• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
a prajeme peknu nedelu
my ideme k svokrovcom na obed (svokra mala meniny) :slight_smile:
29. lis 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka podla toho co pises Filipko vychytal presne tu spravnu techniku ako sa sedat ma!
29. lis 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, si sa pytala na to brusko. Tak nas maly je na nom nepretrzite. Akj by papal na brusku, keby sa dalo. Doje a v momente sa otaca na brusko. Ked ho polozim na chrbat, este nelezi a uz sa otaca :grinning: . Ked je unaveny, zlozi si tvaricku na podlozku, oddychne si (asi 5 sekund :sweat_smile: ) a pokracuje. Z bruska na chrbatik sa otaca tiez u asi 1,5 mesiaca. Je to tak nasa mala vrtulka. Sadanie ho este nechyta. Ale je bohovsky, ked sa postavi na vsetky 4, kolienka si podsunie pod brusko a hodi sa dopredu ako tulen :grinning:
29. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

u nás v tescu majú také puzzle na zem tú dráhu pre autíčka :slight_smile:

Nataska Domčo je šikulko :wink:

mne sa malá tiež už raz posadila na zemi Matúško jedol pukance tak som ich tam nechala krpatá sa tam hrala a zrazu počujem z obyvky Mamá daj ju preč a ja prídem a buchta tam sedí a hrabe sa v miske s pukancami :grinning: našťastie si nedala do pusinky :slight_smile: odvtedy sa neposadila asi má ešte čas, to urobila aj s prevracaním prevrátila sa v 3mesiacoch pár krát potom 2 mesiace nič a odvtedy furt...
29. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
Skusam Brunka ucit pit s flase a jemu to vobec nejde :sweat_smile: iba lyzickuje.Dala som mu aj lyzicku do pusi,nalyzicku cumel s flase,rychlo som vytiahla lyzicku...a nic,neislo mu to.Velmi ma to netrapi,len kôli tomu,ze ked pojdeme napr.k dr. a bude smädny,tak budeme muset lyzickovat.Ale skusam stale.

a Brunko sa naucil odlepovat si plienku :grinning:
29. lis 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

musíme sa pochváliť.. nejako sme to už nevydržali a začali sme prikrmovať... respektíve nevydržal to otecko, chcel vedieť ako naše zlatíčko bude papať aj niečo iné ako mamkine mliečko :slight_smile: včera a dnes papal Sebko na obed mrkvičku.. a bola som prekvapená, ako veľmi mu chutilo.. dúfam, že mu takto bude chutiť i naďalej :slight_smile:

inak čo je tu nové? nestíham moc čítať :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Inak baby, ako ste na tom so svojou váhou.. ja som bola cela happy, že ako krásne som po pôrode schudla, 6 týždňov po pôrode som mala o 2 kg menej ako na začiatku tehu.. a od vtedy to so mnou ide nejako dole vodou.. pribrala som 5 kg!a ani neviem ako.. je síce pravda, že mi začalo viac chutiť, ale s jedlom to nepreháňam... :( pri Sebinkovi na to síce rýchlo zabúdam, ale keď sa má do niečoho obliecť, tak katastrofa.. :(((

Zuzo, tešíme sa na Vás zajtra :wink:
29. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: uppss.. sorry, malo tam byť Zuzi :dizzy_face: :sweat_smile:
29. lis 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny

vies co je sranda, ze my plne kojace sme sa snazili to pekne do 6 vydrzat ale ako tu citame o papani aj my sme uz podlahli aj Dominik papa :grinning: :grinning: a este vacsia sranda ze v podstate sme to nevydrzali len tyzden ci dva pred 6mesiacom :grinning: :grinning: som rada ze sebkovi chuti len tak dalej. My sme zacali kasickami na prikaz Dr, kedze vobec nespal
29. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha este to som chcela skusala si mu uz aj nieco na pitie? ak hej ako
29. lis 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
ZUZI - dakujem za info!!! Teraz vyzeram ako pako. Ale ja som sa aj predavacky v Alltoys pytala a nic mi o tej poistke v tom psikovi nepovedala... Dakujem este raz a uz sme ho aj kupili. :wink:

andrejka - tak aj vy sa trapite s papkanim? Ja zase Vam drzim palceky, aby to slo pekne ako po masle. :dizzy_face:

Teusko dnes zase papkal, ale bola tu cela rodina, tak sa hadam potreboval predviest a zajtra ked s nim budem sama, to bude zase o tom istom... :confounded: No a tiez sa posadil, lezal na mne, ja som bola v takom ako polosede - pololahu a on na mne a robil tie svoje brusaky az sa mu az do sedu podarilo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale od vtedy nic, tak je dobre. On zase skusa tak liezt, ze mu lezu nozicky a predok nic, je to srandovne... :slight_smile: A tiez je na brusku v podstate stale...hra sa tak a zuje vsetko mozne.

Baby, to mi ani nevravte, ze aj dva mesiace mozu byt kym zubok vykukne? :confused:
29. lis 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, my zatiaľ nič iné nepijeme len mliečko, na začiatku si občas dal čajik, ale to tak prvy mesiac, od vtedy je len na mojom mlieku a včera sme začali s mrkvou :grinning:
a aké kašičky mu dávaš? a len kašičky alebo aj niečo iné?
29. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka aj ja sa tesim, brnknem ti ked skoncime na plavani :wink:

no ja idem uspavat, mala zase nevyzera ze sa jej chce spat...
29. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, držím prsty, my to so Sebkom tiež máme také všelijake, niekedy zaspí UŽ o deviatej, a niekdy o pol dvanástej... podobne ako Tebe Terezka... a zase niekedy prespí skoro celu noc, zobudí sa 1-2 krát a inokedy aj 6-7 krát :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny

len kasicku ale nie taku ochutenu sladku len obycajnu ryzu s vodou cize uplne nesladene a bez chuti ale chuti mu. Mrkvicku zacnem buducim tyzdnom to bude mat par dni k 6m
29. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Som inak rozmyslala, ze Teusko mozno nechce papat, lebo som neuvarila mrkvicku podla mufkovho receptu, co mi slubil :grinning: :grinning: :grinning:
A dakujem za radu, ze co dalej - zo zeleninky :dizzy_face:
29. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentil ja som toho psa testovala v metre po tom ako ste to tu rozoberali a som si hovorila, že to bude chybná séria :grinning: :grinning: :grinning:
My sme dnes mali cukinu s mrkvou a zbaštila 100ml tak som ostala v miernom šoku.
Ja mám pocit, že čím viac sa mamička snaží, tým viac tí krpci vymýšľajú. A keď od toho nič nečakáš tak nieje problém. Pri Martinke som sa snažila a ona to pľula na všetky strany. No a teraz som to brala od začiatku tak, že sa zasmejeme pobavíme a malá hlce jedna radosť. Ja sa napr. snažím do Martinky dostať nejaké jedlo a ona nie a nie a príde o 5min. muž z roboty a ona mu ide to isté jedlo vyjedať z taniera sama od seba.
29. lis 2009 ve 21:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
aj my už papkame zeleninku, sme na UM. ked tak citam mufo, tak som v soku ja, nasa malinka spapala aj 200ml. problem len je, že sme to museli znižit, lebo nam prestala papat mliečka tolko, kolko by mala.asi ju to velmi nasytilo, a bolo to aj take, ze spapala za 12h, iba 150ml.teraz je to uz lepsie, lebo sme dali menej prikrmu, a spapa viac chvalabohu.
kolko spapaju malinky vam mliečka?
dakujem :slight_smile:
29. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

dakujem vam tym, co ste napisali o tom brusku... :slight_smile: a zdravim aj vsetky ostatne kočky samozrejme...

dnes Daminko papal prvykrat brokolicu, z flasky, lebo ja som akosi nevedela presne, ako mu ju pripravit /a minule som varila brokolicovu polievku a prave tu bola kamoska u nas, ktoru som 8 rokov nevidela a ona si v tanieri nasla cervicka :grinning: z tej brokolice, si viete predstavit ten trapas, no takze pre istotu malemu som ju dala z flase/ a tak som vyskusala zasoby z obchodu. a cuduj sa svete, jemu bola prva "várka" malo, tak som mu zohriala este jednu, aj tu celu zbaštil, takze zjedol skoro celu taku tu malu flasticku :grinning: normalne ja nemozem uverit, kolko uz papa :-O. no a na veceru celu porciu /120 ml/ kasicky, tiez som neverila, ze tolko zje. mliecko mu staci uz len 3 x denne, ranajky a vecera a po obede nie cela porcia /nie celych 230 ml/... po kasi mu mlieko uz ani netreba. no a niekto sa tu pytal, kolko babatka vypiju, tak Daminko na ranajky vypije tych 230 ml, aj ked na dvakrat /po hodinke mu dam vypit zvysok/. no a papame kazde 4 hodiny. potom pocas dna uz pije menej mliecka. niekedy mu staci len trebars 100, po obede...

inac sranda, ze sme nakazili Natashku a ninny tym prikrmovanim :grinning: ja si myslim, ze nic nemozete pokazit a nic sa nestane, hoci aj plne kojite, ze zacnete trebars prikrmovat o dva tyzdne skor... :wink:
29. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!

katka este aj ja k tomu brusku, na brusku nespavame vobec, ale ako sa naucil pretacat, tak sa hra vacsinou na brusku. V obyvacke na zemi mame spojene dve balenia penovych puzzle a tam rozlozene hracky aked ho tam dam tak sa prehra podla nalady aj pol hodku.
Vcera sme mali nejaky nespavy den, poobede som ich oboch zobrala do PD trochu po obchodoch, lebo auto mam moznost smajznut len v nedelu, tak maleho do klokanky a behali sme, no ale spat vydrzal asi 20 min. radsej sa pozeral po okoli. Vecer prisli svokrovci a to je teraz svokrova nejmilsia cinnost, zobrat maleho a u neho spinka za 5 minut. potom ho nechce ani polozit, ze ho bude drzat, pokial sa nevyhajka. Tak som mala hodinku a pol o maleho postarane.
Babenka co si sadkaju, stvornozkuju obdivujem a drzim palceky, my si zatial davame kolienka pod brusko, ale ved ten cas pride.
Pekny dnik! :slight_smile:
30. lis 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko babky,
mufik - no ja som celej rodine porozpravala o tom psikovi, ze nespieva cele pesnicky a tak, az chudatka dvojicky doniesli ŤEVUŠKOVI, ako ho volaju, svojho, kedze Fisher Price vyrobil chybnu seriu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Pekny den Vam vsetkym :dizzy_face:
30. lis 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak konecne som sa sem dostala, a citam a citam, ze uz vsetky prikrmujete, my este nie, mozno teraz cez vkend, preco ste sa vlastne tak poponahlali, ked niektore plne kojite?

aj my ako jasimk, sme mali nespavy den a to len ked bol doma, ale ked sa dostal do kocika, tak ho uz nebolo a to by bol spal aj do neviem kedy, teraz sa to este da, ked nie je neviem aka zima, ale uz to ma od piatka zacat, myslim ta kosa, tak to neviem ako budem kocika, jedine tak po dome, ani na balkon nie je pre mna neviem aka vyhra, lebo on raz - dva zisti, ze sa kocik nepohybuje a uz bude hne hore,

gratulujem babatkam a mamickam, co deturence uz stvornozkuju, ale ked to niektore dieta vyneha, nie je velka katastrofa,
30. lis 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka ale ty takto vychovávaš deti k solidarite. Segra by sa ti mala poďakovať :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 v 10:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdar mamky,

my jsme už zdraví,mě skolila angína,ale už je to v pohodě.Jinak jsme vytáhli sporták,protože Dan nechtěl ani za boha ležet v hlubokém a je to boží.Sedí a kouká.Zítra máme první plavčo v bazénu.

http://www.synothotels.com/wellness-aquacentrum-bazen/

sem budem chodit plavat
30. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak hlásím,že ode dneška bude Jiřík na noc dostávat sunar....holky já už prostě nemůžu...ty noci jsou šílené,Jiříka kojím snad 10x za noc a do toho Pavlík nachlazený,tak má v noci ucpaný nos a chce spát s námi.

Jiříkovi jsem zkoušela dávat kašičku a pokaždé ho z toho natahuje a nechce :frowning2:

Zeleninku jsme ještě nedávali,chtěla jsem až od 6 měsíce,když plně kojím.Uvidím,jak to dneska v noci dopadne :wink:
30. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice a ked je kojeny ako si ho naucila na flasku prosim Ta lebo u nas nieje sanca ani s poharika nechce
30. lis 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mame sa dobre, prikrmy chutia, zubky ziadne. polohu na brusku stale nemusime. Drzte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30. lis 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice viem si predstaviť čo máš doma. Ja som Martinke spanie u nás zatrhla, lebo to bolo hrozné, keď sme spali pokope. Ak v noci plakala, radšej som si išla k nej ľahnúť ja alebo tatino a teraz si už zvykla. Príde vždy ráno a vtedy sa u nás môže vyvaľovať dosýtosti. Ja som pri Soničke začala zeleninkou a po pár dňoch sa nám nočné budenie upravilo z 10x na 5x, ale aj to je úspech.
Dnes som jej skúsila dať čajík z fľaše po dlhej dobe a tvárila sa jak keby som ju išla otráviť :grinning:
30. lis 2009 v 18:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no neviem co sa to deje ale asi by sa mal pokazit aspon na 24 hod facebook :grinning: ved tu uz hadam nikto nechodi :rolling_eyes: sup sup piseme babule
30. lis 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
to naozaj baby...kde ste vsetky? Pripajam sa k lovacke - podte naspat na kona! :wink: :grinning:
mufko - no ved segra mala tyzdnovu prednasku o tom, aky je Tevusko maly a ako mu trea psika pozicat...aj tak ked sem pridu, prve co povedia je: "Nas havko, nas, Tevusko nam ho vrati!" A potom mu chcu vyzliect body, lebo aj to je ich. :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti ako brusko?
inac my sme kupovali toho psika neterke a nas upozornila predavacka ze treba v zadu vybrat ten pasik
30. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek