• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky po krásných vánocích, aspoň u nás to byla nádhera, malá se plazila za dárkama,hlavně za papírem... :grinning: :dizzy_face: už se krásně houpe na kolínkách a myslím, že to nebude trvat dlouho a rozeběhne se po čtyřech, už to zkouší s nožičkama, ale nejdou jí k tomu ručičky. Když se začínala plazit, tak to bylo stejný... :dizzy_face:

Zoubky taky nemáme, ani žádné příznaky, i když teď přes svátky nás trápila horečka 38,5 a nic jiného, tak nevím co to bylo. :dizzy_face:
28. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, u nas tiez ziaden chrup i ked stale ma nieco v ustach, kaka o 106, ani jest jej velmi teraz nechuti (uz ani mlieko) o prikrmoch ani nehovorim.
na kolienkach uz stoji krasne, dnes sa z nich nejak spustila a sadla si, tiez asi uz bude coskoro stvornozkovat po byte a cuva ukazkovo - vsak je to mala racica :grinning:
28. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak my sme naspat z poradne, Teusko vazi 7800g a teda pribral za 8 tyzdnov kilo. Vraj ho mam pomaly odstavovat od MM!!!! :confused: :angry: To co je za haluz. No bez komentara. Inaki vsetko oki a najblizsie ideme az na konci marca, v 10. mesiacoch. :wink:
28. pro 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som chcela, ze..

leus, aj ja ta mam straaasne rada :wink: :dizzy_face: Inak, tvoja doktorka je asi trochu pomýlena, nie? :sweat_smile:

aj vas vsetky kocky... Tiez ste mi ako kamosky.. Minule som sa rozpravala so svagrinou o niecom a vravim.." nase baby z konika.."... A moj muz vzdy pride, ked mam otvoreneho kona a pyta sa" co pisu kocky, ako sa maju? " :wink: :grinning: takze tak.. :dizzy_face:

co sa jedla tyka, my sme presli na flasu s krizikovym cumlom a z tej mi zje vsetko, mala som po krk toho, ze som do neho nevedela nic dostat.. :confounded: Ale z tej flase mi spapa vsetko, tak som rada. Po novom roku flasu odstavujem a idem pridavat ovocie, ale to uz z lyzicky, myslim, ze mu tato zeleninova drezura stacila :sweat_smile:

macinka, mojej kamosky maly syncek mal 39,5 ked mu isiel zubok :frowning2: Ona mu napr. nurofen dala az ked prekrocil 39, co sa mi zda blbost, lebo nurofen je od bolesti, nie od choroby v tomto pripade, cize v telicku neprebieha ziadny boj medzi bacilmi, takze podla mna ho nemusela chudiatko tak trapit :confused: :pensive:

jasmi, my mame tuto polepsovnu
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=986&category_id=730&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
ale ty hladas cosi take, ze ?
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=55&category_id=729&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26
28. pro 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, mam synceka tiez junoveho 2009 a v jednom kuse je mrzuty.... vy uz mate zubky? stale si myslim, ze uz idu zubky a stale nic...teraz sa k tomu pridala aj nadcha, aby to nebolo jednoduche :slight_smile: dajte mi prosim par rad alebo tipov. Dakujem.
ozaj pouzivate niektora z vas biolampu?
28. pro 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzikahom, vitaj medzi nami :wink:

ja som zistila, ze nam idu zubky, ked ich mal cele vyrysovane pod dasienkami. To som vedela, ze budu revy-place.. :pensive: Ale trvalo to hadam mesiac :sweat_smile:

co sa nadchy tyka, chce to dobru odsavacku (ja ma vysavacovu) a nejake kvapky do nosa, to sa asi ine neda robit. Dat kvapky na vatovu tycinku a vytriet mu dierocky. Ja mam volake MAR kvapky, ci co.. :confused: :sweat_smile:

biolampu nepouzivam :confused:
28. pro 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leuš tá vaša doktorka je teda úžasná s tým kojením :stuck_out_tongue_closed_eyes: moja je pravý opak syn nechcel nič jesť iba pil MM a ona ma stále prehovárala nech vydržím ale už v 13 mesiacoch som to nezvládla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
...ale zas je pravda že keď chceš bezbolestne odstaviť tak najneskôr v 9 mesiacoch...

Ivuš Nurofen je aj od teploty...

...na zúbky dobre zaberá homeopatikum chamomila vulgaris :wink:
28. pro 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ano ja viem, ze aj od teploty, ale toto bolo o zubkoch, takze nemusela cakat na taku vysoku teplotku a malickemu to dat na tie zubky :sweat_smile:

co sa homeopatik tyka, tak v Tornali ich nezozeniem ani nahodou :rolling_eyes: tu mi nie su schopni objednat Hipp kasu v lekarni! :angry: Kdeze take cosi :pensive:
28. pro 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas kojenie vyzera vselijak, lebo maly si najnovsie najprv cicik pridrzi zubkami a potom zacne pit.. Kedze uz ma 3 horne a stvty na ceste, asi to bude dost boliet, tak uvidim, co sa stym bude dat robit :rolling_eyes: :frowning2:
28. pro 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuš prepáč, no ale tak to musíte byť parádny zapadákov :sweat_smile:
a inak všetko najlepšie k meninám :wink:
28. pro 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s tým kojením, tiež ma malá brutálne kúše ale hrozne, takže keď jej vyraší zub prestávam...je mi to lúto ale nenechám si odkusnúť bradavku :pensive: :sweat_smile:
28. pro 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leuš nezapomněla se paní doktorka v 80. letech? tehdy se v půl roce odstavovalo.

My měli taktéž krásné Vánoce. Dárečky si Kryštof rozbaloval sám. Ale stanovila jsem diagnózu "líné dítě". Jeho otec to má v dětské kartě. :grinning: Tak je asi po tátovi. Umí se přetočit na bříško, ale proč by to dělal, když se dá ležet pohodlně i na zádech. Když je na bříšku a má dobrou náladu, tak se zkouší plazit. Když mu to nejde, tak položí hlavu a čeká co máma či táta udělají :wink:

Asi jako tatínek, když běžel s hasiči závody a nepovedlo se mu napoprvé vyskočit na bariéru. Prohlásil tedy do pr... a závod vzdal :wink: takže celý táta.

Papáme krásně už všechnu zeleninu a masíčko a taky kaše. Otesánek se spíš zlobí, když je konec jídla, než při krmení.

Ale musím vám říci, že některé matky absolutně nechápu. Měli jsme návštěvu s holčičkou o 2 měsíce starší než Kryštof (9měsíců). Ke kavě jsem dala dort (mramorový piškot, rybízová marmeláda, pravý marcipán z mandlí) a oni tím dortem krmili tu holku!!!! Se slovy, že už jí všechno a nejraději párky. Co by jste na to řekly? Já byla samozřejmě za histerickou matku, když ještě nedávám ovoce.
28. pro 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A na téma zoubky a kojení. Udělejte to jako já. Odsávejte :wink: :slight_smile: :grinning: Kryštof má většinu MM, odsaji tak litr denně a přitom ho vlastně nekojím
28. pro 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi dik za blahozelanie.. Inak na margo zapadakova.. Tu je to riadna diera, ale oproti Kosiciam, Ziline a Bratislave , kde som v podstate doposial byvala som vyuzivala len obch. centra, no tu som objavila specializovane obchody. Napr. domace potreby :sweat_smile: (mimochodom mimoriadne dobre vybavene), hodinarstvo, potraviny (len potraviny), papiernictvo a pod. :wink:

mati, klobuk dole pred tvojim odsavanim.. Na to by som asi urcite nemala nervy :frowning2:
28. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No neviem zienky, je cudna ta moja dokina... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ze vraj chlapci sa potom nechcu cicika vzdat a budem mat problem... Ved ale tak nech sa nevzda, hadam na stuzkovej nebudem este kojit, nie? :confused: :grinning:
ivus - ak chces, ja Ti tie homeo kupim a poslem :wink:
28. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
IVUS - jaaaaaaaaaaaaaaaaaj, ja hlava dreva, VSETKO NAJSMALEPSIE!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. pro 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No musim sa vzdat PC, tak sa lucim a prajem dobru nocku :dizzy_face: :dizzy_face:
28. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, aj my želáme všetko najlepšie a pripájame oslintanú pusinku :wink:
28. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilk.a moc by som ju nepočúvala. Moja švagrinka napr. malého kojila rok a on sa potom jedného dňa sám od seba rozhodol, že už prsník nechce a odvtedy ho ani nedostal. Nedá sa to takto zovšeobecňovať.
Zuzec ja pochádzam z oravy, mám tam rodinu.
Zajtra sa chystáme rabovať obch. centrá. Keďže je kríza MM dostal v robote namiesto odmien poukážky multiway ticket. Tak ich idem využiť keď sú zľavy.
No a Ivuške prajem všetko naj, naj, naj. Hlavne aby ťa chlapi poslúchali :wink:
28. pro 2009 ve 20:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcence..

pisete o zubkoch..no my,teda Kiarka uz ma dve dolne jednotky vonku mesiac a teraz sa nam hrabu horne dvojky a jeden ocny,no som zvedava,co z toho bude..jednotky hore sa zabudli,no snad to nevadi...uz tie dvojecky svietia jak svetielka na vianocnom stromceku...ale v noci velmi zle spinkame a zle papame,to co mi pred tym spapala len sa tak zaprasilo,tak kvoli zubkom zje polovicku a aj to trva dva tyzdne...na noc jej davame nurofenovy cipok,je to od bolesti a lepsie ucinkuje ako panadol,ci paralen..potom vie aj cucat didu...inak nechce do pusinky nic a tak vie zatat pery ze jej to ani pacidlom neotvorim...
28. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
vdaka kocky moje :wink:

mufo, mne teta vravela, ze jej bratranec, ked bol maly, tak ho mama kojila a ked mal asi 3,5 roka, tak jedneho pekneho dna povedal na cicu, ze "fuj" a bolo :sweat_smile: :grinning: Ale tak dlho sa kojit nechystam :sweat_smile:
28. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim,
kedze som uz tu pred par dnami pisala o tom, ze moja mala sa nepretaca, tak sa musim postazovat.
stale nic a ked je na brusku tak sa opiera o rucky a sem tam dvihne aj zadok. uz som velmi z toho smutna. neviem kde som urobila chybu.. moze to byt aj z toho, ze sme ju casto mali na rukach a v kresielku... poradte nieco... dik
28. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, přečti si muj příspěvek výše. Třeba patří do skupiny dětí pohodářů, jako náš Kryštof :wink:

Neměj obavy, má čas.
28. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, na lozenie mate este kopu casu. Su deti, co nelozia vobec :wink: Co sa otacania tyka, ked si nevies rady, porad sa s doktorkou, ta ti isto poradi :confused: Podla mna to nesuvisi s tym, ze ste ju mali na rukach
28. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuš no veru má to aj svoje výhody :grinning:

Emla ako hovorí Marti asi je iba lenivá :wink:

inak moja DAnielka dnes dostala prvé ATB :frowning2: má chytené priedušky, našťastie to zvláda velmi dobre...až na to papanie liekov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil, citala som a aj som sa dobre posmiala..
aj si niekedy myslim, ze je taky lenoch napr. spi s nami a v noci sa kazdu hodinu mrvi tak ju musim otacat raz na jeden bok a potom na druhy :slight_smile:. cezd en si uplne vystaci na chrbte pripadne na boku. ked ju otocim na brusko tak vydrzi tak cca 10-20min a potom uz place.
k lekarke urcite pojdeme nechcem to zanedbat ale az po novom roku, lebo zajtra ideme do trnavy oslavovat silvestra.
dam vam vediet ako sme dopadli u mudr., teda sme sa skor dohodli, ze ak sa nebude pretacat do konca roka tak nas posle na rehabilitacie.
28. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuj a chcela som sa s vami podelit, ze najlepsia hracka od jeziska pre nasu laurinku su take kolieska co sa davaju na tycku a potom to vyzera ako kuzel (pisem ako hotentot :grinning: ). cize vsetky hracky co blikaju, svietia, hraju, spievaju sme odlozili a jej skromnej staci tak malo :slight_smile:
28. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
nejaky cas som tu nebola... ako sa mate? ake boli Vianoce? :slight_smile:

nas Damusik dostal kooooopu krasnych darcekov, snazim sa pridat fotky na facebook, ale vypadava to. inac malicky bol uplne zlaty 24.12., stedrovecernu veceru celu prespal, aby sme sa mohli v klude najest a prave ked sa zacali rozdavat darceky, sa zobudil... :grinning: mudre je to moje dietatko :slight_smile:
ale z toho, kolko nas tu bolo az do dnesneho rana, bol cely rozruseny, malo spinkaval a viac plakal ako za normalnych dni... :frowning2: co uz...

no a inac, my este nelezieme, nestvornozkujeme, ale zato sa krasne a lahko uz pretaca aj na brusko, aj naspat na chrbatik, dolava ci doprava :slight_smile:
28. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, určitě Tě potěší, že já s Kryštofem chodím k neurologovi a na rehabilitace a tento vývoj je prý v normě. Prostě nemá důvod proč se přetáčet, když si vystačí na zádech či na boku :wink:
28. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla chápem, že máš strach aby bola malá ok ale napr. Martinka v 8mes. nejako extra nesedela a dr. nám už nadhadzovala rehabilitácie a potom to prišlo zo dňa na deň. Kým sme sa dostali k neurologičke tak už jej to išlo tak perfektne, že sa čudovala čo naša dr. špekuluje. Moje baby celkovo čo sa týka pohybu niesú nejaké rekordérky. S Martinkou chodím odmalička plávať a cvičiť s jej rovesníkmi. Iné deti už dávno behali jak strely po štyroch a my až v 10mes. Chodiť začala až v 15mes. ale zase rozprávala prvá, úplne čisto a jediná tam vie kvantá básničiek a pesničiek, vyzuť sa, vyzliecť... Sonička sa vie pretočiť ale tiež sa za tým nejak netrhá, presne ako Kryštof, jej je dobre aj na chrbte :grinning: Až keď si zahodí nejakú hračku a treba sa za ňou otočiť tak sa premôže. A na brušku sa jej vôbec nepáči, to tak max.5min. Ja už nestresujem, všetko príde, ešte majú čas.
28. pro 2009 ve 22:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek