• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Holky, když už jste u toho setkávání, jak to vypadá s letním srazem?! Jsou nějaké novinky?! :grinning:
3. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

Idem sa "pochvalit", rano som pisala, ze musim malemu navarit, pokial pojdeme von, no ale kedze bol uz statocne mrzuty, tak sme sa obliekli, kalerabik na sporaku vypli a isli. Ked sme sa vratili, tak som to znovu zapla, pridala zemiacik a brokolicu, doliala vodu (ja varim vsetko z obycajnej kohutkovej) a isla som maleho prebalit, kedze prebalovak odmala neuznava, tak sa prebalujeme na manzelskej, tak sme utreli ritku a reku sa trochu povyvaluje, no ale moj vykojeny mozog si ani nespomenul, ze ma nieco na sporaku, len ked som maleho zabalila, tak nieco cucham a letela som s malym na rukach do kuchyne, no ale pri dverach som sa vratila, maleho som polozila do obyvacky na puzzle a ja som prisla do zapachajucej kuchyne, skoro ma prekotilo, voda vyvarena, hrncek (kupovala som ho pekny bielucky, ze bude len pre maleho) na dne cely cierny, tak rychlo som zapla digestor, otvorila okno, papka z hrnceka letela rychlo von, ale cuduj sa svete asi po 10 minutach sa mi podarilo vsetko vyvetrat a aj hrncek ocistit tak, ze si nikto nic nevsimne, no len asi starsi syn bude mat reci ako koza bobkov, lebo prisiel zo skoly domov akurat, ked som cistila hrncek. Ale co uz. No tak sikovnost moja neopustaj ma, teraz si uz hadam budem davat lepsi pozor.
devitka maly este neprisiel na to, ze sa da aj papka prskat, teda nastastie, ale kazdu chvilu to cakam! :sunglasses:
u nas od rana krasne svieti slniecko a nikde ani mracka.
Majte sa krasne!
3. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, vůbec vás nestíhám. Ještě trochu Facebook při odsávání. S časem jsem poslední dobu hodně na štíru. Aleš pryč, Vánoce a konec roku na krku a práce nad hlavu. Ale nějak zatím zvládám :wink:

Chceme se pochlubit, že už papáme příkrmy 2x denně. A strašně se těším až začneme s ovocem, protože mi dochází inspirace. Dnes byl brambor s dýní a k svačině mrkev. Okolo 7. měsíce začneme s luštěninami a taky s první kaší. Tak zase bude víc možností na kombinování. Kupuji skleničky i vařím zeleninu a polévčičky.

Po jídle pije jablečný čajík. Sušená jablka vylouhovaná v horké vodě. Raději jsem ty jablka před sušením ńechala oloupat. Jablíčka na čajíček nám nasušil dědeček - tchán. Udělal nám 9x 3litrových plných sklenic. Je zajímavé, že jablka ještě papat nesmí, ale čajík ano :wink: ale neřeším a věřím. Moc mu to chutná.

Jediné co jsme docela nezvládli je květák. Bála jsem se ho po zkušenostećh, když jsem ho 1x jedla já a věděla a mé obavy se potvrdily :frowning2: včera trápila kolika :frowning2:((
3. pro 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
dakujem - sama si ale hlasku mesiaca neudelujem, lebo o tom rozhodujem ja a hotovo. :wink: :grinning: Ale viete co? Teusko dnes otvaral pusku aj na Frutapuru, aj na zeleninku a aj na kasu, tralalalalalala! :wink: Len neporieknut, tak klop - klop! :wink:
ivus - dik za recept na brokolicovu :slight_smile: :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:
lovacka - drzim palce, nech Vam toto zubkove obdobie cim skor skonci :wink:

Babky, vy davate aj cajik? Teda kojacich a prikrmujucich maminiek sa pytam. Dakujem. :wink:
A este, vedia sa uz Vase babiky z bruska naspatna chrbatik otocit? :confused:
3. pro 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

hlasi sa dnes total otrasna mama bambulka, t.j. zuzka.

dnes mam komplet depkovy den, nechce sa mi byt s malym, nechce sa mi byt doma, chce sa mi robit vsetko ine, len nie riesit detske prikrmy, kakanie a podobne.

co sa tyka prirmov, tak ano, tie papa, ale moja lenivost mi taka obrovska, ze vsetko kupujem hotove, nic nevarim zatial.

proste dnes zo mna nic, tak Vas radsej nebudem depkovat tiez a idem :slight_smile:
3. pro 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka,

cajik nepije, mrkvu papa a ano, z bruska sa otaca.
3. pro 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, ked som mala tu laktacnu krizu (tym nevravim, ze presla :pensive: ), tak som si to trochu startovala s odsavackou 5 min, kazdy cicik a poviem ti, mala som toho tak akurat dost. Keby mam odsavat tolko co ty, tak asi by som sa na to vykaslala :pensive: :confounded:

leus, za malo. Ked budem zase varit nejaku "špecialitku", isto to poviem recept :wink: :grinning:
Ja davam vodicku od narodenia a teraz som mu zacala trochu varit cajik. Vypije tak 50-90ml denne, ale keby som mu davala castejsie, vypil by viac :sweat_smile:
otocit sa z bruska na chrbatik vie nas maly ventilator asi 6 tyzdnov :grinning:

som zvedava, aka noc nas zase caka :frowning2:
3. pro 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, to bude tým počasím, hlavu hore a daj si sladké na nervy, zaručene to zaberá :wink:

akurát som dopiekla korpus na zajtrajšiu poltortu :sunglasses: kamarátka ma inšpirovala, keď mala jej malá pol roka, tak "jej" upiekla 1/2tortu - malá z toho nemala ani kúsok, neva, návšteva si dala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aj u nás to zajtra tak bude.

lentilka, odkáž Teuškovi,že ho tetušky chvália ako dnes pekne papal :wink:

jasimk, keď baby srandičkovali,že recept na mrkvovú polievku, spomenula som si na ne,tiež mi skoro prihorela, zasadla som vtedy k PC a celkom sa vyvarila voda,ešteže máme PC v kuchyni :sweat_smile: tiež by som zničila Maťkov hrnček

dnes som bola super u zubárky, pamätala som si,že mi hovorila, že na ročnú prehliadku mám prísť v novembri. Tak som sa objednala, ale nebola som si istá,či sa ráta aj prehliadka v tehu a na moje potešenie sa rátala, tak som si sadla a potom sa aj rýchlo postavila z kresla :grinning: :grinning: :grinning: nič mi nerobili, išla som odtiaľ s úsmevom :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: akurát som jej povedala, že mi narástol odvtedy zub múdrosti a tiež že sa tlačia spodné dva Maťkovi. veru posledné dni býva taký mrzutejší, ale ozaj je to skôr chvíľkové a keď sa masírujú ďasienka, tak drží ako hluchý dvere :wink:

macinka, čo sa týka toho stretka, chcelo by to vymyslieť :
1. kde to uskutočniť
2. kedy - dátum
3. koľko osôb (júnoviek + deti + manželia)
4. suma maximum za ubytovanie, lebo na jeden deň sa to asi neoplatí, pokiaľ by to bolo česko-slovenské stretko
Nemáte niektorá nápad, ako by sa to dalo spraviť, aby si každá mohla zapísať a nemusel by to mať v predkole na starosti jeden človek ?
3. pro 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, ja dávam Maťkovi čajík ale vypije len toľko koľko chce, každý deň inak a znovu som mu skúsila dať kupované HIPP šťavy, najskôr sa divno tváril,ale celú fľašku mi vypil na trikrát.

macinka, tiež som rozmýšľala na štedrovečerným jedlom, máme doma pstruhov a pokiaľ by bolo masko uvarené len v dojč.vode myslím,že by to mohol, samo,že rozmixované so zemiakmi :wink: ale uvidím
3. pro 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka a preco mu davas stavicky? ja som pocula, ze staci MM ako tekutina do 10.mesiaca.

inak, diky za tip s tym sladkym, mas pravdu :slight_smile:
3. pro 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www2.prednahora.sk/index.php?id=10,14,0,0,1,0

kuk toto ako moznu alternativu stretka, myslim, ze celkom zaujimave ceny maju :slight_smile:
3. pro 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, mne to kázal pediater ešte na predchádzajúcej poradni, vtedy som ostala prekvapená, tiež som si myslela,že stačí iba MM a keď tak čaj :confused: a som sa dozvedela,že to kôli tomu,aby sa naučili aj na iné chute :sunglasses: vraj sú to zase nejaké nové štúdie
3. pro 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
iiiha, vsak sa nove chute naucia z prikrmov, ci nie? stale nieco vymyslaju :unamused:

neviem, nehadam sa, urcite to neposkodi, ale my asi budeme na MM.
3. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, simco je nejak dost vyrazne pribera, je uz riadny pampusik, ma riadne faldicky, rastie mu "pivne" brusko a licka ma ako 2 jablcka. zeby s tych prikrmov?

ho podozrievam, ze ma uz nad 8 kg
3. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, to znie dobre :wink:

bambulka, veru stále je čosi nové :confused:
3. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
krasny vecer

no dnes svokra zobrala matka von na chvilku tak som si aspon okna z terasy poumyvala ale stihla som len zvonku. som pocitala, ze ak to takto pomaly pojde tak mam tyzden co robit, no ked mame 17 okien z toho 3 su balkonove cize odhora a z dole tak sa nemozem cudovat :sunglasses:
matko je dnes umrncany zase ale papal pekne krumpliky s tekvickou aj sme boli na prechadze a kupila som mu v sekaci riflicky uplne ako nove c. 80 za 0,50€ tak ma dalsi darcek na Vianoce :slight_smile:
my mame zajtra polrocik :dizzy_face: takze dame uz zajtra ovocicko na desiatu. tesim, tesim. a dopredu gratulujem vsetkym s nami narodenym :grinning:
inak dnes ked sme kupali vecer matko bol na brusku a odrazu, vobec nechapem co ho to napadlo, hodil hlavu pod vodu. sme sa s muzom zlakli ako nikdy. bozinku. som ho hned vytahovala tak aj matko bol pekne prekvapeny ale nastatsie tam bol fakt len sekundu a ani nekaslal ani nic take, tak snad je ok :confused:

leuska - no za tento tyzden aj zhodil predtym za tyzden pribral 300g a teraz z toho 60g zhodil tak je akurat. ved uz teraz budu zase menej priberat ti nasi drobci. juj a som straaasne rada, ze teusko sa rozpapal. :wink: len skoda, ze tym padom uz ku nam na to zaucanie nedojdete. ja som tiez kupila frutapuru len teraz sa to tusim uz inak vola ale najprv este uvarim len jablcka (mame och plnu chladnicku, bo este stale cakaju ze z noch bude vyzivka) a potom pride mikulas a donesie nam asi 4 rozne prichute. a mako sa uz pretaca na chrbatik len musi mat naladu, lebo ked sa pretoci na brusko a zacne hned revat tak ho musim otocit ja. a cajik davam len po zeleninke kedze uz nedavam mliecko moje potom. :sweat_smile:

mufo - s tou vyssou materskou som na tom uuuuuplne rovnako :angry: takze nijako

jasimk - pozname, pozname :grinning: mne takto prvy krat prihorela mrkva a to hned 2x :grinning:

a na zaver otazocka... mozem malemu davat kazdy den inu kombinaciu zeleninky? samozrejme len takej co uz papal lebo ma to uz nebavim 4 dni to iste aby papal.
3. pro 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, keď už vieš, že nemá na danú zeleninku alergickú reakciu kľudne mu môžeš dávať každý deň niečo iné, ono sa to odporúča len pri zavádzaní nového jedla, napr. môj Maťko ešte nemal kaleráb, tak ho bude mať min. dva dni po sebe a keď bude všetko OK, žiadna reakcia, dám mu potom hocičo čo predtým už skúšal. :dizzy_face:
3. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby

tak my sme boli dnes plabat a fotak sme samozrejme znova zabudli :angry:
Alex a mufo to akoze myslite vazne, ze ked som studovala VŠ, ze sa ma to netyka,?????? ja som sa tesila ako blazon ale ved ide o rodicovsky a ten my VS poberame od zaciatku nezvysuje sa predsa materska nie?

lentilka hej aj mne sa pretaca aj aj - uz asi 2mesiace ale to podla mna kvoli tomu intenzivnemu plavaniu

hej no Vianoce sa blizia a ja nemam nic porobene ale co nezblaznim sa! aj tak piect bude aj moja mama aj babka aj svokra tak nech toho nieje vela :grinning:
3. pro 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha este sa tu niekto pytal ani ja nedavam ziadne ine stavicky okrem MM ale len preto, ze nemam ako, nakolko Niko nevie z nicoho ineho ako z cecika pit
3. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmik
no neviem asi sme na seba nejak telepaticky vcera vplyvali lebo toto iste sa stalo aj mne len ja expert som to spravila az dva krat za sebou. Prvy krat sa mi to stalo o 12:00 tak som vsetko vycistila ako Ty no a dala znova varit a zatial som dala maleho na hraciu deku a hram sa snim az zrazu smrad a znova!!! no chapes uplne mimo som bola
3. pro 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, pokiaľ si pred materskou pracovala 2 roky alebo si tých tuším 270dní platila do fondov, mala by si dostať vyšší rodičovský príspevok do dvoch rokov veku dieťaťa.
3. pro 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej tak to nic ja som studovala na VŠ a pracovala len na dohodu. KURNIK ŠOPA!!!!!! :angry: :angry:
3. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som ostala zaskočená keď sa ma opýtala kámoška, že či si počas materskej a rodičovskej odvádzam do fondu nezamestnanosti ? a ja že a na čo ??? a ona, že má exkolegyňu, teraz ju prepustili z práce a keďže predtým bola na MD a RD, neplatila do fondu nezamestnanosti a tak nemá nárok na podporu !!!! počuli Ste už niektorá o tom ???
3. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja len na skok, nejak nestíham. Doobeda zbehne ako voda, to sa snažím trochu upratovať, prať a popritom variť a hrať sa s Ľubkou, o 11-tej vyrážame von po Danielku, no a kým ju doma uspím je 13 hodín a to už sa zobúdza Ľubka, tak pekne papať, vstane Danielka (ona toho veľa nepospí) a trošku sa hráme, ideme na chvíľu von a už je večer a kým sa uložíme, tak ma nájde 21 hodina a to už sa pomaly chystám spať aj ja. Takže nestíhačka. Nevadí, veď to nebude trvať večne. Dúfam. :slight_smile:
O tom zvýšenom rodičáku je aj tu na koníkovi diskusia, kde nejaká mamina dáva odpovede, kto a kedy má nárok.
S papaním stále bojujeme. Ľubka s obľubou pritom pľuje, ale ako čítam nie je jediná. Dnes ráno som si obliekla čisté veci a už je košeľa celá oprskaná od špenátu. Možno ovocie bude chutiť viac. Ja zatiaľ na pitie nič okrem MM nedávam. Chystám sa kúpiť pohárik (na učenie, neskôr ten nepretekajúci náustok) a pomaly ponúknem nejaký čajík, ale predpokladám, že tak ako pri Danielke sa naučíme piť tak za 3 mesiace, keď bude viac tej tuhej stravy.
Aj Ľubka sa pretáča, ale musím povedať, že na zemi ju to veľmi nebaví. V tom je celá po sestre. Najradšej na rukách skúma všetky veci v domácnosti. Úplne najradšej rozhadzuje veci na poličke v kúpeľni, to sa dokonca rehoce a najobľúbenejší predmet je zubná kefka. Keď si umývame riťku v umývadle, tak sa automatiky pozrie vpravo a suverénne si z pohárika vyberie kefku a už čistí. Žeby budúca zubárka :grinning:
3. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že Magda sa pýtala, či si platíme do tohto fondu práve kvôli tomuto dôvodu.
3. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka si sa pýtala, či sa Danielke páči v škôlke. Ona tam chodí len na doobedie a potom už spinká doma. Páčiť sa jej páči, včera dokonca ráno vyhlásila, že sa do škôlky teší, ale nakoniec si vždy poplače, keď manžel odchádza preč. Ale potom je už v pohode a pekne sa hrá. Ja som ju dala do škôlky kvôli tomu, aby bola medzi deťmi. My tu v Poprade nemáme žiadnu rodinu, deti, s ktorými sa hrala v lete na ihrisku sú tiež všetky v škôlkach a kamoška, ktorá mala len o pár mesiacov staršiu dcérku, sa odsťahovala preč. :unamused: Takže Danielka bola stále len so mnou a okrem toho ja už nemám toľko času, keď mám aj druhého drobca. Takto sa pekne zahrá, už hrali aj divadielko, kreslili všeličo, zajtra majú Mikuláša, takže myslím, že je to tam pre ňu fajn. Je to taká malá škôlka, majú tam len tri triedy, no a teraz im prerábali triedu a postieľky budú mať na takom vyvýšenom poschodí pod stropom. Pre deti hotové dobrodružstvo. :slight_smile: No zatiaľ sa nechystám ju tam nechať spinkať, až keď bude sama chcieť. Teraz ide hlavne o tú hru. No asi by aj stačilo. :sunglasses:
3. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, to by mohli spomenúť aj keď tehuľa nastupuje na MD, nie ? ja som to počula prvý krát
3. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som si sama zo sebou pekne popísala, želám hlavne kľudnú nôcku. :wink:
3. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka, ja som to tom dovtedy vôbec nepočula, tiež si nič neplatím. A o tom, aké poradenstvo poskytuje SP radšej pomlčím, lebo by som si len zdvihla tlak :angry:
3. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten fond sa tyka len pred MD zamestnanych?
3. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek