• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
lovacka, to mi hovor, ze podivanu.. Ja som vcera behala po uradoch, tak som mala maleho v Patapume a ludia sa na mna divali, akoby som bola z marsu :confused: :confounded: Dokonca z aut sa na mna pri ceste ludia kukali.. No konecna.. Som v malom meste, tak asi tak .. :sweat_smile:
26. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zkouším nový recept..už to mám v troubě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2x listové těsto,litr mléka,3 vanil.pudinky,6 lžíc cukru,4 jablka a trochu piškot

Uvařím pudink s cukrem,dám mírně vychladit,přidám do pudinku olupané a na kousky nakrájené jablka.
Vyválím jedno těsto a položím na hlubší plech,poskládám piškoty a rozetřu pudink a nahoru položím druhé těsto.Potřu vejcem a peču.

Jsem zvědavá jak to bude chutnat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
26. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivush mna na dedine kolkokrat zastavia ze ci to mam tam fakt zive babo :grinning: a ja reku ze nie ze mi treplo v bedni a chodim s babikou :grinning: :grinning: :grinning: ale toto sa mi stalo v ke takze tak ale aj v obchodaku na nas cumia ako na trubky ale ked drobcovi s v tom tak dobre hajka :sunglasses:
26. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro nás mlsné. V Hypernově-Albertu je Akce 1+1 SALKO zdarma :wink: :dizzy_face:
26. lis 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil a to ho len tak zjes?moj mm by sa potesil on miluje salko len tak na lyzicku a zje cele na posedenie.ja to moc nemusim ja to mam radsej v grilazkach.mnam milujem orechove grilazky na vianoce si asi urobime :grinning:
26. lis 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

martinka, super, super, ze je uz lepsie :slight_smile:

my sme boli na poradni, mame 7,77 kg a Dr maleho pochvalila, ze je sikovny :slight_smile: ale hned na to mu pichla prevenar :unamused:

zatial nic, ziadne teplota, je to zive striebro, neobsedi ani nahodou, ale chvala Bohu neteplotuje.
26. lis 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Zuzi aj ja asi počkám s prikrmovaním do konca 6. mesiaca.. tiež sa mi do toho ešte nechce :grinning:
Už sa teším na naše stretko :wink:

Tak zhruba som si Vás prečítala i ja.. vidím, že tu rozoberáte polovičky.. tak ja s tým svojím máme zajtra 8. výročie čo sa poznáme, spoznali sme sa cez telefón :grinning:
26. lis 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som xcela, natashka, si sa pytala na tie kase, tak ano, my sme boli kojeni, potom sme skusili kasu, tiez ryzovu, zjedol 6-7 lyziciek a v noci vstala rovnako, tak som sa na to po 3 dnoch vykaslala.

preco mas davat kase, kvoli tomu vstavaniu? nam to fakt vobec nepomohlo :unamused:

ale mozno to bude aj tym, ze kasa nebola moc sladka a teda nejak ho nebrala, ale zasa on ma mslny jazycek, kradne nam jdlo z ruk, takze ja som sa bala dat sladke, aby potom neodmietal zeleninu.
26. lis 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
skus sa o tom pobavit aj s laktacnou poradkynou, zoznam a t.c su na tejto stranke

http://sites.google.com/site/vasamamila/

ona isto povie, ze kasu ani za svet, ale aspon budes poznat rozne nazory.
26. lis 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
martinamil to je super že vám už klesla teplotka :slight_smile:

boli sme sa dnes u doktorky prevážiť a Martinko váži 5650 g som rada lebo za dva týždne pribral 350g, predtým za šesť týždňov len 240g. To je vydieť že sme už začali prikrmovať.

bola som reklamovať odsávačku lebo sa na mej zlomila rúčka, a dnes mi poslali čisto novú a ešts aj novší typ, tak dnes večer budem testovať.
26. lis 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte som tu uz tusim tyzden nebola. no nestiham nejak nic pri tom nasom mamkacovi. cez den sa od neho ani pohnut nemozem a ked buva vacsinou je to len 1/2 hodinku a to sa stihnem akurat najest. poobede potom zdriemne dlhsie ale to zase musim daco aj navarit a poriadit. ale aj tak to u nas doma vyzera ako po vybuchu. :frowning2:
snazim sa vas docitat ale uz 1/2 hodinu citam 3 strany lebo medzitym uspavam matka. teda chodim mu strkat cumlik lebo mrnci v postielke. tak vam aspon rychlo napisem nejake nase novinky...
... uz tyzden sme v sportaku tak sa matko tesi ze ma aspon trosku viac miesta akurat ze som nejak skonstatovala ze tak ako bola hlboka cast super sportova sa mi nejak nepaci teraz ked sme ju uz zacali pouzivat. plno chyb som nasla a tak rozmyslam nad kupou nejakeho sportaku ale to si musim, ako vzdy, este nechat prejst hlavou.
... mame druhy zubok a matko straaaaaaasne slinta a hryzie mi do prstov co uz teda riadne boli lebo ma tie zubky spicate. ale zvladli sme aj ten druhy celkom ok.
... pomaly ale isto vyrastame zo 68ky takze pomaly zaciname davat aj 74ku. a za posledny tyzden pribral matko 300g. vidno, ze mu papat chuti. za kasou sa ide priam zblaznit. spapa celu porciu za chvilocku. ale aj tak v noci vstava 1-2x. takze mame uz 6700g. a asi ked bude mat 6 meaicov zacneme davat aj ovocie na desiatu.
... bola som na velkom nakupe v DM aby sme minuli nejake kuponiky a kupila som tie babylove plienky a celkom sa mi pacia hlavne ze jedna vyjde 3,99 Sk. teda pouzivame c.3 zatial. a tiez tie ich kasicky a vyzivky su za perfektne ceny.
... mame novu stolicku na papanie. moja mamina bola vcera v polsku a kupila na trhu za 45€. zatial ale matka do nej nedavam lebo sa sice da menit sklon ale je to na sedenie a nechcem ho tak este nechavat tak dlho. ale inak je super a za tu cenu
... nuz tot asi vsetko co ma napadlo tak len dufam ze sa mate ok. idem vas este skusit docitat matko konecne zaspal tak sa mi to mozno aj podari :grinning:
26. lis 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!
Dnes nam nesiel ineternet a este som dokoncovala umyvanie okien, tak sa hlasim az teraz.
natashkaa tak my davame uz mesiac na obed zeleninku, najskor som mu dala do rucicky taku istu lyzicku, ako som ho s nou krmila a pomedzi to, ako si on daval, tak som mu supla aj ja, ale teraz pekne otvara pusinku ako lastovicka. Vcera som mu davala skusobne ryzovu kasu, ale okolo 19 hod. a potom o nejaku hodinku normalne dokojim. No kase som mu zacala robit len polovicku davky a aj dnes som mu tak isto urobila, velmi mu to chuti, ale zatial mu nechcem robit viac, aby pekne papkal aj moje mliecko a v noci mi to i tak na budeni nepomohlo, i tak bol hore 3 krat. Doktorka mi povedala, ze mam davat na obed aj masko, len som sa este nedostala k takemu zdravemu domacemu masku, tak este nedavam a od konca decembra mam zacat davat strukoviny pretlacene cez sitko. Tak ale to este ma cas, aby si brusko pripravoval.

martinka Kristofkovi drzime palce, aby ho rychlo pustila teplotka.

alex ja mam tie plienky z DM od maleho narodenia a velmi sa mi paci, ze su v tej krabici, do ktorej mu potom davam hracky.

Majte sa pekne!
26. lis 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babky,
no dakujem, ale o nejakom velkom papani sa u Teuska neda hovorit, ale aspon prehlta, je to tak 6 lyziciek. Ale u nas sa kazda lyzicka pocita. :wink: A dnes dokonca sam aj pusku parkrat pekne otvoril, tak hadam sa to bude zlepsovat.

U nas sa dost pokazilo vecerne zaspavanie, vcera sme nemohli zasoat skoro dve hodky a pomohol az gelik na dasienka. Ale ja ziadne zubky presvitajuce nevidim, tak neviem...

Zienky, co ste davali po kombinacii mrkva a zemiacik?

Ja mam totalny hokej v kasiach, kedy sa pridava kasa? Ked zvladne zeleninku? A aka je pre kojene babo najlepisa? Teda viem, ze su mliecne a nemliecne, ale ja nemam sancu odsat tolko mliecka do kase...tak neviem. Sasik, vy davate Nutrilon kasu?
26. lis 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, práve som zistila, že akcia na fotoknihy v Happyfoto končí dnes, no paráda, to asi nestíham spraviť :frowning2: možno dajú ešte inú akciu

lentilka, naše dnešné papanie bola tiež sranda, hovorím Maťkovi,že letí lietadielko a chce pristáť v pusinke a on tak zatvoril pusu, ani za živý svet otvoriť :confused: tak som mu dala druhú lyžičku do ruky a keď si s tou začal prázdnou dávať " do pusy" vždy som tam šupla svoju plnú ... fakt zábava, neviem,čo to dnes mal

zatiaľ papal mrvku, zemiak a brokolicu zo zeleninky a 2x banán, teraz mám v pláne cuketu
26. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau lentilka. Ja som po mrkve a zemiaku dala kaleráb. Ale môžeš aj petržlen, cukinu, karfiol, brokolicu. My sme dnes skúsili banán, lebo sme boli dlho von a nejak som nestihla navariť. Malá zlupla polovičku bez najmenšieho problému. Keď budete papať obed tak pridaj aj desiatu alebo kašu navečer, ako chceš. Ja som vždy dávala mliečne, je to jednoduché, len tam nelaješ prevarenú vodu a hotovo. Martinke chutili hami a mne Nutrilon ryžová :grinning:
26. lis 2009 ve 20:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my už niekoľko dní zase soplíkujeme, tak to už asi u škôlkárov chodí. Samozrejme, že mladšia ségra nezaostáva a soplí tiež. :unamused: Dúfam, že keď nastúpi do kolektívu, tak tento tréning zúročí a nebude často chorá.

K tým príkrmom asi toľko (čerpám zo špeciálu mama ja): tam odporúčajú začínať so zeleninou, asi po troch-štyroch týždňoch pridať mäsko a postupne 6x do týždňa mäso, raz nahradiť žĺtkom. Zo začiatku vždy po papaní ponúknuť mliečko - dokojiť. Asi po troch týždňoch by malo bábo zvládnuť plný príkrm 150 až 200 g. Po mesiaci sa pridáva ďalší chod, spravidla ovocie na desiatu, no a po ďalšom mesiaci na večeru kaša.

Leuska - môžeš pridať cuketu, tekvicu, špenát, postupne kalerábik, petržlen. Môžeš podať aj mliečnu kašu. Ja som tak urobila pri Danielke, lebo som tiež nemala mlieka nazvyš.
26. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - teším sa, že Kryštofkovi je lepšie, držím palce, nech teploty rýchlo prejdú a dobrú chuť k maškrteniu Salka :wink:

Lenorka - pekne ste pribrali, len tak ďalej :slight_smile:

Bambulka - jój krásna váha a hlavne nech zvládnete to očkovanie bez teploty :slight_smile:

Alex - gratulujem k druhému zúbku
26. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko

sovice prajem rychle uzdravenie
receptik vyzera mnam! daj vediet ako chutilo :wink:

bambulka dufam ze to aj ostane bez teplotky :wink:

lenka cez telefon? a to ako? :sweat_smile: a gratulujem k vyrociu!

alex mate kopu noviniek a gratulujem k dalsiemu zubku :dizzy_face: my furt nic...len vsetko zvachle a kuse a zubok nikde :confused:

s tymi kasami je to fakt hokej, som zvedava co poradi doktorka nam...

inak my poctivo trenujeme pri kupani povel na nadych, zatial to vyzera ze uz Terezka zacina na to reagovat, uz nefuni ako jezko ked sa jej vodicka leje po tvari...no uvidime :dizzy_face: a dnes konecne po troch dnoch ponocovania mi zaspala pekne o pol deviatej..klop klop...

dobruuu
26. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky
tak hlásím,že řezy jsou vynikající,každý se oblizoval :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....fakt to doporučuju,není to moc sladké :dizzy_face:
27. lis 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice, môžeš hodiť recept na "modrého pažravca" http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94386&vGroupOffset=0 tuto sa to ľahko stratí, a tam bude vždy viac poruke :wink:
27. lis 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko mamičky :slight_smile: už som tu sto rokov nebola tak som vás dnes prišla omrknúť ako sa vám darí?
27. lis 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak a mame zas mrcha cas vonku :angry: ja mam v plane robit s Diankou pirozky s prezlami a slivkovym lekvarom, polievku mam od vcera....Mariannka ma cicik ....zatial....o 2t budeme uz aj my prikrmovat...uz som muzikovi kazala zohnat morcacie masko....zajacika mam v mrazaku a kuracie prsicka zozeniem hocikde....zacnem len tak mrkvicka a zemiacik, potom sa pustime do maska....uvidime ako bude lubit domacu stavu... :grinning: Dianka sa najskor skvarila ale s novou chutou prisla aj nova chut do jedla a tak sa vzdy na obedy tesila a spapala plnu misku vselicoho co som jej pripravila....a dodnes ma rada varene

som zvedava na noveho ''stravnika'' :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dada,tak už to mám. :wink:
27. lis 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcis,já taky začnu příkrmy dávat až po 6-tém měsíci a doufám,že Jiřík bude lepší strávník než Pavlík.S ním mám problém pořád.Maso mi nechce jíst,vždycky z toho udělá těsto a pak to vyplivuje.Je jenom polívkový a to toho zase nesní nějak extra moc.Ráno vypije kakao,pak před spaním vypije jogurtový koktejl...ten miluje.....pak polévku,pak do večera něco ....jablko...a a pak na večer zase kakao...toť vše :unamused:
27. lis 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice :wink: pamatám si ako mi teta rozprávala o sesternici,že keď bola malá akoby ani jesť nepotrebovala :confused: musela ju doslovne naháňať s lyžičkou aj pod stolom aby čosi zjedla :confounded: snáď nás toto nečaká
27. lis 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale já jsem byla to samé...tak se prý nemám divit...pamatuju si,že jsem tajně dávala jídlo psovi,který seděl pod stolem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko. snazim sa uspat matka v postielke co nie je zvyknuty tak strajkuje. lebo vonku prsi a ja som vcera myslela ze si vykaslem pluca vecer tak nechcem behat v takom pocasi von, aby som si nieco nedoniesla domov. a tiez cakame kuriera ma doniest nieco manzelovi tak prechadzka sa zatial nekona. dufam ze poobede sa pocasie trosku umudri a budeme moct vypadnut aj ke, zase ma nam prist nejaka navsteva a mala by som aspon povysavat a umyt chodbu lebo tam mame blato z kocika :unamused:

leuska - to je parada ze 6 lyziciek to je urcite slubny zaciatok. my sme najprv davali nutrilon ryzovu kasu, teda uplne prvu som skusila vzorku od nutrilonu kukuricnu a ta bola fajna. no a po ryzovej (balenie nam vydrzi asi tak tyzden) som kupila hami obilno-mliecnu tusim. potom sa chystam vyskusat tu z dm nejaka bio by to mala byt tiez je obilna. a este som kupila z marhulkami ale to asi az ked zacneme davat ovocie. zatail mu je jedno aka znacka a pravdupovediac vecer spapa celu tu porciu ale sposobom ze nestiham do pusy davat. a obed uz nepapa tolko vela ako predtym. si to asi tak rozdeli a tiez na mna kuka ze zelenina? ja chcem radsej kasu. ale zatial nevymysla velmo a pekne papa vsetko.
a my sme po mrkve a krumpliku dali kalerab, ma taku vyraznu chut tak to matulovi chutilo. potom sme dali brokolicu, tekvicku a teraz mame karfiolik. no po karfiole mi dochadza fantazia asi skusim spenat ale co potom? no este petrzlen sme nemali tak mozno ten, neviem.

minule ked matka trpil ten zubok tak som mu mrkvu ocistila a dala celu do rucky, taky bol happy z toho, naprv na mna kukal ze co to je a potom zacal obzuvat. po 15 minutach ho to sice prestalo bavit ale bol zlaty. :slight_smile:
27. lis 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice - mojmu manzelovi dokonca pichali injekcie B12 lebo nechcel jest tak aby mal vyzivu nejaku, ja som tiez jedlu vela neublizila a teraz... no musia pred nami skryvat. neboj on z toho vyrastie :wink:
27. lis 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
dnes je fakt na prd pocasie :angry:
akurat som dovarila obed, este som prebehla chodbu lebo tiez sme tu mali nanoseneho blata zvonku a chystame sa ist nieco pokupit lebo zajtra oslavujeme narodky Stevovej sestry, chystam sa urobit piskotovo-ovocnu tortu :dizzy_face:

inak uz nemozem machrovat ze Terezka prespi 8 hodin :sweat_smile: zaspala mi 20:30, prve zobudenie o 23:00, druhe 3:30 a tretie 6:00...a potom spala este dve hodky...
vecer ma Stevo obvinil, ked som malu kojila, ze som si prdla a nechcel verit ze to Terezka dokaze tak zavalit jak dospelak a hovorim ze pockaj rano bude urcite kakat, ked uz takto smradlavo puka a tak aj bolo :grinning: teraz kaka tak raz-dva krat do tyzdna a vzdy viem kedy bude kakat podla jej prdikov...a okrem toho sme mali aj fazulu :grinning: :grinning:

no som teda dala temu :grinning: tak prajem pekny den, pripadne dobru chut pri obede
27. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ahojte mamičky :slight_smile: Dnes sme boli s Jasmínkou vonku...už ju dávam do športového kočíku,lebo vo vaničke si mi sadala a bála som sa že vypadne tak som to vyskúšala a osvedčil sa nám športiak má totiž putá a ked malá zaspáva dám ju do polohy ležmo :grinning: aj dnes si vonku schrupla.

Vidím že najhorucejšia téma koníku su mliečne a zeleninové kašičky.
K tomuto sa pridám rada,lebo aj my s Jasminočkou sme stále 3 krát v noci hore .Tak som začala pred 2 týždnami kupovať Nutrilon první lžička...super kašička u nás sa po nej len tak zaprášilo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Potom som v rakusku našla v BIPE za polovicu BIO kašičku ryžovú tak aj tu sme spapinkali bez problémov.No a teraz už som vyskušala nestlé ryžovu a miešam jej ju s mojim materským mliečkom aj tá jej veeľmi chutí a raz som už skúsila dať jej bio brokolicu...no vobec ju nechcela jest :pensive: a napínalo ju z nej :frowning2: .Potom som skúšala karfiol tiež bio ani ten jej nechutil zjedla iba dve lyžičky...No uvidíme ešte má čas papať zeleninku až po 6 mesiaci budeme pravidelne papinkat zeleninku.Najlepšia je mrkva lebo je najsladšia zo zeleniny a počítam s tým že po nej sa len tak zapráši :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kašičky nevarím sama ale kupujem Hipp tiesa dajú lahko prehltnut ale keď som varila mrkvu ja doma nebola taká pekná kašička boli v nej aj malé kusky a bála som sa jej ju dať :confused: Možno neskvor kď bude mať Jasminka zubky tak potom...

A ešte k téme zubky.Zatiaľ sme bez zúbkov, ale už sem tam ďasienka pobolievaju tak som jej na to netrela CALGEL a umývam jej s tou masážnou kefkou ďasienka, aby boli menej citlivé pri prerezávaní a nemožem povedať či to pomáha ale v lekárni mi to odporučila tak to praktikujeme aj s pastou pre bábetká...može tu pastu aj prehltnúť vobec to nevadí.

Alex gratulujem k druhému zubku :grinning:

Zuzec jáj Terazka ti spí 8 hodín no tak to ti fakt závidím :wink:
27. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek