• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
baby teta mi robi poradkynu v oblasti vyzivy takze chcem len napisat to co od nej viem.

s tou solou ivi pises, ze ved nato nezomru to je pravda nezomru, len ani takou troskou by sa do roka dvoch nemalo solit len preto, ze stale sa vyvijaju organy to, ze sa babatko narodilo zdrave (srdiecko oblicky a tak) to neznamena, ze je uz vsetko ok a je za vodou, prvy rok je dvolezity lebo srdce a ine organy sice pracuju ale stale sa vyvijaju to znamena zacina sa strukturovat svalovina - podla toho ako sa vyvinie bude clovek so srdcom silnejsim a slabsim atd no proste takto sa vyvijaju vsetky organy no a ak solite aj ked len trosku babo samozrejem neumrie len zacina sa to usadzat v este nedovivyjanych oblickach a to aku skodu to napacha neuvidite za rok ci dva paradoxne sa to moze prejavit az v puberte kedy telo prejde rastovym zrychlenim a BUM problemy s oblickami ci nadoblickami tak isto s tlakom. To iste aj s mukou a lepkom. No k tomu mlieku vo vyzive a mliecnym vyrobkom do roka. Mlieko v UM je specialne upravovane a je z neho prave odstranovana ta alergenna BKM zlozka takze ak su takto upravovane aj vyzivy ok ale pri kojenych detoch by som to este neriskla no a jogurty do roka to iste obsahuju alergennu zlozku a to co to sposobi neuvidite tak skoro kludne sa to moze prejavit tak ako u mna az ked som mala 20 lebo vtedy sa o to mlieku tak nepisalo a mamina mi teda mliecne vyrobky davala privelmi skoro. BAby to len pre tie ktore to zaujima lebo je to hakliva tema a ak s tym maminy nesuhlasia nikoho tu presviedcat nebudem o to mi nejde len som sa chcela vyjadrit k prispevkom o vyzive kedze mi teta o tom vela povedala.

No a k tym kuratam z Polska je pravda, ze na Slovensku su ovela prisnejsie normy na kurence a to jedny z najprisnejsich v strdnej europe!! to mi povedl zas kamos ktory robil na statnej potrav inspekcii. Takze tych by som sa nebala a v polsku su normy menej prisne cize kuriatka nic moc a este mi teta povedala, ze treba davat pozor na antibiotikove kurence najma u chlapcov lebo, ze s tych hormonov mavaju zvacsene prsne zlazky tomu som sa pekne divila ale je to tak tak snad som niekomu pomohla v rozhodovani
20. pro 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak som dnes zase vyslala manžela a Danku do Spišskej, a ja som využila deň na upratovanie a ešte nakupovanie, lebo pri tých mojich pacientoch som to doteraz veľa nestihla. Pobalila som aj darčeky, lebo inak malý špión Danka vystopuje všetko.

Ľubka sa za posledné dni rozpapuľkovala, tak si stále niečo rozpráva. Inak je to veľký pohodlnec. Ako sa naučila rýchlo pretáčať na bruško, tak teraz sa jej veľmi nechce. Z času na čas sa pretočí a potom sa hrá, aby mama nešomrala. :slight_smile:, ale inak hlavne ma noste a všetko mi ukazujte.

K tomu jedeniu. V poslednom čísle Mama a ja písali v poradni výživy, že podľa posledných výskumov sa nemá zbytočne odkldať zavádzanie lepku, lebo práve to môže viesť k rozvoju celiakie. Pri kojených deťoch by sa mal lepok zaviesť postupne do konca 7. mesiaca. No a potom sa z toho vysomár. Asi stále najlepšie pravidlo zlatej strednej cesty.

Bambulka - super odkaz, vyskúšame, ktorá hra bude mať najväčší úspech
20. pro 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber k tomu lepku presne toto mi inak povedala minule dr a teraz som z toho jelen,
20. pro 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Danke som začala dávať lepok až po 8. mesiaci, ale keď teraz sa to zmenilo, dám Ľubke ku koncu 7. mesiaca po troške ovsených vločiek do príkrmu. Čo nám iné ostáva, len tým múdrym hlavám veriť. :angry: :slight_smile:
20. pro 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,

som prisla len narychlo.

u nas doma je ta spravna vianocna atmoska, koedy, vonia cecina, stromcek uz je na balkone a ja idem dnes piect prvy kolacik :slight_smile: rozhodla som sa pre tofifee od julenky, dam potom vediet.

maly sa ma fajne, dnes sme ho vytiahli von v tej najvacsej zime, nostek a licka mal krasne premrznute, no ale tak to ma v poriadnej zime byt.zacal uz hovorit "babababa", sa skamaratol s psimenkom B a casto si ho dzavoce.

no a uz sa pomaly ale isto osmeluje k tomu kroku vpred, on to skusa tak, ze si podsunie nozicky pod seba a hodi sa dopredu. zatial je to skor o urazoch, ako o nejakom efektivnom posuvani sa, ale je na dobrej ceste :slight_smile:

prikrmy papa, s tym problem nie je, ale s kakanim veruze je, dost bojujeme :unamused: existuje nejaky prikrm, kt vyslovene prehana? nam by sa nieco take zislo teraz/

no a uz mu vidime 2 predne zubky presvitat, uz len nech konecne "vyrastu".
20. pro 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby Dominika zacali prikrmy neuveritelne zapekat ale az tak ze ma uplne cervenu a vystipanu krvavu ritku hovienko ako skala co mam robit?
20. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej babmulka tusim sme to pisali naraz my mame presne to iste a neviem z coho je to mozno mrkva? lebo je ta kaka dost oranzova ale total tvrda a najviac ma stve ta ritka ja by som uz plakala normalne ako spalenina a krvavo podliata uz som mu dala infadolan bepanthen a nic
20. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!

natashkaa, bambulka aj my sme mali tazke kakanie, ale zacala som mu davat okolo 16,30-17 hod. bud postuhane jablcko, alebo detsku vyzivku a uz odvtedy neni problem.
Natshkaa to ohladne vyzivy je zaujimave, je to inak niekedy zvlastne, ze su vselijake nazory na jednu vec, alebo si to aj rozlicne ludia vykladaju. Ja som prvemu nesolila do roka a potom len opatrne a teraz to budem robit tak isto. Dnes nam Lukasko vypil 30 ml cajika po vecernej kase, skoro mi oci vypadli :confused: :confused: :confused:, ale hocikedy to nevypije, ani keby som mu na krk vstala!

Dnes sme boli pozriet jedno skoro 3 mesacne babatko (sesternicinej dcery syna) a uz ma 6300g, sice celu nasu navstevu prespinkal, ale aspon som ho konecne videla.
Pokojnu nocku prajeme!
20. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
dadka - skore uzdravenie Matkovi prajem, viem presne o com hovoris, aj Teusko buva len vonku... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A my sme doma od stredy. Ale uz je KLOP KLOP zdravy, len dnes je obrovska zima tu v BB, tak hadam sa uz zajtra s kocikom dostaneme...zajtra ideme aj na to kozne.

No o tom lepku to viem nezavisle aj ja tak, ze dnes sa ta hranica posunula na tych 7 mesiacov, viem to od niekolkych lekarvo nezavisle.

jasimk - ten cajim Vam zavidim!! My sme si vcera skoro sampus otvorili, lebo Teusko si aspon do pusy vlozil ten sosacik...ale nenapil sa. Lenze doteraz to nedal ani do ust. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a ked bol chory, nechcel papat, pil iba mliecko a to mu zostalo. Takze my sme opat na zaciatkz. Spapa iba kasu... :frowning2:
21. pro 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka - dakujem za recept, ale grilaz ja nelubim... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale medovnicky viem upiect! :grinning: :sunglasses:
No a ja mna Teusko taha za vlasy...dokonca pritom hika -prepanajana dufam, ze to je makke i - :grinning: akoze cece. :grinning:

Ivus - potesenie na mojej strany z velkosti a sily nasho hnutia! Urcite nam to bude na nieco dobre. :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak na 4. den si Vianoce, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tiež Vás len rýchlo pozdravím :wink: Maťko to liečenie zvláda chvalabohu statočne :dizzy_face: len pri odsávaní soplíkov z nosa s vysávačom začína krútiť hlavou, musím ho pevnejšie držať, nepomáha ani úplatok telka :confused:

my tu máme dnes -10°C, riadna zima, idem rýchlo prebehnúť k mamine, dohodli sme sa,že ju naučím robiť venčeky z odpaľovaného cesta a ona bude strážiť Maťka. Musím ho riadne zababúšiť, deku až po striešku kočára :rolling_eyes: nejako sa to oteplenie nekoná. MM je do počasia strašne zažratý, stále sleduje SHMU, pohyby mračien, zábery zo satelitu a pod. takže som neustále informovaná,čo predpovedajú :grinning: :grinning: :grinning:

dadka, včera som ozdobila medovníčky a teda fakt mám z nich velikánskú radosť :slight_smile:
21. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dadka,zelam skore uzdravenie Matkovi

o tom lepku hovorila aj mne dr,ze uz okolo 7 mesiaca u kojenych deticiek,lebo materske mlieko ho pomaha spracovat

ja chcem biele Vianoce!!!!
21. pro 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,

aj u Vás je všetko krásne biele? My máme všade veeeľa snehu :dizzy_face:

cestujeme zajtra na sviatky na východ, najprv ideme k manželovým rodičom a potom k mojim.. takže tu asi dlhšie nebudem, preto Vám chcem popriať čo najkrajšie Vianočné sviatky a úspešný a šťastný začiatok Nového roka :wink:
21. pro 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk,

diky za tip s tou vyzivkou, skusime. dnes sme sa sice uz vykakali 3x, ale vcera nic a kaka take bobky jak kozicka :unamused:

simonko mal dlho koliky, myslim, ze ma citlivejsi zaludok.

aj ja Vam prajem pekne sviatky vsetkym, neviem, ci sa este "zastavim" :slight_smile: prvykrat ich mame s nasimi junovciatkami, a to je ten naj dar.
21. pro 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
..veru ako napisala bambulka, prvykrat mame Vianoce s babikami a to je to NAJ... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jasimk - prosim Ta, aky davas cajik malinkatemu? :wink:

Kde ste dnes vsetky, babizne? :confused: :slight_smile:
21. pro 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme dneska byli u pani doktorky, vazime 8520g a rikala, ze je Bertik moc sikovny, kdyz se stavi a mame pomalu premyslet o koupi boticek :slight_smile:
21. pro 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
holky mě už šibe....normálně v noci spím,Jiřík v postýlce,Pavlík vedle mě.Pavlíkovi se asi zřejmě něco blbého zdálo,tak začal plakat,no a já vytáhla prso a že ho jako nakojím.Až pak mi došlo,že je nějaký větší....že to jiřík není.Tak jsem Pájovi dala čaj a usnul...no a já usnout nemohla .Už mi asi hrabe..... :sweat_smile:
21. pro 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer prajem!
lentilka ja davam cajik od Hipp, napoj v prasku s bylinkami, lebo ten bol podla mna taky sympaticky, sice je z neho minute len asi 2 cm, lebo ja mu ho robievam taky "celofanovy" a aj dnes si dal asi tak 10 ml, ked spapkal kasu. Cez den mu ho ponukam asi tak 5x a z toho som uspesna len niekedy a teraz som rada, ze 2 dni po sebe a to kazdy den jeden krat.

martuli krasna vaha :wink: :wink: Bertik je teda riadna sikulka, ked uz boticky treba hladat!

bambulka machrovala som a Vam radila vyzivu a ja som teraz 2 dni po sebe nedala a dnes bolo kakanie na 4 razy :angry: :unamused: ale na koniec sa to podarilo! Na stastie!

Prajeme vsetkym co budu cestovat za rodinkou na Vianoce krasne sviatky v kruhu blizkych!
Pekne snicky!
21. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím druhý zoubek....jednička dole :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jde poznat,že máte hodně práce před svátkama maminky :dizzy_face: ........není tu ani nohy :sunglasses:
tak dobrou noc :wink:
21. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny prajem stastnu cestu a aj vam krasne Vianoce :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice :grinning: :grinning: :grinning: si ho mala nechat, mozno by si cucol a bol by spokojny hehe

nataska diky za paradne info, ze si nam to tu pekne popisala, som zase o nieco mudrejsia :dizzy_face:
joooj a nech uz ma Dominik makke kakiska chudatko male :frowning2:

my odkedy prikrmujeme uz kakame kazdy druhy den, namiesto raz tyzdenne, ale hlavne ze kakame a ma to prijatelnu konzistenciu :grinning:

no zistila som ze som asi neni dobra kucharka, lebo dnes som po necelych 3 tyzdnoch prikrmov dala Terezke prvy krat kupovane a nestacila som nabera, otvarala pusinu ako vtacatko a NIC nevyplula...mam sice z toh radost, ale nechapem preco moje nepapa s takou chutou.....alebo je mozne ze je po tatovi a nema rada zemiaky, tie som jej robila doteraz vzdy s niecim a v tom dnesom bola ryza....uvidime..

dadka som pocula ze sa ma oteplit skoro o 20 stupnov :confused: tak nech tvoj drahy zisti co je na tom pravdy, som zvedava :wink:

idem do hajan, som mrtva, boli sme dnes plavat a nakupovat a v noci kazde dve hodky hore :angry:

dobruuu
21. pro 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak ja tiez nemam nejako casu este ani darcek vsetky nemame ale tak co uz :sweat_smile: s malym sa neda nechcem ho teraz brat o nakupnych centier.u nas veru bolo vcera v noci -20 :confused: a bola riadna kosa aj cez den maleho som zababusila ze sa posankuju ale nedalo sa nevedel sa ani nadychnut bol vonku tak 5 minut asi a prisli dnu.aj dnes bolo -13 takze vobec ho vonku nedavam teraz pockame ked bude teplejsie.dnes smie piekli prve kolaciky:linecke,vanilkove rozky a grilazky a chriapky.zajtra nas cakaju plnkove.robime ale len z malej davky takze sice ich bude viac druhov ale polovicna davka.
aj my prajeme Krasne Vianoce plne radosti,stastia a lasky a samozrejme pohody.Aby ten Novy ROk bol lepsi,krajsi a bohatsi a aby sme boli hlavne zdravy
21. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby este otazka...mozem uz Terezke davat ryzu ze?
21. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak hlásím, že Emmička se vesele rozplazila, dneska jsem balila dárky a malá mi u toho asistovala, lezla po všem, co šustilo, sice mě to dost štvalo (trvalo to dost dlouho) ale malá byla úžasná, vysmátá a spokojená. Jsem zvědavá co bude dělat pod stromečkem... :dizzy_face:
Jinak nemáme žádné problémy s jídlem, kakáním a vůbec s ničím. Sní všechno a bez problémů. Koukám, že můžu být opravdu moooooc šťastná.
Přeju vám všem, který máte nějaký problém, tak ať brzy přejde a drobečkové jsou zase v pořádku!!!!! Přáníčko k veselým vánocům je v albíčku, když se budete chtít juknout... :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, určitě může být už rýžička, vždyť v Hami už rýže je, aspoň myslím... :dizzy_face:
21. pro 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky a babulky..

Zuzi hami ma kase od 4teho mesiaca z ryze,takze ja si myslim ze ryza ano.

Dadka,tebe k dnesnym meninkam vsetko najsamlepsie a najsamkrajsie,a hlavne vela zdravicka a spokojnu rodinku,v ktorej vecne svieti slniecko... :slight_smile:
22. pro 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky, to ma len tak napadlo, lebo sa ta ryza nejak malo spomina...furt len zemiaky :slight_smile:

dadi vsetko naj naj, nech ta stretavaju uz len dobre veci :wink:
22. pro 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

vidno, že vianočné prípravy sú v plnom prúde. Nejak tých popísaných stránok nepribúda. :slight_smile:

Ja tiež len na skok, kým zvyšok rodinného "manšaftu" spí. Tak poriadiť som celkom stihla, zajtra nachystám šalát, napiekla som len medovníčky, lebo celé sviatky precestujeme najskôr do SNV a potom do Zvolena, a tam toho všetkého bude požehnane. Naviac u nás nemá sladké kto konzumovať. Ja teda vôbec nemusím, manžel tak symbolicky. No Danielka by zvládla aj za nás dvoch (keby ju nikto nehamoval), ale jej stačí aj jeden dva medovníčky.

Sovice - gratulujem k zúbku

Dadka - všetko najlepšie k dnešným meninám, veľa veľa zdravia, šťastia a lásky

Zuzka - ryžu môžeš kľudne dávať, aj pohánku, tá neobsahuje lepok

Macinka - no máš doma riadnu šikulku
22. pro 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek