• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahoj holky,
my byli dneska na půlroční kontrole a Míša ze 7200gr spadnul s váhou na 7kg. Měli by jsme podávat každé druhé krmení UM, už jsem dnes zkoušela dvakrát, ale neúspěšně.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Mám pocit, že mu vadí už když se dotkne jen pouhé savičky. Dudlíky taky nesnese, je to prostě prsofil :sweat_smile:
15. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
U Davida tohle vůbec neznám. Prostě každé dítě je opravdu jiné.
15. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, ak ty nestihas pripravu na Vianoce, tak ani ja. tento tyzden svokru este operuju, obe chodidla a od soboty je u nas a musi len lezat... asi dva mesiace to takto bude. takze my si nemozeme ani nikam zajst spolu /myslim na vianocne nakupy, ci uz darceky, alebo potraviny/ a nechcem jej nechat ani maleho, kedze sa nebude vediet hybat... nie som nadsena, ze si to naplanovala takto pred Vianocami, ale co uz...
15. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jen v rychlosti. Sice vás čtu, ale fakt nestíhám :frowning2:

Lovačko, my jsme v autě skoro pořád a zjistila jsem, že se malý dost v ní přehřívá. Takže i v těchto mrazech (dnes) to v autě odstrojuji. Měl bodyčko s dlouhým rukávem, punčocháčky a botičky (co cinkají) aby mu neprochladly nožičky. Tak to zkus. Když je mu vedro (je přikrytý dekou), tak začne plakat a stačí jen odkrýt a je to ok. Tak to zkus.
15. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti ved aj ja ho vyzliekam :unamused: a an nekurime v aute nejako velmi,niekedy vobec
15. pro 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bryvecer
ivus fajna vaha :dizzy_face:

mufo gratulacia k zubku...nam tak vyvadzala predvcerom a zubok aj tak nikde :unamused:

katka, to je fakt, ak si to mohla naplanovat sama, ze to nebolo urgentne, tak nemusela pred sviatkami...alebo mozno to naplanovala tak aby mohla sviatkovat u vas :confused: :wink:

lovacka, tak to nezavidim ze Filipko neni cestovatel, ani neviem co by som robila keby mi takto Terezka prostestovala :frowning2: a to zacal z nicoho nic? alebo nikdy nemal rad vozenie?

Terezka spi uz od pol osmej, ale aby ste mi nezavideli, tak uz raz som krmila predchvilou a asi kazde dve hodky budem az do rana...to ma teraz novu modu poslednych par noci :angry: :sweat_smile:

brunocku
15. pro 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont_speak, to mi nejde do hlavy s tym UM. Ked mas malo mlieka, tak by si mala kojit castejsie, aby sa ti to upravilo na aktualnu spotrebu, nie kazde druhe davat UM :confused: (okrem toho, ze ti neznesie flasu ani cumel )Tomu nerozumiem. Ja ked som mala laktacnu krizu, tak sme kupili a davali umele mlieko, ale ja som ho v kuse prikladala, aby sa tvorilo a asi za cca 10-14 dni sa to uplne upravilo. Skor by som este povedala, ze zacni prikrmovat, ak tak este nerobis. Ale polrocnemu dietatu zacat davat UM je uz zbytocne. Radsej riadne jedlo zacnite papat. Ked mu nestaci tvoje mlieko, umele je predsa to iste. Ved sa skus spytat Annag, laktacnej poradkyne ( tema sa vola Dakujeme Annag ), co ti na to povie. :wink:

katka, tak kukam, ze u vas si to zase niekto poriesil.

Inak idem sa pochvalit, uz mame vymurovane, police spravene, vymalovane, poupratovane, uz len zacat ten bordel prekladat :grinning:
15. pro 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, keby sa mi po kazdom nocnom kojeni chcelo zapinat komp, mohli by sme sa tu stretavat.. Aj s nataskou :sweat_smile:
15. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mohli by sme zaviest nocnu smenu :grinning: :grinning: Aj ked po pravde, po pol roku by som sa uz asi aj vyspala, keby sa dalo... :unamused:
15. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ako vidim, asi ju dnes zahajim a potiahnem sama... :slight_smile:
15. pro 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
on nieje cestovatel od zaciatku ale cim je starsi tym je to horsie
inac aj ja som casto v noci hore niekedy viac niekedy menej maly je jak hodinky rano o pol 7 hore no proste hruza dnes spal za cely den hodinu :unamused: idem ja spat v telke ide nejaky horor este ze take bludy nemusim :sweat_smile:
15. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

dont_speak, ivush ma pravdu, radsej poriadne jedlo ako UM, je uz na to cas, ste uz dost velki. my sme tiez 5.mesiac dokrmovali pol davkou UM denne a teraz odkedy papame prirkmy uz vobec nemusime, mliecka mam opat dost.

ivush, ale zase UM je ovela sytejsia ako MM. simonko aj z tej pol davky denne dost priberal a teraz sa mi zda, ze odkedy prikrmujeme spat schudol. uvidime an vahe.

co sa tyak spania, nas maly chodi spat o 18:30 a spi aj do 7:30, co je uplne super, lebo vecery mame s MM fakt pre seba, ale cez den velmi malicko, max 1 a pol h, aj menej.

a zubky....stale ani jeden, aj ked vidim, ze uz ho riadne trapia.

zuzec, teraz som si spomenula, Ty si este davno (asi pred 3m) odfotila terezku s jednym zubkom, to nebol zubok? co to teda bolo :slight_smile: ?
16. pro 2009 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, som tu nova a potrebujem od vas radu. ci nahodou nepoznate niekoho kto ma babatko v takom veku a tiez sa velmi nepretaca.
moja dcerka ma 6 a pol mesiaca a zatial sa nepretaca z bruska na chrbat. podari sa jej to len ked ju povyzliekam a lakam ju na hracky ale aj to len na pravu stranu. ked je hola tak si cmula nozky a prevaluje sa z boka na bok. ked je oblecena tak lezi jak poleno :grinning:, no mame doma chladno tak nemoze v kuse byt vyzlecena, aby neprechladla. s mudr. sme sa dohodli, ze ak sa nezacne poriadne pretacat do konca roka posle nas na rehabilitaciu. bojim sa ci nie je pozadu alebo tak nejako.
tak isto sa neplazi len sa drzi na ruckach ked je na brusku. dik, za odpovede. inac mozem sa k vam pridat? sem tam vas citam ale nie som zvyknuta prispievat.
16. pro 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Lovačka ja som mala taký problém so synom a teraz aj s krpatou :frowning2: v aute stále vrešťí, rozčuluje sa, celá je červená, urevaná, soplavá :pensive: ja to riešim tak, že si k nej sadnem dozadu a keďže nič nezaberá len cicik tak sa cez ňu prehnem a ona celú cestu dudluje :sweat_smile: ale keďže ty šoféruješ tak potom to je nemožné...
...ešte to robím aj tak, že ideme vtedy keď potrebuje spať, to dám autosedačku na kočík, ona tam zaspí a potom pripnem do auta a tak v pohode ideme...

Emla ja si myslím, že je to v pohode, niektoré deti sú proste lenivšie...aj kamoškina malá sa začala pretáčať až v 8 mesiacoch a chodiť začala až v 18-tich tiež ich posielali k neurologičke atď. ale malá bola v poriadku len lenivšia :grinning: zato keď mala ten 1,5 roka tak krásne spievala aj s melódiou a všetko krásne rozprávala, zato môj skoro 3 ročný nevie poriadne rozprávať respektívne rozumieme mu len najbližší a to začal chodiť ako 8 mesačný...každé dieťa je asi zamerané na niečo iné, ale pre pokoj duše by si možno mohla skúsiť neurologičku...
16. pro 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovačko, tak to už Ti poradit nedokáži :frowning2:

Emlo, vítej!
S nepřetáčením si starosti nedělej. Kryštof se taky netočí, jen na bok. Pár krát se otočil přes levou ruku a už nechce. Když mu pomohu (točím za nožičky), tak se okamžitě přetočí. Pokud je na bříšku má většinou jednu ruku v puse a stále je na předloktí. My na rahabilitaci chodíme a rehabilitační říká, že má na to čas (je narozený o 6 týdnů dříve). Že by měl být na natažených rukách do 8. měsíce. Takže se nenervuj a nech jí. Každé dítě je jiné.
Ještě jedna rada od rehabilitační - STRUPNY (pletené návleky na nožičky. Je to vlastně jen pletený tunel, který hřeje lýtka. Takže když je teď chladněji mám v kanceláři Kryštofa v bodyčku s dlouhým rukávem, vestu, punčocháčcích, ponožky a štrupny. Bohužel tu nemáme tak teplo jako doma :frowning2: Má tak dostatečnou možnost pohybu a je v teple. A zase platí: Hlavně teplo od nohou.
16. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky., Včera jsem se ptala pediatra do kolika stupňů můžu s jeníkem ven a říkal max do minus pěti :frowning2:. to bude problém, u nás bývá přes minus deset...
16. pro 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj emla, ani Vanesske sa nechce pretacat, na brusku velmi rada lezi aj na chrbte ale potrebu prevalovat sa nema, ako pise martinkamil iba na bok. A aj ja ked jej pomozem je tiez okamzite pretocena. Bola som v pondelok na poradni a pytala som sa na predacanie dr a povedala mi, ze kazde dieta je individualne, ze pokial vydrzi pekne na brusku a taka sa na predlaktie je to ok, mna naokol mamincky tiez strasili ze by sa uz mala uz to neriesim. Ona by najradsej zas stale sedela, ked je v kresielku sa zaprie do sedu a ja mam problem ju dat spat do lezmo polohy
16. pro 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

čo sa týka toho prevaľovania sa na bruško, tak náš Sebko to robí skoro stále... dokonca i v spánku, niekedy ho máme problém prebaliť, vkuse sa pretáča.. :wink:
16. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny niko presne to iste. aj sa plazi. Ja si ale pamatam, ze bol posledny zo vsetkych deti na konikovy ktory zdvihol hlavicku. Do 4 mesiaca ani nehol ja som sa uz tak bala no a potom prislo vsetko uplne naraz.
16. pro 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, vážila som ráno môjho valibuka a nemýlim sa, že je ťažší, má už 9kg !!! a zuby furt nikde !!!

my chodíme von až tak okolo 11:30, to je najteplejšie, tiež som čítala, že do -5°C :frowning2:

u nás dnez sneží a chytá sa to, hneď je svet krajší :slight_smile: ešteže máme kočá tereňák s poriadnými kolesami :grinning: :grinning: :grinning:

dadka, medovníčku sú stále mäkké,ale už ich pojedam,snáď mi čosi ostane na zdobenie :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: vyšli mi z tej dávky 4 plechy
16. pro 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiež nemôžem malú ani prebaliť :grinning: stále sa prevaluje, aj spí už ako je jej pohodlné, aj na brušku ju nájdem :slight_smile:

včera začala štvornožkovať, doteraz to boli iba náznaky ale už sa rozhodla že ide nato :grinning: síce spraví len nejaké 2 "kroky" a potom sa rozpleští ale už jej to ide :slight_smile:

Adel ale nenechávaj ich na vzduchu lebo stvrdnú...ja vždy robievam dvojitú dávku :grinning:
16. pro 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

nas maly sa zase a nie a nie plazit dopredu, uz to "ma na jazyku" a stale nic. a moje krsniatko od nas o 2 tyzdne starsie uz stoji samo v postielke, stvornozkuje uz davno.

ale jednoducho tak to je, kazde dieta je ine, nas maly je dost intelektual, vsetko ho zaujima, ale motorika moc nie :slight_smile:

dnes som mala den pre seba, bola som na celotelovej masazi, kozmetike, kadernictce, joj, super to bolo.

a prichadzam na to, ze maly zacina byt asi rozmaznany, stale chce byt na rukach, uz je videt, ze je milacik :unamused:
16. pro 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vam dakujem za utechu a podporu, ze to nie je nic vazne, lebo moja mudr sa tvarila ako keby sa stalo nieco hrozne, ze sa este nepretaca. vidim na nej, ze je spokojna ked lezi na brusku a aj na chrbate. no bola by som rada keby sa uz konecne rozhybala.

silviamt, aj moja by najradsej sedela a hlada stale prilezitost kedy si moze sadnut.

martinamil, tie STRUPNY nie je zly napad, hned si ich niekde vyhladam prip. ukazem mamke nech nieco vymysli na tento sposob

este sa vas chcem spytat na to ako vase deticky papaju. teda otvaraju pusinky poriadne pri papani? lebo laura ako tak papa (je stale kojena), ale kym to do nej na tej lyzicke dostanem tak to je vecnost. nechce otvorit pusu a aj ked jej robim smiesky a ona otvori tak hned sa zahryzne so lyzicky a nechce pustit. uz prikrmujem 2 tyzdne a nevsimla som si, ze by jej nieco chutilo a otvarala by s nadsenim pusu. mam pocit, ze papa lebo musi a uz caka kedy skoncim aby som ju uz konecne nakojila.
16. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no tato noc bola zase na prd - kazde dve hodiny hore a tak ako aj Sebko, Terezka sa tiez stale pretaca na brusko, dokonca ked ju dam v noci uz napapanu do postielky, tak hned ide za spanku na brusko tak musim jej tam dat ruku a cakat kym tvrdsie zaspi...lebo keby sa prevalila na brusko tak by hned bola hore :pensive: mozno ju este skusim dat vian na kraj postielky, aby jej to zabranilo sa pretocit...nastastie sa pretaca len do jednej strany
takze ivus, uz sa aj ja pridavam k nocnym smenam, este do 5. mesiaca som machrovala ako Terezka spi celu noc, tak prisiel na psa mraz :sweat_smile:

bambulka, no bol to zubok, aj dokyna mi to vtedy potvrdila, len nejak nechce prerazit, len takto stale presvita, aj na druhej strane :sweat_smile: aj dadka tusim pisala davno ze Matko ma dve biele ciarky, uz ich ma dlho a tiez mu stale nevykukli....

emla, Terezka sa tiez neplazi, len cuva a rotuje okolo svojej osi :grinning: a z bruska na chrbatik ju to moc neba, podari sa jej to mozno raz za den, niekedy ani to nie...ale opacne, to stale...vlastne teraz je uz stale na brusku..
a k tomu papaniu...no to bola dalsia vec s ktorou som machrovala, ze Terezke ide, ale posledne 3 dni ju to uz nebavi, len sa skeri, usmieva (aspon ze neplace) ale lyzicku do nej dostat je umenie :angry: a to som chcela buduci tyzden zacat s maskom...aj ked mozno jej bude chutit zrovna masko...
dnes mala mrkvu s cuketou, take to bolo dobrunke sladucke a kakala mi na to :pensive:

dadka woooow Matko nas nejak odbehol uz s vahou, ze 9 kg :dizzy_face: :dizzy_face: doteraz sme boli priblizne rovnako :wink:

druha dadka, tak vy uz stvornozkujete :slight_smile: ved sme aj foto videli, je to sikulka mala, teraz budes asi viac na pozore :sweat_smile: kedy tak vseobecne zacinaju deti stovrnozkovat?

aj u nas je uz bielo....aj sa tesim aj sa netesim...mam take zmiesane pocity :grinning: ked uz snezi, tak nech to aspon do Vianoc ostane biele, potom by mohla dojst rovno jar...

Inak mam doma zaveseneho takeho Santa Clausa na garnize a uz som Terezku naucila, ze ked sa spytam "kde je santa?" tak hned pozre jeho smerom :dizzy_face: :dizzy_face: a ja jej za odmenu vzdy zazvonim zvoncekom co na nom visi...je zlata :slight_smile:
16. pro 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej nataska, som tebe chcela sa pochvalit, ze som od vas odkukala to vozenie na deke, co si dala video na FB :dizzy_face: :dizzy_face: strasne sa mi to lubilo, tak dnes uz aj Stevo zametal chodbu s Terezkou :grinning: je to super vec, pod deku som dala velku bielu staru plachtu a fakt mi to tu vsade pozametalo, este som dorazila kuty kam sa nedostal s Terezkou a supla do prania :grinning: :grinning: aj chodba pozametana, aj dieta stastne - 2v1 :grinning: :grinning:
16. pro 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla, ty štrupny jsou vlastně jako náplet na pletených ponožkách. Jsou to vlastně návleky. koukni na tyto http://www.neckermann.cz/cz/nm2/damska-moda/damske-pradlo/puncochy/kniestrmpfe//m-251934/z-0/f-/index.html?nfh_action=zoom&EMBPERL_UID=:45cdfcae6286d626b8e820083045f5c1 je to stejný způsob. Jen my máme delší, až nad kolínka.

Kryštof papá perfektně, ale už 2 měsíce a příkrm má 2x denně. Krásně otvírá pusinku.
16. pro 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivushko, bambulko díky. My dáváme v poledne příkrm, jinak jsem malýho v poslední době přikládala k prsu častěji, ale bohužel nevážila. Snažím se to ještě zachránit homeopatikama, kojočajem a meltou, prolévám se celý den. Pro jistotu máme koupené UM a kaši.
16. pro 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla papanie mame take iste a to my uz jeme mesiac :sweat_smile: Na chlp rovnake ako pises :wink:
16. pro 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont, hlavne sa tomu nepoddavaj.. Ja som sa zo zaciatku opustila ,ale potom som nejak chytila druhy dych a povedal som si, ze mliecko bude a basta ! :wink: :grinning:
16. pro 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
to vazne? a ja som si myslela, ze robim nieco zle. ivuska si ma potesila. pri prvej dcere si uz nepamatam a mam pocit, ze je laura moje prve babatko.
teraz vecer som jej dala babylove prikrm jablko s keksom z dm a pri tom otvarala usta. jej to trosku chutilo ale zajtra si myslim, ze uz jej nebude. dam vediet.
16. pro 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek