• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dadka a ten jde koupit bez předpisu?
30. pro 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka, *gauči :wink:
30. pro 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute

no jak som sa tu prevcerom ci kedy pytala ci je este niekto stale bezzubi, tak nas navstivil zase Jezisko a doniesol dodatocne zubok :dizzy_face: :dizzy_face: len nahodou som Terezke skusila prstom vcera a tam nieco ostre a kukam ze co to....a este musim kuknut hore, lebo mam pocit ze "cvaka" ci jej aj hore nieco nelezie, len mi to nechce dovolit :angry:

bambulka, asi chcela Terezka dobehnut Simonka, ked su uz tie dvojicky :grinning: :grinning:

a co sa tyka stvornozkovania, u nas je to na spadnutie, Terezka sa da na 4 a hupe sa dopredu dozadu, este sa nevie pohnut :sweat_smile: je podarena

inak my uz mame celkom fajn noci, vstavam 2 krat a o osmej sme uz hore...potom si dva krat cez den pospi po dve hodinky...raz doobeda a raz poobede...uz to vyzera skoro ako rezim :grinning: :grinning:

Ivus dodatocne vsetko naj k meninkam :wink:

majaaa a Adamkovi tiez posielame bocenku k Vianocnym meninkam :wink:
30. pro 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cernobilka áno dá sa kúpiť bez predpisu
30. pro 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jeník je bez zoubků .-).

Dadka našla jsem, že ty kapky nesmí kojenci a děti do jednoho roku :frowning2:.
30. pro 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka..ja na sopliky pouzivam bud libenar,alebo vincentku alebo quixx..vsetko su to nosne spreje na nosnu hygienu,po nich odsavam sopliky len taky fukot...riadne streknem jednu do kazdej nosnej dierky,chvilku to necham posobit a potom ide huste sopliky von...ten quixx mi odporucila nasa doktorka,lebo nam idu hore tri zubky a sliznica je velmi rozdrazdena,tiez som jej to pocula vzadu chrochotit a nic neslo von..a vraj to lepsie ukludnuje sliznicu ako ostatne nosne spreje na hygienu..
30. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cernobilka možno v Čechách, ale na Slovensku v príbalovom letáku nič také nie je písané a dokonca je tam aj dávkovanie pre dojčatá 3xdenne 10kvapiek, mne to bežne doktorka predpisuje je to vlastne čisto prírodné akurát je tam nejaké percento liehu a aj keď sme boli u zastupujúcej lekárky keď naša mala dovolenku mi to predpísala pre malú...tak ja neviem, ja som to malej dávala a super pomohlo aj pri synovi...

náš príbalový leták http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/sinupret-pil-24264.html

teraz som našla toto, tému o sinuprete, kde baby píšu že v CR je iná legislatíva ako v SR ono prakticky by sa to nemalo podávať deťom do 4kg... http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=49502&vGroupOffset=1560&vOffset=0
30. pro 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky zabky,
vlastne nemame nist nove, tak len vsetkych, so zubkami ci bez, pozdravujeme a zajtra prajeme pekneho Silvestra :wink:
30. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer prajeme!
Do dnes som Vas stihala len citat a dnes som si nasla trochu casu na pisanie, lebo Lukas zalomil o 21 hod. Tuto poslednu noc sme boli 5x hore, ale je to asi tak, ze ked spi zle cez den, tak je to zle aj v noci.
No ani my nemame ani zubka a este sa ani ziadny nehlasi. Ale som zvedava, ci to bude ako pri prvom v 8 mes. Co sa tyka stvronozkovania, tak to nam este nehrozi, na brusku vydrzi velmi dlho, otaca sa o 360 stupnou a najradsej sa doplazi na kraj penovych puzzle a natahuje ich a ked ho supneme dalej, tak sa jeduje ako naozaj.
ivus dodatocne gratulujem k meninkam a este aj k zubadlam :wink:
Prajeme pokojnu nocku a zajtra krasneho Silvestra :sunglasses: :grinning:
30. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vám jdu s lítostí oznámit, že po 7 měsících odsávání jde mléko pomalu do pr.... Normálně jsem odsála 800 - 1000ml za den. předevčírem 750ml, včera 600ml a dnes už jen 400ml a přitom vše tak jako jinak. No uvidíme co bude dál, ale asi ta stimulace sáním fakt chybí :frowning2: je mi to sice trochu líto, ale věšet se nebudu. Buď to bude jen nějaká krize, nebo nebude. Myslím, že jsem vydržela docela dlouho a že je trochu i zázrak, že tak dlouho. Tak co už.
30. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moje zlaté,

jezisi marti, ja ze co sa stalo krystofkovi a ide len o materske mlieko... chvalabohu... ale ked som sa docitala, ze idem vam s lutostou oznamit... :astonished: som sa az vylakala. Marti, ved si vydrzala krasne dlho, su ovela horsie veci... ja som uz aj zabudla...

vsetkym kočkám zelam stastny novy rok 2010, veeela vela zdravicka, lebo ked je zdravie, je vsetko. :wink: nech nam babúšiky rastu do krasy, nadherne sa vyvijaju, dostatocne papaju a su stasnééééé chrobaciky ako aj ich maminy :wink:
30. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, to je škoda, co zkusit ještě suplementor?
30. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. My sme včera boli na výlete v Trenčíne, dnes vegetíme doma, trošku som upratovala a mám na návšteve sesternicu s manželom. Zajtra spolu vyrážame na Oravu oslavovať Silvestra. Na net tam asi nebude času tak vám všetkým prajem krásny a šťastný rok 2010 hlavne veľa lásky a šťastné a zdravé detičky.
Marti s tým mliečkom ma to mrzí, tiež som takto pri Martinke odsávala až zrazu jedného dňa nebolo čo :frowning2:
Ale potom mi trošku aj odľahlo, lebo to zaberie veľa času aj energie. Aj keby si už úplne skončila, zaslúžiš si medailu za obetavosť a tvrdohlavosť a akou si pre malého zbierala každú jednu kvapku mliečka :dizzy_face: Keby všetky mamky boli takéto.
30. pro 2009 ve 22:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj marti, momentalne mam rovnaky problem ako ty, tiez odsavam, a tento tyzden je mliecka po menej, musim 1x denne dat umele, uz som mala par krat takuto krizu ale mam pocit ze uz sa produkcia smerom hore neupravi. Rano som odsala aj 260, teraz som rada ked odsajem 160. Pokial som nezacala s prikrmami som sa snazila odsavat kazde 3 hodiny, teraz sa snazim do tych 4-5. Mala som aj nejake zasoby ale tie som uz minula. Tiez som za den odsala okolo toho litra teraz je to okolo 500-600. Do minuleho tyzdna prve papanie som ju len prikladala ale tento nechce lebo ho nie je dostatok. Takze momentalne bojujeme dve o mliecko a dufam, ze ho aj rozodsavame :slight_smile: :wink:
30. pro 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuji za podporu :wink:

Mufo, máš pravdu. Času to sežere spoustu. 15 minut z hodiny, protože odsávám co hodinu. Ale zase při odsávání mám čas na vás tady a na FB :wink: Jakou budu hledat výmluvu potom, že sedím u PC? :wink: :dizzy_face: nebojte, já si to nějak zdůvodním.

Silvia, držím Ti taky palečky. Asi je to nějakou erupcí na slunci a bude to dobré. Já odsávám co hodinu a střídám manuální odsávačku s elektrickou a po probuzení kojím. Ale to mu vydrží tak hodinku a pak má hlad. Už ho nevážím, tak nevím kolik vytáhne, předpokládám, že něco okolo 120m.

Jinak vám všem přeji krásný nový rok 2010, i když pro nás většinu (prvorodičky) zůstane na vždy nejkrásnějším rokem tento, kdy se narodila naše zlatíčka. Přeji vám, aby byla zdravá a nejen ona, ale i celá vaše rodina a aby se dostavilo i trochu toho štěstíčka, protože bez něj to nejde :dizzy_face:
31. pro 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jeej zuzec, gratulujem k zubku, uz som na Teba myslela, ze urcite to pride :slight_smile: u nas to lezenie presne ako u Vas, maly to cely den skusa, pohupuje sa, takze cakame to uz kazducku chvilku :slight_smile: vidis, zase na to idu spolu :slight_smile:

marti,

ja Ti vyjadrujem hlboku poklonu za to Tvoje odsavanie, ja by som to uz isto davno vzdala, takze na Tvojom mieste by som sa skor sla niekde odmenit za tych 7 mesiacov a v ziadnom pripade by som sa nad tym nezialila. odmenit myslim, kupit si nieco pekne, alebo cokolvek, co Ta potesi :slight_smile: ja to robim casto.

ostatnych som nestihla docitat, ale medzitym prajem nadherneho silvestra dnes.
31. pro 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
este sa idem pochvalit, ze sme dosli vcera zo zimenj dovolenky plnej deti, sankovania, prechadzkovania na horskom vzduchu, potom tvrdeho spanku u nasich deti a bolo to super.

maly sa strasne tesil zo svojich kamaratov, neustale sa za nimi tahal, bol strasne zlaty a velmi dobre mu to urobilo, dost sa rozrozpraval a aj pohybovo je o nieco sikovnjesi. a zistujem, ze uz ma lepsiu imunitu ako ja, ja som prechladla a chodim naobliekana a on v jednej vrstve a uplne v pohode.

ukazuje sa ako velmi spolocensky a usmievavy tvor, tesim sa z toho velmi :slight_smile:
31. pro 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, Marti, nezoufej, nám už se mlíčko taky docela ztrácí a přece se z toho nebudeme věšet! Vždyť jsou mnohem horší věci. Dětem je 6-7 měsíců a to si myslím, že vůbec není krátká doba pro kojení. Co by měli říkat mamči, které nemohly kojit. :sweat_smile:
A zrovna v tvém případě si myslím, že jsi pro malého udělala opravdu hoooodně, tak se nenervuj matko. Náhodou jsi fakt dobrá a zasloužíš si naše uznání!!!! :wink:
31. pro 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko maminky a júnovčiatká :slight_smile:

tiež Vám radšej popredu chceme s Maťkom zablahoželať Krásneho Silvestra, nech sa drobci moc neľaknú tých rachotov a nádherný ďalší rok :slight_smile:

Marti, siviamt, zaslúžite si medailu za toľké odsávanie, veru koľko mamín by to vzdalo hneď :wink:
31. pro 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vám chceme všem popřát krásného Silvestra, hlavně pro prťouše klidného, jak píše Adélka, aby se nám moc nepolekali. Krásně si ho užijte a do toho nového roku 2010 vykročte pravou nohou, ať je pro nás alespoň takový nebo i lepší než rok minulý, ale co může být lepšího než ti naši drobečci... :dizzy_face: Maci a Emmička
31. pro 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, aj ked tu vela neprispievam, tak sa vas snazim citat, ked mi to trosku ten nesmierne rychlo utekajuci cas dovoli :slight_smile: , tiez sa obavam toh dnesneho hurhaju, pretoze hoci je este len obed, tak to tu buchoce od tych petart az hroza :angry: a to Magdalenka spinka na balkone, pretoze v postielke cez den nechce vobec spinkat.
Aj ja vsetkym detitickam a maminkam a samozrejme aj oteckm prajem pekneho Silvestra a len to najlepsie v novom roku.
31. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dala jsem do alba fotečku malý jak sedí, tak když se budete chtít podívat, jsem na ní mooooc pyšná :dizzy_face:
31. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, silvi, mě potkalo to samé před pár rokama s Davídkem, měl reflux, blindil, tak jsem odsávala do lahviček a zahušťovala MM ještě Nutritonem, pak už jsem odsávala celou noc i den, šlo to hůř a mlíka bylo stále míň, ale jak chybí ta stimulace, tak se opravdu sníží tvorba. Jste šikulky, že jste to dotáhly až takhle daleko. Já to i obrečela, protože se mi nepodařilo laktaci udržet ani do toho půl roku, ale není nad spokojený mimčo a pak může být i spokojená maminka :wink: .

Přejeme všem krásný nejen ten dnešní den, ale i celý nový rok 2010 a ať se vám splní všechna přání. Marůdkům posíláme pusinku, u nás od včera čajíčkujeme a kluci pochrchlávají, ale náladu mají naštěstí dobrou :slight_smile: .
31. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dont, tak ať se kluci brzo uzdraví!!! Teď koukám, že jsem se rok potom co se ti narodil Davídek vdávala... :dizzy_face: krásný 1. letní den... :dizzy_face:
31. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci, díky. Teď když budeme slavit narozeniny Davídka, tak si na vás vzpomenu :wink:
31. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prajeme vela zabavy a na buduci rok stastie to ked je clovek stastny je aj zdravy aj zalaskovany a vsetko je ako ma byt. Drobcom posielame pusinku

nase plazenie http://www.youtube.com/watch?v=ZruIrlkT4_c
31. pro 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

želám všetkým veselú silvestrovskú oslavu a v novom roku veľa zdravia, šťastia a lásky a nech nám tie naše deťúrence rastú a robia veľa radosti.

Natashka - Dominik je šikovníček
31. pro 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

želáme všetkým šťastný nový rok :slight_smile:
31. pro 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krásný Nový rok 2010 vám všem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. led 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
byli jsme s tatkou doma.Jiřík se ani nevzbudil,za to Pavlík jo,tak jsme sledovali společně jak lidi pouštěli rachejtle před našim domem.
Jinak holky, já kojím v noci snad neustále.Jiřík je nějakej mrzutej,asi nám lezou další zoubky.Máme dole jedničky.
1. led 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek