• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Katy2, dakujem za rozpis, konecne viem,ako to ma vyzerat :grinning:
9. pro 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky,

dost ma boli lavy vajecnik a akoby lava strana krizov....neviete co by to mohlo byt?
9. pro 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambul a nie si tehu? :confused:
9. pro 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no cez den Terezka celkom ok, len je chudatko moje stale cervena a slzave ocka ma, tak na nej vidno ze je chorucka....cez den jej ani velmi nevyskocila teplota, ale teraz na vecer mala 38,1 a aj tak ma dobru naladicku, dokonca sa hrajka na brusku a poprdkava pri tom :dizzy_face: a dnes mi uz dva krat kakala a ten druhy krat to bola kakova voda, len to plienka vypila...ked bude zla noc, tak zajtra volam doktorke....

bambulka no dufam ze nemas zapal, to tehu by bolo lepsie :wink:

katy pekny rezim mate cez den, vy uz aj masko aj ovocie, aj kasicky :dizzy_face: ste papkaci

sovice tusim sa nam to tu pomaly rozrozpravava, mne dnes mala tiez ze MAMA :slight_smile:

musim utekat, uz mrkna zlaticko moje a cez den moc nespala :frowning2:
9. pro 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lov,

aj mna to naapdlo, mozne je vsetko :slight_smile: , ale meriam si BT a stale je pod 36,5, takze by to bolo dost nepravdepodobne.

tipujem to skor na nejaky zapal.
9. pro 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Zuzec, po tom ako som minule MM vyhubovala sa neodvážil ničnapísať, len sa pekne postaral.Prajeme aby sa Terezka rýchlo uzdravila, je to riadna babizňa :wink:
My sme dnes boli cvčiť s oboma babami. Vlastne sme ani necvičili, lebo to bola posledná hodina pred vianocami tak sme robili papierových anjelikov, decká si ich samé zdobili farbami. Sonička sedela v sedačke jak prikovaná. Ona je úplne hotová z tých detí. Obzerá si ich a ani nepípne a každý mi hovorí aké mám skvelé bábo :grinning: MÁM! Aj keď posledný týždeň má cez deň mikrospánky 1-2x denne po 20min. Na brušku sa jej stále nepáči. Max. 5 minút a potom vreští jak zdivená.
9. pro 2009 v 19:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka, my to máme podobne... doobeda bol Sebinko umrčaný, ma aj poriadnu hnačku, už piatý krát naložil.. tiež také vodnate.. cet deň nemal teplotku... vyskočila mu až teraz večer.. ma 37,5 (ja vždy odčítavam 5 dielikov, keď mu meriam v zadočku.. tak ako mi hovorila doktorka a aj Dadka to tu spomínala... ), neviem či mu mám dať Panadol sirupček pred spaním alebo nie... ale asi mu pre istotu dám, mám takého tušaka, že mu pôjde teplotka ešte vyššie, aj keď najradšej by som bola keby sa ustálila tak ako má... dúfam, že už zajtra bude OK drobček môj..
9. pro 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kočky,

tak u nas v KE bol dnes slnecny den, ale predsa len... aj tak bola zima, fukal vietor, vydrzala som s malinkym vonku len pol hodinku.
mame sa dobre, chvalabohu sme zdravi. Bubu vystraja, rehoce sa, usmieva, je zlatucky :slight_smile: , dnes ma oslovil, ze "Be" ked som sla okolo... bolo mi to strasne smiesne, ako si ma nazval :grinning: a dnesny dnik je specialny v tom, ze si Daminko prvykrat ochutnaval prsteky na nozickach :slight_smile: aj som ho natocila na kameru, chrobacika mojho zlateho.
teraz mu akosi menej chutia prikrmy ako minuly tyzden, hlavne zeleninka a masko... no, daco zje, ale nie tolko, ako bol zvyknuty, zase som mu dala za prikrmom aj mliecko, co som uz nemusela davat... ale asi ma proste teraz takych par dni teraz a verim, ze to bude lepsie. :slight_smile:
my uz travime skoro vsetok cas na brusku, Daminko si na nom kolkokrat polezi, uz sa mu podarilo na brusku aj zaspat /co je u nas daco vynimocne, kedze neznasal byt na brusku az donedavna, velmi sa trapil na nom a kvoli tomu sme aj museli cvicit/, tak to je super... zadocek uz dviha pekne a podsuva nozicky pod seba. mozno nam zajtra povedia, ze uz ani netreba cvicit... uvidime.

zuzec, dufam, ze terezka coskoro vyzdravie. btw, nechce sa dat tvoj muz ockovat? ved takto casto ked byva chory... najhorsie je, ze to terezka vzdy chyti od neho.

jani, tak super, ze Filipkov zemiacik tak chutil, tesim sa s vami... btw, aku ste mali noc?

katy2, pozeram, ze vy ako casto papate. my iba 4 x denne. Daminka necham vyspinkat sa, kolko potrebuje... prvykrat papa okolo 8. a potom kazde 4 hodiny, naposledy okolo 8. - 9. vecer. prikrmy na obed a veceru.
9. pro 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

bambulka - no snad si ok to naozaj radsej tehu ako zapal. a nemoze to byt len predzvest (ovulacia alebo pred MS)?

zuzec - drzime palce, aby terezka rychlo vyzdravela, nas matko mal raz tiez taku vodavu kaku, mal teplotku trosku tak som donho cajik nalievala a potom mal toto tak mozno ze aj z toho

my papame tak cca kazde 2 hodinky okolo 8,00 mliecko, potom 10-11,00 ovocicko, 12-13 obedik zeleninku, predtym ako ide buvat (14-15) mliecko, ked sa zobudi (17-18) kasicka a pred spanim 19-20 mliecko.

dnes som skusila matkovi zaviest trosku iny rezim vecer lebo sme mali v poslednom case problem so zaspavanim. tak som mu dala kasicku 18,00 po hodinke sme sa isli kupat precitali sme rozpravku, hrali sme sa a ked sa mi zdal unaveny (2 hodinky od zobudenia) tak som mu dala mliecko, dala do postielky. a zaspal za 15 minut. vcera mu to trvalo 2 hodiny :sweat_smile: tak tento system sa asi viac osvedcil ako predtym, to sme kupali po 2 hodinkach ako sa zobudil a hned sme davali buvat. a potom vystrajal v postielke asi ho ta vodicka prebrala
9. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka - to je krasne ako ta daminko pomenoval :grinning: matko v poslednom case ma B oblubenu spoluhlasku, takze cely den pocuvam buuuuuuu, baaaaaaaaaa, baba, babu a sem-tam z neho vyjde aj mamaaaa :slight_smile: len este nevie co to znamena, tak mu na to vzdy poviem "prosim?" :wink:
a super ze je taky spokojny na brusku, nas matko by ani nahodou na brusku neoddychoval, a ani zadocek este nedviha len tak doboku krci nozicku. ale sak sa nauci, predpokladam, ze zase ako jedno z poslednych junovciatok (ako pretacanie na brusko a spat)
9. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme zväčša takýto režim:
7.00 vstávanie a prvé papanie - kojenie, medzitým väčšinou chytí štikútku, neviem,čím to je :sweat_smile: takže 20ml čaju
9:00 druhé papanie, potom vychádzka keď sa dá
12:00 obed - príkrmy zelenina ale aj ovocie, pretože kamarátke malá sa tiež tak učila jesť zeleninu a potom vôbec nechcela ovocie, tak to striedam, dnes mi napr. zjedol celú fľašku výživy Hruškovej :slight_smile:
niekedy o 13:00 kojenie
15:00 kojenie, vychádzka
18:00 kaša
19:00 kúpanie
19:30 kojenie - pri ňom zaspí, občas sa preberie, odgrgne ale neberiem ho z postele von,nechám ho zaspať,zhruba o 20:00 spí :slight_smile:
22:00 kojenie
1:30 kojenie
3:30 kojenie
5:30 kojenie
našťastie na všetky kojenia noci sa nebudí, iba sa začne mrviť, tak vytiahnem mliekareň a napapá sa a spí ďalej. Keď sa mi zdá,že už len cucká, tak strčím malíček a vytiahnem didík a on spí :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, keď som mala zápaľ ľadvín, tak ma tak bolelo a z moču mi to zistili, teda taká bolesť fuj !!! nech Ti to rýchlo prejde !

zuzec aj Terezke, nech je čím skôr lepšie a samo aj Števovi.

ninny, Sebastianko to môže mať asi reakciu na očkovanie ? :confused: čo sa týka podávania liekov na teplotu,odporúča sa podávať až nad 38°C
9. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak chcete v dámskom magazíne bola téma bábätká a Vianoce
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-magazin/ okolo 30 minúty to začína

a ešte sa posťažujem, predvčerom, keď som kočíkovala, nejaký debil hodil kúsok od nás piráta, tak som sa Vám zľakla, ale našťastie Maťko sa mi nezobudil. Som si myslela,že to bolo len jednorázové potešenie nejakého chudáka, ktorý to hádzal z balkóna a nebolo ho vidno, ale on to hodil ešte 2x. Nechápem,čo sú to za nápady, veď my sme taký sprostí neboli !!! :angry: :angry: :angry: sorry za slovník, ale MM by to opísal kvetnatejšie. Byť jeho materou, tak by dostala zadnica riadne zabrať :angry: čo sú tie decká neni vychované ??
9. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
katusik u nas bola minula noc celkom dobra kojila som len 2x aj ked bol asi okrem kojenia zopar krat este hore ale to som len pohladila a hajkali sme dalej :dizzy_face: my sa snazime davat obed o 12 a potom ideme vonku na 3 hodinky na prechadzku :slight_smile: dnes nam dosla babka domov tak mame na 2 tyzdne menej robotky a starosti ved nam pomoze :slight_smile:
inac babule davajte si veru na seba pozor babul ja som mala zapal mocovych ciest a mechura a to ani neviem ako som chytila.dr mi dal tak brutalne silne atb ze som sa ich ani neodvazila zobrat :pensive: nemala som neznesitelne bolesti ale strasne palenie a svrbeniemne sa totizto z toho zapalila cela sliznica :unamused:
mne ked tak zle hajal drobec a plackal tak stale plackal ze mama au au au mama au au au :cry: srdce mi to trhalo
a viete co mne drobec ked je na brusku a robi stojky tak sa stavia na chodidla :sweat_smile: :confused: normalne som soky chytala :grinning:
a papame tak kazde 3-4 hodiny niekedy aj dlhsie vydrzi :slight_smile:
a choruckym babatkam prajeme skore uzdravenie aj nas Filipko stale ma sople az hruza neidem s nim ani na kontrolu po zltacke ani na klby asi aby sme nieco nechytili este horsie :confounded:
9. pro 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, neboj, vsetko sa Matko nauci... nas Daminko zase tolko nerozprava. a napriklad na chrbatik sa mu podarilo niekolkokrat otocit, ale iba nahodou a sam sa zatial nevie. tak cakam, ze snad uz kazdu chvilu.
je zlate, ako vzdy povies Matkovi, ze "prosim"? :grinning:

dadi, ja sa chodievam prechadzat okolo sidliska a cestou je aj zakladna skola, kde su decka vzdy velmi hlucne a prave dneska som rozmyslala, ze ako by som im strasne vynadala, keby hodili petardu a zobudili by mi maleho... :angry:

teda kočky, ked vas tu citam, tak oproti nam papate castooooooooo :confused: az ma napadlo, ci nemam davat malemu papat viac... :sweat_smile:

chcela by som ist do kina na Bobule 2. asi vyuzijem, ked tu budu nasi na Vianoce a zoberiem draheho. :slight_smile:

je tu este vobec niekto?
9. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kati ja som tu ide t fb?
9. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, lovacka, podla mna dobre robis ze nechodis na take kontroly, kam nie je treba. a co ta neurologia, nepojdes? ja asi pojdem s malym, asi to risknem... pojdeme tak, aby sme tam boli prvi... dufam, ze nebudem lutovat... :confused:

jani a ozaj, na 3 hodiny von ??? :confused: to kam chodite? ja som dnes bola premrznuta po polhodke... :unamused: a to som planovala zostat dlhsie s malinkym vonku.
9. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozeme aj na FB, Jani :wink: :grinning:
9. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
ninny, sice ja som presne urobila to co by som nemala, dala som malej panadol sirup ked nemala nad 38, ale bala som sa ze ked zaspi, tak jej teplota pojde hore...ale malo by sa davat az ked je nad tych 38-38,5...
Terezka mala vecer 38,2 a dala som jej, pospala si trochu a teraz si tu lebedi s nami v obyvacke v kociku a konecne vyzera trochu lepsie a ma aj dobru naladu...na spanok to zatial nevyzera :grinning: a predchvilou ju zase prehnalo :pensive:
keby ste videli co robi v tom kociku....predchvilou ho skoro prevratila :grinning: :confused: snazi sa z neho vyskocit....asi si chce vyskusat ake to je prevratit kocik ako jej mamina, ked bola babo :unamused:

dadka, to su magori, nemam ani slov :frowning2:

brunoooc
9. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati ja chodim tu po dedine ja som zmrzla to je pravda ale drobec hajkal tak mi bolo luto ho prestat kocikovat a zobudit :sweat_smile:
na ziadnu kontrolu okrem poradne nepojdem v novej nemocnici je prasacia chripka a mne volala ta terapeutka co chodime plavat ze to sa roznesie aj vzduchotechniku takze je jedno ci prva ci posledna pojdem ked ma pravdu ze to sa roznesie vsade. :confounded:
9. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati mne fb blbne neide mi ho ani otvorit :angry:
9. pro 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedine este skype ostava a tam ma najdes klasika pod lovacka :grinning:
9. pro 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsimla som si, ze nie si, nevadi...

viem o tom, ze je v novej chripka... ach jaj... tak ja teda neviem, ist, neist? :unamused: a v januari tam mame ist na ockovanie. zaciatkom januara...
9. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec je to hruza ze ked je babo chore nastastie neteplotujeme ale sople mame az za usami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne mamina povedala ze ona by nesla :unamused: tak ja neviem ale podla mna neni to zivot ohrozujuce ak nepojdem teraz a pojdem ked sa to trosku znormalizuje
9. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, ale kedy sa to znormalizuje? o mesiac ci dva to este moze byt takto isto... ja neviem, ja sa tiez bojim, ale neda sa izolovat sa uplne od sveta. ja tu neurologiu asi risknem a co sa ockovania tyka, spytam sa doktorky, ci nas nemoze zaockovat ona, alebo to este prelozim...
9. pro 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja fakt neviem kati a je mi jasne ze sa neda izolovat ale teraz ked viem ze tam ta chripka je tak ja neriskujem
9. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozumiem, Janinka, ved aj ja sa bojim o chrobacika...
9. pro 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kati ja sa konecne prihlasm na fb a ty nikde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej? tak ideeeeeeem :grinning:
9. pro 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek