• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
superstar sa skoncila, idem este robit nejake veci.
dobru nocku kočky :wink:
22. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak ako Co je nove velmi nestiham, aj teraz starsia pozera rozpravku a mladsia rozobera hniezdo v postielke.....vykruca sa ako cervik ale ani za ten svet sa nepretoci....ked ju dam na brusko najdem ju tam tak isto o 10min a potom neskor uz v slinach zlostnu a spotenu :angry: :angry: :angry: z chrbtika sa vykruti tak ze mam pocit ze si chce vazy dolamat....

Dianka sa mi pretacala 2,5mesacna z bruska na chrbtik....robila to 3tyzdne a potom skoro 3mesiace nic! potom horko tazko to zase zacala trenovat a 7mesacna sa mi zacala pretacat uz aj opacne...takze si vrasky z toho nerobim....ja viem ze to Mariannka vie...lebo 3mesacna sa mi pretacala z bruska na chrbtik jedna radost a potom o 3tyzdne nic...takze history sa opakuje....vobec sa preto nevzrusujem.... proste sa jej nechce....

ok letim zrobit ranojocky....ozaj moja dobra znama v piatok 13 .porodila zdraveho chlapceka! obaja su v absolutnom poriadku a aj porod bol super rychly 3hodinovka! takze babky druhe mimi naplanovat na piatok 13.!

pa cmukalino
23. lis 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivushka,

xcela som Ti nieco napisat k tomu mlieku, ale medzitym sa tu tolko popisalo, ze neviem, ci to este ma vyznam, ale teda predsa:

ja som zacala mat problem s mliekom pocas prvej poprodnej menstruacie, fakt zo dna na den redlo a ubudalo, plac od hladu maleho po kojeni bol pre mna kazdodennou rutinou. bolo to dost na psychiku, preto som aj siahla po UM s tym, ze som mu davala max 100 ml UM denne a az ked bolo velmi zle. pila som vineu, caje, ale nic podstatne sa nedialo a maly hladny :unamused: tak to bolo dobre 3-4 tyzdne.

co je ale dobra sprava - dnes zase plne kojim. co mi pomohlo asi naviac bola kamoskina rada nech si predstavim, ze mam mlieka nadbytok, ze sa zo mna uplne leje :slight_smile:

pozri, o nic nejde, ak uz kojit nebudes, nic strasne sa nestane, vydrzala si aj tak velmi dlho. takze, skus sa nestresovat, predstavovat si ako kypis mlieckom :slight_smile: a zvysok uz nechat na prirodu.

narciska,

simonko sa tiez vedel pretocit z bruska na chrbatok uz ako 2.5 mesacny, potom presne ako pises, dlho dlho nic a nedavno si na to zase spomenul.
ja som urobila chybu, ze sme ho casto davali pasivne sediet a on stratil motivaciu sa hybat. teraz to musim natvrdo napravat a nechat ho nech sa trapi bez nasej pomoci.

ok, tolko, idem s malym nakupovat, drzte sa.
23. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, my sme vstávali až o 9:00 :sunglasses: ráno o 5:00 mi Maťko veľkým kosierom ocikal posteľ,periny a aj mňa :sweat_smile: tak sme sa prešupli do tatinovej

včera som zase skúšala reakciu na vepřo, knedlo a hlavne zelí - moje najobľúbenejšie jedlo a nebolo dobre, celú noc sa vrtel a stonal ... tak žiadna kapusta :unamused: snáď do Vianoc,keď nabehneme na viac druhov zeleniny bude bruško ľahšie spracovávať kapustové mliečko, u nás sa robí na Štedrú večeru kapustnica s hríbami :dizzy_face: a tiež sme zaviedli Hríbovú omáčku

čo sa týka chodenia von a na poradne, tiež chodím na 90% sama, som rada,že Martin robí a keď nemusí nech radšej nevymeškáva. Poobede ho chodievame vyzdvihnúť z práce a my sme spolu už 12rokov, manželia 9 rokov, brali sme sa ako 22roční a spoznali sme sa na opekačke s kámošmi. Najlepšie,že sme bývali na rovnakej ulici, ale zoznámili sme sa až ako 19roční :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne maminky a miminka :dizzy_face: Tak hlásím, že pravidelně vstáváme kolem sedmé, spíš v půl :sweat_smile: Malá je naše raní ptáče :grinning:
Jinak příkrmy jsou u nás naprosto v pohodě, teď momentálně máme navařeny brambory s mrkví a brambory se špenátem a mooooc jí to jede :dizzy_face: Jinak stále krom toho obídku kojím a malá to zvládá naprosto perfektně. Zítra jdeme na poslední hexu a na 5. měsíční prohlídku, nevadí, že nám bude skoro 6 :dizzy_face:
23. lis 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
My mame super spravu.... Uz nemusime cvicit vojtovku!!!! Mala je uplne v norme, Dr. s nou bola max. spokojna..... je to maly bojovnik. Strasne sa tesime :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, to je super, moooooooooooooooooooc vám gratulujeme, jste holky šikovnéééééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Zasloužíte si toooo :wink:
23. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, i tady veliká gratulace, my jsme dnes dopadli úplně stejně! :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, hned je den krajsi, nie? :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak to taky moooooc gratulujeme, holky to je super den :dizzy_face: :grinning:
23. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy...mocmoc gratuluju...jste šikulky :dizzy_face:
23. lis 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, jasně! Jsem to hned oslavila koňakovou špičkou a indiánem.

Za pár let na to budeme vzpomínat, jak jsme válčili. A byl to boj! Ale hned dnes jsem cvičení vysadila a v době určené na cvičení ho muchlovala. Kolikrát denně jste cvičili? My 5x a teď ke konci už to byl fakt boj, protože má sílu a otáčel se mi kam neměl a dělal si z toho jen srandu typu: Mámo, že mě nepřepereš?! :grinning:

Maci, díky :dizzy_face:
23. lis 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky hlásím,že náš pokus přestěhovat Jiříka z ložnice do pokojíku proto,aby Pavlík v noci k nám do postele nechodil se nám nezdařil :confounded:
Zase se probudil a za každou cenu chtěl k tatínkovi.Když jsem mu řekla,že tady bude s Jiříkem,tak prý nééé a začal tak nahlas brečet,že jsem ho musela vzít,nebo by vzbudil Jirku.No moje nervy....už mě nenapadá,jak ho v té postýlce udržet celou noc :frowning2:
23. lis 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muselo to být hrozně náročné, tak je super, že to máte holky za sebou. Určitě se vyplatilo věnovat tomu tolik času, když už máte dětičky v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem za vás opravdu mooooc šťastná :dizzy_face:
23. lis 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, 4x... A v poslednej dobe to bol naozaj boj.... Ani ja som uz nevedela, ako ju zafixovat... Vzdy sa mi vysmykla a dostala sa tam, kam chcela ona... Ale zvladli sme to.... Stalo to za to....
babenky dakujeme.... :wink:
23. lis 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá mi teď usnula a já bych měla uklízet, ale komu se chce :confounded: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tesim sa s Vami krasavice, supeeeeer :slight_smile: hanicka aj krystofko su velki sikovnici.

poslusne hlasim, ze v Tescu maju zlacenen nadherne vianocne body s capackami v darcekovom baleni, velmi velmi pekne :slight_smile: pokusam, co?

maly je inak strasne vrtitielko, stale so sebou hadze, vrti sa, toci na vsetky strany a najnovsie vibec, ale vobec nechce v kociku lezat, ani pololezat, no sa normalne zaprie do bruska a posadi :angry: :angry: :angry: kuka dokola, vystrkuje hlavu, vsetko ho zaujima a lahnut si ani omylom. viem, ze by nemal sediet dokelu, ale co s nim mam robit? :grinning:
23. lis 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne hanka spi na balkone uz 3 hodiny :confused:
23. lis 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, řeším naprosto stejný problém, malá nechce ani za boha ležet, v kočárku se zvedá, v lehátku jde rovnou do sedu a v krmící židličce taky, a když má ležet na zemi, tak je vzteklá, taky nevím absolutně co s tím. Ona je nejspokojenější když může hopsat na nožičkách :confounded:
23. lis 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti taky blahopřeju...máte holky můj obdiv....jste šikulky :slight_smile:
23. lis 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky, viem, ze je to tazke, ale dnes mi rehabilitacna prizvukovala, ze v ziadnom pripade nedovolit sediet.... :confounded:
23. lis 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiřík mi taky spinkal od půl 12 na balkoně,ted se probudil a fičím kojit,nebo mi prasknou prsa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy

a ake su dosledky? daj, nech sa poriadne vystrasim a nedovolim mu to :slight_smile:
23. lis 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a poradila jak toho docílit?! :confounded:
23. lis 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, martinamil, gratulujem obom maminkám k trpezlivosti a k zaslúženému pokroku malých pokladíkov, Hanička aj Kryštofko sú super !!! :slight_smile:

sovice, už dávaš tiež na obed papaníčko ? lebo ja odkedy dávam, tiež mám pocit,že sa mlieko viac hromadí :confused:

macinka, aj Emmička hopsá tani tani ?? Maťko sa tiež podhupuje v kolienkách a vtedy má blažený úsmev, ale my ho podvihujeme, zemi sa dotýka len špičkami a nie aby sa mohol odraziť - sú to malý gumimacíkovia
23. lis 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,
marti, katy .. taky gratuluju k úspěšným kontrolám. Máte doma šikulky :wink:

My ráno běhali po úřadech a teď dopekli perníčky. Dav mi tajně užíral ze syrového těsta.
23. lis 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Nebola som tu asi 3 dni, hadam ma nieco napadne, na co som chcela reagovat!

Matinka a Katy gratulujeme k uspechom a obdivujem Vase pevne nervy a trpezlivost!

zuzec ta artisticka poza s tym kojenim Terezky musela byt super, mne by sa to nedalo, lebo mam doma robenu postielku a matrac mam nizsie ako byva normalne.

ivuska to s tym cvicenim a dietou by som nerobila, lebo ja mam skusenost uz od prveho, ked som zacala cvicit, ked mal 9 mesiacov, tak mi odmietal cicik, zacal sa vrtiet a plackat a ked mal 10 mesiacov, tak som musela prestat kojit, lebo sa uz netvorilo tolko mliecka a bolo to jeho trapenie. Teraz si hovorim, ze prvorade je babatko a na svoju postavu budem mysliet, ked bude mat po prvom rocku!

Uz ste tu riesili vianocne pecenie, tak to mam lahsie, ze tiez si s mamou pecieme kazda rozdielne druhy a potom si vymiename.

Dnes sme boli na poradni presny mesiacik po zavedeni prikrmov a mame 7480 g a od poslednej poradne je to plus 840 g tak nas Dr. pochvalila, ze tak dalej a ze az chceme, tak sa mozme prist dat prevazit este pred vianocami. Dneš ma neminulo behanie po uradoch a na Socialke ma jedna pani riadne vytocila, lebo ked som tam bola asi v auguste, tak mi tam jej kolegyna povedala, ze mam prist 20.11. ale nakolko som nemala auto, tak som tam isla dnes a dnes mi povedala, ze preco idem tak neskoro, ze mi tam budu 3 dni lietat, potom este jedna "zlata" pani na urade prace, ze mi tam chyba jedno potvrdenie, zo socialky, ale ja som vedela, ze som ho uz dokladala, tak som jej nastvata povedala, aby sa pozrela v mojej zlozke, ze tam urcite je a "nahodou" ho tam aj nasla. No len zacat chodit po uradoch.....
No ale stacia moje litanie! Krasny vecer prajeme! :wink:
23. lis 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, dítě se má samo posadit, až když leze po čtyřech. Tedy okolo 9 měsíce. V žádném případě nepodpírat. Dochází k přetěžování svalů a hlavně dítě nemá ještě tak vyvinutou páteř - plotýnky, aby unesla celou váhu. Později to může vést k problémem s plotýnkami, páteří. My jsme generace, která v půl roce seděla. A ruku na srdce koho z nás nebolí záda a kdo s nimi ještě nikdy neměl vážnější problém? Bohužel většina!

A jak to udělat? Zabavit! Dělat blbosti na zemi (je to úplně nejlepší, protože nemá kam spadnout a má dostatek prostoru). Teď už můžeme začít děti učit lézt. Sednout na zem, dítě si položit zády k sobě na jeho kolínka, přidržovat a ono se opírá vzpírá o ručičky. Tím mu nijak neublížíš, spíš pomůžeš a pro mimi jsou to nové zážitky, tedy ho to bude bavit.

Dítě by být schopné při lehu na zádech se otočit za pomoci nožiček a ručiček kolem své osy a v 7.měsíci by to mělo zvládnout i na břiše (jako hvězdice kolem dokola).
23. lis 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, môjmu manželovi povedali, že má na ÚPSVR prísť až 7.12. a dali mu ešte ich tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa ... nestačilo oficiálne vyjadrenie z mojej práce, takže tiež na dvakrát vybavovanie, našťastie na Sociálke sa vybavil na prvý krát a veľké chvalabohu,že u nás to môže vybaviť aj manžel, lebo viem že sú aj úrady, ktoré vyžadujú, aby to vybavovala matka dieťaťa :angry:
23. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a marti gratulujem k pokrokom. No ja uz ani neviem kde mi hlava stoji lebo Dominika nemozem nechat na sekundu sameho strasne sa rozplazil a za sekudu je uplne inde :sweat_smile: Gratulujem babatka ku krasnym vaham a dlzkam nas caka poradna v stredu tak uvidim. Ste tu pisali o manzeloch tak ja som rada, lebo Mato chodi so mnou na kazdu poradnu a kazdu hodinu plavania. samozrejme to zavisi od zamestnania on ma v podstate svoje takze preto si moze robit volno ako chce. Medzi nami je rozdiel az 10 rokov :confused: :sweat_smile: citam, ze vsetky ste uz vydate celkom dlho my sme spolu len 5rokov.
23. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek