• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashkaa, veru už máme prvé polročné bambuliatká, ak chcete pošlite fotos :wink: pridáme do albumu júnovčiatok
1. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
lovacka - prepac, vcera som prchla ukludnovat bolave brusko :cry: S bruskom je to lepsie, ale nepreslo to uplne...minuly tyzden boli dve take noci, ze sme skoro nic nespali... Ale lepsi sa to. :wink: A tiez sa hneva tak, ako si ty pisala, ze akoby tlaci, dlho sme to valali na brusko, ale to sa tak vseobecne hneva. Dnes uz to rozoznam.
Dufam, ze neochoriete!!! :wink:
Ako je to, ked maly k Tebe sam priplava? :confused: :sweat_smile:

No dnes u nas celkom fajn, v najvacsom dazdi som prekocikovala... :rolling_eyes: A najviac ma nastavlo, ze neprsalo, kym sme isli von a prestalo ked sme sa vratili. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale ked ho milujes, nie je co riesit. :sunglasses: No a dnes spapal uz asi 10 lyziciek zeleninky a najvacsi sok bolo, ze sme mu vecer dali kasu a on normalne otvaral pusku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zjedol len cosi cez polovicu polovicnej davky, ale aj tak...u nas nevidane, tak som sa tesila jak maly jojo. Uvidime zajtra, ci to nebolo len raz. :zipper_mouth:
1. pro 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, aj ja som chodila v daždi, a ľudia na mňa kukali ako na blázna ... ale ako píšeš ... keď miluješ ...
gratulujem k otváraniu pusinky, viem ako to vie veľmi potešiť :slight_smile: ja si vždy spomeniem na Hanku od Katy2 a poviem si,však aj ona po čase začala, snáď si zoberie Maťko príklad a vidíš aj Teuško si zobral :wink:
1. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak po hodine a pol uz hadam spinkame :pensive: dnes sa nam nejako nedalo zaspat ale pozeram ze je spln tak asi to vplyva aj na maleho :confused:
lenti normalne fyzioterapeutka ho da pod vodu a posle ho smerom ku mne a ja ho vyberiem ked je pri mne :dizzy_face: je to suprove ja som velmi rada ze chodime plavat a dufam ze budeme chodit co najdlhsie :slight_smile:
1. pro 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja veľmi nestíham, lebo ako sme sa vrátili zo Zvolena, tak len periem, vešiam, prekladám z balkóna prádlo doschnúť a žehlím. Popritom som si začala s vianočným upratovaním. Teda len takým symbolickým, kým je Danielka v škôlke. Pri Ľubke sa aj tak už toho veľa nedá stíhať, lebo už začína to obdobie, ktoré mám ešte v živej pamäti od Danielkym, "mama buď pri mne a nikam neodchádzaj lebo budem revaaaaaaať."

Aj ja by som veľmi chcela chodiť s Ľubkou plávať, lebo s Danielkou to bolo fajn, ale neviem, či to budeme nejako stíhať, lebo prvá hodina začína už o 06:45, a zvyčajne tými najmenšími deťmi práve začínajú. :unamused: Vždy hovorím, vyhrať tak nejaké Lotto, hneď si kúpim malé autíčko, a všetko by bolo jednoduchšie. Takto to bude ráno veľmi náročné. Najprv zaviesť mňa a Ľubku na plaváreň, potom Danielku do škôlky. A to si viem predstaviť, ako bude Danielka revať, že aj ona chce chodiť plávať. Takže ešte uvidím, či sa na to dám. Ale kvôli Ľubke by som to teda chcela.

Leuska - som rada, že Teuškovi predsa len začína chutiť, my sme dnes tiež celkom popapali, aj keď nejaká radosť z jedla tam rozhodne nebola, ale nevadí.

Lovacka - nech soplíky rýchlo prejdu, my sme tiež práve dosoplíkovali, a predpokladám, že zanedlho Danielka zase niečo prinesie ako suvenír zo škôlky

Dadka - tak ako som písala aj minule, Martinko je rozkošný. U nás je hitom teraz pozerať na takú sadrovú rybku, ktorá je pripnutá na chladničke. Vždy keď ideme okolo, a spýtam sa "kde je rybka?", tak ju Ľubka už hneď nájde očami a potom už len rýchlo skúša, ako ju hodiť na zem. Natrénovali sme aj nájdenie lampy v obývačke. :slight_smile:
1. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
maly sa zobudil s ukrutnym placom ze mama au au au mama au au au :cry: :cry: :cry:
1. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

tak my sme chvalabohu fajn, s Daminkom sme boli opat vonku, tu bolo dneska krasne, Daminko mi cely cas nespal, pripadal mi, ze ani nechce, lebo svet je taky zaujimavy zo sportoveho kocika :sweat_smile: zlatusik moj.

podvecer dostal marhulovu ryzovo-mliecnu kasicku /mnam, ta bola dobra, som myslela, ze mi lyzicku necha, ale nenechal :grinning: / a potom uz do desiatej nepotreboval nic jest, tak zajtra mu uz tolko nedam radsej /150 g/, lebo potom do desiatej cakame, ze vyhladne a zbytocne.

idem vas docitat :wink:
dobru nocku vsetkym.
1. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj katus tak drobec uz bol hore ako sme dopisali strasne plackal neviem ci sa mu sniovkalo nieco alebo ho nieco boleli teraz uz hajka idem si k nemu lahnut beriem aj gelik na dasienka teplomer kvapky do nosa a odsavacku :pensive:
dobru noc
1. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak dnes zaspavanie zase super, Terezka spi uz od 19:30, ale doteraz sa uz dva krat zobudila na kojenie :confused: len sa najedla a spi dalej, tak neviem aka bude noc...minulu spala skoro celu...asi nechce aby som to mala take stereotypne :grinning:

andreaber, az teraz pozeram, ze ti uz starsia dcerka chodi do skolky a to ma len necelych 2 a pol rocka, paci sa jej?

lovacka jeeej vy uz takto plavate? super, dufam ze aj my budeme :dizzy_face:

lentilka gratulujem k pokrokom pri papani :wink:

dadka, Matko je paradny macher! sa necudujem ze bol hviezda vecera :sweat_smile: dufam ze dovolil, aby sa aj Hanke venovali :sweat_smile:

no ja so len zvedava co povie nam doktorka na prikrmy, dufam ze ma nepomota este viac ako som pomotana...s tymi kasami ci ano alebo nie...uz o tyzden ideme..

dobrunoc
1. pro 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Čo sa spánku týka tak Sonička si zvykne schrupnúť doobeda tak 20 - 30minút a poobede 1 až 1,5hodinky. To ju väčšinou vystrčím v kočíku na terasu. Včera taký strašný vetrisko fúkal až sa kočík kýval a ona tam potiahla 2 hodiny. Dnes sme boli s kamoškou a jej malým v meste na kávu. Je tri dni pred termínom tak sme si ešte povyrazili kým môže. :slight_smile: Navarili sme si brokolicu ale keď sme išli papať bole mrzutá a potomsme boli preč tak dnes sme tomu dali asi 3 lyžičky. Aj ja sa teším na plávanie ale my začneme až koncom januára.
Tak prajeme nech sú detičky zdravé a nech im chutí. Dobrú nôcku.
1. pro 2009 ve 22:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ach jaj... dufam, ze sa aspon trochu vyspis... :unamused:
1. pro 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
zravim kocky, ja som dnes kupila kasu Hipp, obilno-mliecnu, ze probioticku, tak dufam, ze to bude lepsie, lebo sa mi zda, ze mu akosi krutilo brusko v noci. Bola fajna, vobec nie tak sladka ako ta od nutrilonu a normalne som mu to nestihala lopatovat do pusi. Na mna krical, ze "mama rychlejsie" :grinning: :grinning: Ale to je tak asi vsetko, co mu chuti :sweat_smile: Inak vsetko po starom, v noci je hore kazdu hodinu. Sme boli dnes na poradni, tak doktorka mi nevedela poradit, kedze kase, co skusame nezaberaju, cize v noci sa nepotrebuje zasytit, len ma citit :slight_smile: zlatko moje. Inak mame 8530g a sme zdravucky a zlatucky. :grinning: :grinning: Dlzku neviem, ale uz mi vylieza z prebalovaku hodny cas (ma 72cm :sweat_smile: )
1. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

katka - aj my mame kupenu tu markulkovu od hami tusim ale dnes sme otvorili ovsenu bio z DM a teda chut nic moc, aj matko kukal na mna ze "mama to co mi davas???" ale spapal. tak asi kupim nejaku s ktoru by som to pomiesala ryzovu alebo tak, lebo tie boli sladsie.

leuska - no vidis ze teusko vie pekne papat len asi bude vyberavejsi v jedle :grinning: nam matko prestal konzumovat take mnozstva ako na zaciatku to spapal aj 150 ml teraz tak 100maximalne. a pri jedeni uz statocne vymysla, zozaciatku len pusu otvaral a papal a teraz betar... no dnes vyzeral ako prasiatko. ale co uz budeme castejsie prat :grinning:

andreaber mi uplne zobrala z klavesnice "mama buď pri mne a nikam neodchádzaj lebo budem revaaaaaaať" akoby som citala o matkovej naladicke posledne dni. vcera bol v pohode tak som si povedala, ze to asi len tie zubadla boli, ze ho bolo treba rozptylit aby nemyslel na to, ze ho bolia ale dnes zase nalada na figu. akurat ze doobedu spal 3 hodinky co ma sokovalo lebo posledne tyzdne max 1/2 hodinka, som si mohla nastavit hodinky podla neho. a tak som sa ani do nicoho riadneho (myslim tym robotu) nepustila len som cakala ze sa kazdu chvilku zobudi. a on nic. chcela som aj sem k vam nakuknut ale si vravim,ze zapnem PC a hned bude plac. tak som len tak riad trosku umyla, navarila mu obedik a kukala volaky film popri tom a citala novu Mama a ja. dnes sme s matkom pocuvali rozpravocku z CDcka a on pritom strasne vyskal. no tak vie skriekat v poslednom case ze koniec.

a este som sa chcela spytat. nas matko ked ho polozim na deku zacne mrncat, potom mu davam vselijake mozne hracky tak sa chvliku prehra, uz sa pretaca jedna radost aj na brusko aj z bruska ale niekedy ked sa pretoci na brusko zacne po chvilke plakat. tak ho musim zobrat na ruky alebo ho otocim ale on sa hned zase pretoci naspat a zase mrnci. ja uz neviem co to moze byt. vzdy ho prebalim, je napapany, tak rozmyslam ci len nebude nervozny ze nevie lozit alebo tak al s tym teda neviem ako mu pomoct :confounded:
1. pro 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky, tak včera jsme měli půlroční prohlídku, máme 6440g a 65cm :dizzy_face:
2. pro 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak noc bola asi najhorsia doteraz aku sme mali :pensive: bol hore a stale s placom.myslela som ze ho nieco boli ze tak place tak o pol noci som mu odsala sopliky a dala nurofen.lenze po nurofene sa cely povracal.komplet vsetko povracal aj seba aj plachtu proste vsetko.to sa smaozrejme uplne prebral a bol hore do 3 :fearful: nevedel zaspat mrncal lozil prevracal sa ani idu nechcel nic :frowning2: potom spal do pol 7 a az teraz o 12 zaspal znova.dasienka ma navrete ale to ich ma take uz 2 mesiace :confounded: a do toho kychal a soplil :cry:
2. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, čo všetko si už Maťkovi dávala papkať a kedy ste začali? :slight_smile:

Zuzi, aj mne Sebko spal túto noc pekne, zaspal o desiatej a na papanie sa zobudil 2 krát o pol druhej a o tretej. Potom bol 45min hore a tak spal až do po ôsmej :wink:
2. pro 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tie co prikrmujete davate uz aj zeleninku z vyzivy? respektive mozem ju dat uz aj hned na zaciatku? ci treba zacinat vyslovene po domacky urobenou mrkvou. Niektore dni som totiz mimo dom
2. pro 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, to vyzera nacisto ako zubky. Prvy sme ani nevedeli kedy poriadne vysiel, ale ten druhy sme si odplakali. dasienka mal navrete az-az a zraz tu bol von. Ked sa pozreiem na jeho horne dasienka ,tak mame zubky na spadnutie :sweat_smile: Place vela, ale tak navalovo :confused:

natashka, ja som daval aj vyzivu a aj davam. Bez problemov, len sa snazim kupovat tie bez cukru. Dnes sme mali brokolicovu polievocku, pozeral na mna ako puk, ale papal :grinning:
2. pro 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
alex presne co si popisala mi dnes robi Terezka...dam ju na deku, pretoci sa na brusko a zacne mrncat...chvilu sa pohra a potom zase mrnci...prebalena, napapana, ked som pri nej mrnci, neni som pri nej, mrnci...ale neplace, len take mrncanie......inak pesnicky ked som jej pustila, to ju ukludnilo trochu :wink:
ani mi dnes poriadne nespala cez den, len dve hodky na obed (a ja s nou :grinning: ) a ani vonku nevydrzala dlho :unamused:
asi nema svoj den :confused:

macinka pekne miery, tusim mame doma fakt riadneho slonika, ked sme uz v 5 mesiacoch mali cez 7 kg :grinning:

ozaj som sa chcela uz davno spytat, vzdy zabudnem....ked budem zarabat napr. mliecne kase, do ktorych ide len voda, tak nemusi to byt cisto len kojenecka? moze byt aj nasa z vodovodu prevarena? lebo my mame vlastnu vodu, bez chloru, akurat je zelezita, ale to by nemuselo vadit...?
2. pro 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

my sme dnes boli v BB na nakupoch, mikulaskych a vianocnych. obzerala som aj toho psika od FP ale som sa rozhodla, ze to bude darcek k 1. narodeninkam, bo teraz nam to financne nevyjde asi. a aj tak to este ta nebude matko prezivat tie vianoce. ale kpila som mu tu vcielku ci co to je od lamaze. uz dlhsie som po nej pokukovala ale bola dost draha tak som si povedala, ze na vianoce ju dostane. a je mila taka sustava a to sa teraz matkovi hrooozne paci :slight_smile:
a v tescu sme kupili nejake vecicky co mali vo vypredaji a tiez kasicky a vyzivky. co sa kasiciek tyka. zatial najlepsi bol nutrilon asi. ale aj od hami su fajne a lacnejsie tak aj dnes sme kupili tie. a kupila som mu uz s ovocnou prichutou. a tiez take frutapura vyzivky rozne prichute. lebo v piatok mame 6 mesiacov a zacneme asi davat uz ovocicko. juuuj sa tesim :D no a tie vyzivky dostane ale matko od mikulasa, ked nemoze este sladkosti :wink:
boli sme na novou auticku tak som si zasoferovala po dlhom case a matko ked sme boli v nakupnom centre som ho zobrala na ruky a na vsetkych hadzal usmevy, sa mu tam asi velmo pacilo, lebo vyskal od radosti. a vsetci na nas kukali ze co mu robim :grinning: potom ked sme prisli domov som mu dala papat a ked som ho dala grgnut a prekladala som si ho z jednej ruky na druhu tak ma ogrckal rovno do ust a do vystrihu. tak sup prezliect seba aj matka. no zacitok ale som mala pocit ze vygrckal uplne vsetko co spapal :angry:

boze zase romany vypisujem tak radsej koncim.
2. pro 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, Maťko papá príkrmy cca 3 týždne a vyskúšal už mrvku, zemiak, brokolicu, jablko a banán, ale ovocie mal len 3x, zrovna dnes prvýkrát jablko a asi je to fakt mňaminka, celé som mu ho nastrúhala a podusila s troškou dojč.vody a on to všetko spapal :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: vždy mu dávam min 2 dni to isté, odporúča sa to kôli reakcii resp. alergii.

natashkaa, určite môžeš dávať tie kupované výživy, pre mňa to bolo tiež vhod keď som nemala čas variť domáce jedlo :wink:

macinka, ivuska pekné miery drobcov :wink:
2. pro 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ozaj, surfujem a hladam nejaky lahky sportiak najlepsie do 10kg, nie drahy, taky co by sa dal dat do uplneho lahu a najlepsie keby sa dal otacat v smere aj proti smeru jazdy, ale nechcem golface. max 6 koliesok (2 vzadu + 4 v predu). tak ak mate nejake typy tak budem veeeeeeeelmi vdacna.
2. pro 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

tak to som rada, ze mozem davat lebo len zacinam a tak zo vsetkeho trochu stresujem. Ja som kupila vyzivy ALNATURA je to vyslovene bio znacka maju ju v DM. Dnes Dominik zalomil skoro tato mu rozpraval o Lomidrevovi rozpravky sa u nas dost udomacnili ako prostriedok na spanie.
Zuzec to mrncanie uplne viem o com hovoris mne to Niko robi uz od 2mesiacov ani mne dnes nespal ale to kazdy den snad sa to prikrmami zlepsi lebo ved predsa v spanku sa rastie aby sme neboli stale najmensi :grinning: Zajtra uz nesmiem zabudnut na plavanie fotak. K tym Vianociam a Mikulasovi. No mne vsetci ovedali ze co dat Nikovi ked nemoze este sladke tak ja hovorim jak nemoze dodajte vsetko mne a sladke ma v mliecku :grinning: :grinning: :grinning: inak este nemame vobec ziaden darcek ani sebe ani jemu lebo vsetko co sme povodne kupovali ako darcek na Vianoce sme nevydrzali a dali sme mu :unamused:
2. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec je používam vodu z vodovodu, ale prefiltrovanú cez filtračnú kanvicu a potom prevarím........nepoužívala som dojčenskú vodu....ani teraz a ani pri Vilkovi

natashka, myslím, že to by nemal byť problém. Kupovala som ich už Vilkovi (ale iba Hipp alebo Nestlé, lebo iné nechcel).
2. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec no priznam sa, ze per krat sa stalo ze sa nam dojcenska minula a aj ja som pouzila prevarenu s vodovodu a pohoda
2. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pouzivam len dojcenecku vodu aj pre seba aj pre maleho
ale zase nasa z vodovodu je poriadne zla nemoze sa z nej ani varit ani pit :angry: :unamused:
2. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
o kde ste babule :angry:
2. pro 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..po dlhom čase zase :slight_smile:

napadlo ma či už niekto nie je zase tehulka..ja nie som..ja sa len pytam :grinning: :wink:
2. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ma už niekto aj zubky s vašich bobačikov?
2. pro 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek