• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte , prváve sme sa vrátili z poradne. Kubkove miery: 7040 gr, 65 cm. Všetko v poriadku, môžeme ďalej pokračovať v príkrmoch nových.
8. pro 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ja len na rychlo idem pochvalit Filipka ako krasne spapal obedik.dnes mal po 3 dnoch mrkvy 1 x zemiacik.rozmixovala som ho ponornym mixerom a bol fajne jemny ako lepidlo :grinning: normalne ked som ochutnala ten zemiak neosoleny pomixovany tak ma az skrutilo ale Filipkovi chutil a pekne spapal asi zo 7 lyziciek :dizzy_face: :dizzy_face:
vratili sme sa z 3 hodinovej prechadzky a teraz sa trosku hrajka :slight_smile: inac ja ho pred obedom nakojim aby nebol nervny od hladu dnes dokonca na pol hodku zdriemol a az tak sme davali obedik a po obede zase dokojim.ked bol velmi hladny a zacala som mrkvou ta nechcel ale ked som nakojila trosku potom mrkva a zase dokojila tak to sa mu pacilo.mal aj to co ma rad a aj nieco nove.zajtra dame zase zemiacik a vo stvrtok mu dam zemiacik s mrkvickou.to sa chcem opytat mrkvu a zemiak varite zvlast ci spolu.lebo ja sa snazim tak navarit aby som to nemusela zohrievat ale aby robno mohol papat teple ale neviem ci to bude dobre ked to takto spolu uvarim
8. pro 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka-ja to varim naraz,ale najprv dam varit mrkvu a ked je taka polomakka,tak k nej pridam zemiak
8. pro 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
nam vcera Jezisko priniesol stromcek-ozdobeny

a uz som to nevydrzala a zacala som davat brunkovi kasu vecer.priniesol mu ju Miki a tak som neodolala a je to ako som si myslela-Brunko je papkac.v prvy vecer spapal 1/4 davky,predvcerom 1/2 a vcera by uz ziedol asi vsetko ale tesne pred koncom zaspal,normalne mu odkvecla hlava pocas papania ako v tych smiesnych videach :grinning: asi mu zacnem davat tu kasu az po kupani :sweat_smile: neni to este skoro aby na 3krat spapal 130ml kase?
8. pro 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme mali dnes deň doma, nakoľko nám krstný robil dvere a vonku lialo ako z krhly, chudák Maťko si pospal iba 3x po polhodinke aj to vždy s plačom zaspával :frowning2: neni zvyknutý že nejdeme von, snáď zajtra vypadneme aspoň nachvíľu.

mufo, uži si tie Viedenské trhy, vraj bývajú prekrásné :wink:

lovacka, ja varím tiež zeleninku všetku spolu, keď to chcem rýchlo, tak to nakrájam na malé kúsočky a je to šup-šup :dizzy_face:

albertine, aj náš Maťko už nevydrží toľko na brušku, hneď sa dá do boku a hops je na chrbátiku, mi to dalo roboty ho odfotiť na brušku!

danka, ninny, pekné miery :wink: šikulkovia. Leni aj Ti kázali už dávať príkrmy ?

julenka, to je len dobré keď Brunkovi chutí :wink: Maťko má docela rád od Hami, čo sme dostali ako vzorku, už aj pusu otvára a čo náhodou nezje, doje mama :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lentilka, aj ja som rozmýšľala, či by nebolo lepšie dať kašu do fľaše s dudlíkom s otvorom 3, ale asi je dobré aby sa naučili otvárať pusku :wink: aj keď veľa kaše ide pomimo.
8. pro 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
dakujem za drzanie palcekov,pomohlo, vcerajsia noc dobra, boli sme hore len trikrat, dvakrat papkal a raz sme sa pomojkali. :wink:
Babky z poradni - krasne miery. :dizzy_face: Terezka je riadny valibuk, ci valibucka. :wink:
lovi - DAKUJEM :dizzy_face: :dizzy_face: To mas od dokiny?
dadka - ved ma to preto napadlo, ze by bola kasa z flase jednoduchsia, ale viem, ze sa to moc nema. A naozaj sa maju naucit papat. :wink: Segra dvojkam davala, ale oni vtedy uz boli na UM, cize flasu v pohode a hlavne sa hnevali, ze ich pomaly krmi... :grinning:
mufi - ze zadychcana z klebetenia, dobra hlaska :grinning: :sunglasses: Viedenske vianocne trhy su prenaaadherneee, moc moc zavidim. :dizzy_face:
Teusko dnes spapkal krasne tekvicku. :dizzy_face: A kedze spi len vonku, v pohybe, tak som bola dvakrat hodku a pol vtom strasnom lejaku...brrrr... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to sa ma schladit do minusu, juuuj, uz nemam moc co naviac na seba dat... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Zienky chcem sa opytat, pouzivate nejaku termo misku na papko? Lebo kedze krpati dlhsie papaju, tak aby im to nevychladlo uplne. Ak ano, aku? Dakujem. :dizzy_face:
8. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
to sem uz fakt nikto nechodi :confused:
8. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to uz asi len my dva takto vecer... a tiez uz facebookujeme :grinning:
8. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dve /som chcela napisat/.
8. pro 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
idete kupovat choditka, ja som kupila od demy jogy a nesvieti stredne svetielko odrazka nemate nietora s nim skusenosti?
8. pro 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
silvia, my sme dostali. ale sa to dnes neodporuca davat detickam. tiez od demy jogy, take zelene, s nejakymi tlacitkami, daco tam ma hrat, lenze kedze je na to skoro, ani som ho nevybalovala. dostali sme ho este ked sa nas Daminko narodil...
8. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka my sme skusali akurat avuky zvieratiek, s mierou sa vraj moze
8. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
silvi, ja budem az ked to zacne byt aktualne. :slight_smile: este ani stolicku na prikrmovanie sme nevytiahli, aj ked uz dlhsie prikrmujem. zatial v lehatku.

idem pripravit par veci na zajtra, dobru nocku. :wink:
8. pro 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
este som vas nedocitala od vikendu....spala som u nasich s Terezkou, lebo Stevo je ZASE chory....uz asi 4. krat behom 2 mesiacov :frowning2: a zarovno s nim to chytila vzdy aj Terezka, aj ked jej to vzdy trva len dva dni a jemu aj dva tyzdne...tak som isla k nasim, ale asi bolo neskoro, lebo chudatko moje malo uz dnes vecer 37,8 teplotku a zacala soplikovat :frowning2: dala som panadol a teplotka uz neni, ale aj tak som z toho smutna...este ze ona je stale vysmiata a dnes nebol ani problem so zaspavanim...

inak nase miery z dneska 8160 g a 72 cm....a doktorka sa divila, ze mala este nesedi s pomocou, ze sa prehne vzdy dopredu k noham ako hadia zena :grinning: som jej povedala ze to asi preto ze ju nedavam sediet a ona ze s nou mam posilovat tak ze ju budem tahat za rucicky do sedu a hned dole, ale to s nou robievam, aj ked nie kazdy den...

jasimk, my mame tiez stale taku divnofarbu oci, nejak sa nevedia rozhodnut akej budu farby :grinning: ja mam modre, Stevo hnede a Terezka ma momentalne modro-sedo-hnede...a podla svetla..tak neviem :confused:
8. pro 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no este som sa vam chcela pochvalit, ze my sme mali dnes uz zemiakovo-mrkvovo-brokolicovu kasicku a ta Terezke zatial chutila najviac, spapala 25 lyziciek a bolo jej to cely cas dost rehotne :grinning: takze chvalabohu to vyzera tak ze ani s papkanim nebudu problemy....a dokonca, neviem ci to s tym suvisi, ale odkedy sme zacali prikrmovat - tj asi 5 dni, tak sa Terezke vratili jej celonocne spanky tak sa tesim :dizzy_face: :dizzy_face:
aj dokyna povedala ze ked takto pekne spinka v noci, tak nemusime davat kase....a okrem toho, neviem co sa deje, ale mam zrazu nejak vela mlieka, vzdy po kojeni totalne premoceny tampon a preteka, tak sa asi vratim k tym zberacom mlieka :rolling_eyes:

a este mi dnes povedala doktorka, ze masko mozem uz po 2 tyzdnoch pridat :confused: no ved aj narciska pisala, ze uz dava masko...uvidime

no tolko o nas, zajtra poreagujem na vas :wink: dobrunocku
8. pro 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
alebo teraz lebo zajtra zabudnem

lentilka fuha ty si hapala zo schodov, este ze sa nikomu nic nestalo :confused:
a z Teuska sa uz stava pekny papkac a aj nocny spachtosko :wink:

mufo, tak manzelik to zvladol aj bez blbej sms? :wink: fajn ze si si trochu oddychla :slight_smile:

ninny, Sebko ma paradne miery a sme radi ze je vsetko v poriadku :slight_smile:

lovacka, ja varim tiez spolu vsetko, len to davam postupne, ze prvu mrkvu lebo ta sa dlho vari, neskor zemiak a dnes isla nakoniec aj brokolica...inak to bolo podla mna hnusne, ale ked malej chutilo, tak je fajn :sweat_smile:

julenka jeeej vy uz mate stromcek :dizzy_face: my budeme s Terezkou zdobit na Stedry den, ale len tento rok...buduci uz prinesie Jezisko a ona si ho rano najde :dizzy_face:

narciska tak ste mali paradnu mikulassku nadielku :slight_smile: :grinning: je to sikulka

dadka, Matko je tusim presne opacne ako Terezka, ta zas nechce byt na chrbatiku....ked dojdem na to, ako nasadit plienku babatku leziacemu na brusku, tak budeme vsetci spokojni, lebo okrem prebalovania ju uz komplet obliekam ked lezi na brusku :grinning:

dodatocne gratulujeme vsetkym polrocniakom a vsetkym papkacom prajem nech dobre chuti a ked som na niekoho zabudla, tak sa ospravedlnujem, ale snazila som sa dnes velmi rychlo citat aj pisat, uz je vela hodin a tiez si uz niekedy pripadam ako zavislak....co uz ked chcem vsetko vecer dohnat :unamused: :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte babule, tak Danko sa uplne rozhodol, ze nenecha mamu v noci spat a uz bol pred 1 hodinou hore a to este urcite nebolo na tuto noc vsetko, a to som neniiiiii zvyknuta, tak to nechapem, kde nastal zlom, ze sa to dieta zacalo v noci budit, ked najprv prespal celu noc, potom 1krat hore o 2-3 hodine rannej a teraz uz aj skor, :stuck_out_tongue_closed_eyes:

krasne citat ako vase deti krasne papkaju, tak nech aj pokracuju, my sme totalne pohoreli so zemiacikom, ten je u nas nepopularny, tak skusim zas iba mrkvu, aby som vedela, kde je problem, ako vlastne papkate, najprv troska nakojite ako lovi a potom prikrm alebo ako? lebo mi mame najprv prikrm a potom uplne kojenie, taky postup ako ma lovi u nas nie je mozny, lebo on papa z oboch prsnikov a ked nedostane celu svoju davku, tak koniec, ale ked si ho posadim na prikrm do lehatka, tak nervny nie je, ba sa este smeje, horsie, ked dam lyzicku do pusy, to uz sa nesmeje a vsetko ide z pusy von, tak ja neviem, co zle robim, ci mu len nechuti :frowning2:
9. pro 2009 v 01:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

lentilka ja mam na krmenie taky tanierik, co sa do neho da horuca voda a drzi papko teplucke, az pokial nepopapame, len to mam este ked bol starsi babo, ale je to nieco podobne ako toto
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5472419 (no asi neviem davat link)

zuzec Terezka ma paradnu vahu na dievcatko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Super a ze jej chuti aj papkat! Ale zase s tym soplikom to neni neviem co. Inac Stevo taky vcelar, co si nevyrobi nejaku medecinu, aby nebol chory? :astonished: Ja by som tiez bez tamponov nemohla ani na krok a to som dnes skusala, ze si nedam na druhy cicik nic, ked papa, ale som musela hned brat plienku, lebo tieklo ako naozaj. Ale som rada, len nech si da a nech je mliecka este dlho dost. :wink:
dada nas Lukas sa naucil celkom pekne spavat doma, ale na nasej manzelskej, ze si na chvilu pri neho lehnem, hladkam ho po licku a pred vcerom vytuhol na 3 hodinky.

albertine, no Danik sa rozhodol, ze Ti uz asi skoncili dobre celonocnospiace casy, ale pokial je to 1x tak je to pohodicka :sunglasses: :sunglasses:. Ja Luka krmim, ked sa zobudi, ale od predchadzajuceho kojenia to neni nikdy dlhsie ako jeden a pol hodinky, cize neni velmi vyhladovany. Ale on uz papkava dlhsie a ked si ho dam do sedacky, privazujem podbradnik, tak uz otvara pusku, lebo vidi tanierik a jeho oranzovu lyzicku a ako keby som mu vydela vyhrazku v ockach, "davaj rychlo, lebo sa rozplacem"!
Dnes som si vybavila od MM auto, tak ked starsi pride zo skoly, tak ich dam ku starkovcom a ja idem konecne kupovat darceky, lebo uz je najvyssi cas a zatial nemam nic a to je este otazka, ze konu co kupit! No idem si este napisat nejaky zoznam, co treba kupit a dufam, ze si ho nezabudnem doma, lebo som na to expert. :grinning:
Tak pekny dnik a papkacom dobru chut k dobremu obediku!!
9. pro 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, ja ho už prikrmujem, už papkal 4 krát mrkvičku a 4 krát mrkvičku+zemiačik, doktorka povedala, že kľudne môžem pokračovať :slight_smile:
9. pro 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka, Terezka má krásne miery :slight_smile: a s tým sedením je to predsa normálne, nie? a ako to máš s ňou cvičiť - ťahať za ručičky do sedu a potom naspäť do ľahu? :wink:

ivuska, tie tanieriky sú super vec, musíme si to tiež kúpiť, aj kvôli tomu, že s malým dosť cestujeme hore dolu, aj keď pôjdeme k rodinkám na východ , tak to je nevyhnutné, keďže bude papkať po ceste...
9. pro 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute no tak Terezka v noci toho moc nenaspala, o druhej chcela papat a o tretej ju zobudila zase teplotka a boli sme hore do pol piatej...neplakala ale tie stony a vzlyky, chudatko moje ako sa zalovala...a az ked jej klesla teplotka, az vtedy zaspala a o siedmej uz bola hore zas...a doteraz sa jej nepodarilo zaspinkat :frowning2: soplik nema nastastie velky, ale je dost cervena a slzave ocka ma a dokonca dnes zo zufalstva vykrikla MAMA :sweat_smile: :dizzy_face:

no a aby toho nebolo malo, tak asi vcerajsia brokolica ktora jej tak velmi chutila, jej neurobila dobre lebo celu noc tlaci tlaci a priemerne na 50 zatlaceni si jeden krat prdla :frowning2: rano sa jej podarilo vykakat, ale aj tak ma zastavene prdiky...asi...inak neviem..lebo stale tlaci

lenka, ano potiahnut za rucicky do polosedu a ona sa sama pekne pritiahne do sedu a potom hned naspat...

jasimk...no vidis, za den vypije hektolitre caju s medom, dokonca si robi nejaky zazvorovy blivajz a nic...on je proste cele dni vonku, my kurime vo velkom kotli drevom, tak raz za dva dni ho treba nanosit ku kotlu z drevarne a to sa zapoti a potom taky beha po vonku a choroba je na svete :rolling_eyes:

no idem sa pokusit naliat do malej trochu cajiku nech si lepsie poprdka....
9. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, to mi je ľúto, dúfam, že Terezka si ešte dlhšie pospinka cez deň, aby dospala noc a dnešná noc už bude hádam dobra... oni sa asi zo Sebkom vymenili, Sebko prespal celu noc, od 21:30 do 7:15 a potom spal ešte od 9:15-10:45.
Teraz som mu merala teplotku, už mal 36,8. Chvalabohu.. dúfam, že už mu nevyskočí..
Idem sa mu venovať, je slabunky a umrčaný..

Maminky, čo kojíte, dávate Vaším drobcom aj niečo iné ako mliečko? napr. čajik, vodičku..? Mne Sebko nič iné piť nechce.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no veľmi som sa mu nepovenovala.. hneď ako som ho zobrala na ruky, mi zaspal na pleci... dala som ho do postieľky.. tak sladko spinka zlatíčko moje... teplotka mu dala poriadne zabrať.. a ešte mal ráno aj 2 krát hnačku :frowning2:
no nič.. idem sa pustiť do upratovania..

krásny deň prajem :wink:
9. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

dosli sme od neurologicky, este chodime preventivne raz za 2 mesiace, a skonstatovala, ze maly je sikovny, vsetko je v poriadku, dokonca vraj uz bude do mesiaca vediet sam sediet, vraj ma na to uz pripravene chrbtove svalstvo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: velmi sa tesim, ze je vsetko OK, vdaka Bohu.

my uz tiez papame aj zemiacik, tak som sa rozhodla, ze tento mesiac je skor zabehavaci a chcem, aby sa simonko pomalicky naucil na nove chute, a aby sa mu tomu prisposobilo aj travenie, s tym mame trochu problem, takze bude uplne stacit, ak vyskusam vsetku povolenu zeleniku, zatial nic ine. ale priznam sa, dnes mu zo zemiacika s mrkvickou supla trochu jablckovej vyzovy domacej, lebo takto mu to chutilo viac.

nastastie, vsetko mu chuti, papa uz normalnu davku a zistila som, ze zaklad je ho nechat vyhladovat :slight_smile: teda papame naposledy medzi 9-10 a on je potom taky hladny, ze spapa vsetko.

albertine, chcela som Ti napisat, ze aj Vy mate kopu casu na zvykanie si na prikrmy, vlastne by si ho mohla do konca 6.mesiaca este kludne vylucne kojit, tak nech Ta to nestresuje, ak to nejde uplne na 100%.

je to pre babatka riadna zmena, doteraz sladucke mliecko, teraz im ponukame v podstate dost zbrndy :slight_smile: , takze niet sa co cudovat, ze sa im to nepaci.
9. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak u nás se to spaní v noci zklidnilo...budíme se jen 3x
a hlásím,že si už dva dny Jiřík vykládá MAMAMAMA a BABABABA ....to je tak kouzelné :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovi,

jeeeej, to je supeeeer, aj ja chcem!!!!!
9. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Danielke teploty už prešli, len soplí a krpček sa zatiaľ drží statočne. Tak pevne verím, že ju to tentokrát obíde. Využívam čas, keď obe spinkajú, lebo večer nehrozí, aby som sa dostala k počítač. Ľubkino zaspávanie je jedna katastrofa, revať nereve len pokiaľ má prsník v puse a ochotná je sa ho vzdať tak na 20 minút. :unamused: A aj Danielka v noci zle spí kvôli upchatému nosíku, takže je tiež nalepená na mne a je si tak poležím celú noc obložená mojimi babami. No poviem vám nič moc, ale nevadí. Raz ešte budem v noci hore a želať si, aby namiesto potulovania sa niekde, boli pri mne. :wink:

Zuzka - držím palce, aby sa pokladík Terezka rýchlo uzdravil. Inak miery sú suuuper. Nech len ďalej tak pekne rastie.

Leuska - ten tanierik, čo má aj jasimk je veľmi dobrá vec, máme ho u mojej mamy. Ja osobne doba si dám do malej rajničky zohriať vodu, dám do nej pohárik s papkou, aby vydržala teplá.

Lenka - môžeš skúsiť dať čajík alebo vodičku, ale väčšinou kojené detičky začnú tak naozaj piť, až keď spapajú viac tuhej stravy. Danielka si tak do 9 mesiacov akurát omočila jazyk. :slight_smile:

Albertine - Ľubka tiež zo začiatku veľmi nepapala a až po 2 týždňoch začala otvárať pusu, povedala si asi, že mama s tým tak rýchlo nemieni prestať :wink: Takže len trpezlivosť. No a s tým kojením. Dieťatko by tie prvé príkrmy nemalo dostávať ani veľmi hladné ani sýte. Skús mu ponúknuť najprv nalačno a ak nebude papať, tak ho nakoj a skús neskôr, keď trošku vytroví.

Mufo - manžel sa pekne postaral, dobre, dobre. :slight_smile: Užite si tie trhy, bude to určite krásne.

Tento príspevok som písala s hodinovou prestávkou, lebo sa pomedzi baby zobudili. :slight_smile:
9. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Nasa polrocna vaha je 7500g. Co sa tyka spania, Hanicka v noci spi od 20,30 do 5,30 (aj to ju vlastne budim ja, lebo jej davam rannu porciu UM) Potom este zaspinka tak na hod. - hod. a pol. Cez den spinka tak uchytkovo zhruba po polhodinkach. Ale vela tomu neda.
Co sa papania tyka, uz mame, zda sa, ten prvy boj za sebou. Papa pekne, aj zeleninku, aj masko, aj ovocie aj kasicku.
Ako funguje vas papaci program za den? U nas:
5,30 - UM
9,00 - UM
11.30-12,00 - zeleninka (aj s maskom)
13,00 - UM
16,00 - ovocie
18,00 - kasa
20,00 - UM

Vsetkym polrocnym babenkam, ktorym som este negratulovala GRATULUJEM :slight_smile:

Zajtra ideme na kontrolu k neurologicke po 2 mesiacoch....
9. pro 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak ja hlasim ze Filipko krasne papkal zemiacik :dizzy_face: asi bude po maminke ta tiez miluje zemiaky na kazdy sposob :grinning: normalne sa jedoval ze som mu pomaly davala a pekne mi dal najavo ked mal dost.pekne si odgrgol a dokonca nechcel ani moje mliecko takze mu asi stacolo mohol spapat tak 10 lyzic zemiacika :slight_smile: zajtra uvarime mrkvicku a zemiacik uvidime ci aj to nam bude tak chutit.do zemiacika som troska dala moje mliecka aby nebol ako lepidlo :grinning: ja zatial neplanujem ovocie ani vyzivky len zeleninku a ked budeme mat vykusanu zeleninku ktora sa v tomto mesiaci moze prejdeme na ovocie :slight_smile: krasnym mieram blahozelame a drzime palce kontrolam
9. pro 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek