• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mufo, veru koník je riadna závislosť, ja mám v jednom okne modrého koňa a v druhom FB, :wink: teraz som tam prihodila na max spoznanie všetkých čo sme v skupine júnoviek na FB fotky aj s menom oficoš úradným :wink:

Maťko bol dnes tiež nervoznejší, lebo doobeda som varila a nebola som vonku, nakoľko včera večer mi bolo blbo :unamused: ani som sa k PC neťahala a to je čo povedať,xixi našťastie poobede už mi to prešlo a boli sme trošku vonku a aj bolesť hlavy ma prešla :wink:

idem zaľahnúť, tak všetkým dobrú noc :dizzy_face:
13. pro 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrú!
13. pro 2009 ve 23:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute caute tak sme doma, akurat sa snazim uspat placuce dieta, chcela som nech sa trochen vyplace, ale neda mi to a okrem toho ju urcite bolia zubky, tak mi kusala do prstu ako diva...teraz som jej dala trochu najset a hrajka sa v postielke :pensive:

vcera oslava v poho, akurat sa Terezke vratila trochu choroba tak bola dost nespolocenska a kazdu chvilu niekomu zaspinkala na rukach, ale aspon nebola nervozna...

ivus torta mala uspech!!! ja som bola prekvapena ze to cesto bola fakt bomba, ako od profesionalky cukrarky :grinning: a ta karamelova pena to je proste "nebicko v papuli" :grinning: :grinning: ninny, to som piekla karamelovu tortu co hodila ivuska recept do pazravca :wink:

zajtra ani plavat nejdeme, nech sa jej to nevrati uz celkom babulke mojej :frowning2:

my si obcas uvarime vinko so Stevom a ja si dam tak deci a aj tak sa mi hned toci hlava, tak som teraz neni skodna :grinning: a teraz na oslave som si dala trosinku vermutu sladuckeho :dizzy_face:

dicinka hlavu hore, darceky su sice pekna vec a aj potesia, ale dolezite je a hlavne vo vasom pripade ze mate krasne zdrave vytuzene babatko, budu to vase prve vianoce v trojici :dizzy_face: my si davame so Stevom jeden-dva darceky a malej sme kupili toho psa a sanky....a priznam sa ze aby to vyzeralo ze ma toho akoze vela, tak som jej zabalila nejake veci co su jej este velke, napr. pyzamko a oteplovacky :grinning: a supneme jej pod stromcek aj stolicku co mame kupenu uz ale 3 mesiace...a to nemal byt vianocny darcek... :sweat_smile:
13. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka :grinning: :grinning: :grinning:
koza sa ma dobre, neviem ci vies ale od jari mame aj capa...toho som lubila ked bol este malicky, ale teraz je to taky isty vagabund jak aj koza....teraz ich ani neprivazujeme na pasu, behaju tu volne pohodene a vyzera to u nas okolo domu jak keby padali hnede krupy...kazdy den treba zametat po nich tie blbe hovna...a pri tom ja som vobec neni za aby mali takuto slobodu lebo si to vobec nevedia vazit a smrdia a je po nich bordel ale brutalny!
okrem toho ten cap ju uz zopar krat pretiahol, takze je dost mozne ze uz je v tom...
dufam ze tie ovce co mame objednane na jar nebudu tak blbe ako kozy....david copperfield je maslo oproti Lize odkial tej uz sa podarilo dostat....a naposledy sa dostali do Stevovej dielne a vysr...a sa mu aj na stol...takze tak...

no Terezka zaspala prave, prvy krat na brusku s celom na plysakovi :grinning: som ju stihla cvaknut, tak hodim na FB

dobrunocku
13. pro 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja hlava dubova, to co som chcela hlavne napisat som zabudla

vsetko naj vsetkym LUCKAM!! je ich tu myslim celkom dost :wink:
13. pro 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a na dočítání bych potřebovala nejméně měsdíc :grinning:.

Už jezdíte ve spor´táku??? Já už budu muset kvůli teplému fusaku, ale vůbec se mi nechce :frowning2:. jeník už se tak hýbe, že mám hrůzu, že mi z něj vypadne.
14. pro 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec NA prispevku o koze som sa celkom zabavila :grinning: to aj Mato mal take blbe napady ze nech si kupime kozu nech nemusi kosit travu (35arov takze to zabere cely den) no len ja mu hovorim, ze kozy su svine oni pozeru najprv stromy ovocie.... a travu to je posledna razia ked uz nic dobre nieje. Ale neboj my tu mame tiez poriadny zverinec najnovsie Mato zimuje korytnacky v pracovni takze ked upratujem a nahodou otvorim do toho jeho bordelu dvere ide ma porazit lebo korytnacky si behaju po izbe hovienka vsade navokol. No chapes da ich do malej prepravky no aby nevyliezli...takze tiez neviem ci sa nachadzam v dome ci v zoo
14. pro 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: super čítanie na ráno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

dnes máme vonku zase krásne,ale riadne kosa, musím počkať okolo 12:00 bude snáď len do -5°C :sweat_smile:
14. pro 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky slavím :slight_smile:. jeník tři dny zasebou neproplakal většinu dne a skoro celý dny se smál :slight_smile:. Takového ho neznáme!!! Je k sežrání :slight_smile:))))).
14. pro 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucinko, gratuluji ke krásným dnům! My si to s vámi asi vyměnili :frowning2: Protože Kryštof pláče 1/3 dne - neznám. = Zoubky :slight_smile:

Nataško, koza a tráva to moc dohromady nejde. Máš pravdu neprve zlikvidují vše okolo včetně prádla na sušáku a igelitů. A rády chodí o kapotě auta :frowning2: Vlastní zkušenost, babina jich má 9.
14. pro 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ake krasne skusenosti s kozami mame. na rano je to super hned som sa pobavila a den bude hned krajsi. :grinning:
matka som dala von buvat ale chudacik predtym tak plakal, tk som ho vybrala z kocika lebo sa mi nezdalo ze je to taky normalny plac. tak poprdkal, grgol asi 3x este poprdkal a potom asi za 10 minut zaspal bez placu. chudacik moj.

vonku je dost kosa ale svieti slniecko, takze mame dnuka teplucko, ze ani kurit netreba. a aj matko je na slniecku a nababuseny, tak snad nezmrzne :slight_smile: inak hlasia na sobotu cez den MAX -12 (ak ste nahodou nepozerali pocasie) tak neviem ci mozu ist babatka v takej kose vonku. to je vela aj na mna taky minus. :sweat_smile:
14. pro 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
zuzec super citanie!!! :grinning: :grinning: :grinning: Kozy su fakt "svine" zeru, to co by nemali a na travu sa vykaslu, ovecky su ovela lepsie kosacky!

cernobilka my sme este ztatial v hlbokej korbe a do sportaku by som chcela pockat aspon do februara (unor) lebo ked som ho tam supla, tak sa mi zdal este velmi drobucky do neho, ale az bude v hlbokom velmi vymyslat, tak nebudem mat inu moznost.

alex ja som s prvym synom chodievala von aj ked bolo nejakych -10, deku som mu natiahla tak aby si nadychal pod strieskou a bolo super a ani chory nebol. Dnes som bola s malym vonku okolo 10 hod a to bolo -5 a krasne svieti slniecko, tak sa ani nezda, ze je tolko.

martinamil drzime palce, aby Kristofka rychlo tie zubky prestali trapit!
Drzte sa a majte sa krasne!
14. pro 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :wink:

Baby, dostali ste už tento mesiac RODIČOVSKÝ PRÍSPEVOK?

Lebo neviem ako to funguje, ja som do 16.11. bola na materskej, číže za 16 dní mam dostať materskú a za 14 dní rodičovský. Lenže mne zatiaľ prišila len materská, myslela som si, že to príde spolu... ako ste na tom vy?
14. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny mne rodičovský chodí až 15-teho prípadne 16-teho na účet...
14. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, rodicovsky dostanes za cely mesiac a matersku alikvotne.... aspon tak mi vraveli, ked som sa pytala.....
14. pro 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,

som si teraz docitala prispevky, vidim, vidim, ze sa nam to uz pomalicky zacina rozrastat o novych clenov, myslim babetkovych :slight_smile:

moc uz nestiham sem chodit, predavam plienocky ako ninny a je toho celkom dost.

nic extra nove, maly stale neplazi dopredu, no ale mam novinku - dnes som bola s mamou v jednom studiu na chudnutie, kupila som si permanentky an januar a dostala som dietny program, je to uplne super, veduca je moja znama, dala nam s mamou zlavy a hlavne je to blizko nasich, takze tam viem nechat maleho. tiez som chcela, aby boli cviky kojenie-friendly a take mi nasla.

a kamoska mi dnes rodi, rano mi s usmevov volala, ze jej odtiekla plodova voda a ze na nu mam mysliet. uz sa tesim na malu esterinku :slight_smile: a vcera sa dalsej kamoske narodila lucka, takze bude mat narodky a meniny v jeden den.no a predd tyzdnom mala lilianka :slight_smile:
je teraz opar nejake porodne obdobie
:slight_smile:
14. pro 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, si ma pobavila :slight_smile:

a ninny, presne ako pise katy s tym RP
14. pro 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak mne uz rodicovsky prisiel. Dnes prvykrat.... Fakt almuzna :angry: Dufam, ze ho od 1.1. zvysia.... Este ze si privyrabam doucovanim.... Vidim, ze kazda skrabe peniazky, kde a ako sa da....
Bambulka, diky za IP. ked to bude aktualne, ozvem sa... :slight_smile:
14. pro 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, bambulka - baby to fakt? Dostanem celý RP, aj keď mám nárok len na 14 dní?? No ak by to bola fakt pravda, tak parada :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, práve sme dočítali Tvoje včerajšie príspevky.. resp. ja som ich čítala, každú chvíľku som vybuchla od smiechu a Milan bol na tom tušim ešte horšie a Sebinko zo zatajeným dychom počúval, ani sa nepohol.. :grinning:

no musím uznať, že mate doma riadne veselo.. :wink:
14. pro 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, akurát som čítala, že Ti malý včera 4 krát kakal.. no a na to som niečo zacítila.. a bolo jasné... Sebkové dnešné 4 naloženie do plienky.. a akurát mi manžel so spálne kričí "Špenááát" :grinning: Sebko dnes totiž papal prvý krát špenát zo zemiačkami.. tak veľmi mu chutilo, že to skličko čo som mala pre neho pripravené mu bolo malo, nestíhla som mu podávať.. tak rýchlo papal.. :wink:

Nataška, ok potom pošlem foto.. už sa teším na tu krásnu fotku :slight_smile:

Dadka, mňam medovníčky.. aj ja som sa chystala.. ale nakoniec som si to nechala na ďalšie Vianoce, tento rok napečiem len nejaké Vianočné pečivko a maffiny a pekne do zabalím do dozičiek.. lebo na sviatky ideme k manželovým rodičom.. :wink:
14. pro 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, je to tak. Aj ja som dostala. Ale netes sa, je to len 164,22 EUR. Este mi pride materska alikvotne....
Aj hanka zacala kakat viackrat denne, odkedy viac papa zeleninky a ovocia....
14. pro 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, aj tak lepšie ako len polovica, a s materskou čo mi prišla, budem mať aj tak viac ako len čista materská-o čo mi chodila...
aj keď maš pravdu.. a u nás je to o to horšie, že manžel je bez práce už 2 mesiace.. už rozmýšľa, že pôjde zarobiť do zahraničia.. len neviem čo ja tu budem sama s malým robiť, hrozne by nám chýbal.. :frowning2:
14. pro 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, vlastne keď som to teraz počítala, tak to vyjde skoro rovnako.. o pár eur viac.. ale čakala som, že to bude aj s rodičovského len alikvotná časť, tak ste ma pekne potešili..
14. pro 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - no dnes kakal len 2x. rano take bobky, uz asi 3. den mal taku tvrdsiu stolicu. asi z toho bananiku ale potom ako sa zobudil mal tak nalozene v plienke ze koniec. odkedy papame tuhu stravu tak este tolko naraz nekakal :grinning:

matko pospal cez obed 3 hodinky. takze som stihla umyt aspon dake okna. a zajtra zacneme s maskom. som zvedava co povie na kuracinku :slight_smile: a snad uz doumyvam tie okna nestastne. hore mi uz chyba len spalen a potom este dole. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny a co vyměnit role? Aby Milan zůstal doma a Ty jsi se vrátila do práce. Vím velmi dobře jaké to je, když jsi doma dlouhodobě sama. Od ledna však bude Aleš už doma, tak si budeme muset zase zvyknout vbýt spolu 7 dní v týdnu.

Nám špenát taky moc chutnal :slight_smile:

Dnes jsme byli v práci a ještě zítra musíme, ale pak už do konce roku snad ne. A od ledna do plného zápřahu. Doufám, že přestane sněžit, protože zítra musím služebně do Wolfsburgu.
14. pro 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, aj nam dnes Sebko krásne pospinkal.. hodinku a pol doobeda a 2 a pol hodinky poobede.. z toho hodinku čo sme boli vonku..

marti, aj to nás už napadlo.. lenže po prvé nechcem Sebka obrať o materské mliečko a po ďalšie zatiaľ čo ma manžel podporu (50% z jeho platu, čo mal), tak by nás to vyšlo rovnako, vlastne asi ešte aj horšie.. ak si od svojho platu ešte odpočítam peniaze za dopravu /pracujem totiž v inom meste ako bývame/ a cenu za dojčenské mliečko /keďže by som ho už nekojila/.. takže to zatiaľ nie je riešenie.. :frowning2:
14. pro 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti - a manžel by to asi ani neprijal, bavili sme sa už o tom a on je toho nazoru, že chlap sa musí vedieť postarať o rodinu a mamu by od dieťatka neodtrhol.. ale ak by sa mu fakt nedarilo nájsť robotu, tak radšej by som šla do roboty, ako to aby šiel preč on... to by bolo strašné.. aj keď viem, že by to bolo pre mňa ťažké.. ale nechcem aby nebol manžel s nami a aby nevidel Sebka vyrastať... :frowning2:
14. pro 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to právě myslela z toho podledu jít do zahraničí. Raději sklonit hlavu než aby byl dlouhodobě pryč, když teď malý tak rychle roste.

S tím kojením vím jak to myslíš. Já pořád ještě odsávám. Každou hodinu :frowning2: odsaju tak 0,8 - 1l denně.
14. pro 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek