• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,
aj ja vsetkym Katarinkam vsetko naj prajem! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
katy - to je super, ze spapala tolko zeleniniky, parada, dufam, ze aj zajtra to tak bude. A potom kazdy den lepsie a lepsie. :slight_smile:
Teusko vcera zacal zeleninku prehltat, ale len 5 lyziciek, skoro som od radosti z koze vyskocila. A aj dnes tak nejak, potom si uz neprosil. :grinning: Ale dufam, ze uz sa to bude zlepsovat. On je asi tabulkovy, vcera mal 6 mesiacov, tak proste vedel, ze je cas zacat. :grinning:
ivus - aj ja tak krmim Tea, aj on ma svoju lyzicku v rukach :wink:
25. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja sa pripajam, hoci trosku neskor, ku gratulacii vsetkym Katarinkam a Katerinkam, my sme dnes tiez absolvovali poradnu a Magdalenka ma 6960g a co sa tyka dlzky tak asi tak 65-66cm, u nas totiz dlzku dietatka nemeraju, iba odvazia a zmeraju hlavicku a hrudnicek. ockovania mame za sebou uz pred 3 tyzdnami a Magdalenka dostala obidve latky naraz a dr. nam odporucila hned po prichode domov dat na to studene obklady (5x) a hned dat Paralen sirup a vela, vela caju
25. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa ja som začala prikrmovať len pred týždňom. Mne Dr. povedala, že môžem začať zeleninkou na obed alebo kašou navečer, že je to na mne. Ja som si vybrala tú zeleninku, lebo sa mi zdá, že je to lepšie ako navaliť bábo, ktoré ešte nič okrem mliečka nemalo hneď kašou. Bála som sa aby malej z toho nebolo ťažko. Kámoškina malá po večernej kaši vracala. Nemusí to byť pravidlo ale mne to takto prišlo lepšie. A musím po pár dňoch skonštatovať, že po zavedení príkrmov sa Sonička nebudí 10x za noc ale ,,len"5x :grinning: No a novinka, že občas jej stačí aj cumeľ. Doteraz keď som jej ho v noci ponúkla tak revala na celý dom až kým nedostala mliečko.
25. lis 2009 ve 20:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo no prave tak som nad tym rozmyslala ci kasa nieje mensia zataz ako zelenina lebo vlastne ja som urobila len ryzovu a mliecko mliecko pije a ryza nieje mensia zataz ako zelenina? ta je predsa vacsi alergen. Neviem kurnik baby cakam este na dalsie skusenosti....v kazdom pripade mufo dik aspon viem ze aj kasou sa da zacinat lebo bolo mi to divne
25. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

hneď na úvod všetkým Katkám a Kateřinám veľa zdravia, šťastia a lásky, a nech Vám drobci robia veľa radosti

Leuska - tak Teuško si nakoniec povedal, že maminku poteší a začne pekne papkať :wink:

Natashka - ja som aj pri Danielke aj pri Ľubke začala zeleninovým príkrmom na obed. Môžeš kľudne začať aj kašou, ale ja by som ju osobne ponúkla na obed a nie na večeru, lebo vtedy je už bábo väčšinou unavené a môže byť pre neho kaša záťaž na noc. Myslím, že to aj písala Anag. Ale najlepšie je vyskúšať a uvidíš ako bude Dominikovi chutiť.
25. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čo sa týka alergie tak je ryža určite menej nebezpečná ako zelenina. Ja som to skôr myslela tak, že tá kaša je asi sýtejšia. Keď to beriem podľa seba ako sa cítim keď zjem nejakú zeleninu a puding alebo jogurt. Proste som nechcela aby jej z toho bolo v noci ťažko tak to zaradím až neskôr. Ale kaša ako prvý príkrm tiež môže byť.
25. lis 2009 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som dnes skusila len 5lyziciek a tak v kutku duse dufam, ze uz sa nezobudi 6x za noc :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentilka tak to je super, že si Teuška nakoniec,,ukecala"na tú zeleninku. Oni si tí krpci postupne zvyknú, len my sa natrápime kým prídu na to čo je dobré.
25. lis 2009 ve 21:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U niekoho kaša na noc zaberie ale pri Martinke mi to nevyšlo :confounded: No a teraz uvidíme
25. lis 2009 ve 21:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
este otazka ja v tom mam bordel ak mu dam vecer kasu mam ho normalne aj nakojit ze? az neskor nahradit kojenie iba kasou. A kolko dni alebo tyzdnov mozem zacat davat zeleninku na obed systemom ze vecer kasa obed zelenina?
25. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdalnka je sice uz viac ako mesiac len na UM, ale vidim, ze kolko Dr. tolko nazorov, nam napriklad kazala najprv zeleninku, potom pridat masko, neskor ovocie a kasu az nakoniec a ked ju uz zaradim, tak asi tiez skusim ako olovrant a nie hned na vecer, aby som to nahodou nepokazila, pretoze Magdalenka uz spinka celu noc, co je pre mna velke prekvapenie :astonished: , pri chlapcoch som to tak skoro nezazila
25. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
On zo začiatku nezje tej kaše toľko aby bol najedený. A neskôr ti sám dá najavo, že je sýty, keď už prsník nebude chcieť. A zeleninu môžeš začať kedy chceš, to je len na tebe.
25. lis 2009 ve 21:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, ako som pisala ja uz nekojim, ale myslim si, ze po kasi, ktoru davas asi lyzickou (cize je to hustejsie ako ked sa niekedy robila normalna krupica a davala do flase) by si mala ostat pri tom, ze ho aj nakojis, pretoze by asi bol potom skor smadny a tym by sa skor zobudila,aby sa vlastne len napil
25. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
my papame zeleninku 2 a 1/2 tyzdna, teraz jej podala rady Dr. pridam masko a a tak po tyzdni, tyzdni a pol skusim na desiatu ovocie
25. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este po zeleninke este stale pije mliecko, vypije tak okolo 100-130 ml a zeleninky spapa tak okolo 100 ml (robim normalne kasu, ked som to skusala len popucit, tak sa drhla, takze teraz to mixujem ponornym mixerom), my totiz nemame zatial ani jeden zubok
25. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, som vas trochu zanedbala, ale slubujem ze docitam
Terezka je v poslednom case ziva ako keby ju niekto tajne dobijal, lozi po celom koberci, otaca sa, gula sa a vecer zaspat ani za svet....najprv sa tvari ze spi a zrazu kuk na mna a je po spanku a nabera druhy dych a zaspava az okolo polnoci...toto mame uz treti den za sebou :confused: takze zbohom moje vecerne surfovanie po koniku :grinning:

prajem vsetkym Katkam vsetko naj k meninam!!

zajtra docitam
25. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska ,s tymi kasami si nefandi. Teda nie, ze by som ti nepriala,ale nas Misko zje 60ml kase, nakojim ho a za 2,5 hod je hore akoby sa nechumelilo. Co sa tyka zeleninky, ja som ju davala ked ma napadlo doobedu ,alebo po prechadzke, ale vzdy pomedzi kojenia. Uz to robim tak 2 tyzdne a zje tak par lyziciek, cize to sa o jedeni neda hovorit. Najprv sa to aj tak musi naucit jest, lebo Miska zo zaciatku natahovalo, lebo nevedel, co s tym ma v puse robit. :sweat_smile: Tot moj nazor :grinning:
25. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este raz dakujeme za gratulacie :slight_smile:
Ja som zacala zeleninkou, ktoru obcas striedam s jablckom alebo bananom. Ale doteraz tomu vela nedala, to az dnes nejako dostala chut. Neviem, ci len jednorazovo, alebo sa to uz polepsi. A kasu davam tiez. Ryzovu mliecnu (je na UM tak to mam jedno) alebo ryzovo bananovu. A kasa jej velmi chuti. Davam ju o 18,00 a o 19,30 kupeme a po kupani este ponuknem UM. Dnes napr. vypila len 60ml UM ale zjedla 100 ml kase. Asi ju to zasytilo. Vydrzi mi beza papania do 4,00-5,00 h. rana.
25. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska
tak prave som bola kojit teda prvy krat hore som zvedava kolko toho za dnesnu noc napocitam ale aj keby len o jedno budenie menej skacem meter dvadsat :grinning:
25. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte všetko dobré katkám k meninkám
Nám kázala doktorka začať kašou, už papá dva týždne, najprv som dávala po kúpaní a potom som ešte nakojila ale nespal kludne asi mal moc plné bruško. Teraz dávam pred kúpaním okolo 19,15 a o 20,00 kúpeme po kúpaní nakojím a ide spať. Zie 70 ml kaše ale včera a dnes pýtal viac, tak zajtra asi trošku pridám. Strašne mu chutí moja mama povedala že tak ešte nevidela dieťa jesť, čo on pri tom robí ako kedy to bola največsia dobrota na svete. Dávam HAMI banánovú na dobrú noc, alebo Hami marhulovú. Ale aj tak neprespí celú noc ako ked bol menší, budí sa okolo 1,00 a okolo 4,00 ale je skor len smedný.
25. lis 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Terezka uz spinka, neviem co to ma za moresy ze ju chyta druhy dych, ale aspon to uz nebolo o polnoci ako predosle dva dni...

natashkaa drzim palce, nech ti maly dobre spinka alebo aspon lepsie ako doteraz :dizzy_face: som zvedava aku budete mat noc

dnes bola nadherny den, tak som vyfintila Terezku a isla som sa s nou trochu prejst..pred domom hore dole :sweat_smile: ale asi som ju moc zababusila, lebo vydrzala spat len hodinu a asi jej bolo moc teplo :frowning2:

martinamil krasne uteraciky, len keby to nenapisala Lenka, ze su to uteraky, tak si doteraz myslim ze je to kolacik :grinning: :grinning: este som aj nad tym slintala...neprecitala som si to, len som kukla obrazok :sweat_smile: :sweat_smile: to uz co je ked sa mi zbiehaju sliny pri pohlade na uteraky.. :sunglasses: :grinning:

iha manzelov a partnerov ste preberali :slight_smile: moj Stevo, rovnako ako nastashkin Mato chodi poctivo s nami na kazde plavanie, aj poradnu, ale tiez preto lebo nechodi do prace, je zivnostnik, tak moze...a sme spolu uz 5 rokov, z toho 1 rok manzelia...je odo mna o rok starsi a zoznamili sme sa na vyske - boli sme spoluziaci, tak sme sa pekne spolu "ucili" na skusky :grinning: :grinning: ale musela som o neho aspon rok bojovat, lebo furt nechapal ze to s nim myslim vazne...chlapom niekedy zapina pomaly.. :sweat_smile:

lentilka super ze uz sa Teusko naucil papat :dizzy_face: teda aspon zistil co ma robit s jedlom v pusine :wink:

narciska super ze si nas prisla trochu poinformovat o vas :dizzy_face: dobre sa vzdy citas :wink: dobreee ako ste sa zbavili tych nocnych moriek potvoriek!

ivuska jeeej ja si pamatam este ked ste sa brali, to je uz rok? fuuuha leti ten cas :sweat_smile: a kde je ta obyvacka? uz si to vymazala? skoda nestihla som :(

baby dost ste toho popisali, tak to zhrniem - som rada ze sa vam vsetkym dari, pomalicky sa tu zacina prikrmovat, tak nech vam to papa vsetkym, mne sa do toho este nechce :grinning: uvidime co povie doktorka...som chcela pockat aspon do konca 6. mesiaca...zatial sa Terezka netvari ze jej nestaci...uvidime kolko pribrala..

prajem dobrunoc
25. lis 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si jdu postěžovat. Očkování, resp. reakce na něj nezklamala. Horečky přišly a jako spestření ještě zvracení. Vyzvrátil úplně vše co měl v bříšku a pak už neměl ani co. 3 loky čaje a už to šlo zase ven. Teplota 41,2°C. Úplně zoufalá jsem posílala o půlnoci sms doktorce, aby mi rano zavolala, že potřebuji poradit. Okamžitě volala zpátky. Poradila, abych mu uvařila rýži v málo vody a dala mu 3 lžíce toho šlemu, aby mu pokryl ten poleptaný jícen a žaludek. Že to sice není úplně to nejlepší, protože je rýže vysoce alergizující, ale že to riskneme. Očistec byl tedy vařit rýži, když dítě pláče a zvrací, ale je pravda že to POMOHLO! První lžička sice šla skoro celá hned zase ven, ale další už ok. Dali jsme čípek, zábal a ve 2 hodiny usnul a spal do 5 hod. Teď má 38,3°C je protivný, ale už nezvrací! Odpoledne přijde doktorka na kontrolu.

Možná se ptáte, proč jsem nejela na pohotovost, ale psala doktorce sms. Ale po pravdě ani já neznám odpověď. Nějak jsem zazmatkovala a nenapadlo mě to :frowning2:

Ale ve všem musíme vidět pozitiva. Takže mým pozitivem je, že mám vytepovanou sedačku! :wink:
26. lis 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, ja by som urobila to iste. ked mas moznost zavolat doktorke, tak je to super. Kym by si take placuce a ubolele dietatko obliekla a mordovala sa na nejaku pohotovost, tak si to doma predsa lepsie zvladla. Tam by ti pravdepodobne poradili to iste, alebo by do neho pichali injekcie. Musim ale uznat, ze to chcelo poriadnu davku odvahy :confused: :sweat_smile: .

nataska, ako ste spinkali? Ja som o pol druhej varila nutrilon.. :rolling_eyes: Sakra..

zuzi, obyvacku som nezmazala ja, ale admin. Vraj to nesplna podmienky fora, ci co.. A zmamzal aj tu tortu, to isto bola len slepa zavist :grinning:
26. lis 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka zvladli ste to na jednotku! to s tou ryzou si zapamatam, keby nieco :wink:

ivus, myslela som si...lebo ani tu tortu som vtedy nestihla :frowning2: ved nabuduce hod na FB :wink:
26. lis 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec, pro děti do roku se to nedoporučuje, protože je vysoce alergenní, ale zase je to lepší než injekce!

ke 1 lžíci rýže jsem dala jen 1 dcl vody. Vznikl hrozný šlem. Pozor, rýži předem nepropírat.
26. lis 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je líp! Teplota zvýšená, ale snědl 190g příkrmu(celou skleničku a možná by ještě trochu zvládnul. Hurrrrááááá! :dizzy_face:
26. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
idem vas rychlo kuk.vcera som aj zacala pisat ale som robila kolac a dotoho sa maly nie nie ulozit na spanok.mne posledne 3tt vobec nechce spat v postielke.a to mi sam pekne zaspaval v postielke 3 mesiace a zrazu len place a place ked ho tam dam.neviem c sa stalo.myslim si z ema malo miesta lebo on lozi jeho nikdy nenajdem tam kde ho polozim a asi sa udiera o mantinel.
Katuskam prajem dodatocne vsetko najlepsie aby Vas deturence posluchali a robili samu radost.ja dnes peciem tortu v sobotu ideme na party.krsniatko ma 1 tak dufam ze sa mi torta podari.kupila som postavicky vcielky maji a vilka tak dufam ze to nejako naaranzujem na tu rortu :sweat_smile: ja este pockam s prikrmom musime ist na krv lebo sme mali zvysene pecenove testy posledne tak nechcem sa unahlit a urobit prilis velku zataz na pecen.hold zltacka zanechala po sebe stopy :angry:
inac nemame asi nic nove len to ze na kociku sa mi poserkalo predne koleso nejako je zabrzdene kotucovou brzdou tak som zvedava ci to manzel bude vediet opravit.my este chodime plavat stale individualne ale predpokladam ze po novom roku zacneme uz aj my skupinovo.cakam kym sa dopecie torta a ideme vonku aj ked u nas je nejako hmlisto
26. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti drzime palce aby to uz bolo len a len lepsie :wink:
26. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj a zabudla som sa pochvalit vcera ma mm zobral na masaz tak dobre mi padla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: on zatial strazil maleho resp mal ho v manduce a prechadzali sa po vonku tak ludia mali podivanu :grinning:
26. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak my jsme o5 nemocní...ach jo :frowning2:
a to má jít Jiřík na první očkování po tbc ve čtvrtek příští týden.Tak zase nic.
Očkovat asi až později...na hned po chřipce že?
26. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek