• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Pekny vecer!

ninny moj muz bol v zahranici pri prvom synovi od jeho 3 mesiacov a chodieval prec na 3 mesiace a doma bol 3 tyzdne, ja som s malym zatial byvala u mojich rodicov, ktori mi velmi pomohli. Keby muz nechodil prec, tak by sme teraz nemali dom, ale zato nevidel maleho vyrastat, ako robi prve kroky a to vsetko okolo toho, keby sa mal vratit cas tak by som mu to nedovolila, ale teraz si to vynahradzuje i ked robieva este aj doma v dielni ale aspon maleho vidi. Tak Vam drzim palce, aby si manzel nasiel dobru pracu pri Vas!!
My sme dnes mali kupanie na sposob velkej noci, lebo maly sa tak rozclaptal, ze som sa musela po kupani kompletne prezliect, ale aspon ze mal z toho ohromnu radost. :wink:
Pekne snicky!
14. pro 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dali dohromady Jenickovi sportak. Je nadherny, ale je to uz kocar pro velkyho kluka :slight_smile:. Je mi lito opustit korbicku, ale hold se neda nic delat.
14. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
no presne preto chceme radsej ovce, su lepsie kosacky, tiez mame pozemok jak svina velky a kosit to neni ziadna sranda...keby sa to dalo aspon tym mini traktorom co to hned zbera, ale neda sa je to blby teren a dost vela kamenov...takze to po koseni treba aj hrabat...no koniec sveta :angry:
aspon som vas teda pobavila, mne sa ulavilo ze som si na tie potvorky ponadavala...dnes tu Stevo vsade fukarom na listy povysaval tie ich kakiska a kozy uz boli dnes priviazane...totizto mame okolo dveri urobenu okrasu z haluzok z ihlicnatych stromov, akoze taka vianocna vyzdoba a minuly rok nam aj to Liza pozrala :angry: :rolling_eyes:

skoda ze je Terezka este chorlava, isla by som ju trochu "vyvencit"....inak my sme stale v hlbokom, mame dost velky, tak sa este zmesti, ale chvalabohu ze je zima, ze je vo fusaku a nemoze sa hybat, lebo keby bolo leto a mala by volnost, uz je vyskocena z kocika :sweat_smile: :confused:

bambulka super ze pribudaju babatka, moja naj kamoska je tiez tehulka, dnes mi volala ze im uz blika srdiecko, tak sa tesim :dizzy_face: :dizzy_face: to uz bude mat Terezka rocik ked sa im male narodi :confused:

lenka to ti verim, tiez si neviem predstavit ze by som isla od malej do prace a na druhu stranu ani to ze by od nas odisiel tatinko do zahranicia :frowning2: ta prva moznost by bola z mojho pohladu prijatelnejsia :pensive: drzim vam palce, nech sa vam to uz vyriesi s Milanovou robotou!
14. pro 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze zase toho pisem...

no my kakame tiez castejsie odkedy prikrmujeme...ach yo..a celkom dost :sweat_smile:
baby, mam taku otazku, pre niekoho mozno divnu, ale ked chcem malej dat spenat, tak to aky mam kupit? cerstvy? alebo normalny pretlak, ale asi ten neochuteny? dik za rady :wink:
lebo uz mi zachvilu tiez dojde fantazia, skusili sme uz aj karfiol, brokolicu, dnes cuketu, samo ze aj zemiak a mrkvu..
najviac jej chutilo s brokolicou, ale zrovna ta jej narobila problemy s prdikmi...skusim ju neskor este raz..
od buduceho tyzdna by som uz skusila aj masko...doktorka dovolila...

zase tolko hodin...idem do hajan tak brunocku
14. pro 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
Teusko ma od vcera teplotku, vcera 37,8 a dnes 37,1, tak uvidime. Ale nic ine mu nie je, len je mrzuty... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Zuzi - dakujem za vycerpavajucu odpoved o koze, som sa tu nasmiala jak maly Jojo. :grinning: A gratulujem k potencialnemu rozrasteniu kozej rodinky. :wink: :grinning: :grinning:

Zienky, hovori sa, ze do -5 stupnov by iba babiky mali ist von, lebo vraj maju kratke dychacie cesty a mohli by dostat aj z hodiny na hodiny zapal pluc...? Je to tak? ako to budete vy riesit vo velkych zimach? Viem, ze tu uz pisala jasmik, ale ja som uzkostlivystrachopud, ved viete. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dakujem.
15. pro 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus - mozno nechce Misko papat prave kvoli zubkom...
alex - si sikulka, mne Teusko nechce spat na terase... :confounded:

A teraz som sa docitala, ze so starsim dojcatom - blizsie to nespecifikovali - sa moze ist von do -10 stupnov. Tak mam z toho este vacsi hokej. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. pro 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
A neviete poradit ako naucit na cajik??? Teusko nechce ani po lyzickach...co je na prd, ked ma teraz teplotku. :frowning2:
15. pro 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím pochvalit tie čo robia naše fotky krajšimi..dakujeme že sa s tym hrate,aby to bolo pekne..a že to vobec robite...je to krasne.. :wink:
15. pro 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka,nejdu babike zubky ak ma len taku teplotu? :dizzy_face:
15. pro 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasa mala nepapa tak ako predtym..spapka malo..a to koli tym zubkom...lebo aj kamoskyna mala tak nepapa a idu jej zubky..takze uz pekne zubok nahmatam... :wink:
15. pro 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, no neviem, asi mal len nejaky vrtoch podla mna.. Zacala som mu mixovat do flase, kedze inak do neho nic nedostanem :rolling_eyes: Ale kasu popapa aj s lyzickou, betar jeden :grinning: Rucku ma stale v pusea mrnka, takze ho to boli, ale nemam odhad, ktory pojde dalsi, lebo ma navrete dasienka asi na 6tich zubkoch :sweat_smile: :grinning:
S cajikom ti nepomozem, lebo my sme malenu od cca 2 tyzdnov davali pit z flase, cize sa to naucil. Nechutili mu caje vobec, len cista vodicka. A teraz mi zacal trochu Hipp harmancekovy, tak sa vytesujem :slight_smile:
na to vencenie v zime sa dnes opytam na poradni a dam vediet :wink:
baby viete, ze vianoce su uz bud. tyzden?? Ja som bola v tom, ze az ten dalsi :sweat_smile: Nestihaaaaaam, pomoooooc :sweat_smile:
15. pro 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, to "nebicko v papuli" ma dostalo :grinning: :grinning: :grinning: (uz som sa ti to chystala napisat dva dni :sweat_smile: )
15. pro 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak idem sa postazovat, sice na babo nie, ale na vselico co sa moze stat. Tak vcera, ako kazdy den si kurim v piecke vo vnutri a zrazu zacalo v komine hukat, ako blbe, myslela som si ze sa asi chcel nejaky vtak na streche trochu pogrilovat, ale ked to neprestavalo, tak reku solarko pre vtaky sa nekona, musi to byt nieco ine, maleho som oblozila vankusmi a vybehla som na poschodie, ci to aj tam hukoce a tam bolo ticho. No ked som prisla pri piecku, tak bol povytiahnuty komin zo steny, ale ani rukavicami sa mi ho nepodarilo nahodit naspat. Ke prisiel muz domov, tak som musela polena vyhadzat, to zacmudilo cely dom, tak sme vetrali ako v lete, aj susedia sa pozerali, ze co vyvadzame :angry: Potom muz vycistil ruru na peci a uz to ide v pohode, len teraz musim zhanat kominara, co vymetie cely komin! No a dnes, som sa rozhodla, ze vycistim akvarium a ked som vytahovala rastlinky, tak som asi kamenom zachnapila nasho prisavnika veterana, co ho uz mame 6 rokov a ked som isla do kuchyne, tak som na chodbe stretla mys, skoro som na rit padla, hned som do vnutra povolala stvornohych deratízerov, aby sa o tu potvoru postarali. No mam vzrusa aj na 2 roky dost! Len aby ste si nemysleli, ze sme nejaki humusaci, ale moja blbost je prenesierna a asi som si tu potvoru doniesla z vonku spolu s orechami, co som si dala pod schody.
Maly nastastie spinka na verande v kociku a ja mu zatial varim papku.

zuzec, ja som pri prvom davala taky spenatovy pretlak neochuteny, lebo sa z neho dalo odrezat aj ked bol zamrznuty, ale pre Lukasa som to este nerobila, dnes ma masko mrkvu, kalerab a zemacik.

Pekny den prajeme!
15. pro 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, ani Terezka nechce nic z flase, dokonca nechce ani poharik so sosacikom, vcera som jej tam nastriekala mliecko a vypluvala aj to...nechapem, ved z cecku jej chuti :angry:
ked mala Terezka teplotky, tak som ju casto kojila, kazdu hodinu...aby mala tekutiny....a este som urobila na nu taku fintu, ze som jej cajik nastriekala do pusinky tak ze som stlacala ten cumel a ona otvarala pusinku, to ju celkom bavilo...aj ked tiez z toho vyplula dost von, ale nieco vypila.. :wink:

ivus veru..uz buduci tyzden, asi sa ten cas uz nacisto zblaznil, odkedy sa narodila Terezka leti dva krat rychlejsie :angry: :sweat_smile:
no vidis, asi tie co upecu karamelovu tortu su prepojene, som vedela na co myslis tak som to sem napisala :slight_smile:
15. pro 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

k tomu cajiku - matko tiez pil z flasticky asi od 1. mesiaca ale teraz vobec nechce, po jedle vobec a medzi tak max 3 glgy. davam mu to z uciaceho poharika a to sa mu ohromne paci lebo ten cucacik sa skvele obzuva :grinning: ale ked to prelejem do flase tak tiez nechce. no asi zabudol na co flasa je :wink:

tak bezim, matko von spi tak idem trochu k oknam vymrznut. dnes je teda riadna kosa. takze sme vytiahli do fusaku uz aj riadny zimny overal no chutny v nom bol ako babika. som ho aj odfotila tak snad vecer pridam fotky ak stihnem. a varim kuracinku matkovi na obed tak som faaaakt zvedava. :slight_smile:
15. pro 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

ani moja krpatá nechce z flaše piť, len to chytí medzi ďasná a rehoce sa mi :grinning: Matúška som naučila až po 8 mesiaci a to z takej flašky čo má v strede takú dierku a úplne najobyčajnejší cumel, ale Daniela ešte nechce som skúšala 4 druhy dudlov :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ivuš no keď to tak čítam, tak cez víkend urobím tú tvoju tortičku :dizzy_face: musím ísť pohladať recept na pažravca :slight_smile:

Jasmik to si mala veru rušný deň :grinning: a myš má aj môj tatko doma a nemôžu ju ani za nič chytiť, majú takú mačku, ale to je lenivé jak voš, len sa s tou myšou hrala :grinning:
15. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
vcera sme sa aj my zaradili medzi polrocakov :slight_smile: a Brunko sa konecne znova zacal pretacat akurat ze teraz to robi stale,uz sa mi skoncili zlate casy ze kde som ho polozila,tam som ho nasla napr vcera som ho dala na puzzle do obyvacky isla som dat prat-to bolo max.do 1 minuty-vratim sa ,Brunko hore kartanom pod stromcekom,gula a anjelske vlasy v ruke :grinning: vtom sa zvrtol a uz lomcoval zo stojanom :angry:
15. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk my byvame v cinziaku a vlani sa k nam dostala mys a ked som bola mala tak sme si jednu priniesli z Talianska v taske,samozrejme nechtiac :slight_smile:

babulky ktore uz nekojite,dnes som dostala UM hami 2 od 6 mesiaca s optivitalom 200g tak ked mate niektora zaujem,tak poslem
15. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk :grinning: :grinning: :grinning: veselo mate, tusim k vam poslem nase kozy na prazdniny nech uz to je komplet :grinning: Inak aj my sme mali takeho prisavnika veterana tiez tusim ale 6 rokov, ani neviem co sa s nim stalo, si nepamatam...
diky za radu s tym spenatom :dizzy_face:
my sme tiez mali kopu mysi, sem tam nejaka aj dovnutra zabehla, ale odkedy mame Bibinku (nasa macka) tak sme tu mys 2 roky nevideli...je to super cica, dokonca raz doniesla aj zajaca, aka bola smiesna ked ho niesla - isla s nim nasiroko lebo jak ho tahala tak sa jej plietol pod nohami :grinning: vtedy mala maciatka, tak im urobila paradnu hostinu :confused:

presne ako pisete, ten cumlik z flase mi Terezka len zuje a zuje a naramne sa na tom zabava :sweat_smile: co uz...nebudem ju nutit...A tiez pila cajik ked mala mesiac-dva ako odusu ked byvali horka, vtedy jej to nevadilo...

dnes prezliekam periny a periem, v piatok pridu svokrovci z Francuzska tak nech maju cisto, som donutena poriadne vyupratovat aspon :sweat_smile:
15. pro 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zuzec,to musela byt podivana ako macka vlece zajaca :grinning:
ja dnes tiez prezliekam a aj perem paplony
15. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj,a my uz vieme tap-tap-tapusky :wink:
15. pro 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

No neviem, ci misia chytenia mysi bola uspesna, ale pre istotu tie stvornohe mysochytky este aj zajtra supnem dnu i ked to nemam rada, ale inak si asi nepomozem.
zuzec posli kozy, nech mam vacsiu srandu, ale nech si na chrbtoch donesu aj seno, lebo to doma nemame, keze nic take nechovame :grinning: :grinning: A ta macka tahajuca zajka musela byt super podivana :grinning: Inak prisavnik veteran, to prezil a uz je aj akvarko vygruntovane, kamene vyvarene a vodicka paradna ale vsetky rastliny som vyhodila, lebo som tam mala strasne vela slimakov a nedali sa vynicit, tak sme tam dali umele rastliny, tak dufam, ze sa tam nejakym "zazrakom" zase nejako nedostanu.

julenka to je Brunko sikulka, ked vie tap-tap, nasmu to uz davno robievam, len ked sa ma chyti za palce, ze on ma az biele prsteky a ani za svet nevystrie prsteky.

Lukasko nepije nic ine okrem cicika, lebo ani za svet nezoberie flasku :angry: , cumlik na nej len tak ozuzlava a ked sa mi podari, tak mu len tak z nej "nacikam" do papulky, ale to som uz aj tak asi 4 dni neskusala. :frowning2:

Majte sa krasne!
15. pro 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj, som zabudla,

ak by niektora z kosicaniek alebo okolia chcela plienky Pampers a Huggies zo stranky www.najlacnejsieplienky.sk, tak kludne sa ozvite, mam ich doma :slight_smile:
15. pro 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak Teusko je chory...mal skoro 39,00 tak som dala Nurofenik a klesla na 37,4. :frowning2: Iba sa nosime, ocka ma sklenene, mrnka...teraz uz buvka. Uvidime co bude. No a cajik nechce ani z hrncek auciaceho, ani z flasky, tak casto kojim...to je ale zase prejedeny... :frowning2:

A zakladam klub, nie klu, cele hnutie s nazvom: "DETI BY NEMALI BYT CHORE!!!"
15. pro 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka asi mate to co my pred tyzdnom :frowning2: Terezka sa z toho dostala za necela dva dni, tak dufam ze vy to tiez tak dobre zmaknete :dizzy_face: skus mu ten cajik "nacikat" ako to nazvala jasimk :sweat_smile: mozno nieco zhltne, nieco vypluje...
15. pro 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No vy to teda máte veselé diavčatá :grinning: Ja po troske upratujem, pomaly už aj bude ygruntované. No a dnes mi Sonička tradične stiahla prsty do svojich úst a odrazu hmatám čosi ostré - ZÚBOK!!! Tak už máme dolnú jednotku. A ja som sa včera čudovala čo to vystrája, lebo večer mala hodinový hysák - nevedela sa utíšiť.
Teuškovi prajeme nech sa rýchlo uzdraví :dizzy_face:
15. pro 2009 v 19:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky, tak nas drobec ma 8780g :sweat_smile:
leus, pytala som sa na tie teploty vonku a povedala mi, ze tak do -5 az -7 st sa moze ist. Ale zalezi, ci je mraz a svieti slnko, alebo je mraz a je sychravo a pod.. :wink:
Vy ste chorucky, no sakra..
hlasim sa ako prvy clen hnutia (teda druhy, lebo aj ty si clen :sweat_smile: ) a rozsirujem to o boj proti Bolesti pri prerezavani zubkov :angry:
15. pro 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky tak už máte tretieho člena. V treťom bode protestujem proti kolikám :angry:
15. pro 2009 ve 21:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

my sa mame /chvalabohu/ dobre, Daminka som vazila vcera, vazi 7825 g. ivi, vy mate teda peknu vahu :sweat_smile: :confused:
dnes sme sa riadne nababušili, aby sme mohli s Daminkom von. zasli sme po roh a potom naspat dnu. proste sa nedalo, silny vetrisko, vsetko lietalo, Daminko plakal od toho vetriska a skoro nam kocik vyvratilo... tak som sa nastvala a bolo po prechadzke. nech si hocikto hovori hocico, ze treba von za kazdeho pocasia a bla bla bla ...

zajtra mame neurologiu, ale urcite nebude nic nove...

idem vas docitat.
15. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak aj ja sa idem postazovat :confounded:
nas Filipko neznasa byt v autosedacke :sweat_smile: place naraty normalne nie ze vrieska ale place slzy tecu potokom :confused: ja uz neviem ako sa dostat do mesta ked potrebujeme ist co i len 10 min autom maly place ako najaty.niekedy vydrzim ho nevybrat ale ked tak mate pocuvat taky narek 20 minut tak to sa jenoducho neda.niekedy nam cesta trva aj hodinu :pensive: fakt neviem co mam robit preco tak moze plakat.ma tam vysiace hracky ma aj kadejake hracky cize nie je to o tom ze len lezi a nic sa nedeje aj mu pustam taku mysku no proste uz fakt nevladzem.a teraz ked zacne mrznut tak mam strach ako sa dostaneme do potebneho ciela
15. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek