• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
zdravim kocky, my mame dnes presne pol rocika :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a sme si ho paradne odplakali.. :frowning2: Tie zubky su nas kriz.. Ale vyzera to, ze to budu horne dvojky, lebo uz presvitaju. Moj manzel mu dnes hovori: " ..no darmo budes mat Misko 4 zubky, ked sa ti v puse nestretnu, rezne papat nebudes.. "
7. pro 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, Miškovi všetko najlepšie k polrôčiku :wink: tato ho asi nepotešil :sweat_smile:

alex, aj Maťko dvíha zadok v lehátku ?
7. pro 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,
ja hlasim tretiu nie moc vyspatu noc...podla mna ma Tejulik stale bolebrusko. :frowning2: :frowning2: Oci mam ako keby som zvarala - nie zavarala :grinning: , lebo on to dohana cez den, ale v kociku a v pohybe, samozrejme... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale vysiel novy Dominik Dan, tak som ho asopn dorazila, aj ked mi trochu knizka zmokla. Inak dnes mal cuketu so zemiacikom a skoro sa pozvracal, takze spapal tri lyzicky a mal mliecko. :wink: On spapa celu tu Frutapuru, ale kedze nechce vobec ziadny cajik, dnes sme vyskusali ten jablckovo-medovkovy, tak ho potom asi smadi a vypije cicik a potom prejedeny zvracka... :confounded:

Baby nedavate kasu z flase, vsak? :confused:

A uz je to riadna sranda, naozaj treba celu kupelnu poutierat po kupkani, skazicka mala jedna splechotava! :dizzy_face:
lovi - tak mi, prosim Ta,posli ten zoznam zeleninky do IP, si zlata. :dizzy_face: Dufam, ze Vas caka dobra noc, som myslela na Teba v noci, najdlhsie som suvisle spala hodku a pol... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ivus - vsetko naj Miskovi a cerveny bod za hlasku manzelkovi! :slight_smile:
7. pro 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufik - aj se´be si co to pekne kupila?
zuzi - samozrejme, zefajnoty varim, ako inac...u mna... :grinning: :grinning:
sasik - aj ja sa casto musim obetovat, aby mal Teusko sladke mliecko...viack, ako by bolo treba :grinning: :grinning:
dadka - tak keby sme dali Teuska a Matka dokopy, vedeli by sa celkom otocit! :wink:
7. pro 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka - skore uzdravenie prajem a tesim sa, ze sa Lubka trosku rozpapkala!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

bambulka - pdla mna preto, lebo ako vynechavas mliecko, tak mu chybaju tekutiny...
7. pro 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A aj ja uz som spadla s malym zo schodov, ja som sa po zadku zviezla dole, ale jemu sa nic nestalo...NA STASTIE! Od vetdy chodim naozaj ako pokadena, proste u mna schody RESPECT. :wink:
7. pro 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koncim svoj monolog, idem sa umyt a skusit naspat viac ako 4 a pol hodyk prerusovane, tak mi, prosim, drzte palce. :slight_smile: Papa.
7. pro 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A posledna vec - ja uz sa taaaak straaaasne tesim na Vianoce, ani neviem oreco, asi pre atmosku a jedlo a kolace a kvoli Teuskovi, ze je s nami mimo bruska prvykrat a tak... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
leus a ja som tu a cakam kto pride :confused: a pridavam fotku.. Idem si ta docitat :wink:
Ivus, perfektnx je, ako keby som Teuska videla, ibaze dnes si dal kasu aj do oka... :rolling_eyes: :sweat_smile:
7. pro 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska - tak vsetko najlepsie k polvyrociu :grinning: a s tymi zubkami je to aj u nas vselijake, niekedy matko premrnci aj hodinu a jedine co ho ukludnuje je hryzkanie, najradsej ale mojej ruky, co vsak uz nie je velmi mozne takze sa potom jeduje ale tak, ze ho pocut hadam aj do tretej dediny :slight_smile:

dadka - no jasne akoby sa chcel v nom postavit, tak sa vzpiera, ze sa bojim, ze aj ked je priputany zleti aj s lehatkom na zem (mame ho na velkej taburetke lebo v nom papa tak ho mame pri stole)

leuska - juj to je mrzute s tym nespinkanim a bruskabolom. ja som tiez ako mechom udreta dnes ale vlastnou vinou. som sa vecer zapozerala do volakeho filmu a koncil az o jednej. no takaaaaaaa som hlupa. a na cajik si asi musi zvyknut. matko ho pil trosku aj ked bol mensi (v lete ked bolo horuco) ale z flasky. potom sme prestali uplne davat lebo uz nebyvalo tak teplo a ked som mu minule dala cajik z flase znovu tak na mna kukal ako puk :confused: a nechapal ze co mu to davam :slight_smile:

my dnes mame totalne komunikativne babo. cely den pocuvam babu, babu, babu, mama, babuuuu, bbbbuuuu a podobne :grinning: :grinning: :grinning:
no musim bezat matko v postielke vystraja asi sa zase pregulil na brusko a zasprajcoval a nejde mu to spat. inak dnes sme dali novy cumlik od 6-18 mes. od aventu. predtym mal nuk ortodonicky tak si asi ide zvykat na novy tvar. aspon ma novu zabavku - vypluvanie cumla do dialky :sweat_smile:
7. pro 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, do oka, po cele, v oboci.. Vsade! Ani ti nehovorim, ako vyzera kresielko :sweat_smile: Ako sme zacali papat, uz som ho 2x prala :sweat_smile:

Inak schody su pre mna tiez RESPEKT. U svokra su take riadne strme, som sa tam zrubala , ked som bola tehotna a vcera som maleho niesla dole v naruci, ale krvi by ste sa mi nedorezali, ako som sa bala :unamused:
7. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa na vianoce tesim ako maly jojo.. Svetielka, leskly stromcek, Miskove vyjavene ocka :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, uz som mu dnes vecer dala 2ml nurofenoveho sirupu, lebo to sa nedalo pocuvat, srdce mi islo roztrhut... :cry: Ale najtazsie je pozriet sa mu do tvaricky, ten jeho ulutosteny pohlad. Dnes ho to muselo boliet riadne, lebo mal normalne vlasky mokre a bodynko na chrbatiku prepotene, kuriatko moje klatulinke ubolene :pensive:
7. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zienky ahojte, musim, uz mam vrtielko v postielke...tak o spanku to asi zase moc nebude... :frowning2: :frowning2:
7. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti mas to poslane
inac babule ktore davate kalerab a karfiol pozor az od ukonceneho 9 mesiaca by sa mali davat taktiez avokado a por
taktiez olej sa ma pridavat cca od 7 mesiaca a ryby sladkovodne az od 11 mesiaca takze tie co planujete uz na vianoce tak zvazte ci sa treba ponahlat :wink:
7. pro 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus - drzime palce aby bola pokojna noc.

ivus - uplne chapem, my ked je najhorsie davame calgel a zatial vzdy pomohlo. ale je pravda, ze isli nam len spodne, tie az tak hrozne nebolia. najhorsie je vraj ked idu stolicky a ocne :confounded: tak drzime palce aby vam rychlo vyrastli a netrapili miska dlho

a na vianoce sa uz tesim aj ja a hrozne, len musim muzikovi darcek daky vymysliet. matkovi uz zhruba mam vymyslene uz len nakupit a rodicom chcem kalendar urobit tak uz len tatovi daco vymysliet :slight_smile:
7. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka - my sme dali aj kalerab aj karfiol lebo vsade pisu, ze sa moze :confused: a veru po karfiole bol nervozny riadne ale teraz davam tak 2 ruzicky male do vela krumplikov, mrkvicky alebo tekvicky. rybku urcite neplanujeme matko aj tak vecer papa kasicku tak bude asi kasicka :wink:
7. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex tak podla toho co osm ja citala a aj z vlastnej skusenosti karfiol a kalerab veru aj mne nerobi dobre.ale zalezi od deti kazde je ine a ked nemali deturence problem s kolikami mozno to vobec netreba tak brat ze co sa smie a co nie.svagrinej povedala dr ze moze davat komplet vsetko zaradom ze novodoba studia a ze netreba 3 dni take ako mrkva a zemiak ze ci uz som videla niekoho kto ma na to alergiu tak uz fakt neviem
7. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, presne to mi robí Maťo v tom kresielku, som sa bála,že sa s ním prekotí :confused: čo ich to napadá ?!

lentilka, snáď budeš mať lepšiu noc, držím palce :wink:

idem rýchlo povešať pračku, akurát doprala :confused: :sweat_smile:

a tiež sa hlásim do klubu milujúcich Vianoce , už aby boli !!!
7. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja uz chcem Vianoce aj ked nemam ani jeden darcek :sweat_smile:
7. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
aj ja sa tesim na Vianoce, aj ked nemam este ani darceky, ani nic ine pripravene. ani Damiankovi darcek...
ale tento tyzden uz mozno nieco "splaším" pojdem aj na vianocne trhy, sa tesiiiiiiiiiiiim :slight_smile:

dufam, ze ste vsetky ok aj malé chrústiky krasne su ok. idem vas docitat. my sme mali taky rusny vikend, same navstevy a tak... som nakupovala, upratovala, chystala, odkladala a taaaaaaaak :slight_smile:
7. pro 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky,
chcem sa spytat, najma tych, co uz prikrmuju isty cas / my uz mesiac/.

kolko zjedia vase deticky naraz a kolkokrat denne kakaju? lebo nase Bubu uz "vyrába" krasne klobasky :grinning: a niekedy tolko, ze az... sa cudujem, ci mu nedavam papat vela /niekedy kaká aj 3-5 x denne a niektory den len raz/. uz mi zje aj taku porciu, ze 200 g. ale zase papame len 4 x denne - rano mlieko, potom obed prikrm, podvecer prikrm a pred spanim opat mliecko.
diky sa odpovede. ja len ci nekaka prilis vela /chvalabohu nie je to riedke/ a ci mu nedavam velke porcie. dik.
7. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka ja som si nekúpila nič. Ja zas nabudúce. Kúpila som deťom a aj segra bola s nami tak si vybrala darček pod stromček, no a kamoške sa vo štvrtok narodilo dievčatko tak aj malej som niečo kúpila. Dnes som ich bola kuknúť v pôrodnici v MT a MM zatiaľ venčil baby na námestí. Radšej išli všetci somnou po včerajšku. Včera som sa mala stretnúť s mojou naj kamoškou. Naposledy sme sa videli keď sa narodila Sonička, lebo ona žije v Rakúsku. Malú som okúpkala, nakŕmila a keď o 18.30 zaspala tak som odišla. Normálne sa po kúpkaní budí až okolo 22.30. Ale keďže mama nebola doma tak sa zobudila po pol hodinke a řádila do 22 :grinning: Tak si ju tatko vychutnal. Ale mne bolo tááák dobre. Som sa konečne vykecala s kamoškou. Cez skype je to úplne iné. Sme toľko rozprávali až sme boli zadychčané :grinning: :grinning: :grinning: No a zorganizovali sme hneď víkend u nej vo Viedni. Pôjdeme s MM a deťmi a uvidím konečne Viedenské vianočné trhy.
7. pro 2009 ve 22:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, tak ako dnes v uprsany den :confounded: a tak lahko sa to asi nezmeni,
vcera som pisala, ze som davala uz k mrkvicke zemiacik, no a vysledok nebol neviemaky, dala som 7 lyziciek a donho som dostala len jednu, ostatne veselo vypluval, pritom ako sa pritom tvaril radsej opisovat nebudem a este ho aj napinalo z toho, tak neviem, ci sa mam vratit len k mrkvicke a pockaj co a ako, ale mozno bola ta reakcia len z toho, ze to bolo asi moc huste pre neho, co bolo to priznavam, mala som mu tam pridat materske mlieko, co som pridavala do mrkvicky, no na toto som tak zabudla ako nikdy,

aj ja sa uz tesim na Vianoce ako budu tie nase deticky na stromcek pekne vysvieteny pozerat, to bude fakt super,

baby a na tych schodoch davajte pozor, inak ja tiez chodim ako pokakana, ale to su len schody v panelaku, no aj na tych som sa dokazala skotulat a byt v nemocnici s otrasom mozgu, no to som bola este slobodna a bez babatka, nastastie, az mi zle prislo, keby tam bol so mnou :cry:

tak prajem krasny den nehladiac na to pocko :wink:
8. pro 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka,

tazko mi je odpovedat, od jeho narodenia som nikdy nemerala\nevazila co zjedol, nechavam to na nom a neriesim :slight_smile: ja sa velmi casti riadim len instnktom, ci uz svojim, alebo jeho, nie tabulkami a chvala Bohu rastie a pribera.

ale zjeme teraz tak polku vyzivy urcite.
8. pro 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute dievcata :slight_smile:
skusim trosku docitat, a len narychlo pre katku:

Nikolaj tiez papa takych 170 - 180 gramov (plny Via poharik, ten mensi) - na desiatu ovocie, na obed zeleninku

ostatne papania ma mliecko, kasa sa nam navecer neosvedcila, tazko mu nejak sadla a nevedel zaspat

pekny dnik vsetkym :slight_smile:
8. pro 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

My sme práve došli z poradne, Sebinko sa napapkal a hneď zaspinkal.. Vážime 6700g a meriame 67cm, dostal dnes aj druhú dávku očkovania, tak dúfam, že budeme bez teplotky ako minule.. Doktorka povedala, že sa jej páči, krásne priberá a všetko je v poriadku.. chvalabohu :wink:

čo je nové tu? :slight_smile:
8. pro 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babule, tak mali sme na obed zemiacik a mrkvicku, ale dopadlo to este horsie ako vcera, dal si jazyk medzi zuby a spustil sliny, tak som do neho nic nedostala, robila som aj lietadielko, to zabralo dovtedy, dokedy si neuvedomil, ze som mu nieco do pusy strcila, tak to slo hned slinovym vodopadom von, tak som skusila 5 lyziciek a dost, ale skusim este teraz o 4h, ma normalne papat, tak uvidim,ale neslubujem si od toho nic, uz len preto, ze ma dnes nervny den, idu nam zubky, tak ho nic nebavi, ani hrat sa na brusku, hned je na chrbatiku alebo na polceste na chrbatik a ked sa tam ocitne nie zeby bol spokojny, to zacne plakat, tak sa dnes uz asi k vam nedostanem, juj ako pekne citat, ze vy vsetci ako pekne papate, snad aj my budeme :wink:
8. pro 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, TAK Sebinko ma krasne miery, len nech je bez teplotky
8. pro 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek