• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
9. pro 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tak sa mi trosku podarilo natocit zo snahy plazit sa. Nemal pevne pod sebou tak sa mu smykali rucicky ale aspon nieco :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=Gcn_jg0tSCg
10. pro 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule,

tak ako sa mate, natashkaa, ze aspon nieco, ved Dominik sa plazi krasne a ukazkovo, tak len nech tak pokracuje dalej,
bambulka, dik za upokojenie,ja viem, ze by som mohla este vylucne kojit, ale nech si uz pomaly, ale urcite zvyka, ze existuje aj ina papa a vcera sme sa vratili len k mrkvicke a tej spapal za 8 lyziciek, tak ma upokojil, este zostanem len pri nej a uvidim, kedy pridam zemiacik,

baby, krasne harmonogramy kojenia, len nech babatka tak krasne papaju ako doteraz
10. pro 2009 ve 04:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
albertine, to sa Ti chce v noci zapinat PC, ja nezapinam ani svetlo, ked si maleho beriem z postielky, len po pamati vsetko urobim. Nebojsa Danko Ta za chvilu prekvapi a bude ustocka otvarat! :slight_smile:
zuzec dufam, ze Terezka mala dobru noc a ze ju uz neprehana!
natashkaa to je super co uz vie Dominik! To je paradna sikulka :wink:
My sa este dobrovolne nepretacame z bruska na chrbatik, lebo sa mu naramne paci na brusku, minule tak vydrzal 50 min. Vcera som kupila malemu pod stromcek hracky do vody a krasne bodycko z macikom, ale prisla som na to, ze 2 hodinky su na nakup darcekov pre celu rodinu ukrutne malo, tak si musim od MM vyzobrat este raz auto. Ako Prievidza nieje daleko, cez leto som chodievala s kocikom autobusom, len teraz ked starsi chodi do skoly, tak by som sa nestihla nacas vratit (autobusy chodia, tak vselijak), pokial pride zo skoly.
Vsetkym choracikom skore uzdravenie a pekny dnik, u nas je zatial jasno a slniecko svieti! :wink:
10. pro 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekné ránko, u nás po dlhej dobe opäť svieti slniečko, tak sa vytešujem, môžeme si spraviť dlhú vychádzku - prejdeme všetky naše ulice :grinning:

natashkaa, Dominik je hviezda, Maťkovi som to 3x pustila,nech sa podučí a tak so zaujatím na to pozeral :dizzy_face: , uvidíme, či čosi podchytil
10. pro 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte babule, konecne slniecko, ale zevraj nie nadlho, zajtra ma zas prsat, a ste videli, ake maju byt teploty cez vikend? no koniec, to sme asi dokocikovali

jasimk, no chce = nechce, ked ho nakojim, tak si musim urobit meltu kavu a ked som hlava derava a nepripravim si ju vecer, tak hold, musi vstat, no dnes to aspon nebolo o 00.30, ako vcera, to by som padla na nos, ale aspon si vas docitam, kedze nemam kedy cez den ani vecer,

prajeme krasny slnecny den
10. pro 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky :slight_smile:

moja malá krpaňa už začína dosť vymýšlať, plazí sa o dušu už ju nemôžem nechať len tak na zemi lebo ju hladám po celom byte :grinning: aj sa mi už pekne sadá sama z lahu :slight_smile:
papanie do nej tlačím popri žužlaní nejakej hračky lebo inak do nej moc nedostanem :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ju musím takto šáliť...

teraz ich mám oboch chorých tak som jak mátoha nevyspatá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nataška pekné plazenie :wink:
10. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak hlasim ze Terezka bola dnes uz konecne bez teplotky aj ked ju este dva krat prehnalo, ale nic hrozne... :dizzy_face: :dizzy_face: po sopliku tiez ani stopy...je perfektna ako to vzdy zvladne s dobrou naladickou, aj ked tentokrat to bolo asi najhorsie, ale je to uz za nami :slight_smile:

aj u nas dnes bolo naaadherne tak som sa tesila, len skoda ze som nemohla dat Terezku von :frowning2:
albertine...prave som pozerala pocasie...uz prichadza zima :cry: :pensive:

nataska dominik je paradny, musim to ukazat Terezke, lebo ona zatial iba stale cuva :grinning:

jasimk my uz mame vsetky darceky, mozno okrem dvoch, som rada ze sme si to tento rok nenechali na poslednu chvilu :sweat_smile:

zajtra drzte palce, idem piect ivuskinu tortu karamelovu :dizzy_face: tatino ma v sobotu 50-tku, dufam ze sa podari
10. pro 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka faaakt uz si ide sadnut Danielka? sikulka! a to si uz sadne uplne alebo sa len snazi?
aj vy ste chorucki? prajem rychle uzdravenie :wink:
10. pro 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
tak my este musime cvicit Vojtovku, dali nam dalsi cvik, ktory som si opat velmi nezapamatala /ved nam ho iba raz ukazali/... vraj jeho dvihanie na brusku je na urovni 5 mesacneho babatka, nie 6 mesacneho a ani neurologicka by nam este nedovolila prestat ... obcas mam pocit, ze budeme cvicit do 2 rokov... :angry: :confused: :sweat_smile:

inac naozaj zima uz aj tu, aj ked krasne slnecno. uz mam pocit, ze neviem, co na seba, potrebujem si nakupit nejake teple veci, lebo Daminko vydrzi, ale to ja mrznem... :confused:

natashka, krasne plazenie sa, blahozelam... :slight_smile: je to super vidiet, ako nase deticky robia pokroky, ze?

zuzi, som rada, ze uz je terezka zdrava a dufam, ze to vydrzi :wink:

dadka212, to je super, za danielka sa uz tak "premáva" po byte :wink: aj ja uz take chcem :slight_smile: aj ked samozrejme treba davat ovela vacsi pozor, ze?
10. pro 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky moje zlate,
vcera sa Teusko prvykrat pretocil z bruska na chrbatik a od vtedy asi stokrat!!! :dizzy_face: Ale iba na posteli, na zemi este nie, tam sa stale jeduje a vola ma. :slight_smile: A dnes pekne papkal ovocko a ked mal obedovat, pustil sa do strasneho placu, tak som ho nenutila a dala iba mliecko a jeho, chudatko moje zlate, bolelo brusko. Ale potom sa vykakal a pospal a kasu uz pekne papkal. :dizzy_face:

ANKETA: :grinning: Zienky, ktore uz davate ovocko - kolko Vam ho babika spapa? A uz potom nepyta mliecko? Lebo Tejulik spapa Frutapuru, 100g a potom este cicik pyta.Cajik nechce a ked som dala 1 a pol Frutapury, tak uz nechcel. Proste sa cicikom chce dorazit. :sweat_smile: A to iste aj po zeleninke. Iba po kasi ako tak vydrzi kym okupeme - po nejakom case po kasi, cca hodke - a potom este mlieckuje.

A od dnes sa s hlbokym zialom v srdci po 15 mesiacoch hlasim do mrcha klubu, do kelu. :angry: A este som chcela, ze mi pomaly prestavaju padat vlasy, co je zas pozitivne.

Choruckym prajem skoreskore uzdravenie!!! :dizzy_face:

natashka - riadny regulerny lezunik to uz je, parada! :dizzy_face: :slight_smile: U nas zatial nehrozi..
10. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,

lentil - ja vobec neviem kolko toho zje na gramy, zje tolko, ze sa nasyti a viac nepyta :slight_smile:

my uz tiez plazime, ale dozadu, tak hadam coskoro pride aj na to, ze to ide aj dopredu, bobcek maly

uz zaciname nosit oblecko na 9-12 m, neviem, ci je to nami, alebo zvlastnymi velkostami, ale my sa nejak furt nevieme strafit do tej spravnej tabulky, v 4 sme nosili 6-9 a teraz sme zase o trimester dalej :slight_smile:

no a od januara zaciname s plavanim, mam to 10 min peso aj bydliska, a rodicia su 3 min peso od plavania, takze bude kde sa zlozit a poriadne zohriat.

dnes som mala den pre seba, maleho som doniesla mame a ja som bola v mestecku nadychat sa xmas atmosfery, plus kupit este nejake darceky. kupila som si kyticu ruzi pre radost, lebo som na seba hrda, ze mam takeho uzasneho syna a ze som tych 1. sest mesiacov zvladla :slight_smile: mam s mamou dohodu, nosim jej maleho aspon raz tyzdenne, a vtedy oddychujem a venujem sa sebe.
10. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, Tebe som chcela, neboj nic, damianko sa vsetko nauci, tym nasim detom treba hlavne doverovat, oni su velmi sikovni :slight_smile:
10. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti, nas Daminko uz spapa aj 200 g ovocia. podla mna 100 je malo a Daminkovi by som urcite este za tym dala mliecko. ono, zalezi co papa, lebo napriklad telacie masko so zeleninou ma samozrejme vyssiu energeticku hodnotu ako len nejake ovocko. :wink:

bambulka, ved ja doverujem, ale vies, nas strasili vselicim... a stale berieme silne lieky az do roka... ale neviem sa dockat niektorych veci... ale jasne, ze sa vsetko naucime :slight_smile:

lenti a to s tymi ruzickami sa mi paci :wink: ja som este ako tehulka nemohla uverit ze sa budem vediet o takeho chrustika sama postarat.
10. pro 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, ked ti maly zacne lozit, tak budes spominat v dobrom na tieto casy :sweat_smile:

bambulka to sa mi paci ze si mozes urobit takyto den pre seba :dizzy_face: a to s tymi ruzami je podarene, hlavne ze urobili radost :slight_smile: ja by som si namiesto ruzi kupila cokoladu :grinning:

lentilka ja sa do ankety nezapojim, lebo este take nepapame :sweat_smile: a to je mi luto ze uz mas mrchu, ja furt nic
a vlasy mi uz tiez menej padaju...alebo som si mozno na to zvykla uz :grinning: ale nie, padaju menej...
10. pro 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!

natashkaa Doinikovi vsetko NAJ k polrociku a az aj niekto dalsi, tak tiez vsetko len to najlepsie!

lentilka ja tiez nevazim, kolko maly spapa, ale ked napr spapa zeleninku o 12 hod, tak spinkat ide podla nalady asi okolo 12,40 a to mu davam este cicik. Vcera sme papali vyzivku o 17, 00 a kasu (davam mu 120ml, aby si dal este potom cicik) som mu davala o 18,20 a potom cicik o 19,30 a spinkat isiel o 21,10 a to si este predtym cickol.

lentilka Teusko je sikulka, ze sa pretoci, lebo my este stale z bruska nechceme, ale vcera sa mu to asi raz aj podarilo samemu od seba, ale ho to nezaujalo, tak sup naspat na brusko.

bambulka to je super, den pre seba a aj ruzicky k radosti :wink: :wink: Aj my nosime napr. pyzamko 6-9 uz od 4 mesiaca a teraz pozeram, ze su mu uz kratke rukavy :grinning: :grinning: To mas super, ze mas plavanie tak blizsko.

Tak prajeme krasny den, i ked to pocasie asi nebude neviem co a ide na nas zima, ale kebyze aspon napadne sneh, aby sa to ratalo!
11. pro 2009 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
mne mala spapa zeleninky (niekedy aj s maskom) - je to dost huste - okolo 120 - 130g. Zatial viacej nechce. Ale hodinu nato este vypije okolo 150ml UM. Ovocie - presnidavku mi zatial spapa tak 2 pohariky na 3dni - to znamena, ze okolo 80g. A kase (2 hod. po ovoci) spapa okolo 150ml a 2hod. po nej este okolo 150 ml UM.
Prajem vsetkym pekny den, nech deticky posluchaju. My sa este neplazime, ani nepretacame z bruska naspat. Takze utekam k nej na poziadanie, aby som ju otocila, lebo place, a to ani neodidem a je nazad na brusku....
11. pro 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko maminky, aj u nás je už úplne iné počasie ako včera, mrholí a v noci aj pršalo a to dnes máme Vianočné trhy, aspoň nachvíľku vybehneme, však Maťkovi vo fusaku bude teplúčko :wink:

Včera som si na večeru dala iba dva chleby a už o 22:00 som mala príšerný hlad, ale odolala som nájazdu na chladničku,veď mám teda ešte bruško po tých sladkostiach, ale asi som nemala odolať, v noci sa mi tak príšerne motala hlava, musím ešte aj teraz mať strašne zlý tlak :unamused: Nepijem kávu, ale dnes som si šupla do kapučínka polku lyžičky, snáď to Maťovi nespôsobí nespavosť :confused: a ešte k tomu hlavaboleniu nám tu niekto v činžiaku niečo prerába, predchvíľou začali vŕtať, paráda :rolling_eyes:

No a keď gratulujeme k polročiakom tento týždeň ich je ozaj hodne, začali to Miško (ivuska) a Matej (lenka905) Sonička (mufo) Sofinka(aurinka) Emka(anjelikbambulka) Oliver(henessi) Laura (katrin79) Lilia Anna(karolinkafe) Miško (lante) Žofia(kukutska) Šimon Peter (pkolin) Soňa (majinka) Karin (angel22) Lea (marfusaklimca)

a dnes: Domink (natashkaa) Juraj (lolaz) Sofia (pointka) Laura (martinka1410)
a zakončia to zajtra: Dan (amelie) Michael (dont_speak) Matej (elibetka) a v nedeľu Anička (janoko)

veru ak si dobre pamätám, v tento týždeň bolo najviac detičiek :wink: môžete mi posielať fotečky z polroka a tiež aj váhu a cm, alebo aspoň váhu, nech to hodíme do tabuľky. :slight_smile:
11. pro 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, mne Maťko spapá asi 1 celú ovocnú výživu tj.190g a keď je zeleninka tak trochu menej, asi 130g :confused: a tiež večer kašu máme na 130ml vody, ale asi by si dal aj viac, tá je mňam mňam, nestačím vkladať lyžičky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mlsník bude po rodičoch
11. pro 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:

aj nás Sebko už je chvalabohu OK, včerajšia noc a včera celý deň bol bez teplotky.. akurát, že sa maminke nedal vyspať... ale čo už :grinning:

Dadi, akurát som včera na Teba myslela, že keď sme boli tehu, každý deň sme sa hrali s tabuľkami a posielali si aktuálne... a všetko okolo toho.. bolo to milé :D teraz už pomaly nestíham ani koníka chodiť.. ale to je tým, že popri MD aj pracujem, tie plienky občas dajú zabrať :stuck_out_tongue_closed_eyes: v Sebkovej detskej izbe to vyzerá zaujímavo, urobili sme z nej sklad na plienky... :dizzy_face:

Zuzi, chvalabohu, že to prešlo aj Terezku.. aspoň nevynechá pondelňajšie kúpanie, že? :dizzy_face:

pekný deň všetkým maminkam a miminkam :wink:
11. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka, veru zlaté časy :slight_smile: tiež na to rada spomínam, keď budem mať pár údajov do tabuľky, určite Ti to pošlem, zatiaľ sa to ešte moc nerozbehlo :confused: a s fotkami sa ponúkla pomôcť natashkaa, je v tom viac doma keďže to má povolanie :wink: už sa teším,čo vytvorí. Ja mám odložené všetky fotečky, tak vždy prepošlem všetky 3 :slight_smile:

dnes sa chystám robiť medovíčky od dadky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
My sme uz doma z prechadzky, ked sme isli, tak trosku mrholilo, ale nastastie prestalo a nemusela som tahat plastenku.

dada, ja pijem kavu a to normalnu zalievanu, sice nie kazdy den, len ked som taka "otapena" a musim si zaklopkat malemu to nic nerobi! Aj teraz som si zaliala, ja si sice davam, taku mensiu lyzicku do vacsej salky a aj vela mlieka.

Tak ako pozera, tak fakt je tento tyzdden vela polrociakov a samozrejme gratulujeme vsetkym!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
11. pro 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, vy uz mate skoro vsetky pol rocne babatka, my mame este krpanu :grinning:
11. pro 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja vas vacsinou citam a akosi nestiham pisat, lebo Magdalenka cim dalej tym menej cez den spinka ale v noci je to ok, tuk, tuk - musim poklopat. S papanim je to u nas raz lepsie, inokedy horsie, papame 5x denne a to asi tak, ze 6,00-6,30 UM, 9,00-9,30 - ovocie a za tym trocha UM (dnes napriklad mala banan a UM nechcela) 12,30-13,00 -zeleninka s maskom a niekedy este trosku UM, 16,00-16,30 UM a okolo 20,00 UM a hoci je na UM tak akosi vobec nechce pit ani vodicku ani cajik, sem tam sa mi podari, aby vypila tych 20-30 ml za den.

Chcela by som sa opytat mamiciek, ktore pred nastupom na MD pracovali, ci im uctovnicka priznala celu dovolenku za r.2009 (cize podla odpracovanych rokov 20 alebo 25 dni), lebo u nas menili uctovnicku a podla tej predchadzajucem mame narok na celu, kedze sme isli skoro rovnak na MD a potom na RD s tym, ze v r.2009 sme nemali neodpracovanych 100 dni (MD sa tam nerata, ta sa berie ako odpracovane) cize sme neboli na PN a RD v r.2009 dlhsie ako 100 dni. Pytam sa preto, lebo moja nova uctovnicka mi poslala vypis dovolenky za r.2009 a tu mi kratila :rolling_eyes: a ja nechapem preco.
11. pro 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska - mne priznali celu dovolenku, na nu mas narok aj pocas materskej - cize do toho cca aprila maja si v praci + pol roka na materskej.
11. pro 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, super :slight_smile: natashka je šikulka, už sa teším :wink:

jasminet, aj my máme len 5 a pol mesiaca, Tvoja Natalka je 26. a Sebko je 22. :grinning:
11. pro 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, vsak som pisala, ze skoro vsetky. :grinning: ja fotku z pol roka poslem az po vianociach a miery az asi po novom roku :grinning:
zatial ma krpata 7000g a 67cm a mame zacat prikrmovat, tak som zvedava, ci to miniature bude chutit :sweat_smile:
11. pro 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska, aj mne priznali celu dovolenku, tak to ma byť..
11. pro 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet, inak, nepoužívaš náhodou plienky pampers alebo huggies, pozerám, že si z BA.. no a ja robím s plienkami, tak či náhodou nechceš.. .-)
11. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmi, my máme 6700g a 67cm :slight_smile: a Sebko mal už 4 krát mrkvičku a 4 krát mrkvičku+zemiačik, Dr. povedala, že môžem s príkrmami pokračovať ďalej :slight_smile: Ešte kojíš?
11. pro 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek