• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
zuzec,

uz dlhsie si vsimam, ze mame dost podobne deticky, an na pohlavie :slight_smile: vedia robit rovnake veci naraz, aj vahou su asi tak na rovnako, obaja su kludasi, ale my horsie spime :unamused:, ale vidim, ze uz aj v tomto smere nas dobiehate :slight_smile:

tak pozdravujeme nasu dvojnicku terezku :slight_smile: ked terezka zacne plazit, daj vediet, poviem simonkovi, ze uz je cas :slight_smile:
16. pro 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
tak hlasime vahu na 6,5 mesiaca mame 7020g a 67,5 cm :dizzy_face:
16. pro 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak Teusko bol dnes aj u lekara a ma virozu s riadnymi teplotkami. :frowning2: Pokladik moj zlaty, snad to bude trvat len tri dni... No a dnes pil len mliecko, nechcel papat,tak mi to prislo take mile, cicikatec zlaty. No a vecer ho zase z tolkeho mliecka bolelo brusko.

Inak aj moja dokina povedala, ze do -5 stupnov mam ist von a ze by nemalo byt tak vlhko sychravo... NO a kedze Teusko spi len v kociku, tak dnes spal v kociku v obyvacke. :wink:

lovi - aj Teusko sa nerad vozi, od zaciatku. Ja som si myslela, ze je to preto, lebo ho tak boli brusko, kvoli kolike. Ale aj segrine dvojky neznasali autosedacku, az kym ju nevymenili za tu v smere jazdy...tak ja si myslim, ze to bude u nas rovnake. Lebo dnes som ho nervala s takou teplotou do autosedajdy a mamina si ho vzala na ruky a dala na seba, ja viem, neodsudte ma, viem ze z hladiska bezpecnosti katastrofa, ale on sa rad viezol, este sa aj usmieval.
A pekne miery, aj Teusko mal 6,5 mesacky 7200g. Az ma niekedy cuduje :grinning: ked citam, ze Matko ma uz 9kg a Misko tiez skoro tak. No hold, my sme zatial z tych mensich... :wink:

mufik - gartulirujem k prvemu zubku. :dizzy_face: Nam dnes dokina povedala, ze siroko daleko u nas zatial zubky nehrozia. :grinning: U nas doma bolo zhodnotene, ze mu aspon dlhise vydrzia... :rolling_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
chlapi spia, tak môžem závislačiť :slight_smile:

dicinka, fotky do finálnej podoby dáva natashkaa :slight_smile:

julenka, mala si Brunka s úlovkom pod stromčekom odfotiť :grinning: :grinning: :grinning: dodatočne gratulujeme :wink:

zuzec, tiež som prezliekala periny, chtiac nechtiac som si k tomu pomohla, včera som večer mala dojem,že Maťko chce ešte dudkať, tak som mu dala dudu veľ.2 (novú - od 6mes) a len ho naplo a šups ho von, kaša aj mlieko z cicíka a teda bolo toho riadne, až som ostala prekvapená, taká dospelácka porcia :confused: :sweat_smile: musím znovu kúpiť veľ.1, aj keď na druhej strane nevadí, aspoň sa nebude musieť odúčať :dizzy_face:

jasimk, ani u nás sa nedá robiť ťapi ťap ani varila myšička kašičku, tak ako Luky, aj Maťko sa chytí pevne za ruky
Martinko chvalabohu z fľašky pije v pohode, ale pamätám si,že na začiatku to tiež bolo ožužlávanie a nevedel,že má ťahať. Dnes vypil napr.100ml čaju Hipp. Naučil sa to zhruba po mesiaci,keď dennodenne mával štikútky.

lentilka, hlásim sa do hnutia, chcelo by to čarovný prútik :frowning2: a veru zúbkobolenie už je aj u nás, poznať to že je viac mrzutý,MM sa pýta čo mu je ... ??? no zúbky, keď pomasírujem ďasienka je spokojný.

dont, prsofil je geniálne slovo !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: aj ten môj by len cecíkoval, dokonca aj po desiatej, zjedol celý kelímok Sunarky - 100ml zatým 20ml čaju a ešte cecík musel byť!

emla, vitaj ! aj na Maťka platí lákanie na niečo čo ho zaujíma, hlavne niečo šuchotavé. Čo sa týka papania a otávarania pusinky, tak jediné jedlo, kde hneď otvára je kaša, dokonca ani sladké ovocie neotvára hneď,zo začiatku sa tvári, bože mama čo mi to zase dávaš, ale po čase sa rozpapá. Niekedy si dám akože lyžičkou aj ja a vtedy pozerá,že mama papá budem aj ja :slight_smile:

ivuska, súhlasím,že na tvorbu mlieka je potrebná aj snaha mamy mať ho veľa, resp. vsugerovať si,že bude a basta. Moja švagrová už začala dávať Nutrilon, má pocit,že cez deň má málo mlieka, kojí iba v noci. Mne sa to zdá blbosť, mlieko sa predsa netvorí iba v noci. Aj som jej radila, nech skúsi čaje, homeopatiká a všetky možné rady, ale .....

lentilka, keď spomínaš tú autosedačku, my asi budeme musieť kúpiť už väčšiu,lebo včera sme boli kupovať v NMnV a Maťovi z autosedajdi nohy trčali :sweat_smile: a striešku som musela dať úplne preč. Neviem,či máme kúpiť do 25kg alebo rovno do 36kg ??? Ako to plánujete riešiť ?
A Teuškovi želáme rýchle vyzdravenie, pokladík malý :wink:
16. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, dve okná sú fakt super nápad :wink:

dadka, medovníčky sú v krabici po vrstvách s celofánom, snáď vydržia ten týždeň :grinning: :wink:
16. pro 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Ja som sa dnes s deťmi vybrala na námestie. Bola aj kámoška so svojimi dvomi. Zima ako v rusku, ešte, že sme sa riadne naobliekali. No a Sonička to celé prespala. Keď som ju na parkovisku preložila do kočíka zalomila a prebrala sa až po výlete doma. Keď tam tak pekne spala tak som ju na cestu domov ani nevyberala z vaničky ale som ju previezla v nej. Síce to nebolo úplne podľa predpisov, lebo by mala byť pripútaná dvomi bočnými pásmi ale sedela vzadu aj Martinka tak som to trocha inak zapla. My s vozením v autosedačke nemáme žiadny problém. Obe baby sú cestovateľky od mala. No a k papaniu. Sonička papkala pekne ale posledné dni jej to dávam a moc nechce. Myslím, že to súvisí s tými zúbkami.
S Teuškom to hádam budeč rýchlo ok, keď sa aj usmieva :wink: Inak aj my spávame niekedy v kočíku v obyvke.
16. pro 2009 ve 21:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka :dizzy_face: :dizzy_face: dohodnute! a veru s tym spanim sa to u nas zhorsilo, asi Terezka nechce aby som sa pri nej nudila, aby som nemala stereotyp :grinning:

lentilka prajeme Teuskovi skore uzdravenie a ze mu odkazujeme, ze dnesna jazda v aute bola ako "bolestne" aby bol veselsi, ale nabuduce uz bude pekne v sedacke :wink:

nataska super napad s takymi veselymi fotkami :wink: :wink: si sikulka

dadka davas kasu Matkovi z flase? to ho naplo z toho ze isiel silnejsi prud? chudatko malinke
my mame autosedacku od zaciatku tu vacsiu od 0-18 kg, takze este mame cas

musim ist,, brunocku
16. pro 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

Adel ze 9kil no valibuk dalsi,
dada Straaaaaaaaasna sikulka videla som foto na FB stvornozka mala :grinning:
ZUZEC :grinning: :grinning: Mato sa tu rehoce, ze este musi vymyslit nejaku sprostost a ulahcit gazdinam domace prace :grinning: som rada, ze sa Terezke tiez pacilo
16. pro 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

leuska - tak rychle uzdravenie teuskovi.

my sme dnes s MM boli na preventivke u zubara a potom sme leteli do mesta. matka sme nechali u svokrovcov. tak som bola trocha v strese lebo mu mali davat kasu vecer. ale potrebovali sme urobit velky nakup na vianoce, do banky ist a aj nejake darceky nakupit. a ked som videla ako snezi tak som matka nechcela s nami tahat. a teda cesta bola dost hrozna tak som potom aj bola rada ze zostal doma. akurat ma skoro porazilo ked sme prisli a svokra vravi, ze nechcel kasu velmi papat (inokedy nestoham do pusy davat) tak papal na 2krat. zato caju vypil 100ml za tie 4 hodiny, co inokedy ani za den nevypije. tak som bola trochu vytocena. lebo on bol urcite hladny ked ho tolko vypil. :angry: ale sak asi je jednoduchsie supnut mu flasu ako sa trapit s lyzickou. cajik som dala len pre istotu ak nahodou bude smadny. no ale co uz.

som totalne utahana z toho mesta a este som doobedu aj spustala chladnicku s mraznickou. ale aspon mam konecne jednu ciarku na predvianocnom upratovacom zozname. tak bezim do postielky. matka som chovala pred chvilkou tak dufam, ze potiahne aspon do 4,00. dobru noc
16. pro 2009 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo a este som zabudla. matkovi masko chutilo strasne vcera, spapal 160ml. a dnes naopak len 60ml a aj pomenej zase buval. dufam, ze to nebudu nejake zubkabole :unamused:
a zajtra nas caka poradna, uz teraz som zvedava, co nam povie na vahu. snad stihnem potom napisat lebo moj zoznam co vsetko chcem pred vianocami stihnut je straaaaaaaasne dlhy a casu straaaaaaaaaaasne malo :sweat_smile:
16. pro 2009 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, dnesa sme vstali už o pol 7,nech čosi porobím :slight_smile:

zuzec, kašu papá z lyžičky, ja som myslela, že si chce ešte podudlíkovať pred spaním, normálny cumeľ som mu dala a už to šlo von :confused:

našla som recept na koláčiky cez lis, viem,že to niektorá chcela na FB :
http://varecha.pravda.sk/recepty/keksy-lisu/1792-pouzi.html
17. pro 2009 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,tady píšete,že vaše zlatíčka spinkají v kočárku...u nás je to opačně...v kočárku,jen když už je fakt unavený,tak usne na chviličku,ale na svoji postýlku nedá dopustit.Položím a usíná a hlavně sám.Pavlíka jsme uspávali zase jedině v kočárku.Každé mimi je fakt jiné.
17. pro 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty noci u nás,jsou pořád mizerné,budí se každou chvilku,nakojím,pak u toho usnu,jak se probudím,pokládám Jiříka do postýlky,jenže to už má zase hlad,tak ho zase z postýlky beru a o5 kojím....no a to tak trvá až do rána :sweat_smile:
17. pro 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiříka mám v obývačce na dece na zemi a musím ho už ted víc hlídat...překulí se mi kdekoliv,jeho hračky už ho samozřejmě nezajímají :wink: ....vedou hračky jako plíny,vlhčené ubrousky co mám pod stolem a pak to jsou hračky Pavlíka....auta,vláčky,motorky....no prostě kluk.Ted mu to Pavlík pujčuje,ale až budou větší,tak to tak asi nezůstane :sweat_smile:
17. pro 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak jsem si tu sama pokecala :wink:
Jdu s klukama vyvenčit pejsky od mých rodičů.tak zatím pa :dizzy_face:
17. pro 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak uz som bola vyskusat aj jazdu na snehu, sice len okolo 3 cm, ale dalo sa v pohode.
emla nas maly sa pretaca z chrbatika na brusko uz 3 mesiace, ale naopak ani za nic, vcera boli nejake naznaky, ked mu bolo na busku dlho a naklanal sa na bok za hrackou, tak ho storo hlavicka pretocila, ale ustal to a zostal na brusku :frowning2: :angry: . Co sa tyka papkania, tak sme na MM a prikrmujeme od 5 mesiacika, tak mozem povedat, ze nam uz papkanie ide pekne, pusinku otvarame, ako kacicka, ale musim povedat, ze najviac chuti vecer kasa, ako pise aj dada.

sovice ja kojim v noci v hojdacom kresle, presne preto, aby som nezaspala, ale aj preto lebo MM v noci spi ako poleno a aby maleho neprivalil ked sa otaca. V poslednom case nase nocne kojenie trva asi tak 4 min. a uz je maly tvrdy a davam ho do postielky.

lentilka drzime Teuskovi palceky aby ho rychlo ta viroza presla!!! :wink:

dada ta autosedacka, uz aj mna jeduje, lebo ako pises nohy uz vonku a aj nosit je to dost! Mame po starsom taku vacsiu, ale ta sa neda polohovat, je len na sedenie, co sa este neda, tak mam aj ja celkom dilemu!?
Majte sa krasne!
17. pro 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem tu,kluci spinkají,tak v klidu pojím :stuck_out_tongue_closed_eyes: u pc a pak mě čeká žehlení :angry:
odpo jdeme do školy,neteř a synovec mají vánoční besídku,tak je jdeme omrknout...co doma,když tatka bývá doma až kolem 8 večer.musíme mít vždycky nějaký plán,protože Pája by furt sledoval pohádky
17. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice, dobrú chuť, tiež nakukujem počas obedu, Maťko mi spí v kočíku, boli sme na hodinku vonku, celkom sa dalo vďaka terénnym kolesám :slight_smile:
17. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky a miminka, Emmička spinká, perníčky se pečou, tak jsem uvařila kávičku a jdu se na vás mrknout, co je novýho :grinning:
17. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásíme, že žádný zoubek nemáme, ani žádné náznaky, možná jen ten řev a vztek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hezky se plazíme, na kratší vzdálenost si dolezeme pro co potřebujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Otáčí se na obě strany, takže nám chybí jen se posadit :grinning:
17. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A naštěstí nemáme vůbec žádné problémy s jídlem, takže pohodička. Jen je malá trošku nervoznější, v kočárku se jí moc nelíbí, hlavně, když už je večer tma :unamused:
17. pro 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute
dnes sme boli so Sebinkom posledný krát v ambulancii rizikových novorodencoch, chvalabohu má Sebko obličky v poriadku, tak nás vyradili s evidencie :wink:
zajtra idem opäť rozvážať plienočky, tento krát mám najväčšiu objednávku, tak som rada :wink:
17. pro 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

boli sme na poradni, mame 8 kg. maly papa prikrmy ako o zivot, este ani jednej lyzicke nepovedal nie :slight_smile: a chuti mu uplne vsetko, aj to, co by som ja za svet nedala do ust. brrrr!

vonku je prenadherne, radost zit :slight_smile:
17. pro 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, super, ze Vas vyradili :slight_smile:

fuu, Ty tie plienky rozvazas? to mas co robit :unamused:
17. pro 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

veľmi nestíham, ale aspoň som si všetky príspevky poctivo každý deň prečítala a teda všetky júnovčiatka sú veeľmi šikovné a rastú jedna radosť.

Danielka je už fit, manžela to ešte schvátilo asi najviac. Ešte stále sa necíti úplne v poriadku. No a Ľubka si tiež poteplotovala. V nedeľu som s ňou radšej išla na pohotovosť, lebo veľmi plakala a bála som sa, či tiež nemá zapálené ušká. Ale našťastie nie a pravdepodobne tie teploty boli zo zubov, lebo hnačkujeme jedna radosť, a tom som jej varila ryžu s mrkvou. A teda nezabrala ani táto vražedne zapekajúca kombinácia. :wink: Ďasienka opuchnuté dole aj hore. Tak uvidíme, kedy sa prerežú von. No a tie zuby majú na svedomí asi aj to slabšie papanie. Ale nevadí, stačí aj tých pár lyžičiek. Tak som sa musela sama postarať o ten môj lazaret, ale prišla aj svokra a aspoň zabavila Danielku. No a popri tom som sa snažila trochu poriadiť, nech už tie Vianoce voňajú.

Ninny - teším sa, že Sebinko je v poriadku :slight_smile:

Dadka - krásna váhu má Martinko

Leuska - rýchlo sa uzdravte, Teuško zlatúšík nech mu teplotka rýchlo prejde

Natashka - krásne fotky a rozmýšľam nad tým nápadom zapojiť aj najmladšieho člena do vianočného upratovania :wink:
17. pro 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky moje zlate,
Teusko dnes lepsie, klesla mu teplotka na 37,4, tak sa aj pohral. Ale vacsinou aj tak varoval, no a bol mrzuty, uz druhy den sme neboli von a uz nebuval ani ked som ho kocikovala doma. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a moc nepapa, ale pije mliecko a vecer spapal kasu. Tak snad sme zajtra uz lepsie. A dakujeme za drzanie palcov. :dizzy_face:

dadka - my kupimetu do 25 kg autosedajdu, ale az ked bude vediet pekne sam sediet. Dovtedy musi chudak vydrzat v tejto. :confounded:

andrejka - riadny lazaret ste mali, si sikulka, ze si to takto pekne zvladla :dizzy_face: A este aj poupratovat!

A samozrejme som chcela reagovat na vsetko mozne, lebo som Vas priebezne citala cez den s Teom na rukach, ale zabudla som... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
17. pro 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Nám razí aj druhý zúbok tak sa slečinke treba venovať aby nebola mrzutá. Dnes spala 2x10min. Večer síce zaspala v pohode,aj som odbehla do obchodu ale po pol hoďke mi volali, že sa Sonička prebudila a plače. Ale už je kľud. Jedným očkom stíham sledovať aj ružovú. Momentálne nejeme príkrmy vôbec, sme len na mliečku.
17. pro 2009 ve 21:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, Maťko dnes mrkve tiež dal košom :confused: a to bola taká super sladká, normálne to nechápem, kašu zládoval do 5 minút a pritom mu predtým mrkva brala.

Inak som strašne rada, lebo už máme darčeky pre všetkých, sú to len drobnosti do 300SK ale aby čosi bolo, aj keď sme sa najskôr dohadovali že nič :sweat_smile:

ninny, super že Sebastianko už nemusí chodiť na kontroly do ambulancie rizikových novorodencov :wink: a tiež že sa Ti darí s plienkami :slight_smile:

ozaj, dávate drobcom papať aj nejaké kekse alebo niečo čo držia v ruke ? niekde som čítala,že je dobré im dať jedlo do ruky,nech sa učia, samo že byť pri nich, tam ma napadlo,že možno tie neochutené kukuričné "chrumky" alebo ako sa to volá, také hrubé. Kamarátka hovorila, že dáva malej do papaníčka rozmrvený Marína keksík
17. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte sa priznám,že som s nostalgiou nakukla k júnovkám 2010 :sunglasses: a počtom príspevkov sme tuším boli ukecanejšie, teraz začínajú chodiť na 3Dčko :dizzy_face:
17. pro 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
ja som dnes dala malemu kusok jablcka do rucky myslis si ze na keksiky su este malinkaty
17. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek