• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashkaa - ja nepomozem, ja este nemrsim...
22. lis 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, u nás bolo tiež škaredo, hmla a mrholilo,ale poctivo som bola s Maťulom 2x vonku, tiež najradšej spí v kočíku, leus škoda,že sme neni bližšie, mohli sme mrznúť spolu :wink:

natashkaa, pokiaľ kojíš, tak môže Ti mrcha chodiť aj nechodiť, úplne zblbnutý systém, všetko robia hormóny, alebo ako kámošky ivušky - mamy čakateľky :dizzy_face:

ivuska, mne jedna doktorka povedala,že pokiaľ vydržím dojčiť do 4.mesiaca, tak potom sa nemusím báť ... možno to ozaj je len úprava tvorby, skús to odsávanie, ono by sa to malo zase upraviť a keby aj nie, v nejakom odbornom časopise písali,že najlepšie mliečko a asi najdôležitejšie je prvých 6 týždňov :wink: možno kôli mlezivu, minule bolo v "ženskom magazíne" na 2 diskusia s doktorkou, ktorá dokonca hovorila, že sa vyrába mlezivo na lekárske účely :confused:
22. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska ty si pisala ze chudnes..tak presne ta uprava stravy a cvicenie moze mat na mlieko tiez vplyv,lebo vydavas energiu a ta sa teda straca z tvorby mliecka...,ale fakt to moze byt a upravou samotneho dojcenia..no najskor si myslim ze je to cvicenie a odopieranie si..telo bolo na nieco zvyknute.preto sa neodporuca pri dojceni zacat cvicit skor ako v 8.mom mesiaci
22. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, jeduje sa. Mrnka, poplackava :frowning2: Dnes som to mala akesi zvlastne. Jedol o 9.30 a potom az 13.15 :confused: . spinkal v kociku na balkone, tak som ho nebudila. Potom som mu dala o 16,00, ale medzitym som skusala frutapuru, ale normalne ju ohrdol ( tak bola fajna, ze by som bola schopna zozrat aj liter!! ). To papanie bolo ale o nicom, tak som mu spravila nutrilon a zlupol 170ml akoby sa nechumelilo :sweat_smile: . Teraz o siedmej bolo mliecka uz dost, ale uvidime, co bude v noci, kedze sa budi kazdu hodinku. :rolling_eyes: Rano som uplne vypatlana a vyzeram ako vygrcany rezanec :unamused:

co sa tvojej depky tyka, no poviem ti, nezavidim ti tie koliky. To by som asi nezvladla (ale asi by som musela...) Ja som teraz tiez trosku v depke, lebo mi je asi 2 tyzne dost zle. Trieska mi srdce a byva mi na odpadnutie. Tlak mam tak 150/120 alebo 60/30 a tep 100-120. Nemozem kvoli tomu spat, takze tiez nic moc. Ale tak dufam, ze sa to coskoro zlepsi, ved ti nasi drobci budu o chvilu lozit, papat, pojdu do skolky a uz nikdy s nimi nebudeme travit tolko casu ako teraz. Z toho mam depku najviac, lebo ked pojdem do roboty a on do skolky, uz budeme spolu len poobede take 3-4 hod. :pensive: :cry:
22. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, presne o tom ako rýchlo rastú som rozmýšľala pri kojení, najskôr bol Maťko taký,že akurát sa mi zmestil do náručia, teraz už mu nohy trčia hodný kúsok ... veru ešte keď môžem tak ho stískam a hovorím mu "moje bábätko" :dizzy_face:

budúci týždeň už začína Advent, takže za 5 týždňov Vianoce !!! Aj som nakukla na nejaké vianočné koláčiky, asi budem robiť viac druhov z 1/2 dávok cesta, radosť piecť v novej trúbe :wink:

a zuzec, na Teba som si zmyslela v piatok,keďže sme mali včera návštevu, tak v piatok večer som upratovala :wink: podľa Tvojho vzoru a aspoň som mala menej roboty v sobotu, celkom sa mi to pozdávalo
22. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka a co dobre budes piect?mohla by si mi hodit dajaky tip :wink:
22. lis 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, mám rada parížské rožky, vanilkové rožky - také fúkané, určite spojované lekvárom linecké pečivo a medovníčky, to je taká tradičná zostava, pre nás toho stačí ozaj troška,preto chcem skúsiť skôr viac druhov.
Čo dobré pečieš Ty ?
22. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som robila křupino,grilazky,vanilkove rozky a linecke a mamka robieva slonie slzy,kokosove rezy,medove rezy...a potom delime
22. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj naša Lenka je dohodnutá so svokrou, ona spraví rezy a svokra suché, nemá už nervy na piplačky s rezami :sweat_smile:

nemáte niektorá odskúšaný dobrý recept na Muffiny ? mám plech aj som robila pár krát ale nikdy to nebolo to pravé orechové
22. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka ja si tiez brusim zuby na mufiny,ale este ani plech nemam
22. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, teraz bol v akcii v Lidli za pár korún
22. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
my tu mame lidl,ale je dost daleko..asi sa tam este pojdem kukuk,co ak nahodou..dakujem za tip
22. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja robim prve svoje vlastne vianoce ( zatial som robila len doma s mamou), tak chcem aby boli dokonale ,aj kvoli tomu, ze som pozvala mamu a segru a hlavne kvoli Miskovi. Chcem piect same fajnoty. U nas sa chuche nepoje, chcem nejake fajne kremove, ale este neviem ake a nemam recepty :sweat_smile: . Idem aj objednavat dobosovu tortu u kamarata, lebo ja to neviem robit a on robi fantasticku. Aj na svadbu nam robil.. :grinning:

devi, krupino sa ako robi?
22. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, však Ty vieš super piecť, torta bola ukážková :slight_smile:
22. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

ivush aj ja som citala, ze sa nema dietovat a cvicit pocas kojenia... drzim palce, aby slo kojit aj nadalej...

marti, nas maly sermuje tymi rucickami tiez, chce si sam drzat lyzicku, papá si podbradnik :angry: :sweat_smile: potvorka jedna a najnovsie co robi je, ze si chyta pindíka a dava si rucicky tam dolu kym ho prebalujem, takze ledva ho ponatieram, uz je tam rucicka a aj cela rucicka je od rybacieho kremiku, alebo kakušky :confused: dneska sme ho vykupali, poriadne vyumyvali rucicky a este skor ako som ho zabalila do plienky, ich mal od toho krému... jaaaaaaaaaj :angry:

aj ja budem robit svoje prve vianoce mimo nasich, rozmyslala som, co upeciem... asi to, co stihnem :grinning:
22. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme teraz týždeň u mojich rodičov vo Zvolene. V sobotu oslavovali spoločnú 60-tku, tak sme posedeli celá rodina, niečo pojedli, popili. Danielka sa vybláznila so sesternicou a bratrancom a Ľubka zalomila prespala skoro celú oslavu. Ku koncu sa zobudila a bola celkom pokojná, hoci ju na rukách vynosila celá ženská časť osadenstva. :slight_smile: Čítam, že už riešite vianočné pečenie. Ja sa chystám len na medovníčky, lebo u nás sladké nefrčí. Ja koláče nemusím, manžel tiež a Danielke zase veľa sladkého netreba. Ale medovníky zbožňuje, tak si spravíme jedno popoludnie tak, že budeme spolu vykrajovať a zdobiť.
Zuzka - aj u nás funguje vysávač ako super uspávanka :slight_smile:

Ivuska - menej mliečka môže súvisieť s tým chudnutím, ale podľa mňa to môže byť len dočasné, kým si organizmus zvykne fungovať v novom režime. Ale k tým strateným kilečkám gratulujem.
22. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska..krupino je z bielej cokolady a z bielej varovej cokolady a k tomu ide tusim cera, a este praskovy cukor a korn flejgsy..asi som napisala blbost..ale ak chces mozem sem dat recept..
22. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. My sme sa vrátili z Oravy. Baby pospali a ja som si vymyslela pizzu. Tak sme objednali a nadlábli sa. K to mu caro - no žúžo labúžo. Kukáme superstar. Natashka ja som mala mrchu v auguste a septembri a odvtedy nič. Bola som u gyn tak som jej to spomenula a povedala, že je to v pohode - aj podľa mňa, vôbec mi nechýba :grinning:
22. lis 2009 ve 21:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, ja som este nepocula o tom, ze to takto po porode moze vynechavat... teda, mrchu myslim... :grinning: aspon sa nezlaknem, ze som znovu tehotna, keby daco :confused: to by teda bolo... mat take dva malinke chrustiky :confused: nasa maminka to zvladala, ale ja si to predstavit neviem...
22. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka ak kojis tak je to normalne
22. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha. ok... a ked dokojim, kedy mozem mrchu ocakavat? uz sa jej neviem dockat ... :angry:
22. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak dokojis..tak uz hocikedy..to zalezi od organizmu,kedy to spusti...
22. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha... no, tak ale teda radsej, ako byt znovu tehulka... teda, samozrejme babatko este chcem, ale nie teraz. staci aj o tri roky... :confused:
22. lis 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka ja som to po synovi riesila tak,ze som na stopnutie mlieka brala lieky a ked sa mlieko stratilo,tak mi gyndos pichol injekciu na vyvolanie cyklu.a hned som si supla antikoncepciu
22. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si nedala zatial nic na zastavenie mlieka, brala som to tak, ze ved ked malicky nepije, netvori sa nic. ale vcera sa mi podarilo si trochu odstriekat, skusala som, ci tam nejake mliecko este je... :confused: tak neviem, ci to mam nechat tak,alebo kontaktovat gynekologa
22. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
radsej chod ku gynekologovi..ono mlieko inak odstriekas aj o pol roka..aspon kvapky..to trva kym to uplne zmizne..
22. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, asi zajdem. aj tak som rozmyslala uz nad antikoncepciou aj ja... predsa len, je to istota... aj ked, keby daco, dietatko nedam prec... ale nechcela by som taky "adrenalin" ze mat doma dve uplne malinke deticky. zvlast, ked som tu sama a tazko sa dostanem z domu hoci len na kontrolu bez maleho...
22. lis 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katulka a ocinka mate stale fuc?
22. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas ocinko byva doma kazdy den, ale robi do siestej, kym pride domov, je kolkokrat sedem... :confounded: ked treba, vezme si dovolenku, ale nechcem, aby si bral volno pol dna ked ja potrebujem trebars kontrolu u zubara ci gynekologa polhodinovu... aj na kontroly k pediatricke chodievam sama, aj ked tam vidim skoro same pary, alebo mamy sprevadzaju babicky... jeho mamina je super vytazena, okrem svojej prace ma este kopu inych zaujmov, domov chodieva o 21., vikendy ma tiez uz vacsinou zajednane... a nasi byvaju v suranoch
22. lis 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek