• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
aj ja sa pridavam a zelam v dalsom roku vela splnenych priani :sunglasses:

chcem sa opytat, dnes zacinam davat malemu masko, vsade citam, ze maso ma byt kazdy den a raz do tyzdna vajecny zltok...to naozaj uz tak mam odteraz robit? nie je to vela hned na zaciatok kazdy den maso?

ako to robite vy?
1. led 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
želáme všetkým šťastný nový rok nech vám deťúrence robia radosť

zatial máme prázdnu pusinku zúbky nikde.
1. led 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný nový rok!!!

Bambulko, asi po 4 týdnech zařadíš maso 6x týdně (tedy 5x + 1x žloutek). Je to kvůli vitamínu B12, který je nutný pro vývoj nervového systému. Na začátku sní trochu, uvidíš, jak mu bude chutnat.
1. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky....

my sme nový rok prespali :grinning: no čo už

...Danielka vykročila do nového roka po nohách sa mi postavila dnes o stolík :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a príkrmy mne nechce už vôbec, spapá prvú lyžičku a potom neotvorí pusinku, keĎ sa jej tam náhodou dostanem a dám jej tak ju napína na vracanie :frowning2: ...no história sa u nás opakuje, ale veď vydržíme....
1. led 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Vsetkym zelam krasny novy rok, plny radosti, stastia, zdravia, pokoja a pohody :slight_smile:
Dadi, gratulujem Danielke, je sikulka :dizzy_face:
Mala zacina byt nejaka mrzuta, neviem, ci jej nepojdu zubky - zatial stale bez zubkov, ani nelozime ani sa neplazime ani nesedime.... My sme z tych pohodlnejsich.....
1. led 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

teraz nejak nestíha, ale aspoň si každý deň prečítam, čo majú júnovčiatka nové. Vidím, že sú veeľmi šikovné.

Ľubka je tiež zatiaľ bez zúbkov, aj keď spodné dvojky už presvitajú, nejak sa im von nechce. Občas nás pekne potrápia. Opuchnuté má aj horné ďasienka, ale tam ešte zúbky tak nevidno. Čo sa týky pohybu je to tiež taký malý pohdlnec. Niežeby nevedela, ale nechce sa mi. Keď mám náladu, aj sa trochu poplazím. Ale to veľmi zriedka. Papanie sa nám zlepšilo a teraz pekne papáme obed a ovocie na olovrant. Chcela som pôvodne zaviesť ovocnú desiatu, ale kvôli režimu nám nejak lepšie vychádza olovrant. Chutí nám aj masko. Tak si radšej poklopem klop-klop.

Silevester sme prežili doma, Danielka sa zobudila asi o 23-tej a potom už bola hore do polnoci. Ľubka spala a keby nebuchlo šampanské, tak sa asi nezobudí, hoci vonku to trieskalo.

Dadka212 - Danielka je šikulka. za chvíľu asi bude bežkať :slight_smile:

bambulka - tak ako písala Martinka, ak bude masko chutiť, tak môžeš hneď dávať 5x a raz žltok

Martinka - držím palce, nech sa ešte mliečko vráti, ale ak aj nie, tak si úplne super, že si tak dlho vydržala odsávať
1. led 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechno to nej v novém roce přejeme! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Koukám, jak jsou všechny miminka šikovné. :slight_smile: Mariellka je pohodářka a nějaký pohyb jí nezajímá. Takže my zatím nic. A zoubek taky nemáme, ale já ho ani brzo neočekávám. :grinning:
1. led 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný rok 2010 :dizzy_face:
My ted 3 noci spatne spali, zlobi zoubky, ale noc na dnesek vyborna. Uz chodime kolem postylky, kdyz se drzime, hruza a to se rika, ze kluci jsou linejsi. Prave jsme se vratili z prochazky, pekne jsme se vevytrali a pujdeme na malou navstevu
1. led 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky,

moment, nerozumiem :slight_smile: , martinka pise, ze po 4 tyzdnoch zaradim maso 6 x tyzdenne...teda do tych 4 tyzdnov ho davam menej casto, alebo si to myslela tak vseobecne, ze po 4 tyzdnov od prveho prikrmu?

non chapisto :slight_smile:
1. led 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas maly zacal plazit zatial pomocou ramena, hlavky, ale uz urobi par "krocikov". je z toho chudak nestastny, ze mu to nejde ako si predstavuje, casto potom place :frowning2:

to nase krsniatko samko je asi fakt velmi pohybovo nadany, ked uz asi 2 tyzdne veselo chodi okolo nabytku, no ale kazde dieta je ine, on zasa vobec nerozprava a nas uz minule, ze "mama". som skoro odpadla.
1. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

vsetkym maminkam, drobcom a aj celym rodinam prajem vsetko NAJ v novom roku 2010, nech je lepsi ako ten predchadzajuci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
dadka2121 - Danielka poriadna sikulka!!! A aj MAtusko bol na zaciatku taky slabsi papkac? A potom sa rozpapal? Lebo aj my bojujeme... :unamused: A ako ste s oblickou? My ideme zase na kontrolu v utorok, po pol roku.

Ja som dnes zacala den lenivo, ale kedze som si v zmysle hesla "ako na novy rok, tak po cely rok" povedala, ze takto teda ee, tak som poupratovala, pozehlila a oholila si nohy :grinning: :wink: A zatial Teuska kocikoval moj ocino, prosim pekne, bol dohodnuty na kocikovanie s kamosom - tiez starym otcom - a mal jedinu podmienku, ze mu mam zlozit z kocika taky ten teplucky kozusinkovy rukavnik, lebo ze bude - citujem "vyzerat ako buzik"...no bez komentara. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale Teusko s nim spal dve a pol hodky, tak som bola ticho. :wink:

No a ako som sa bala ohnostroja, tak to tu rachalo o 106 a Teusko krasne buval. :dizzy_face: :dizzy_face: Ale som uz aj trosku rada, ze ej po sviatkoch a som aj na seba moc hrda, bo som sa ani neobjedala...no len toe medovniky som zjedla skoro vsetky...ale to este pred sviatkami :grinning: :grinning: :grinning:

No a ani Teusko nesedka, neplazi sa, nelozi, nestavia sa na nohy a nema ani zubky. :slight_smile: Ale prisiel na to, ze ked je na brusku a lezka na deke, tak aby sa za hrackami nemusel natahovat, tak si ich pritiahne tak, ze pritiahne celu deku. Proste pohodak. :wink: No a stale neche pit cajik... :confounded:
1. led 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este kedze chcem byt prva :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: , tak SASKE - alex77 - prajem k zajtrajsim meninam VSETKO VSETKO len to naj naj naj a vlasten...vsetky dobre veci sveta. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. led 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka ono to bolo myslené, že 4 týždne dávaš iba zeleninku a potom už začneš s mäskom 6x za týždeň a 1x dáš žĺtok :wink:

Lentilka Danielka je už presná kópia Matúša nazačiatku to vyzeralo že je opak ale teraz je ako on...tiež je fyzicky šikovná, Maťko mi chodil už v 8 mesiacoch sám, začína byť nerváčka a nič nechce jesť, Maťko tiež nič nechcel jesť a do 13 mesiacov som ho iba kojila :stuck_out_tongue_closed_eyes: potom trocha začal ale stále nie je velký jedák....
...a obličky máme už úplne v poriadku :dizzy_face: verím, že aj vám sa polepšilo :wink:
1. led 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pani, dadka, to fakt si ho do 13 mesiacov iba kojila? Hlavne, ze sa potom rozpapkal, aj ked nie je velky papkac. A to je super s tou Vasou oblickou! :dizzy_face: Dufam, ze aj u nas to tak bude,my to mame od zaciatku hranicne... Fuu, to budes mat co robit, ked sa Danielka zacne "prechadzat" o mesiac. :wink:
1. led 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no veru kojila teda keď nerátam tie 2-3 lyžičky jedla denne alebo občas nejaké kukuričné chrumky...

a moja krpatá mala na lavej obličke hydronefrózu, dilatáciu III.stupňa a za pol roka sa jej to úplne upravilo :dizzy_face:
1. led 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamulky
prisla som Vam popriat Stastny Novy Rok plny radosti a smiechu,plny zdravia a stastia a hlavne nech su splnene vsetky vase sny a priania :dizzy_face:
mn sa pokazil notebook takze sa tu nedostanem tak casto ako predtym a pravdu povediac ani nevladzem.
Filipko vobec v noci nespi je hore kazdu pol hodinu niekedy aj kazdych 15 minut.niekedy hladkame chrbatik hodinu zaspi na pol hodinu a zase dokola ja som uz zufala nespala som ani nepamatam a nevladzem uz ani do sprchy ist lebo ta tepla voda ma len uspava.u nas sme zacali dnes davat masko zo zajacika mame ho aj na zajtra a asi pojdem a kupim mu telacie alebo jahnacie a naporcujem si a budeme mat aj na viackrat.obedik spapa kedy ako niekedy lepsie niekedy horsie ale relativne je to ok.ale potom do konca dna uz nic ine nepapa len moje mliecko.nejako mu zle travi.nerozumiem tomu ale u nas nehrozi take nieco ako desiata obed olovrant a vecera.ked sa naobeduje o 12 este o 5 sa mu grga z obeda :pensive: no postaozvala som sa trosku tak idem spat teda pousit sa o spanok ak to filipko dovoli
1. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
ani my este nesedime, nelozime, nestvornozkujeme a uz vobec nestojime na dvoch :slight_smile: ale zato aspon pekne papame.
Damusika najviac najnovsie bavi dvihat brusko alebo chrbatik, ked lezi na chrbatiku :slight_smile: rozpravame uz "bababebemamabava" a tak podobne :slight_smile: bavi ho kricat mi do ucha, ked ho mam na rukach, a davat mi prsteky do nosa :grinning:
zelam vam peknu nocku.
1. led 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, diky za tie odpovede, uz chapem, takze ideme papat masko kazdy den.

od vcera chudnem, som sa nahlasila do chudnuceho studia, riadne som pribrala, tak teraz sa musim trochu zapriet :unamused: . drzte palceky!

lovi,

to mi je luto s tym nespanim :unamused: ja ked mame za sebou taku noc, si stale spomeniem, ze kdesi v azii tak mucili vaznov, ze im nedali spat, takze je to objektivne fakt velmi velmi tazke. skus aspon cez den, pripadne ked Ti maly zaspi vecer, hned si s nim lahni, aby si si aspon trochu oddychla. myslim na Teba.

pa
2. led 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

pripajam sa k novorocnym pozdravom, takze vsetko dobre v novom roku zelame, hlavne zdravicko, stasticko, lasku a za naruc priatelov

ja ako vzdy nic nestihaml
2. led 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčátka, tak tu máme nový rok 2010, snad pro nás bude alespoň tak povedený, jako ten loňský... :dizzy_face:
2. led 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny dnicek prajeme a do noveho roku vsetko dobre vinsujeme!

No ja som dostala ako novorocny darcek MRCHU!!! :angry: :angry: :angry: :angry: tak sa "strasne" tesim! :frowning2: :frowning2: :frowning2: Mohlo to este nejaky cas vydrzat, vobec mi nechybala! No ale co uz narobim. Vsetkym nemrchovym drzim palceky, aby ste to este dlho vydrzali bez jej spolocnosti!

Vcera sme mali malu vrtulku, lezal na manzelsej posteli a za 5 minut sa trikrat otocil o 360 stupnov, ale len do jednej strany mu to islo, bolo to super! No teraz tu vykrikuje, ako najaty, tak mu idem robit spolocnost.
Majte sa krasne!
2. led 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky moje zlaté, všetko najlepšie do roku 2010 :slight_smile: :dizzy_face: aj naším drobcom :wink:

Maťko Silvestra prespinkal, vôbec mu nevadili delobuchy a to bývame asi 30m od námestia a teda rachot bol poriadny :confused: som rada, lebo najviac som sa bála,že ho to zobudí a bude plač. Dnes mi spravil prvý krát nádielku do nočníka, vždy sa totižto rovnako tvári,keď tlačí, tak som ho hneď rozbalila a podržala na nočníku a bolo to :grinning: :dizzy_face:

a na margo hovoriaceho psa, u Maťka je to veľmi obľúbená hračka, sám si ho prepína a už aj ja viem naspamäť pesničky, tak to spolu s havom spievam :slight_smile:

idem Vás dočítať, keď je doma MM nemám šancu sa sem dostať :angry: aj tabuľku sľubujem,že dorobím hneď ako tu budem môcť byť aspoň hodinku, nie takto na 5min
2. led 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, vy máte tak šikovné dětičky, taky už asi zkusíme nočníček, když už malá hačá, tak to vyzkouším. Musím teda nějaký koupit... :sweat_smile:

To mi jsme byli na půlnoc vzhůru, vzbudila se asi v půl dvanáctý, jako kdyby to chtěla oslavit s námi, tak jsme si spolu přiťukli a malá dostala spousty pusinek... :dizzy_face:
2. led 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, všetko najlepšie k meninkám, lentilka, si ma predbehla :grinning: :grinning: :grinning:
a zajtra je Danielky, tak radšej popredu dadke212 a danielka29 a mufo, nech ich zlatíčka naďalej robia iba radosť :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Maťko má v poslednom týždni novú zábavku, keď si ho dám tvárou k sebe, tak ma kúše do brady :grinning: :grinning: :grinning:
2. led 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidávám s gratulací, holky! Všechny si ten svůj svátek užijte... :dizzy_face:
2. led 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to úplně jinak... :sweat_smile:
2. led 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky

prajeme Vám čertovský dobrý a anjelský pokojný Nový rok 2010, hlavne veľa zdravíčka, lásky a úsmevu na detských tváričkách..

:wink:
2. led 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Saška a zajtrajšie oslávenkyne Danielky všetko najlepšie k meninkám, veľa zdravia, šťastia a lásky a detičky nech rastú a robia veľa radosti

Dadka - to isté robí aj Ľubka, len ona začala cucať moju bradu už úplne od malička a stále ju to baví :wink:
2. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetkym oslavenkynam vela stasticka zdravicka a lasky zelame

my ideme na jednu oslavu svagrina ma meninky a krsna dcera mala narodeninky

zial v tento pekny den, zomrel kamaratkyn syncek :frowning2: :cry: :cry: mal 3 dni, a metabolicku poruchu a kadeco k tomu este pridruzene co sa zistilo az po porode......

ale nechcem vas s tym zabavat, dost mam zniceny cely novy rok....pa drzte sa a bozkajte zlaticka od nas
2. led 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kosicanky,

neviete o nejakej biofarme niekde tu blizko? maly uz zacal s tym maskom a hkadam nejakeho dodavatela. vdaka

narciska, to mi je velmi velmi luto :frowning2: nerozumiem, preco sa take veci deju :frowning2: :frowning2: :frowning2:
2. led 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek