie panika ale ze uz to nie je to malinkate babo ako ked sme prisli z porodnice ale ze uz je to velkac ktory lozi kade tade vie sa cielene usmievat a hnevat vie kedy je maminka pri nom a tak.na jednej strane krasne pokroky a na druhej strane zvlastny pocit.baby inac my sme na 4 kazdy den.cakam kedy zacne lozit.a ako vie skakat da sa na predlaktie podsunie nozicky pod seba a skace :grinning:
20. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte nakukujem, lebo ma napadlo,že som našla trik, ako v noci vedieť z ktorého didíka papal - nechám si podprsenku odopnutú - tú časť z ktorého jedol :wink:

tuto píše MUDr. o spaní detí http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=590708

katka, Maťko dnes spapal 1/2 zemiaku a k tomu 1/4 banánu, predtým mal asi 1/2 mrkvy alebo 1/2 fľašky čo sú Hipp papaníčko

lovacka, Filipko si Vás označkoval, super :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: je šikulko :wink:
20. lis 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka :grinning: , inak nas robi to iste, zaprie sa na vystrete rucky, vypuci ritusku, prekrizi si clenky(to neviem preco robi :sweat_smile: ), pritiehne kolienka pod brusko a hodi sa dopredu ako tulen :grinning: Robi to uz 3 tyzdne, stale si poviem, ze uz to pride, uz to pride.. ale zatial nic :slight_smile:
20. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
bryvecer
jasimk, nemali sme pas, pytali sme sa na to, ze staci preistotu rodny list...ale budem kludnejsia ked si dame urobit nove pasy a napisem si ju tam...

julenka ze kto by to bol povedal, ze tak male babatka uz zaujima na com lezia :grinning: Terezka je fakt z toho hotova a stale kuka pod seba, asi ju zaujima jak je to farebne..

katka, nahodou 30 ml kase je fajn, Damianko je uz velky papkac :dizzy_face:

dadka, Terezka sice nespi s nami v posteli, ale tiez ju stihnem "odchytit" este pocas preberania sa, rychlo dam cicik a v podstate mi tiez papa spiaca, takze pohodka celkom a niekedy fakt neviem ci som ju som ju krmila alebo sa mi len snivalo :grinning:
a inak ja tiez neprebalujem z toho isteho dovodu Terezku, jedine ze by sa pokakala, ale to sa nestalo uz ani nepamatam..no ale rano ma poriadne tazku plienku len z cikaniciek :grinning:
a ja by som este donedavna nemohla nechat odopnutu podprsenku lebo som nosila tampony, ale uz zopar noci som bez, uz mi mlieko nevyteka :sweat_smile:

lovacka dobra prihoda :grinning: :grinning: :grinning: takze babka dostala tiez nadielku, aby jej nebolo luto :grinning:
20. lis 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak dnes som vynasla sposob ako rychlo uspat Terezku, ale nemozem to praktizovat casto, aby si nezvykla :grinning:
som ju nakrmila, dala do postielky a ked som videla ze sa este mrvi a vyzerala ze sa ide budit, tak som sa nahla ponad postielku, vystrcila cicik a sup jej rovno do pusy, mala to jak z flasky :grinning: :grinning: :grinning: a ked uplne zaspala, len som odisla hehe, ale bolo to namahave na ruky, som sa musela drzat :grinning: mozno je to vyhodnejsie s vacsimi prsiami, ze by som sa nemusela tak zohybat, ale dalo sa :grinning:

no to je vsetko, tak brunoc :wink:
20. lis 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka78,
tak podla toho co citam, vas Maťko je krasny papkac, je to skvele, len tak dalej :wink: ved ma aj krasnu vahu...
nasmu Damusikovi minule nebolo z bananu dobre, aj ked zjedol polovicu a krasne otvaral ustocka :frowning2: ... asi ho na urcity cas vysadim, mozno na mesiac. zajtra asi vyskusame jablcko s mrkvou, len doteraz som mu vsetko mixovala, mal kašu, a jablcko s mrkvou postruhane... no, neviem, neviem, nie, ze mu zabehne a zacne sa mi drhnut...

inac Bubu je prave hore... pred polhodinou zaspal a zas je hore, je s nim moj drahy... som vravela, ze mu ten kolotoc asi zvesím, lebo ho nenormalne fascinuju tie maciky na nom, taha ich, papá ich, asi mu raz spadne na hlavu... :confused: :sweat_smile: dufam, ze nie...

Jani, Lovacka, aj ja som dnes uvazovala nad tym, ze pomalicky mozem zacat to moje male vychovavat. doteraz bolo vsetko nevinne, ale uz asi coskoro si deticky vsimnu urcite veci a zacnu nami mozno aj manipulovat... :confused: a a ni nehovoriac o tom, aky pozor budeme musiet uz coskoro na ne davat, ked zacnu lozit atd... ked si predstavim, ze uz o tyzden aj nieco budeme mat polrôčik, potom 7 mesiacov, 8... :confused: :confused: :confused: no teda, o chvilocku uz z neho bude batoľa :confused:
20. lis 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a moj Lubor pred chvilou behal splasene po byte, ze kde ma Damianko dudel, ze co mu ma dat do pusinky, ked ho nevie najst :grinning: a o chvilu prisiel, ze maly ma dudel v ustockach... :grinning: :grinning: :grinning: je prepracovany, ci co... :confused: :grinning: Boooooze, ti chlapi... a dnes sa moj drahy rozhodol cely byt poriadne vyvetrat asi polminuty predtym, ako sme sli maleho vykupat... proste, chlapi... co k tomu dodat. tak som mu hned vynadala, ze co robi... nad vsetkym aby bdela zena a na vsetko myslela a kontrolovala... :confused: :confused: :confused: ach jaaaaaaaaaj ...

dobru nocku a dufam, ze sa nebudete musiet v noci kazdu chvilu budit, prave naopak, dobre sa vyspite.
20. lis 2009 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, fakt to utíká neskutečně rychle. Jsem asi cvok, ale už se těším, až mi začneš malinkej běhat :slight_smile: Dobrou noc
20. lis 2009 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek