• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Opravujem sa Zuzec Terezka spávala 8 hodín.Terezka je génius a po čase sa určite vráti do starého dobrého režimu.Moja malá má stále ten istý a vobec sa nám nezmenil.spinká od 20-23-2-5.časový sklz býva najneskvor hodika.
27. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa - k tým príkrmom ja som malú este pred dvoma týždnami plne kojila a bola som rozhodnuta zacat z príkrmom až po šiestom mesiaci až kým som nebola v poradni a tam sme zistili ze za dva a pol týždna sme nepribrali ani gram a tak nam daktorka odporucila zacat už prikrmovat a zacali sme zeleninkou na obed najskor mrkva po 3 dnoch som pridala zemiak atď. a neuveritelne malej chutilo aj jej chuti asi jej fakt už to mliecko nestacilo.A kasu som este neskusala este sa bojim zaviest druhý príkrm aby jej zas nebolo zle asi pockam do šiesteho mesiaca.
27. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak dnes je hnusne vonku, sice doobeda neprsalo, chcela som ist von, ale drobec zalomil o 9,10 a zobudil sa az o 12,15! Tak som stihla ze ten cas umyt posledne dve okna a zaluzie, navarit a co to poupratovat. Ked prisiel starsi zo skoly, tak me sa vybrali do obchodu, ale to maly cely cas kontroloval, ci su vsetky stromy na svojom mieste a ku koncu prechadzky spal asi 30 min. Potom spapal asi 3 kukuricne chrumky a cuduj sa svete vypil z flasky 10 ml cajiku, co je u neho riadny uspech :sweat_smile: :dizzy_face: Teraz sa nacickal a spinka, tak reku nieco napsisem.

ewa niekde som citala, ze by sa detom mala davat postupne aj hrudkovatejsia strava, lebo neskor mozu odmietat mat v pusinke vselicoho kusky. Ja varim doma a mixujem ponornym mixerom, ale nie na uplne hladku kasicku, ale aby tam boli aj take mensie kusky a tento tyzden som skusala len potlacit vidlickou a pekne spapkal aj take.

zuzec moj maly uz tak strasne neprdka a smradek je mensi, ale ked nalozi, to by bolo treba aj stipec na nos, ked ho prebalujem a nejako sa mu lepsie tlaci, ked je rozbaleny aj dnes rano, esteze som spod neho nevybrala plienku, lebo potom tam tolko nalozil, ze by bolo roboty s tym na pol dna umyvania vsetkeho okolo.

ivuska, lovacka ja som s malym behala v klokanke v pondelok po uradoch a skoro ma trafilo, ked som si na socialke musela vypisovat vlastnorucne ziadost do druheho piliera, maleho som musela vybrat a jednou rukou jeho drzat a druhov pisat. Ale na urade prace mi pani pomohla, vypisala za mna na pocitaci, a ja som len podpisaovala. Ale ludia cumakovali, ze ci to mam babiku, neviem, ako to niekoho moze napadnut, ze by sa taka dospelacka premavala po meste s babikou na bruchu? :unamused: No a to este lialo a mala som aj dazdnik nad hlavou, tak som potom prisla domov taka umakana ako nikdy.

No idem este nieco porobit, pokial pokladik spi. Drzte sa a pekny vecer! :wink:
27. lis 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak hlasim, ze miesto maleho teplotuje manzel, ma chripku ako hrom . ti moji chlapi mi vedia pripravit program :unamused:

dnesny den:

celodenna starorosltivost o luba s teplotami 38-39, navsteva mesta s cielom kupit si topanky, zmenit operatora, vymenit tricko, odniest a vyzdvihnut maleho k mame, hranie s malym, pecenie muffinov, dezinfekcia celeho buty, pranie, zehlenie.

mama dnes po 3 h s malym skonstatovala, ze "boze, ja som pri nom nic neurobila". hmm, to mi je ale novinka :slight_smile: a tiez, ze "maly spal iba po hodku, isto este pospi poriadne". isto, isto :slight_smile:

nic pri nom nestiham, je to zufale, nechce byt na zemi nai za svet, ziadne puzzle, ziadna hracia deka, jedine sedacka, ale tam na neho treba vkuse davat pozor.

s laskou spominam na prve 3 mesiace, kde su tie casyyy????
ako sa to da stihat pri viacerych detoch???
27. lis 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka a to ešte len budeme spomínať na tie krásne spinkajúce bábinká, keď nám drobci začnú loziť a potom behať a tiež keď príde obdobie vzdoru, to je teda tiež radosť, akurát bratranec má tak malú a dáva im zabrať, ale nech, len nech sú zdravé, aspoň vieme,že ich máme :slight_smile:

babenky, mne sa Maťko do klokanky už nevlezie, tak som ju šupla švagrinke. Dnes som mu dala prvýkrát kašu - čo mi prišla vzorka od Nestlé a teda mne chutila :grinning: Maťko lepšie papá, keď si dám aj ja :dizzy_face: asi chce mať istotu,že je to jedlé :sunglasses: a teda som riadne trdlo, zamiešala som to opačne, dala som vodu až potom prášok a také parádne hrudky sa porobili :angry: aspoň mám ponaučenie do budúcna

u nás bolo dnes tak pochmúrno, ani von sa mi nechcelo, ale boli sme 2x, nebolo ani moc zima, ale také smutné nijak veselé počasie, hold už neni leto :cry:
27. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky zlate,
hlasim, ze Teuskove papanie dva dni bol asi naozaj omyl a dnes sa pustil do placu uz po druhej lyzicke. :frowning2: Som sa nasmiala na tom, ze asi do troch tyzdnov ma babo spapat celu porciu zeleninky na obed. My mame akurat tri tyzdne za sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A spolu mohol spapkat tak 12 lyziciek. :sweat_smile: Asi skusim kasu...ale skusili sme bananik a olo to to iste. On proste nechce ziadne papko, okrem cicika... :confounded:

Sasik - no snad aj ja niekedy spoznam pocit, ze "nestiham mu davat do pusinky" :wink:

Dnes som kocikovala v dazdi a zistila som, ze moja bunda s poriadnym vodnym stlpcom premokla... :angry:
27. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti a neskusala si mu primiesat trosku tvojeho mliecka do obedika?ja sa tiez obavam ako to bude u nas s prikrmom kedze doteraz sme len na didke a nejako nepapa vela takze ci mu to bude chutit
27. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky, čo plánujete podávať drobcom k Štedrej večeri ? kašu ? alebo zem.kaša + sladkovodná rybka rozmixované ??? to by bolo také vianočné :dizzy_face:

a priznám sa,že som zo zvedavosti nakukla do témy bezplienkovej metódy a žasnem, že sa niektorej mame chce v noci vstávať aby dala mesačné dieťa na vyprádznenie :confused: :confused: :confused: ja som rada, že pri papaní neotvára očká a tým pádom hneď od cecíku zaspí na nejaké 2-3 hodinky
27. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj, dadka, to som teda nerozmyslala.

hmm, asi nic take, ked tak uvazujem, budem rada, ked sa v klude najeme my dvaja :slight_smile:
27. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi my asi budeme mat kojenie o takom case ked je vecera :grinning:
27. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
chvilu som tu nebola, tak ani neviem, ci mam sancu vas docitat... ale idem skusit.
chrobacik je vykupkany, ale mi este nespinka, este bude papat raz a zoberie lieciky pred spanim. vyvaluje tu na mna svoje nadherne velke očičká :slight_smile: zlaticko moje.

no, co sa tyka stedrovecernej vecere, dadka, ja dam malinkemu nieco take normalne, ako v iny den. urcite nebudem skusat rybu, podla mna je to priskoro. ja mu dam papat na veceru kasicku, ktoru zvykneme kazdy den a uz zjeme skoro celu porciu :slight_smile: /zatial 90 g davam/. je to mliecna kasicka od nestle od 4 mesiacov a malinkemu velmi chuti, nestiham mu naberat na lyzicku. no a na obedik davam zeleninku s maskom ci ovocie. :wink:

dufam, ze ste vsetky v poriadku a hlavne vase deticky... my sme chvalabohu zdravi aj ked ja som uz dostala mrchu /prvykrat po vyse roku/ a tak ma cely den pobolieva hlava, ale da sa... Daminko je zlatucky, zdravucky, chvalabohu a veselo si rozprava s packou v ustockach skoro cely den ... :sweat_smile: potvorka mala.
27. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
som si spomenula, keď mi nechcel Maťko otvárať pusku na papanie, tak som mu začala robiť lietadlo .... brrrrrrm ..... a na to sa vždy smeje a otvorí pusu a mama šup a bolo to tak kde patrí :sunglasses: vypľúvať mi nevypľúva, ale ani sa za tým netrhá, vždy si spomeniem na Hanku od Katy2 :wink: som zvedavá, ako zaúčinkuje kaša, dala som mu ju o 17:30, o 18:45 sa okúpkal potom znova cicíkoval a hneď aj zaspal :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no som na chvilku spat...

kus som vas pocitala, vsetky ste take sikulky, peciete, umyvate okna....aj ja som dnes cely den stravila pri tych pirohach, uz sa mi aj sniva s nimi.....

Dianka mi ''pomahala'' tak som cesto nasla aj pod radiatorom a tie calunene stolicky.....Cely cas mi sedela na kolenach skoro ma v krku seklo co som sa vyklanala aby som videla kade valkam cesto....ked sla na obed potom spat, musela som ju v kupelni oprasit celu....ale bola rozkosna...ked som ju sla pobede vybozkavat aby vstala a ona taka rozhorucena s cestom v hlave, v tej brcke zamotane....laska moja...

inak ked ona spala tak som este pokracovala vo valkani....samozrejme ....

ospravedlnujem sa katuskam....ja s tou laktacnou sklerozou....blahozelam samozrejme vsetkym oslavenkynam a aj oslavencovi martinkovi a kto ste co mali v poslednej dobe...
ja len zijem zo dna na den a ani neviem aky je den...pohybujem sa akurat pred cinzakom a spat a vikend registrujem iba preto ze je muzik doma....

no dnes vdaka pocasiu moj vybeh predstavoval priestory nasho bytu ak mam byt presna par cm comu sa hovori cinzakova kuchyna!
27. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a unavena som ako keby som studnu kopala!
27. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby na viac mi nevyda, misim spat bo skrepirujem tuna za pc....prevratim sa aj s laptopom .... takze bru nocku, bozkajte na cielka vase lasocky....

skontrolujem ''vacicu'' (spiace dieta vo vaku) a druhu starsiu drndicku idem uloziti, dufam ze nezaspim s nou .... v jej postielke...pa cmukalino
27. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

tak len na rýchlo, lebo som dnes tiež grogy. Počasie bolo hrozné, tak Ľubka spinkala len v kočíku u našich v šatníku pri otvorenom balkóne. Danielka sa hrala len vnútri, no a poobede sme tu mali škôlku, lebo sme s mojou mamou mali na starosti aj neter, tá má 3 roky, a synovca, ten má 2. No a tom som bola taká ohučaná, že koniec. Sestra chodí do roboty, švagor šiel poobede. Tak sme opatrovali už asi tretí krát tento týždeň. Najlepšie je to v lete, keď ich všetkých zoberiem von. Vtedy sa okoloidúci obzerajú, asi si myslia, že to všetko moje :grinning:

Narciska - :slight_smile: takúto kuchynskú spoluprácu poznám veľmi dobre, už sa teším na pečenie medovníkov

Dadka - ja to večerné vianočné Ľubkine menu vidím tak, že šalát a ryba samozrejme od maminy v MM :wink:

Leuska - tak len zopakujem, že držím palce, nech sa Teuško rozpapká
27. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky

no ja nestiham. Ja len ze vecer som zacala s ryzovou kasou celkom mu chuti aj ked je totalne bez chuti a nas z muzom z nej napina :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: nechcela som davat tie ocukrene nech mi potom zoberie zeleninku a musim povedat ze vstavame tak dva tri krat. Baby ktore uz vo velkom prikrmujete kolko je teda plna poria ktoru by malo babo zvladnut 200ml? Este tie ktore plne kojite ako ste naucili pit babo s poharika alebo flasky? lebo ja mu tekutiny mozem dat len lyzickou proste mimo prsicko netusi ako sa saje uz to tyzden skusam a nic. Pozdravujem a babatka nech pekne papkaju
27. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
pre LENTILKU

dosla som na tu zahadu s fisher price hovoriacim havom...vzadu je taka umela hmota, taky pruzok a ten treba potiahnut, resp. vytiahnut a potom ten havo uz hra vsetky pesnicky pekne cele a funguje aj vypnutie :grinning: :grinning: :grinning: mi to nedalo a stacilo precitat navod :confused: :grinning:
28. lis 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. lis 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim sa postazovat
drobec bol hore kazdu hodinu od 7 vecera do 8 rana :stuck_out_tongue_closed_eyes: s mm sme totalne vystaveny pol hodku som uspavala pol hodku spal a zase dokola :confounded:
28. lis 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

lovacka,tak to je mi líto...že by zoubky? :unamused:

MM vzal ráno Pavlíka ke svým rodičům a dojedou až zítra večer.Já už mám uvařeno,uklízeno a Jiřík spinká na balkoně...normálně je to možné?Mám tady jedno dítě a já se nudím :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak z nasej oslavy nic nebude.celu noc sme nespali cele doobeda nespal a az teraz zalomil.oslava acina o pol 3 takze sa nikam neide.torta v chaldnicke no proste parada :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam sa spanok nasej tiez nejak pokazil - zaspava klasika o siestej (vcera dokonca o 17:20 :confused: ), ale mozem zabudnut na tie casy, ze prve zobudenie bolo o 2-3 v noci a dalsie az o 6-7 . teraz sa budi o deviatej potom o dvanastej a od polnoci kazde 2 hodiny. koniec sveta...
tiez ruky a vsetko v puse cmula, ale naznak zuba ziaden...ziadne napuchnute dasna, iba prsty v puse a slintavka
28. lis 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovackja, tak to ste mali dobru psychiatriu do rana :confounded:
nas maly zaspi o 19.30 a budi sa 22.30, 00.30, 2.00, 3.30, 5.00, 7.30 a 9.15 je hore :sweat_smile:
inak dnes som si vsimla, ze mame druhy zub :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
cate mamulky,ja len na skok.. :slight_smile:
28. lis 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!

natashkaa tak ako som vcera pisala tak maly zobral asi po 2 mesacnom snazeni flasku - tu Avent co bola v kufriku, ale musim povedat, ze to neni klasicke pitie z flasky ale nejaky zvlastny styl obzuvania a sem tam potiahnutia, ale pocujem, ze preglga a z flasky to pomaly ubuda, sice to neni nejaka slava, ale za vcera a dnes vypil 50 ml, ale ked toteraz to nebola ani kvapka uspechu, tak som rada aj za tych 50ml.

ivuska gratulujeme k druhemu zubaku! :grinning: :grinning:

Drzte sa!
28. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Gratulujem k zubkom :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: my sme stale bezzubi :wink:
Hanka vecer ide spat okolo 20,00, niekedy zaspi hned, niekedy okolo 20,30-21,00 ale spinka az do rana. Uz si vstavanie posunula na 5,00-6,00, to sa napapa a spi dalej tak do 7,30-8,00.... Nezavidim vam to nocne vstavanie. Ja som si uz od toho odvykla....
Papanie prikrmov nam ide celkom dobre, zda sa, ze sa to pekne rozbieha. Papa zeleninku, ovocie a okolo 17,30 kasu.
28. lis 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, my sme pili z flase od zaciatku. S lyzickou asi prve dva dni, ale ked sa mu stale čkalo, tak som mu dala flasu. Ale nic si z toho nerob. Misko dodnes nevypije viac ako 50-60ml :sweat_smile:
Inak co sa tyka UM, tak uz davam 2x, pred tym ako ideme von okolo pol druhej a vecer pred spanim, aby som mala na noc MM, az nemusim v noci varit :rolling_eyes:
28. lis 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ako vikendujete? u nas bolo najprv strasne skaredo navecer sa to zlepsilo. Moj manzel dnes umyl okna :confused: :grinning: tak konecne cez ne vidime aj to slniecko :grinning: aha a Dominik sa dnes posadil v kociku a prehol sa cez tu bocnu stenu ja som vysavala len tak som nakukla keby som sa nepozrela treskne mi hlavou dole fuuj az mi mdlo doslo.
28. lis 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek