• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ja mam ten poharik a aj som mu ho dala ale este z neho nevie pit ale o to lepsie sa mu pije z klasickeho pohara vo vani :grinning: ma taky klasicky umelohmotny s jednym uskom a sa sam vie napit vodicky :sweat_smile:
4. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
este ma napadlo ze aj spenat sa ma davat az od 9 mesiaca tiez je to nafukujuca zelenina kedze patri k listovym
4. pro 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confused: haloooo
4. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to my mame doma poharikov :grinning: ale ani z tych mu to nejde tak ja neviem si mu supnem slamku :grinning: :grinning: :grinning:

ivuska Avent Magic Cup je presne taky ako chces. Na spodku ma regulaciu a vobec nekvapka ak je zatvorena nekvapka a babatko musi sat, ak u otvoris to je uz pre vacsie deti tekutina sa leje
4. pro 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
alebo kasicky bez vody nekvapka a s vodou tecie :grinning: :grinning: :grinning:
4. pro 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasicky rozumej klasicky :sweat_smile:
4. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Ja som dnes stihla umyť dve okná a dvoje balkónové dvere, prezliecť posteľné prádlo, utrieť prach, povysávať, zmyť podlahy a vygruntovať kúpeľňu. Celkom dosť, že? Ešte, že baby poslúchali. Aj keď okolo obeda už boli unavené a vrešťali obe naraz. Potrebovala som dovysávať poslednú izbu. Ale trocha plaču ešte nikomu neuškodilo.
Lentilk.a veď my sme ich už tiež skoro zjedli. Ani som ich nezdobila, len na niektoré som dala orechy. Išlo viacmenej o to aby nám to tu trošku vianočne zavoňalo, lebo keď nieje sneh ani nemám pocit, že sa blížia sviatky. No a hlavne Martinke sa to náramne páčilo, zamúčená bola až na ušiach a celá bola hotová, že môže s tými svojimi paprčkami babrať do cesta :grinning: :grinning: :grinning:
K tým pohárikom - Martinka má Avent a je fakt super ale naučila sa z neho piť až okolo 8mesiaca. Takíto krpci to ešte moc nevedia aj keď sa tam píše, že od 6 mes.
No a dnes poobede sme boli v meste kuknúť na Mikiho. Celkom bola sranda, už som mala aj vianočný punč. Keď budečas, pridám fotky.
4. pro 2009 ve 22:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano!

Dnesnym oslavencom vela zdravicka! Lovacka, aby Ti dal Filipko polrocny darcek a to dobre spinkanie!

Ja mam na dnes naplanovane upratovanie, ale len take decentne, muzika mam v robote ale dufam, ze starsi synator si postrazi braceka. Nejako sa nam zozimilo, ale ved co sa cudujem, ved Vianoce sa blizia a ja este stale nemam ani jeden darcek a ani neviem, kedy pojdem brazdit obchody!
Inak ked som mala na cesanie dlhsie ako 30 sekund, tak som si vsimla take asi centimetrove male vlasy, co mi nove vyrastaju, ale ostatne mi este stale padaju, som zvedava, dokedy ich to bude bavit, dufam, ze nie pokial vsetky nepopadaju :unamused: .
Pekny dnicek prajeme! :sunglasses: :sunglasses:
5. pro 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ako vikendujete? no baby doma mame veselo lebo Dominik zacal spajat hlasky tak tu vykrikuje BA BA BA a MA MA MA :grinning: :grinning: je to bohovske aj jemu sa to lubi :grinning:
5. pro 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
k-ip776h7k89l.mmmmn xvcf gjbthnhg hhkbgfmm vyjr9uklkofkuji.6eyyytdtyuiop'[kp
.
#'
# [#
5. pro 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mufo, si maxi šikulka, ja si asi vianočné upratovanie urobím po večeroch, lebo cez deň si Maťko žiada mamu, asi z tých boľavých ďasienok, takže sa hrám s ním a prechádzame sa po vonku, a som rada,že stíham navariť :confused: :wink:

lovacka, Filipkovi všetko najlepšie k pol ročiku, je šikulka, ako nám napísal :wink: :wink: :wink: veľkú pusinku

natashkaa, Dominik je teda hviezda, akurát som čítala na nejakej stránke, že v 7.mes začínajú deti spájať hlásky :slight_smile: teším sa,že aj Maťko s tým začne

leus, Maťko sa tiež točí prevažne z bruška na chrbátik, to je jednoduché, ale spátky ? mama pomôž !však príde ich doba :wink:
5. pro 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
vecer som len stihla hodit nejake fotky, prisli sme neskoro a uspavala som nase mrncadlo :grinning:
boli sme na Mikulasovi, ale to ste asi uz z fotiek pochopili :sweat_smile: Terezke sa miky pacil, aj cert, dostala aj balicek, tak som sa do neho rychlo pustila, nech z toho nieco ma :grinning: :grinning:

mufo ty si tusim mala v zadku vrtulu, ze si toho tolko stihla :wink: urcite mas super pocit! inak bola som v teme o padajucich vlasoch a tam si raz pisala ze si pouzivala Biohar...som si ho kupila a poctivu natieram...myslis ze ti to vtedy pomohlo?
Inak tie vlasy my uz aj tak ovela menej padaju, prestalo to behom par dni, ale teraz chcem nech uz rastu nove :confused:

lovacka, Filipkovi boztek k polrociku, oslavujeme dnes spolu :wink:

dnes sme papali mrkvicku, zemiacik a Terezka sa strasne smeje ked sa k nej blizim lyzickou a jak ma otvorene usta dokoran, tak sup tam s tym a tomu sa smeje este viac :slight_smile: ale na to ze papame treti den, tak super!! a dnes bola aj mrkvicka v hovienku, to by som vobec nepovedala ze toho tolko az zjedla :confused:
5. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a este som vam chcela povedat, ako vcera Stevo uspal Terezku....podarilo sa mu to uz druhy krat tak, prvy krat som si myslela ze je to nahoda....
Tak ja ju chodim hladkat, davam jej didku, spievam, pestujem a trva nam to v poslednom case minimalne 3 hodiny vecer kym ju uspim a a nakoniec aj tak vzdy zaspala LEN pri didke a vcera dosiel Stevo a zacal na nu prdiet pusou, baby ona do 5 minut zaspala!!! uz to raz na nu zafungovalo v aute ked strasne plakala a on zacal takto prdiet a hned spala....to uz co je :grinning: :grinning:
je to mozne aby sa jej viac pacilo tatinove prdenie ako maminkin cecik a nezne pohladkanie? :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: asi nahrame CD Prdime pre deti :grinning:

prajem peknu sobotu a dufam ze mate vycistene cizmicky, lebo vecer chodi Mikulas!!!
5. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec ze Prdime pre deti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to si ma dostala
my uspavame klasika na rukach a rozpravkou Niko je do 15min tuhy len neviem ako to bude ked bude mat 10kg :sweat_smile:
Aj Terezke a Filipkovi vsetko naj este ak je nejake babatko a neviem o nom ospravedlnujem sa
mufo dalsia superzena! sikulka si
Adelka no prave aj ja som si myslela, ze je to este skoro na spajanie slabik ale na nete som citala, ze dokonca niektore zacinaju v 6mesiaci takze ziadna vynimka sa nekona.

prajem prienu sobotku tu svieti kraaaasne slniecko a ja som uz vytiahla vianocnu vyzdobu
5. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

zuzec,zaväzne si objednavam cd Prdime pre deti :grinning: :grinning: :grinning:

gratulujem dnesnym polrocakom!!!

dnes sme boli na mikiho aBrunkovi sa straaasne pacilo,sme tam boli hodinu a len sa predvadzal,vykrikoval,pistal strasne bol zlaty

vy ste uz vsetky zacali prikrmovat?my mame esta 9 dni do pol roka ale asi to uz nevidrzim aj ked som slubila Tomasovi,ze zacnem az ked sa mu zacne dovolenka aby bol pri tom,lebo on na tych tyzdnovkach vsetko zmeska
5. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja som prave pobalila Vianocne darceky s Terezkou, lebo jak sa poznam, robila by som to na poslednu chvilu tesne pred Stedrovecernou vecerou....a tento rok som sa rozhodla, ze kukam s Terezkou rozpravky :dizzy_face: bude tu svokra a dve svagrine, takze gazdiniek az az, este by som im zavadzala :grinning: :confused:

ked sa bude dat, tak nahram Steva ako uspava prdiac Terezku, si to mozte ulozit a keby vam nechceli detule zaspat, tak im to mozte pustit :grinning: pre nezainteresovanych - moj muz prdi na Terezku pusou...keby nahodou niekomu uslo, aby ste si nemysleli ze sme nechutaci :grinning: :grinning:

nataska, dnes som asi pol hodinu vkuse hovorila na Terezku nech povie MA-MA, ze uz aj Dominik to vie, ale mala ma na salame, hovorila si svoje oiiii oiiii :sweat_smile:

julenka ja som zacala prikrmovat, lebo mam posledny tyzden pocit ze je mala nejaka moc hladna, ale mali sme len 3 dni do polroka...inak by som pockala, mozno aj dlhsie :wink:

dnes uz ma boli brucho z tych mikulaskych sladkosti kurnik, odvsadial na mna cihaju :angry:
5. pro 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja som dnes vyslala údernú dvojku (manžela a Danielku) do SNV k svokrovcom a gazdujem len s Ľubkou. Tak som dnes riadne vyriadila kúpeľňu. Ešte ma čaká obývačka a kuchyňa, ale to je výhoda polozariadených bytov, že to riadenia trvá tak kráátko :wink:

Včera som mala krízu materstva - bambulka, leuska :stuck_out_tongue_closed_eyes: - od rána sa nič nedarilo, vytrepala som sa do nemocnice na kontrolu kĺbikov a samo, že doktor neordinoval. Hlavne, že minulý týždeň mi sestrička vravela, že budú robiť celý týždeň. :angry: Potom, keď sme išli po Danielku do škôlky, tak pri ukladaní Ľubky do kočíka pod schodmi som sa tak rachla do hlavy, že som videla hviezdy nielen našej ale ešte aj najbližších desiatich galaxií. Kým som Danielku prezliekala, Ľubka sa zobudila a revala celý čas tým svojim hlasiskom. Keď sme prišli domov, Danielka nezaspala, lebo po ceste zjedla lízatko, čo dostali na Mikuláša, takže dostala záchvat hyperkativity. Na obed Ľubka nič nezjedla a všetko vyprskala von z pusy. Potom som sa napriek týmto varovným signálom rozhodla urobiť cesto na medovníky. Chcela som len 1/3 z celej dávky, ale som tam šibla 3 namiesto 2 vajíčok, takže to bolo riedke, ale dnes ráno som to už dala do poriadku. Na deti som bola ako besná. Poobede bola Danielka s manželom v meste, kde prišiel Mikuláš. Bol aj ohňostroj, alebo ako to volá Danielka stromblesk, Danielka sa aj trochu bála, ale tatovi na rukách to zvládla. Inak Mikuláš prišiel do škôlky a ako mi rozprávala toho sa vôbec nebála a sama ai išla po darček. Dokonca bol aj čert a svietili mu rožky a ani toho sa nebála. Spievali vraj vitaj, vitaj Mikuláš a ja som doplnila, že čo v tom koši máš a Danielka na mňa vyvalila oči a spýtala sa "ako vieš?" :slight_smile: A večer sa zobudili o 21:30 obidve, tak som si išla s nimi ľahnúť, na ľavom prsníku pricucnutá Ľubka a pravú ruku mi hladkala Danielka. Pokladíky moje, hneď ma kríza materstva prešla.

Fúha, ale som sa rozpísala.

Leuska - teším sa, že pekne papáte a ste mojim vzorom, že aj Ľubka si to nakoniec rozmyslí.

Zuzka - tak to si Terezka vybrala dobrý spôsob uspávania :slight_smile:, vyskúšame

Natashaka - Dominik je šikulka, Ľubke sa sem tam podarí niečo také, ale najradšej teraz pľuje a výska
5. pro 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka - viem veľmi dobre, ako sa cítiš, ja som pri Danielke 8 mesiacov spala v noci maximálne 4 hodiny dokopy, vydrž moja, uvidíš. že to prejde,
5. pro 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!

zuzec, vsetko NAJ Terezke! Pochval Steva za novy sposob uspavania a urcite to nahraj, nech mozem dat za vzor, aby to aj moj muz niekedy vyskusal!! :sunglasses:
andreaber ja som mala podobny den predvcerom, ked som malemu pripalila obed, rozliala plnu panvicu s olejom, ale co uz, vselico sa stava!
No dnes sa mi podarilo upratat, aj schody vonku poumyvat aj okolo domu pozametat a poobede, ked bolo babo napapkane, prebalene a spokojne, tak som ho supla starsiemu na starost, teda na obcasne podanie nejakej hracky a ja som sa nalozila do vane :dizzy_face: :dizzy_face: , to bola moja polhodinka a dobre mi to padlo, ako keby som bola v kupeloch.
Teraz som sa zahrala na Mikulasa, pre starsieho syna, teda to je skor, ako nenapadne dat do ciziem na okne nejake tie sladkosti a normalne synator sa tvaril ukrivdeny, ze tento rok toho malo dostal, tak som mu na to povedala, ze je KRIZA a ze aj Mikulas setri. Tak odisiel zuvajuc cokoladoveho prec. No co, ved ked bude mat vacsie topanky, aj sa viac zmesti. :grinning: :grinning:
Drzte sa a pokojnu nocku!
5. pro 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber

to Ta fakt obdivujem, ze si este stihala a mala naladu na cesto. JA mam teda dieta len jedno ale padam na hubu neviem si predstavit, ako by som zvladla dve velka medaila Ti patri.
asi bude Dominik jedinacik :grinning: alebo to poriesim fakt az neskor ked bude vacsi podobne ako u jasmik.
My sme sa vybrali dnes vo velkom na Mikulasa maleho sme vycancali baterky do fotaku nabite no a uz na ulici pozerame, ze vsetky deti namiesto toho aby isli s nami idu v protismere tak sme Nika ukratili o prveho Mikulasa lebo bol o hodinu skor ako sme si mysleli :unamused: :unamused: Mato bol straaasne sklamany az mal slzy v ociach sa tesil ako mu bude synacik sediet na kolenach a on velky tato co to pofoti :grinning:
5. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
dakujeme za gratulacie a aj my prajeme bambulkinemu Simonkovi vsetko naj zuzec aj vasej Terezke a ak niekoho som zabudla tak samozrejme aj Vam :wink: zajta ma Hanicka pol rocik tak aj tj vsetko naj
ja som rano vstala vysmiata ozbudili sme sa len cca x za noc takze sme spali 4 hodiny normalne som vstala s dobrou naladou maly sa na to vsetko pokakal a potvora ani som si nevsimla ze si vie odlepit plienku tak aj precikal 2x za noc :confused: vstali sme o pol 7 potom zaspal o 8 na hodinku a pol a tak sme o 12 tej obedovali mrkvicku no tak ho naplo 2x ze som to nechala tak a dala som mliecko a sli sme hajkat alezobudil sa po pol hodine tak som ho potom supla o 2 do kociara a do 5 sme sa prechadzali a Filipko krasne hajkal :dizzy_face: vecer som ho okupala a nakojila a dala som ho do postielky.trosku lozil mrncal a tak sam zaspinkal :dizzy_face: tak mi spravil obrovsku radost dnes a ja som normalne bola cely den v super nalade :slight_smile:
5. pro 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem Natashka

ja Ťa tiež poteším. Danielka bola podobne náročné bábätko ako je Dominik, ale po ťažkom začiatku išlo všetko ako po masle. Naučila sa pekne papať, od 9 mesiaca prespala celú noc, od 13 mesiacov sme boli cez deň bez plienky, naučila sa veľmi skoro rozprávať, čo bude asi aj Dominik, keď už začal slabikovať. Hovorí sa, že práve tieto náročné bábätká sa potom rýchlejšie všetko učia. Hlavne nech sú detičky zdravé a všetko bude fajn.

Inak teraz v Mama a ja je písané ako si zvýšiť materskú resp. ako dostať materskú, ak pred materskou nebol pracovný pomer, cez dobrovoľné nemocenské poistenie.
5. pro 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este sa chcem opytat ako mam spravit z tej mrkvy kasu?resp ju rozmixovat ale ako ponornym to neide je toho malo n amixovanie
5. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Vsetko bnajlepsie Terezke a Filipkovi k polrociku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: strasne to uteka :slight_smile:
jani, ja to mixujem tak, ze dam varenu zeleninku do specialnej nadoby od mixera, kde je naspodku nozik, zavriem, nastoknem na nu rucku od ponorneho mixera a zmixujem.... Mozno mas aj ty nieco take.... A ked nie, normalne to prepasiruj cez sitko. Je to potom uplne hladke ako zmixovane.... Dufam, ze Filipkovi bude chutit :wink:
5. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
hlasim, ze kalerab bol naozaj velmi naduvaci a moc sme nespali do rana, bambulko moj maly uboleny :frowning2: :frowning2: Ja teda nejdem davat ani karfiol, ani brokolicu, predsa my sme kolikari ako vysiti... :confounded:
andrejka - tak krasne si napisala o Tvojom dni "blbec" a s takym krasnym koncom, ze som sa tu sama za PC usmievala ako taky sisi... :slight_smile: A drzim palce k papkaniu, je to super pocit, ked sam pusku otvara...si pripadam ako PROFI KUCHARKA :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
lovi - supis, ze si sa vyspala, hned je svet krajsi! :dizzy_face: Drzim palce, aby ste uz mali co najviac takychto noci. :wink: A daj vioac mrkvy, aspon ja som to tak robila, aby sa to dalo mixnut ponornym... :wink:
zuzi - vidis, fakt same vsetky zvedave na prdiaceho manzela - samozrejme ustami - tak supni sem :wink: :grinning: A super, ze Terezka tak pekne papa. :wink:
mufo - si sa riadne hecla, Ti zavidim. :dizzy_face: Ja upratujem vzfdy ked sa da, co je pri Teuksovi malokedy...on je taky, ze musim byt vacsinou pri nom, inak place... :unamused:
dadka - Teusko sa toci z chrbatika na brusko, ale z bruska mu to nejde...Matko naopak? :confused: Ale ako vravis, pride ten cas. :wink:
Tak dakujem za typ, skusim kupit ten Aventacky poharik...ale cajik nechce Tejulko ani za svet! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj katy, ako sa mate? :slight_smile:
5. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja prajem vsetkym polrocniakom len to NAJ NAJ NAJ! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: mame sa fajn, s papkanim je to lepsie, citam, ze aj u vas... Predsa sa tie nase deticky umudria.... :wink: Ja kalerab ani karfiol nedavam, ale brokolicu mozes vyskusat, nenaduva, ale daj len ruzicky, nedavaj stonky, tie naduvaju.... Mala ju ma rada... A nic jej to nerobi....
5. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber

inak to mas mozno aj pravdu. Napriklad my sme teraz zacali s prikrmamy prvy krat lyzickoval a uplne ukazkovo otvaral pusinu a papal aj mrkvicku aj zemiak som ostala uplne mimo
5. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, ze Hanka sa rozpapkala, potrebovali len trsoku viacej casu. :slight_smile: O brokolici viem, ale aj tak mam strach...ved uvidim, skusim asi trosku. :wink:
5. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek