• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dadka,potrebujes 2×mliecnu cokoladu a ceru na rozpustenie-rozpustit vo vodnom kupeli
1 salco uvarene podla navodu a po ochladnuti vymiesane so 1/4 masla
lieskove oriesky-ja ich zvyknem oprazit aby nezmekli
papierove kosicky

na dno kosicka das troska cokolady,troska salca,oriesok a zalejes cokoladou

a je toho veeela
18. pro 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
dadka - dakujem za link. :wink:
Ako sa mate v tento cas predvianocny?
Teusko uz dnes bez teplotky, KLOP KLOP, hadam to tak zostane. Ale strasne strasne sa mu zhorsil ekzemik, svrbi ho to, skrabka sa a je nervozny a neda sa mu poriadne buvat. Ani on, ani ja sme nic take nezjedli...proste sa to vraj pri chorobe zhorsi. Tak ideme v utorok na kozne. :unamused:
18. pro 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sme dnes vegetili doma. Sonička zjedla 60ml karfiolu. Po posledných dňoch pokrok. Poobede som jej skúsila dať aj kašu ale to len pár lyžičiek a dosť. Ráno mi UPS priviezol balík, objednávala som bundu a otepľováky Martinke. Obliekla sa a už si to nechcela dať dole. Tak kukala No počkaj zajac taká naobliekaná :grinning:
Lentil Sonička má trošičku suchšiu kožu na laktíkoch ale keď natierame excipialom tak je to ok. Zato mňa posledný mesiac strašne svrbia predlaktia, tak sa len škriabem. Nikdy som nemala na nič alergiu, ani som nespozorovala nič konkrétne s čím by to mohlo súvisieť :confounded: Asi aj ja nakoniec skončím na tom kožnom.
18. pro 2009 ve 21:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
kedze sa prichod mojich svokrovcov blizi - uz su na ceste, pridu okolo polnoci, tak som upratovala odusu od vcera, dnes sme boli s malou plavat, z plavania na nakupy a ked sme prisli domov, tak som dalej upratovala az doteraz....teraz to vyzera ze sme mali mega bordel :grinning: :grinning: ale zobrala som to hopom vsetko, ked uz idu tie Vianoce :sweat_smile: a svokrovci :grinning:

lentilka parada ze Teuskovi je uz lepsie :dizzy_face: len ten ekzemik keby nesvrbel :frowning2:

ninny super spravy o Sebkovi, ze uz ma v poriadku oblicky, posielame pusinu :wink:

vcera dal Stevo Terezke tu zltu chrumku kukuricku, nesolenu a len sa po nej zaprasilo :confused: :confused: nieco na tom asi bude :dizzy_face:

idem vylozit nohy, tak brunocku vsetkym :slight_smile:
18. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :slight_smile:

tak mame 6860g. a pani doktorka sa pytala ci uz davame prikrmy asi sa jej to zdalo zase, ze malo pribral. ale ja som sa skratka zmierila s tym, ze on nikdy riadny macko nebude. my s MM sme boli tiez ako spajdle ked sme boli drobci. ale hlavne ze mu chuti, dnes spapal 140ml kuracieho maska s cuketou, no chutilo mu to neskutocne. a mame 41cm obvod hlavicky co teda vobec neviem ci je to vela ci malo. ale snad akurat a mame cvicit vytahovanie do sedu za ruky a davat vela na brusko. matko sa zobudil len v poradni takze ked mu dr. dala prsty tak sa hned netahal, no este bol zaspaty jemu to vzdy dlhsie trva, kym sa preberie :slight_smile:

ja varim konecne jablckovu vyzivu. a dnes poobede kym matko spal som stihla aj umyt posledne okna a oprat zaclony z kuchyne, obyvacky a jedalne a aj zavesit. takze mam dalsie 2 ciarky zo zoznamu vdaka nasmu skvelemu babatku, ktore sa zatial samo prehralo :grinning: sa tesim. a ocko nam isiel na predvianocne posedenie alias ozranparty z prace. odisiel o 16,00 a este sa nevratil tak to bude veseleeeee :grinning: :grinning: :grinning:

leuska - nasmu matkovi sa robi taka sucha cervena koza ale len z casu na cas ale jemu sa to robi v zhyboch napr. pod kolienkami alebo na priehlavku na nozicke. uz sme mali pokoj a teraz sa mu spravila zase. a celkovo on ma hoooozne suchu pokozku. keby som ho nenatrela min. raz excipialom tak sa zase cely supe :unamused:

julenka - ten recept vyzera super a my mame take veci radi ai vyskusam :grinning:

juj este som vam daco chcela ale som zabudla
18. pro 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
este otazocka jeulenka 1/4 masla je 125g alebo ako?
18. pro 2009 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim kocky,
Leus, je super, ze Teuskovi je uz lepsie.. Kazdou zvysenou teplotou a tlaciacim sa zubkom nase hnutie silnie :grinning:

Vcera sme boli v maradsku trochu na nakupy a kupila som malemu bodinko a gatuse na traky podsite flausom. Uz som ich obzerala hadam 2 mesiace, ale sa mi zdalo vela 16.5€ :confused: Teraz boli za 8€, takze mam ich mat :grinning: Pridam fotku do albumu

dadka, ozaj, pecies tortu? :confused: :sweat_smile:

Ja uz mam dokoncene kokosove rozky, oriesky idem plnit a idem na suhajdy :grinning:
19. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Ninny super, že je Sebko už v poriadku :wink: viem si predstaviť ako si sa tešila, keď vám oznámili, že je v poriadku, moja Danielka tiež mala s obličkami problémy a chvalabohu už ich má tiež v poriadku :slight_smile:

Leuš to je dobre, že už nemá Teuško teplotu :wink:

Ivuš ak sa to pýtaš mňa :sweat_smile: tak urobím až zajtra, máme s tatom výročie 6-ročné a sestra mala včera narodeniny, tak mi vyhovuje, že jedným vrzom budú 2 :grinning:
19. pro 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,
nasla som super link na hry pre deticky v nasom veku

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172051&e=activityDetail&cid=197359&cminAge=0&cmaxAge=72&ctypecode=np&ccat=play_and_learn&minRelAge=.6&maxRelAge=.9

prijemne hranie :slight_smile:

sovice, s tou sietkou na ovocie si ma navnadila, mam dalsi tip na darcek od Jeziska :wink:
19. pro 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule, my sme včera večer boli s Maťkom na pohotovosti, viackrát mi vracal a nechcel ani nič piť, a keďže išiel víkend a som mama bojko po všetkom,čo sme zažili, radšej sme tam išli. Má zahlienené hrdielko našťastie nie zapálené, dala nám kvapky do nosa a hrdla, snáď sa z toho čoskoro dostane. Rozširujeme počet maródov :frowning2: doktorka nám radila vôbec tieti 2 dni nechodiť von a odrazilo sa to klasika na spaní cez deň, iba čo pospal pri cecíku a potom takú pol hodinku, snáď to v noci dospí :confused:

Ráno ma rozsmutnela SMSka od kamarátky, zomrel chlapček z vedľajšej izby,čo sme boli na Onkologii, mal nádor v hlavičke, mal 2 roky, vyše roka tam strávil, ale nepomohla ani autotransplantácia :cry: Snáď tí anjeličkovia dávajú na naše poklady pozor :pensive:

aby som sa trošku ukľudnila, pustila som si Vianočné koledy a piekla kekse, zarobila som si na linecké a ešte chcem teraz večer zbúchať grilážky, ibaže som Salko uvarrila, tak to bude na spôsob Marlenky :slight_smile:

aj Vás tak drobci kváču za vlasy ??? mám ich v cope ale vždy sa nájde niečo na ťahanie :rolling_eyes:
19. pro 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dávám si chvilku pauzu a jdu vás dočíst :wink:

Adél, já jsem pro jistotu koupila cucací váček, právě aby mu kousek jídla nezaskočil. Do 9. měsíce děti neumějí vykašlávat :frowning2: Sovice máme úplně stejný :slight_smile:

Těch piškotů a kůrky chleba bych se docela bála. Přeci jen obsahují lepek a dítě do 9. měsíce (bez alergických dispozic či do 12. měsíce (u alergiků) by nemělo dostat žádný lepek. A v piškotech je i docela dost cukru.

Adél, Kryštof taky tahá za vlasy. Nejraději za ty krátké nad ušima :wink: Ale u mě má docela smůlu, pořád je stříhám na kratší a kratší. Brzy skončím na ježku :wink: :grinning:

Víte co jsem dnes z hrůzou zjistila? Normálně HIPP jídlo ve skleničkách je SOLENÉ!!! Tomu bych nevěřila. Měli jsme brambor, fenykl, králík a byla v tom sůl. Ještěže jsem ochutnávala zda to není horké a nezdálo se mi to. Tak jsem to vyhodila :frowning2: Musím pořádně číst ty obaly. U ovoce vím, že některé jsou s cukrem, ale ovoce ještě nepapáme, tak mě to nevzrušovalo, ale že příkrm od 4. měsíce je se solí! To mi hlava nebere!

Kryštof má už 8kg a záda bolí, je to pořádná čínka. :grinning:
19. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
ivus super tie gatuse, to su z tesca nie? potom odfot aj na modelovi :wink:

dadka, to je smutne ze ten chlapcek zomrel, este aj pred Vianocami..uz sa s Romankom spolu hraju
a jasne ze ma taha Terezka za vlasy, sice mam sop, ale najde tie kratke na krku auuuuu :sweat_smile:
inak neviem ci som nejaka zaostala, ale ja vobec neviem co je to ten lis na keksy :grinning: ani som o tom nikdy nepocula :frowning2:
bambulka, paradny link! super super super :dizzy_face: dakujeme

alex si sikulka a Matko zlaticko :dizzy_face:

marti no co na to povedat...snad zas tej soli nedali prilis..aj ked by sa fakt nemalo vobec solit..

no ja som dnes mimo, Terezka uz od siestej bola hore, cez den spala dokopy mozno hodinu a ja som v noci spala 4 hodiny, tak uz mi oci klipkaju..ale teraz uz spi, uz bola riadne unavena, som zvedava aka bude noc :confused:

dobruu
19. pro 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
grilážky sú hotové, ešte viac mi chutí tá plnka s uvareným Salkom, takže kto ho prevaríte nič sa nedeje, pridať iba roztopenú Heru a za hrsť orechov, natrieť na oplátky a je to hotové,

leus, to by bolo aj pre Teba, strašne easy recept :wink: čo Teuško, dnes už dobre ?

k Vianociam sme svokrovi kúpili knihu Chatrč http://www.abcknihy.sk/Kniha/chatrc-2102436.aspx a teda fakt dobrá, začala som ju čítať hneď, nech to stihnem do Vianoc :sunglasses: :grinning: už máte všetky darčeky ? my chvalabohu hej, len ich pobaliť :wink:
19. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
akoze marti som sokovana asi to zjem sama fakt je tam napisana sol esteze to nedostal a som uplne mimo z toho ze POZOR!!!!! na vyzive zeleninovy mix mrkva brokolica hrasok je napisane ze obsahuje plnotucne mlieko :astonished: ved to deti do dvoch rokov absolutne nesmu akoze to co je
19. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka.. aj v HIPP jemny spenat a zemiaky.. pozor na to je tam aj sol aj mlieko.. skoro ma vystrelo.. hlavne ze je to pre deti od 4 mesiacov.. { este ze mam sestru ... si to vsimla.. }
19. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, musíme to fakt dobře číst :angry: :frowning2:
19. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, včera mi Maťo zrovna túto kombináciu jedol na obed a potom aj niekoľkokrát vral :confused: :rolling_eyes: teraz si už budem dávať max pozor na všetko čo tam je dané, najlepšie asi ozaj uvariť doma
19. pro 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz mi akurat kamoska pisala, ze ich je strasne vela co obsahuju mliecnu zlozku bacha nato akoze nechapem a pritom hipp su vraj velmi kontrolovane asi ostanem pri alnature ked ideme plavat a ked budem doma tak stale vlastne aj ked zeleninu pojdem asi zobrat do Rakuska nieje tak dusicnata
19. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulka ako sa mate???? som Ti pisala na maila Ninkine vlasy fakt zerem neuveritelne :grinning: a este neuveritelnejsie ako strasne rychlo to leti. Keby sme Valentovi poslali foto ani neuveri
19. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
a daju sa tie kusacie hracky kupit aj normalne v obchode alebo len na nete?
19. pro 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som tie na jedlo sacky co tu rozoberate
19. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovačko, to nevím, já ho koupila přes net.
19. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm to uz nestiham do vianoc
19. pro 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyhlašuji válku soleným příkrmům a objednávám toto: http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.br01.05.01/1965849
19. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravíčko! nes sme boli na baby plávaní. Najskôr išla Sonička a potom Martinka. Sonička bola jak hrošica. Ľahla si na hladinu a bola celá spokojná. Len som jej podložila rukou hlavičku a ona sa pekne držala na vode.Pridám foto keď bude čas. Keď sme prišli domov, šupla som baby spať a my sme sa s MM pustili do maľovania kuchyne. Mňa každý rok chytí takýto predvianočný ošiaľ a najradšej by som mala všetko sterilné :grinning: Našťastie môj milovaný je akčný typ takže už je všetko vymaľované a na svojom mieste, vydrhnutý sporák, mikrovlnka, chladnička...Ale som jak zbitý pes. Ešte aj na chodbe sme zatierali Tinkine umelecké diela. Mala pastelky tak to využila :wink: V detskej si tiež vyzdobila, ale tam sme jej to nechali, keď sa jej to tak páči...Zajtra doobeda fachčíme na Viedenské trhy, už sa teším a som aj spokojná, že doma mám všetko na poriadku.
19. pro 2009 ve 22:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, ak to nevie same tu zeleninu vytiahnut z chladnicky, ocistit, uvarit a rozmixovat, tak za 130€ si viem predstavit inu vec. Ja mam "len" ponorny mixer a sluzbu mi spravi tu istu :wink:

co sa soli v jedle tyka, nemaju ju deti jest do roka, ale ked aj zje trosinku zaz za uhorsky rok, tak na to nezomrie.. :wink:

a mlieko, ved a v umelych je co??? :confused: Kravske mlieko mozu po troche od roka.. Zavisi to od toho, ake pije mamina. Ked bol Misko malinky, tak mu vadilo aj to deci, co som si dala do Cara, teraz je to v pohode. Ak mama byva na dedine a pije original mlieko priamo od zvierata, tak to dieta uplne inak reaguje.. Inak, jogurty deti mozu hadam od 8meho mesiaca a tam tiez nie je voda, ale mlieko.. Takze pokoj dievcata :grinning: :wink:

jedine, na co si fakt davam velky pozor, je kuracie masko z Polska. Je prespikovane rstovymi hormonmi a je velmi vodnate a nekvalitne ( pred nedavnom robila nejaka statna komora testy )

mna Misko za vlasky taha poriadne a dnes rano v posteli tak vykvakal za bradu manzela, ze sa musi ist oholit :sweat_smile:
este co sa zeleniny tyka, tak v tomto obdobi sa oplati kupovat mrazenu, lebo ta ide hned po dozreti do mrazu. Nedozrieva vonku a po vselijakych kontajneroch. Z pásu sa rovno bali, takze ani nestraca nutricnu hodnotu :slight_smile:

zuzi, gatuse su z tesco, ale este nam budu chvilku velke :slight_smile:
20. pro 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, akurát Vás čítam, že čo tie kupované príkrmy obsahujú.. a to, že obsahujú plnotučné kravské mlieko je myslím normálne, veď ho obsahuje aj dojčenské mlieko - kupované.. ale že tam je soľ, ty kokso.. to sa mi nechce veriť :frowning2:

babulka123, ten špenat so zemiakmi soľ neobsahuje, ale plnotučné mlieko áno, čítala som si letáčik
http://www.hipp.cz/produkty/zelenina-a-menu/zeleninove-prikrmy/jemny-spenat-s-brambory.html
20. pro 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, tomu mäsu z Poľska, by som veľmi neverila.. čo si myslíš, že na Slovensku je lepšie mäso ako u nich? ta komora možno robila test nejakého mäsa v Poľsku, čo ale neznamená, že každé jedno mäso je také, veď si zober koľko nedostatkov a nekvalitných mäsových produktov sa našlo u nás... to by sme potom nemohli jesť nič.. :frowning2: :grinning:
20. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,ked sme mi boli mi v PL na kurata,tak nam hovorili,ze ich nosia od nas,a este stale sa im ich oplati predavat

alex ano 125g masla
20. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek