• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky Adél. My už jsme taky online :slight_smile: Kryštof spal od 18:30 do 7:30 hod a teď snídá.

Já přemýšlím co za dort upeču bráškům, mají 30. narozeniny. Karamelový dort , který tu děláte vy by se u nás neujal. Nemáme totiž rádi karamel.

K těm dárkům. Možná tip pro vás.
Já koupila pro prarodiče (jako od Kryštofa) Skutečný dárek. Tedy dárkový certifikát od Člověka v nouzi na Sunar http://www.skutecnydarek.cz/p/sunar-pro-dite-v-namibii/ Za tento příspěvek dostane 1 dítě v Namibii UM na celý měsíc. K tomu dostanou ještě kalendář od Happy Foto s Kryštůfkem. Školou povinná neteř a synovec dostanou kromě nějaké hry taky certifikát na školní potřeby http://www.skutecnydarek.cz/p/sesity-a-tuzky-pro-20-deti/ a Alešovi jsem koupila kozu http://www.skutecnydarek.cz/p/vesela-koza-pro-rodinu-v-kongu/
Takže jednou návštěvou v krámku jsem zabila vlastně 3 mouchy nednou ranou. 1) mám dárky, které i ty školáky něco naučí, 2) přispěla jsem na charitu a 3) snížila jsem si daňový základ (zaplacené peníze jdou odečíst z daní z příjmu
12. pro 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...tak hlásím,že u dr očkování proběhlo v pohodě,vážíme rovných 8 kilo a máme 70 cm.
A včera jsem našla první zoubek dole :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a Pavlík mu na to fouká,prý ho to bolí :dizzy_face: říkal :dizzy_face:
12. pro 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti,hezké dárečky jsi vybrala :wink:
12. pro 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..tak nam uz idu zubky..za 2-3 dni už su cele vonku..prerezane... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a nie je ani taka mrzuta.. :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. pro 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
dici uz by si nam mohla aj viac napisat ako sa mate ako Emmka nakoniec zvladla nemocnicu si taka nejaka tajomna ci co :confused:
12. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lov nie..ale nemam vela casu..nakolko manzel nie je doma..a ja sa venujem malej..stale niekde chodime hore dolu...a hlavne na kontroly..beru jej krv z hlavicky,ci ma este zapal v tele...berie antibiotika..inac je v pohode...a aj ja..len koruniek je pomenej.nakolko manzel nerobi..alebo robi....ale len tak fušky..stavby su vsade pozastavene..nic sa nestavia....takze asi tak..ak sa to zlepsi,tak planujeme na bududci rok znovu otehulkovat :slight_smile: ale to je este daleko...

ak by niekto nieco mal este otazky..najdete ma na azetku..junovcatko09@azet.sk :slight_smile:

mam vas rada..ale fakt najdem si len sem tam cas..pridat fotky...alebo nieco vyhladat co potrebujem...

na buduci rok kupujeme novy kocik..buginu...x lander xt...iba sportovu cast.. :wink:

Je tu už niekto zubatý?či sme prvý azda?
12. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ja darčeky tohto roku kupovat nebudem :frowning2: nie su korunky..ledva vyzijeme a poplatime seky....ach je to hruza..materska a davka v hmotnej nudzi 2 400 sk :frowning2: je to na zaplakanie.. :cry: :frowning2: :angry:
12. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, to aku tortu si robila? :slight_smile:)

Dadka, jeej.. aj my chceme hovoriaceho havina, malemu sa hrozne páči a mne tuším ešte viac :grinning: ale keď je taký drahý.. :frowning2:

Katy, držím pršteky :slight_smile:
12. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
babule,
ešte sa chcem opýtať, tie ktoré kojíte, dáte si občas trochu piva alebo vínko?? Neublíži to drobcom?
12. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Dadi no hádam budú medovníčky chutiť :wink: zatial všetci čo ich robili boli spokojní :slight_smile:

Marti no pekne si to vyriešila s darčekmi :wink:

ja sa chystám malej kúpiť iba nejaké hračky do vody, lebo Maťko poničil tie čo sme mali a niektoré som musela vyhodiť, lebo tam zostala voda a skysla tam a smrdelo to hrozne :stuck_out_tongue_closed_eyes: a možno aj nejakú vernú repliku mobilu, lebo za tým šalie :grinning:
kupovať také drahé a zbytočné hračky ako ten pes alebo hrniec teraz nebudem, viem, že Matúška to začalo baviť až keď mal asi 2 roky a aj ostatné deti v okolí, takže teraz sa mi to zdá zbytočné...

Dici to ti verím, že je to o hubu v tejto dobe :stuck_out_tongue_closed_eyes: náš tato tiež robí v stavebníctve, ale našťastie roboty majú dosť...
12. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny ja si občas dám deci vínka a teraz v zime vareného a v pohode :wink:

...malá je velmi háklivá napríklad na kávu, ja keď si dám ráno kávu aj keď slabučkú nescu, tak celú noc "žúrujeme" a keď trocha vínka tak pekne hajáme :grinning:
12. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dici to ma mrzi ze to mate take tesne s korunkami aj ked mi je jasne ze vela ludi to nema ruzove.Moj mm tiez nikde nepracuje resp ma zivnost a chodi s mojim ocom po stavbach a aj ked tu pracu z duse nenavidi z nieco zot treba :unamused: ja si dam obcas glg piva aj to len tak ked uz drobec fakt nevie co so sebou aby trosku pospal ale ja inac alkohol vobec nepijem ani ked nekojim a nie som tehu takze u mna to je take ze aj na silvestra pijem buble gum :grinning: :grinning: :grinning: nasmu Filipkovi povedal Jezisko ze mu donesie sane a take skladacky ako legove len vacsie a este asi tiez nejaku hracku do vodicky nebudeme tiez vela kupovat treba nam korunky na dom :confounded:
12. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, uz mame po mrkvicke a strasne chutila,dala som Brunkovi 5 lyziciek a len sa tak zalizoval :grinning: ale potom uz nechcel cicik :confused: dnes celkovo malicko papal-o 7,o 9, potom okolo pol 11 50ml cajika stiahol a tiez uz nechcel cicu a zaspal. az o 13 dostal tu mrkvicku a teraz ho Tomas kocikuje...dnes mam asi plnotucne mliecko :sweat_smile:

niny ja si pivko davam ale len nealko a aj troska vinka som si uz dala a aj Brunkovi chutilo-nevel sa odtrhnut od cicika

a tie hracky co spominate...to je hruuuza ako ryzuju na malych detoch,vcera sme boli v draciku a pod 20 eciek som tam tusim nic nevidela pre polrocne deticky :angry:

mna uz asi tyzden pobolieva panva alebo co to je,tie kosti co sa nam pocas tehu roztahovali,ked poleziacky kojim Brunka tak sa od neho ledva postavim a rozchodim to,som minule spominala tehu kamoske ze porod neni taky strasny ako to,ked sa potom vsetko dava na svoje povodne miesto
12. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky, my mame pracovny vikend, ja som vygruntovala spalnu, aj okno, tak som na seba hrda. Este ma caka kuchyna, kupelna , obyvka, WCko, chodba a dalsia izba :grinning:

Co sa hraciek tyka, ja som kupila vkladacku a hrocha s kockami, oboje od FP. Prachy mi dala mama. Ja nejdem kupovat nic malemu, lebo to mu staci, po novom roku kupujem komplet velkost 80, tak to ma pumpne, riadne. Ale aj tak, nas sa najviac zahra s okruhlou komunistickou hrkalkou(ani neviem, odkial ju mame :sweat_smile: ) a s takym hrkacim plastovim kolieckom. Ma kopec hraciek so zvieratkami, slniecko FP, hryzatka, rozvojove hracky playgro zo 3 a teraz aktualne uz 10 minut zuzle balicek papierovych vreckoviek :sweat_smile: . Takze kupu hraciek prehodnotim este po novom roku, resp. na jar :grinning: Najviac ho zaujima aj tak to, co mam v ruke ja :wink: :grinning:
12. pro 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky absolutne vas nestiham tusim tri dni som tu nebola a to uz nestiham docitat.
jasminet drobcovi vsetkooo naaaaaaaaj k polrociku
ninny posli IP ohladom plienok aj mne prosim TA

NO JA NIC NESIHAM upratovanie vyzdoba pecenie :pensive: je toho na mna moc a k tomu tento hnusny obrovsky dom na jednej strane zacnem a mozem pokracovat odznova.

Dominik aspon ukazkovo papa ale dnes prirazame jeho postielku k nasej lebo stale a budi okolo 7x a nemoze spat stale s nami

pozdravujem vas aj drobcov
12. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska , dobry napad :dizzy_face: Aj my to tak mame :grinning:
12. pro 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
my este nie my sa tlacime vsetci traja,teda ja s Brunkom sa tlacime na mojej polke a tato sa rozvaluje na svojej sam
12. pro 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
My mame oddnes nausnicky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Boli sme ich nastrelit. Zatial ma len tie nastrelovacie, musi ich mat cca 2 tyzdne a potom vymenime za normalne, donesie Jezisko. Dnes sme ich kupili. Uz teraz je kocka :slight_smile:
Dici, je mi to luto, ze stradate :pensive:
Co sa tyka hraciek na Vianoce, hanicka dostane vkladacku, pyramidu z koliesok, zopar kniziek - napr. Moj Macik, este nejake drobnosti a nausnicky. Tiez drahe veci zatial kupovat nejdeme. Az ked bude vacsia.
Inak dakujem za drzanie palcov. :wink:
Gratulujem polrocnym detickam :slight_smile:
12. pro 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dicinka, s tými darčekmi si ťažkú hlavu nerob, ani mi tento rok nekupujeme, tiež nie je za čo.. manžel je stále bez práce, no aj keď sa snažím myslieť pozitívne, tak niekedy mi je z toho riadne na nič.. ale verím, že čoskoro sa to zlepší..
inak, malinka je strašne zlatunka, krásavica.. po maminke :wink:
12. pro 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy2 z celeho srdca vam drzim palce!!!
12. pro 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka - tak to ja v pohode uz 2 mesiace bez podprdy mozem buvat, hoci predtym to fakt nehrozilo.

dici - my tiez budeme mat chudobnejsie vianoce. kedze sme kupili nevyhnutne auticko nejak nam zostalo na ucte skoro prazdno a to este aj splatky za dom, auto... este, ze manzel ma pracu lebo to si teda fakt neviem predstavit. a ked som sa MM pytala, ze co by chcel na vianoce, tak mi povedal, ze som mu dala najkrajsi darcek v juni a ze mu to staci :grinning:

ninny - ja som si davala aj trosku pivka a teraz uz aj vinko ale s vodou rozriedim a v pohode.

ja som sa tiez rozhodla ze psa od FP dostane az na 1.narodeninky, teraz sme kupili vcelu od lamaze este chcem nocnik a penove puzzle na zem kupit. nasi mu kupili stolicku na papanie a svokrovci sa pytali tak sme s MM vymysleli, ze nech mu kupia sanky. takze bude mat toho pod stromcekom dost ale skor take prakticke vecicky. ved zatial to aj tak nebude velmi chapat :wink:

ja som chcela dnes umyvat okna ale sa nam ohlasila navsteva tak som musela poriadit a daco upiect, ale len taky superrychly kolac. MM musel ist do prace dnes bol doma dokopy 2 hodiny. a to si vcera hovoril, ze konecne piatok :angry: ale aspon svokrovci povozili matka vonku.
12. pro 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme chorí. Danielka má zápal uška a zapálené hrdlo s veľkou aftou v krku. Chrobáčik môj určite tie dve predchádzajúce noci nespala od bolesti. Vo štvrtok s ňou manžel pobehal po doktoroch, tak predpísali nám antibiotiká (prvý krát) a kvapky do uška. Včera už bola celkom v pohode, robila presný opak, ako chcela mama, tak lieky zabrali. :slight_smile: Ľubka sa zatiaľ drží, ale už začala kýchať, takže soplíky asi nenechajú dlho na seba čakať. Papáme už celkom dobre, tak sa vytešujem. Ja zatiaľ dávam len jeden príkrm na obed, budúci týždeň plánujem aj ovocie na desiatu a pridať aj mäsko k zeleninke. Včera sme mali polroka, tak som jej v meste bola kúpiť pohárik na pitie. Ešte sa musím rozhodnúť, aký čajík kúpiť a možno dám len vodičku. Okrem toho na polroka začala aj papulkovať mama, meme.
Naviac ochorel aj manžel, teplotuje, takže všetko obstaranie domácnosti prešlo na mňa. Ale dnes prišla svokra, tak sa aspoň s Danielkou pohrala. A zajtra poobede príde tiež.

Pomaly sa chystáme na Vianoce a čítam, že rozoberáte darčeky. My sme už tiež čosi pokúpili, ale ešte nám nejaké chýbajú. My s manželom sme si dali spoločný darček, kúpili sme si kameru. Už dlho sme si šetrili a teraz mali v NAY-ku takú lacnú a celkom dobrú. Tak sa teraz kamerujeme jedna radosť. :slight_smile: Zajtra idem aj ja piecť medovníčky, tak dúfam, že sa podaria. Dám vedieť. Upratovanie som zatiaľ celkom postíhala, ešte ma čaká obývačky, ale výhoda je, že nábytok ešte nemáme. Tak to bude šup-šup. :grinning:
12. pro 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mám problém. malá mi odmieta nemliečne príkrmy(mrkva, zemiak, banán)- začali sme tento utorok, obávam sa že aj lyžičku. Fľašu mi nechytí (sme plne kojení), ale posledný týždeň je to neúnosné, v noci 6krát kojím, cez deň mi malá zje veľmi malo.
Váži 7200g, čo mám robiť??? som z toho nervozna (nevyspatá) a malá to isto cíti zo mňa ja fakt neviem. pomooooooc :frowning2:
12. pro 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska - dakujeme za prianie, ale natalia bude mat pol roka az na vianoce :sweat_smile: :grinning: ale si zlata, malej budem potom tlmocit prianie :grinning:
12. pro 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

martimamil paradne darceky!!! :wink:

sovice gratulujeme k prvemu zubku!

dicinka drzime Emmke palceky, aby uz mala len dobre vysledky a zubky bezproblemovo vonku a aby si tatinko nasiel dobru robotku a neboli penazne suchoty, lebo to je o drzku s touto almuznou, ja som kupovala kazdemu na vianoce len take drobnosticky.

ninny ja si sem tam dam pivko - cierne a minulu nedelu som si dala asi 2 dcl cerveneho vinka a s kofolou a maly asi ani nevedel, lebo ziadna reakcia

dadka 212 aj ja som malemu kupila len hracky do vody v draciku v takej tasticke sietovej s prisavkami co sa pricucne na vanu a vytecie z nich voda.

katy2 drzime velmi palceky!

matusik Dr Ti nehovorila, co mas davat papkat, lebo niekomu kazali aj kasu davat ako prvu. My sme zacali prve mrkvickou, zo zaciatku to nechutilo, ale pomaly sa naucil, skusila si davat jablcko. Ja som asi po mesiaci zacala davat na vecer mliecnu kasu najskor 60 ml a teraz papkame 120 ml, ale na nocnom budeni sa to neodzrkadlilo, sice vstavame "len 3x!" ale je pokojnejsi vecer.
Prajeme vsetkym pokojnu nocku! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. pro 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
docitala som Vas, ale klasika, nezapamatala som si , na co vsetko som chcela reagovat... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hadam len, ze Aj Teusko ma najradsej zo vsetkeho "nehracky", ale ku podivu s hovoriacim psom od FP sa zahra celkom slusne, aj dlho. On ma rad vsetko zvukove a svetelne, tak mozno aj preto. A niekto tu pisal, ze sa s nim hraju deti az okolo dvoch rokov, tak neviem, segrine dvojky uz vtedy tento pes nebavil... Ale je pravda, ze je zbytocne drahy a ze ryzuju na nas, rodicoch a najviac na prvorodicoch... :angry:

ivuska si sikulka, uz mas takmer vyriadene. :wink:

Teusko ma uz treti den zrusil so zeleninkou, po prvej lyzicke sa pustil do velkeho placu...ale ovocko, aj kasu papa. Uvidime co sa to zas deje. :confused: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zuzi - uz dlho sa chcem spytat - ako sa ma koza?? :wink:

Ja som Teuskovi pod strom kupila sedatko do vane a stavebnicu Geomag Baby. A knizky. A stari rodicia asi milion darcekov - to je kapitola sama o sebe..hnevam sa ako kon.... Budem si musiet skusit nejaky poriadok spravit, ale moj otec sa na to uraza...no bez komentara. :confounded:

andrejka - mrzi ma, ze ma Danielka taketo trapenie, prajem skore uzdravenie. Ale ste pekne vydrzali bez antibiotik. :slight_smile:

ninny - ja som zatial vypila len jedno male pivko, ale bola som normalne regulerne opita a na druhy den mi bolo zle.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , ale Teusko v poho :wink: A kavu nepijem, ani ked nekojim.
12. pro 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sme boli gratulovať k meninkám švagrinke a potom sme obe krasuľky vykúpkali a už hajajú.
Lentilk.a a to si ešte ani malý nevie povedať čo by chcel. Môj synovec má 5 a jeho záujmy trvajú cca pol roka. Najskôr mal ošiaľ s lokomotívou Thomas - pol detskej zaberali vláčiky a dráhy, po pol roku ho chytili dinosaury - má ich asi 100 všelijakých gumových príšer a knihy o nich atď...Teraz je vo fáze spiderman, takže má od slipov, cez ponožky tričká, čiapku, rukavice...proste všetko. A starký nakupuje a nakupuje aj keď jeho mamina sa zlostí, že nemá žiadny sviatok tak načo má každý deń dostávať hračky len tak.
12. pro 2009 ve 21:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata..po dlhej dobe sa Vam hlasim..pred tyzdnom v sobotu sme boli na Mikulasikovi u mna z roboty..Petko sa tesil a Kiarka sa na hlasnu hudbu sprvu rozplakala,no potom som ju do rytmu hojdala a bola z toho happy dostali sme haldu kolekcii,vlastne na tri deti a k tomu aj salonky..takze vobec nic uz ani nekupujem..,xixi, je vyhoda mat tri deti.....aj mi krasne spinkala a cely vecer sa potom len usmievala a recnila...od vtedy toho vela noveho nemame..spinkame v postielke..rano mame vlastne je to uz desiata..hocijaku vyzivu s marinakeksom..vobec mi nechcela vyzivy,tak takymto sposobom sa jej nevie dojest...na obed zje len trosku zeleninoveho dacoho a potom uz caka piatu hodinu,kedy do nej nestiham davkovat kasu..zboznuje hami kase...su ryzove ale nepohrdne ani s hipp..medzi tym kojime ,vecer pred spinkanim sa nakojime v obyvacke a potom supity do spalne do postielky a Kiarka si buva sama..potom sa kojime este do rana dvakrat,teda druhykrat je to okolo 5.30..zatial sme zdravi,no uvidim ako mi pridu domov zo zabijacky..moj polovickovic a najstarsia dcera..od piatku su fuc..a zajtra by mali prist..
A co sa tyka darcekov,tak veru..bolo pre nas tazke vyberat hlavne pre Kiarku,kedze mame hracky po velkych..no kupili sme hrajucu a blikajucu farmu a k tomu dajake oblecko,a este avent flasu od 6mesiacov so sosacikom,lebo Kiarinka nechce dudu..ale obycajny dudlik vezme..je pravda ze ma iny tvar..ako som tak brazdila obchody,tak som prisla na to,ze len kvoli znacke su hracky neskutocne drahe...aj ten psik,ci husenicka,alebo sustave figurky od lamaz..ma to zvieratko cca 15-20cm,a zato ze susti si zan maju dusu vypytat aj 500sk,teda 15-20euro..
Juj ale som sa rozpisala..tak uz koncim,idem nacistit zeleninku na zajtra
12. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, na FB zřídili skupinu dle mého hesla: Bordel v bytě, šťastné dítě! Takže nejen já jsem razila toto heslo. :wink: Ale je pravda, že je to už malinko lepší. Kryštof si přeci jen chvíli sám vystačí. Uvidíme jaké to bude po Novém roce, jestli ten bordel nebudou dělat s tatínkem :wink:

Já si myslím, že tyto Vánoce budou pro naše mimísky ještě obyčejné. Nejspíš je budou nejvíc zajímat světýlka na stromečku. Ale počkejte příští rok. A ten další. To teprve bude mazec a ty naše nájezdy na hračkárny :wink: :grinning:

Já si sice dala přecevzetí, že nebudu Vánoce přehánět, ale stejně už mám pro mimíse min 10 dárků a určitě ještě něco doveze tatínek :wink: :dizzy_face:
12. pro 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
JASMINET soryyyyy :grinning: to malo byt pre JASMIK a jej LUKASKA :grinning: takze JAsmik si sa dufam spoznala ja som uz asi prepracovana
12. pro 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek