• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte
dadka78 tvoj Maťko je teda poriadny chlap pekná váha. :slight_smile: :slight_smile:

náš Martinko už tiež papá aj zeleninku, zatial som dávala len kupované všetko mu strašne chutilo len špenát so zemiakom to bol teda hnus. :stuck_out_tongue_closed_eyes: to bolo že mama už nikdy viac :frowning2:
večer papá kašu tej spapá polovičnú dávku včera mal HAMI marhulkuvú strašne mu to chutilo.

ja vaše detičky si pri jedení lyžicou tak hundrú? no náš si hundre ako divý.

ja tiež v noci neprebaľujem, a v noci papá tiež pospačky, ked som ho dnes zdvihla na odgrgnutie tak začal mrnčať, že nevyrušuj ma a daj ma spať.
21. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsetci uz tak papkate? ja musim pockat do 6mesiacov. No uvidime ako mu to pojde
21. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my měli k obědu avokádo a snědl ho skoro celé! Otesánek jeden!

Zuzko, jsem se smála, jak jsi nakloněná nad postýlkou. Z toho důvodu jsou ty postýlky jako noční stolek. V prvních měsících to bylo super. Dudlík odmítal, tak dostal malíček či prso, požužlal a spal dál.
21. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dadka,aj ja som si nechala rozopnutu podprdu-ale kôli tomu,ze som pri kojeni zaspala a potom som sa len budila na to,ze sa Brunko pripaja :sweat_smile: :grinning:

pred chvilkou lezal Brunko zakryty paplonikom a ao sa ho chytil a vydriapal sa az do sedu :confused: a chvilocku sedel :confused: :confused: :confused:
21. lis 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska,ani ja este nedavam prikrmi,tiez az od 6 mesiaca
21. lis 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, preco musis cakat do 6 mes? Ved si pisala, ze malickeho kojis kazdu hodinku. To je podla mna najvyssi cas zacat s prikrmami :confused: Ja uz tiez trosku skusam, chuti mu nutrilon kasa. Minule vecer, ked sme ho ukladali, som ho nakojila z oboch prsnikov (co sa mi este teda nestalo :confused: ) a maly plakal, tak som nevedela, co. Postou nam prislo Hami mlieko ako vzorka, tak som mu to urobila a 50ml vypil. Druhy krat uz nechcel. Asi mu to nechutilo, tak sme skusili nutrilon(kamoska mi dala skusit na jednu davku, az nekupujem, ked mu to zase nebude chutit) a ten vypil, tak sme dnes kupili 300g balenie, ved keby nieco. Je to take depresivne, ze uz o chvilocku nebudem kojit, lebo to mam velmi rada. Ale co uz.. :sweat_smile: :pensive:

julenka, ze "pripaja", som sa rehotala :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska

hej kojim presne ako pises len maly ukazkovo pribera 800-900g mesacne takze podla dr. aj okolia mam teda pockat do 6. A tusim este ani nebude mat cez 7kil. Totiz on sa narodil 2400g a z porodnice sme isli este lahsi. A tu niekto pisal ze kriteriom pre prikrm by mala byt aj ta vaha cez 7kg 25 mam poradnu tak uvidim. Inak tie vzorky prisli aj mne tie od 6mesiaca ze? tusim BEBA?
21. lis 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no je to k neuvereniu, ale Terezka mi uz spi :confused: dnes bola cely den umrncana, vobec nechcela spat a ked zaspala, tak len na pol hodinku, tak sa uz o siestej vypytala spinkat, okupala som ju a uz hajka...som zvedava ci je to uz naozaj alebo len nachvilu :grinning:
jedine co ju dnes ukludnilo na hodinku bolo vysavanie, z toho je paf :grinning:

natashkaa aj ja cakam do konca 6.mesiaca, aj ked my uz mame cez 7 kg uz od polovice 5.mesiaca :confused:
najlepsie by bolo keby som mohla kojit kojit kojit a potom prejst rovno k reznu s majnezovym salatom :grinning: no uvidime aky bude Terezka papkac..

julenka, Brunko je vymyselnik, takto sa posadit hehe :grinning:

dnes chceme tlacit kapustu, ale moc sa mi do toho nechce...este ma caka umyvanie podlah :pensive:

pekny vecer
21. lis 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky zlate,
ivuska - ved kojit este - dufajme - budeme dlhsie, tak neboj. :wink: Aj ja to mam veeelmi rada, je to taka "nasa" chvila. :dizzy_face:
Aj mne pride niekedy tak strasne smutno, ze ti nasi bobaci uz nikdy nebudu takyto drobcekovia...uz su to riadni velkaci. :slight_smile:

U nas nic nove, vela nepapa, teda dve lyzicky su uspech velky, ale uz aspon neplace...tak aj z toho sa tesim. Ale napriklad sa zdokonalil v tom, ze prisiel na to, ze ked bude sermovat rucickami pred tvarickou, tak nemam s lyzickou sancu. :grinning: :wink:
21. lis 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preco mne nechodia ziadne vzorky do prkvancic? :confused:
21. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj babule,

moj bobacik uz spinka, takze oddychujem :sunglasses: spanie sa nam nezlepsilo, ale nejak som v pohode, asi som uz prekonala krizu. ved pride dalsia :slight_smile:

aj ja som mu kupila puzzle na zem, tiez sa tesil a pretacal. no a potom som nasla lepsie balenie v Kike, tak mame 2 :sunglasses:

pozorujem, ze uz nas akosi nebavia visiace hracky a hrkalky, zacinaju knizky, kocky, lopty a vsetko, co hra a svieti. no a tiez pozorujem, ze prestavam byt taka popularna u maleho, uz zacina faza "tatinkovania" :slight_smile: ocko je number one momentalne. jasne, ked ho vyhazduje az po strop, toci, hadze a maly sa rehoce na cely panelak. :grinning:

vsak pride opat moja chvila!!!
21. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zase mam taku chut na sladke, ze konieeeec!!!!

co mam robiiiiiit????
21. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, nas misko ma teraz okolo 8,5kg a konecne prestal tak rychlo priberat, lebo sme sli zo 62ky rovno do 74ky. 68 sme nosili asi tyzden, ked som to vzdala, ze je to zbytocne :sweat_smile:

Ja tiez neviem, co za vzorky mi to chodia.. Cosi som vypisovala ked som preberala Baby bag v nemocnici, nieco, ked ten kufrik, tak asi odtial to posielaju :confused: mne chodia materialy od Hami a Nutrilon :confused:

zuzec, to s tym reznom a salatom som mala aj ja predstavu, ale som rada, ze maly zje aspon cosi.. Zmakne tak 40ml kase, dnes zvladol 80ml detskej marhulovej vyzivy, tak uvidime, co sa bude diat. Stale sa tak tvari, ze nevie, co od neho chcem, ved on ma mliecko :sweat_smile:

leus, co sa tyka sermovania s lyzicou, nas Misko to dnes tiez skusal.. :sweat_smile: Tak vravis, ze sa mam na co tesit.. Inak to, co si napisla, ze "nasa chvilka", to si lepsie ani nemohla vystihnut :slight_smile:

bambulka, aj u nas je to tak, ze muz sa s malym sali a besnie a rehot musi byt pocut az von. Ja som dobra tak prebalit, nakojit, navarit obed, ist na prechadzku, nakupit, poprat, pozehlit a poupratovat. Ved necudo, ze na to nemam az tolko casu :unamused:
co sa sladkosti tyka, ja sa netyram, ja si dam..

Inak drzim dietu a uz som schudla 7kg :grinning: :grinning:

Ja tiez neviem, co za vzorky mi to chodia.. Cosi som vypisovala ked som preberala Baby bag v nemocnici, nieco, ked ten kufrik, tak asi odtial to posielaju :confused:
21. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
21. lis 2009 ve 21:23 • erikasadek
ahojte žienky, dnes sme mali návštevu - dodatočné vinšovanie - tak nakukujem až teraz

ivuska aj Maťko si prekrižuje nožičky v členkoch - ťažká pohoda,xixi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dneska som chcela,že sa Maťko predvedie ako pekne papá mrkvičku pred návštevou a houby - zjedol možno 5 lyžičiek a potom sa jedoval :confused: čo všetkých prekvapilo,lebo ho tak ešte nevideli, on je dosť kľudas

zuzec, musel byť super pohľad na Teba :wink:

lentilka, mne prišli vzorky z Beby,Nutrilonu aj Hami ...klikni si na www.dojcenskavyziva.sk, zaregistruj sa a určite Ti to pošlú, okrem toho mám už 1DVD a viem,že by malo prísť ešte jedno.

bambulka, s tým vyhadzovaním do výšky nech si dáva pozor, neviem,či to bolo v mame a aj alebo v dieťati, ale opisovali prečo sa nemajú deti vyhadzovať ... totižto nemajú ešte celkom pevné cievy v mozgu a takisto sa nemá s dieťaťom triasť, to si pamätám, volá sa to Syndrom traseného dieťaťa - kuk http://www.alinka.sk/c/syndrom-traseneho-dietata-4787.html a aj k tomu vyhadzovaniu som našla : http://zdravie.pravda.sk/nevyhadzujte-deti-do-vysky-dfj-/sk-zrodina.asp?c=A090610_232501_sk-zrodina_p42
my sme to s mužom obaja čítali a zakázali všetkým v rodine, veď blázniť sa dá s bábom aj inak, napr.dnes Maťo sa chovával za tričko a malý Maťo sa tomu strašne rehotal :grinning:

ivus, mám napečený Trasený koláč s malinami a jahodami a tiež Rafaelo a dostali sme aj tortu :slight_smile: pošlem ?
21. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, Matko sa asi este hanbi pred ostatnymi :grinning:
to s tym vyhadzovanim a trasenim som citala aj ja, mam pred tym respekt, Terezke staci len ked ju dvihnem do vysky, uz sa rehoce :dizzy_face: tam ale mysleli take skor agresivne trasenie, z nervov ked babo neprestava plakat...

no mala sa mi zobudila este o 20:00 na dokrmenie, kedze pri prvom zaspala rychlo a teraz uz spinuska :dizzy_face:
pozerame Snezenky a Machri po 25 rokoch, ale zda sa mi to dost depresivne :unamused:

brunoc
21. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,

o tom traseni v "Mama a ja" som citala, dost ma to vystrasilo, takze zakazujem mojmu Luborovi akokolvek triast malickym... :confused: dnes som uz hladala nove cislo, ale to je este asi priskoro, kazdy mesiac sa strasne tesim. aj na nove cislo casopisu "Dieťa". inac aj moj maly sa nadherne smeje, ked sa blaznia s mojim drahym :slight_smile: on ho vacsinou akoze hryzie :slight_smile: je nadherne pocut stastny smiech vlastneho dietatka... toho mojho chrobacika milujem kazdym dnom viac a viac ...

citam tu o vasich uspechoch a neuspechoch s papanim... Leuska, moj maly tiez sermuje rucickami, uz parkrat mi vyrazil lyzicku z ruk, pripadne na seba vylial to, co v nej bolo, potom neustale prská /fŕka ako taky koník/... k tomu si dnes este kychol, takze papanicka bola uplne vsade :grinning: mrkva so zemiakom mu dnes velmi nechutila, ale opat mi zjedol celu porciu vecernej kaše Nestle, tak super :slight_smile: aspon nieco.

dnes som sa vytesovala, kupila som malemu oblecko na 6-9 mesiacov, tak si to tu teraz vecer s radostou prezeram a pripada mi take velke... :confused: taka mi pripadala aj 68cka a teraz je mu uz skoro mala :sweat_smile:

Ivushka, blahozelam, ak si sa rozhodla schudnut a aj sa ti dari, tak drzim palceky, len tak dalej... :wink:

inak, neviem, ci dakto zahlasoval za to, aby sa nerusilo to, ze konik je ceskoslovensky... :astonished: to by bola ohromna skoda... aj ked vacsina z nas je na FB, ale aj tak...

dnes vecer som pozerala cesky film "Bobule". velmi sa mi pacil, bolo to natacane v nadhernom kraji, tam by som chcela byvat... :sweat_smile:

uz asi kazdy spi, tak sladke sny.
21. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej ivush gratulujem k schudnutiu!!! prosim, prosim, napis aku dietu drzis, nech sa inspirujem, je xcem tak velmi schudnut a miestto toho len priberam :angry:

s tym trasenim, jasne, davame pozor, aj ja som to citala.

jemineni, to nase skvrna dnes rano uplne fascinovl setric obrazovky na notebooku, chudatko, snazil sa to chytit, ako sa to tam hybalo po obrazovke :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

inak, strasne musim na maleho davat pozor, co sa tyka telky, pc, mobilu.....vsetko ho to fascinuje. telku sa snazim vobec pri nom nezapinat, zapinam az ked ide spat, horsie je, ked si xcem pozriet "damsky magazin" cez den, vtedy pozerame viac-menej "spolu" a citim sa pri tom priserne :unamused: no a PC detto...

inak, citam suoer knizku od autorky danielle bean "mamy mamam", je to uz jej druha kniha o materstve, je matkou 8 deti a pise uplne z nadhladom, humorom a beznom nasom zivote. odporucam :slight_smile:
22. lis 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuško, gratuluji a držím palce, aby to šlo dle tvých představ!

Katko, já jsme hlasovala, chci česko-slovenského koníka. Kde jinde bych si zopakovala slovenštinu?!

Bobule jsou skutečně dokonalé, hlavně ty utažené láhve na železničním přejezdu. Už se těším na Bobule 2, ale s malý do kina nemohu a není kdo by hlídal.

S papáním a šermováním ručiček, mám podobné zkušenosti. Jen Kryštof nešermuje, ale trká si do pusy prsty, jak ho tam zlobí ty zoubky. Mrkvovými prstíky mi pak vše upatlal. Takže teď to řeším tak, že ho mám v sedačce na pravé straně od sebe. levým předloktím mu přidržuji pravou ruku a držím ho za levou ručičku. Pravou pak mohu v klidu krmit. Ale běda, když mu ručky pustím. Buď má hned prsty v puse, nebo si alespoň bryndákem sám otírá pusinku.

To třesení je bohužel moc nebezpečné. Na Dětské klinice jsem viděla postižené dítě (asi 3 roky). Narodilo se naprosto zdravé a zhruba v půl roce ho tatínek vyhodil do vzduchu (tak jak se to dělá a všechny děti to milovaly) a praskla mu nějaká cévka v mozku a došlo ke krvácení. Ta maminko to vyprávěla jiné a byla to docela hrůza. Neuroložka jim nedává šanci na zlepšení. Musí to být pro oba rodiče těžké. Chtějí dítěti udělat radost a takto ho zmrzačí během vteřiny :frowning2: :cry: :frowning2: :cry:
22. lis 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zapomněla jsem. Musím bojovat s jeho nohama, protože mě kope při tom krmení :wink:

Dnes snědl celou skleničku příkrmu (mrkev-brambor-pastiňák-kukuřice-brokolice) a teď si na to ještě dal 120 ml mléka. Otesánek jeden!
22. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj maminky,jak to vypadá se srazem?
22. lis 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
aj mne chodia tie vzorky od nutrilonu a hame,aj to dvd-cko mi prislo,teraz prikrm brokolicovy a 1 teglik frutapury
22. lis 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja som asi prisla o mlieko... Maly pije, ale nerobi sa mi bohvieako.... :pensive: :cry: :frowning2:
22. lis 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, k tej diete.. No prestala som zrat a zacala som jest :wink: aj ked dva rozky na ranajky nie su podla mna vela, ale pre moje telo asi ano, takze uz jem len jeden.. No a este chodim na pilates 2x do tyzdna :wink:
22. lis 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska a co sa stalo,neni to len mliecna kriza?
22. lis 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
iwush skus si urobit cajiky na kojenie mozno je to len laktacna kriza :confused: nevzdavaj to ved ked si doteraz kojila tak to by sa nemalo mliecko len tak stratit aspon dufam
22. lis 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no cajik na kojenie pijem kazdy den, aj meltu, caro, vodu.. No nic nerobim inak :confused: :frowning2: Asi si zacnem odsavat, resp stimulovat tvorbu odsavackou, lebo odsat nemam co :confounded:
22. lis 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ahojte vecer vas docitam len sa chcem opytat je u vas niektora ktora dostala mrchu a potom nie??? lebo mne uz neprisla :confused: :confused: :confused: tak to nechapem asi je normalne, ze cyklus nebude uplne ok ale co ja viem...
22. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky moje,
ivusik - preco myslis, ze je mliecka malo??? Hneva sa Misko po papani? Lebo ja som zrazu z jedneho dna na druhy tiez zacala kojit z obidvoch, prestalo vytekat mliecko a teda uz nepouzivam prsne vlozky, ale Teuskovi staci. No skus kludne tu odsavacku, ale ak sa Misko nehneva, neplace, ze mu je malo, tak sa Ti len teraz upravila mliekotvorba - aspon tak to mne vysvetlila Annag. A este som chcela, ze mas moj obdiv za pevnu volu pri tom chudnuti. :wink:

Ja sa idem mierne vystazovat, ak mozem. Mam nejaku depku a ci co. Taku vseobecnu, neprameniacu z nicoho, asi len z unavy... U nas zuase kolika taka ze dovi dopo, do rana som spala tri hodky a cez den utekala dvakrat do tej zimy s kocikom, lebo Teusko spi len tam a potom sme sa trapili s prikrmom... :frowning2: Mam nejako pocit, ze by som na jeden den potrebovala zaliezt do nejakej diery alebo co. Ale ked sa Pan Bozsky - Teusko - na mna usmeje, tak sa mi nechce. Proste som asi len moc unavena a zda sa mi strasne nefer, ze kolika TROJMESACNA nie a nie prejst. Je mi ho velmi luto a egoisticky musim povedat, ze trosku aj seba... Takze tak. Vlastne som sa asi potrebovala len vyrozpravat, tak dakujem. :dizzy_face:
22. lis 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek