• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,
dnes sa vytesujem ako maly jojo, bo Tejulik tak krasne papkal cely den :dizzy_face:
Inak zienky, ako Vas tak citam, nie je to moc skoro na nocnik? Ja viem tak, ze do cca 18 mesiacov to babo aj tak nevie ovladat, nie? :confused:
2. led 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.

Viem, že je tu téma "recepty...", ale vedeli by ste mi poradit, akym sposobom pripravujete maso pre Vase "baby"?

Ja vacsinou davam kuracie prsia so zeleninou, pripadne pridam ovsene vlocky na lepsie kakanie a prepasirujem, ale rada by som skusila nejake obmeny.

Vopred dakujem.
2. led 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak u nas zase brutalna noc.spali sme 15 minut a potom sme boli hore a zas tak dokola celu noc :pensive: ale som robila raziu pusinky a ide nam stolicka ako prvy zubok :sweat_smile: no pokom to len dieta je ze za kazdu cenu chce byt niecim vynimocne :grinning: :grinning: :grinning: vidno uz aj dalsie zuby teda ciarocky ale este ani jeden nie je vonku len ta stolicka je uz tak napoly ale este nie je prerezana ale pekne vidno zubok uz.
dnes so uz dala Filipkovi nurofenovy cipok tak som zvedava lebo ako na potvoru sa vykakal hned do 20 minut :grinning: normalne ked som mu dala cipok tak ho vytlacil vonku zatlacila som ho spat a potom sa pokakal.ale vykakal sa pekne do nocnicka a nie rpeto ze si myslim ze ked bude mat 9 mesiacov tak sa bude pytat na nocnik ale preto aby vedel ze sa da aj takto kakat a lepsie si potlaci brusko ako ked stoji ale ked nechce sediet tak kaka do plienky
posadit sa uz vie Filipko ale tak ze sa podopiera takze to nie je vzpriamene sedenia ale uy vie pekne sediet ked ho dam tym ze si sam uz sada tak je to super
uz je hore tka utekam spal 45 minut jupiiiii
2. led 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nakukujem,ale nejako to blbne tak neviem, dokedy :confused:

lentilka, máš pravdu, od 18.mes si dieťa uvedomuje resp.dokáže pochopiť, že chodenie na nočník je kôli
vylučovaniu. Ja chcem iba vyskúšať zachytiť kako,keďže mi dáva "signály" - v poslednej dobe ho striasa, xix :grinning: :grinning:
a potom ostane červený :sunglasses: cikanie sa mi nechce sledovať, kámoške malá tak chodí tiež na nočník od pol roka a veru má úspech
2. led 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky,tak nech nam v tom Novom roku zdravie sluzi na 100%..a nech sa vezie ruka v ruke so stastim..ale hlavne nech nam nase deturence robia obrovsku radost a ked sa nam objavia v ociach slzy,tak nech su od tej radosti...

lovi,to je poriadna mrcha ta stolicka,tak to este mate co robit,aby to zvladol...

lenti moja prvorodena dcera mala rok ked sa pekne pytala na nocnik,no prisla jesen a chlad a prestalo to ,museli nazad plienky..ale ako dvojrocna uz bola bez a uz nastalo...
2. led 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim kocky,
vsetko dobre v novom roku vam prajem :dizzy_face: :dizzy_face:

my sa mame dobre, dosviatkovali sme uspesne. Maly mi uz papa o 100-200 vsetko, tak som rada, ta flasa pomohla. Len neviem, ci sa nam to zase nepototo.. lebo place uz dva dni, lebo sa mu tlacia horne trojky a dolne dvojky :confused: :sweat_smile:

Inak chcela som sa spytat, aj vasi drobci su ako zajacik duracell? :confused: Lebo nas Misko vstane 6:30 a uz jede ako motorova mys. V kuse sa stavia na nozky, v postielke mi uz stoji, lozi ako drak a keby ste videli ten sustredeny vyraz v tvari.. "mama ja ti nieco vykonam" :grinning:

spanie mame na houby aj v novom roku, ale uz ideme od zajtra na to, a ide ho zase manzel skusat uspavat, tak uvidime, co to povie :confused:
3. led 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím vás v poslední můj volný den.

Já mám dnes poslední volné ráno a zítra peláším naplno do práce. Tatínkovi to začne, ale zatím to zvládá velice dobře. Tedy pokud není Kryštofovi vyloženě k smíchu :wink:

Kuk: http://www.youtube.com/watch?v=VNR5OZji_TM

Já se už docela těším a zároveň mám strach. Ještě jsem nebyla od Kryštofa déle než hodinu, tak uvidíme jak to zvládnu.
Asi jsem jediná z naší skupiny, která se takhle brzy naplno vrací a mám i trochu smíšené pocity. V noci mě honily výčitky, že Kryštofa okrádám :frowning2:

Lentilko, my taky používáme nočníček. Ale jak psala Dada a já již dříve, je to jen z důvodu uvědomění si další možnosti a nic víc. Tedy také se mu v sedě lépe to tuhé tlačí.

Ivuško, i Kryštof je Duracell, i když ještě neleze. Ale on se dobíjí v noci (spí 18:30 - 7:30hod).
3. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze ja som uz uplne zufala. Tak ako som dufala, ze po prikrmoch sa to upravy milila som sa. Cez den pospi max 20minut doobeda okolo 30 poobede a cez noc sme sa dostali opat na status 6 - 7x hore ale ja uz nevladzem navyse cely den preplace kvoi zubom no a mne uz uplne hlava tresti srdce busi ako som nevyspana dnes sa zobudil dokonca o 3 rano a reval do 5 potom hodinu spal a o d 6 je uplne hore a teda nevyzera ze by bol nejak extra unaveny. Ak mi niekto povie ze to prejde uz tomu ani neverim. 7 mesiacov spat tak maximalne 4 hodinky to je o hubu hej ono mozem s nim ist spat o 8 to sa zobudi az okolo 11 lenze prave tie tri hodiny su ten cas kedy stihnem rychlo pozehlit pripadne spravit jest na druhy den dat prat no vsetko co sa cez den neda kedze nespi a place :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
3. led 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata
Prajeme Vam vsetko dobre v Novom Roku vela zdravia,to je to najdolezitejsie.... :sweat_smile:

Ivuska,Misko je riadny sikulko,nechapem

Natashka,to mi je luto,musis byt uz poriadne unavena :frowning2:

Marti,ocko sa urcite o Kristofka dobre postara,ja tiez obcas zajdem do prace,nakolko mam rodicovsky 41eur,lebo som SZCO.Tomuto statu 15 rokov platim dane a soc. a aj tak nemam na nic narok,mam smolu,keby som bola romka ktorej sa nechce pracovat,mala by som vsetko.
3. led 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata, vbieham narychlo, vinsujem zdravie, stastie, lasku v novom roku :slight_smile: :slight_smile:

natashka, to mi je luto, ze sa to nezlepsilo :frowning2: jedina utecha je, ze casom to urcite pominie, kamosky spominali ze vela sa upravilo ked krpci zacali behat - fyzicka unava urobi svoje... budem na teba mysliet

marti, ja tiez idem od zajtra do prace, aj ked len na tri dni v tyzdni - zatial iba na skusku, lebo neviem, ako to bez maleho zvladnem.. tak som si nechala otvorenu moznost, ze to zrusim... jedine, cim sa utesujem je, ze napriklad v taliansku idu po polroku do prace vetky zeny, proste materska je len pol roka a basta... no ale uvidim, drzme si palce

krystofko je megapodareny na to videjku :slight_smile:
3. led 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, dávate detičkám už aj piškóty? a čo všetko dávate z ovocia? :slight_smile:
3. led 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja obcas rozmackam v jablku susienky od Nestle - takych macikov.... pisane je, ze od 6 meisacov...
3. led 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka ja som dnes dala cez den homeopatikuim chamomille ch15 je to na zubky a celkom to zabralo vecer som dala nurofen cipok a zo 135 vstavani za noc sme vstali len asi 4x :dizzy_face:
3. led 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, my mame take BIO natur piskotky od Hero (normalne v DMke som kupila), nemaju cukor v sebe, ale su dobre (ochutnala som) - ale Nikimu ich este nedavam, okrem jedla mu davam len ryzove chrumky tie velke, aj to len obcas

z ovocia davam jablko (cerstve nastruhane) a vyzivky jablkove, hruskove, marhulove, bananove, uz aj slivky parkrat - v roznych kombinaciach... raz som dala aj broskynu, ale sa mi zda ze sa po nej vyhodil tak neviem, prestala som davat, chvilu pockam, vyskusam zas ze ci to bolo naozaj z nej
3. led 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
po broskyni sa aj mne mala vyhodila na tvaricke
3. led 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby najnovsie odporucaju marhulu a broskynu (napriek tomu, ze je to nase ovocie) davat az po roku lebo zistili, ze je vysokym alergenom preto sa vyhodili ak sa vyhadzali nedajte ju dlho vobec lebo potom mozu byt na nu uplne alergicke. To iste vraj aj banan ten sa daval uz teraz najnovsie sa odporuca po roku. Ale to s tou broskynou a marhulou som nevedela nato ma Dr. upozornila
3. led 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ano to s to s bananom viem aj ja, ale o marhuli a broskyni som nevedela.
Ja este piskoty nedavam.
U nas uz druhy den ukazkove papanie, tak dufam, ze to tak zostane. A naozaj v Alnature nie je ziadna sol, ani v Babylove, za to v Hippkach masovych vo vsetkych...takze tie ja nedavam, lebo to s tou solou naozaj nie je sranda najma kvoli oblickam.
My kvoli ekzemu nedavame ani cerstve ovocie, kvoli zvysenemu riziku alergii v buducnosti.

natashkaa - drzim palce, bay to skoro preslo. Ja som mala par noci takych a bola som ko a najhorsie na tom bolo, ze som bola taka skapata cez den, ze sa mi ani "robit pochabosti" s malinkym nechcelo...
3. led 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji - ak si dobre spominam, musela by si pozastavit zivnost, aby si nemala dva prijmy...lebo ani zamestnanec nemoze mat RP a aj mzdu. Mohla Ta na to uctovnicka upozornit... :unamused:

ivus - ja ma doma len poloduracellka :wink: Dnes preplazil obyvku, ale nestavia sa... :wink: Inak - to kolko uz mate tych zubkov? Nemate aj zopar Teuskovych? :slight_smile:
3. led 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, bash - drzim palce v praci a skladam klobuk :wink:

Inak ked ste to tu minule rozoberali, tak minule som nazrela do nasej prvej temy a ja som sa pridala do debaty 11.11.2008 a odvtedy zavislacim. A nevieme co je s takymi ako moloko a gag? :confused:
3. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak aj ja uz rozmyslam nad tym, ze zacnem doma robit nejake zakazky nie, ze by som mala kopu volneho casu ale uz mi to aj chyba len musim zohnat klientov.
lentilka aj ja davam Alnaturu teda dala som ju asi 2x inak robievam sama a ona je fakt, ze uplne bio presne ako pises bez soli cukru eciek. Zato raz som kupila Hippku dala som mu a maly sa mi tak dogrcal, ako nikdy napinalo ho az sa dusil, uz je asi tak zvyknuty na domace a bio ze proste mu to nesadlo hippku uz nechcem ani vidiet :angry: akoze nechapem ako mozu pre deti robit take svinstvo. Ja mam namrazenu zeleninku co sme si vypestovali: mrkvu, hrasok, spenat, tekvicu. Ostatne kupujem ale obycko nie bio. No a najnovsie mam taky system, ze balik mrazenej zeleniny napr. mrkva brokolica karfiol mam tam uz obrate hlavicky pekne cista zeleninka a len na pare uvarim lebo dozvedela som sa, ze mrazena zelenina sa prisnejsie kontroluje na dusicnany cize je ovela menej predusicnanovana a aj vitaminy ostavaju lebo sa prudko zmrazuje.
3. led 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, ja som prave preliezla vsetky hippky co mam doma maskove a ani jedna neobsahuje sol :confused: Tak neviem teda :sweat_smile:

Inak mna uz nic neprekvapi, lebo moja kamoska naladovala svojho maleho polrocneho syna prazenicou s rozkom a mne povedala, ze nemam byt priposrata z toho, co davam jest , lebo ved jemu to chutilo. Som jej povedala, ze jeden z nich by mal mat rozum, nie ? :confused: To, ze jedol rozky uz v piatom mesiaci, v siestom zladoval vianocne medovniky :confused:

leus, zubov mame celkom 6 zatial, ale tlacia sa tie dalsie 4. Ale som sa minule docitala, ze stolicky idu skor ako horne trojky, tak ani nema odvahu mu to v ustockach skumat :sweat_smile:

ninny, ja piskoty nedavam a ani nic s lepkom do ukonceneho 8ho mesiaca. Co sa ovocia tyka, baban laduje jedna radost a za marhulovou kasou sa ide zabit :confused: :sweat_smile: Tak uz neviem ..

co sa roboty tyka, ja by som nesla. By som nevydrzala bez toho zubateho usmevu :dizzy_face: a jeho smiechu :dizzy_face:
3. led 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dakujem baby, som nevedela ze ani marhule... dam si pozor... banan ani nedavam cerstvy, lebo potom ho zapekalo, tak len jablkovo bananovu vyzivku Alnatura, to je len taka prijemna chut...

natashka, to s tou mrazenou zeleninou som aj ja pocula

Ja Nikimu davam podla moznosti biozeleninu (napriklad Billa ma teraz to Naše bio, a vzdy maju aspon mrkvu cukinu zemiaciky) a namrazim si taky zaklad, a podla toho co mam tak pridam nieco... masko mam bio vo flastickach, tak to tam pridavam. Hippky pozorne kontrolujem, aby som sa neotapkala, a pouzivam len ovocne... Nikimu aj tak najviac chuti domaca strava, a potom davam ovocie vacsinou Alnaturu, ta mi vyhovuje najviac

baby, a to vajicko ako pridavate do jedla? Akoze normalne uvarite a zltko tam vmiesate ci ako?
3. led 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ďakujem za blahoželania. My sme sa včera vrátili z Oravy, dnes celý deň periem a mala som aj oslavu. Teraz som dožehlila...Vo štvrtok ideme zas do Tatier. Aj nám idú zúbky ďalšie tak Sonička veľmi nechce papať, iba mliečko. Ja jej varím a kupované dávam rada hami, tie jej chutia. Martinka je trošku chorá, zatekajú jej hlieniky.Inak Silvestrovskú noc obe prespali. No a už sme v šporťáku, lebo vo vaničke už bola narvatá. Veľmi sa jej nový kočík páči. Zajtra by sme mali ísť na poradňu tak dám vedieť čo a ako.
Lentilk.a ja som bola v stredu u kožnej, lebo mám na rukách suché červené škvrny, ktoré strááášne svrbia a hádaj čo? Atopický ekzém z detstva sa mi vrátil. A to som o ňom od dvoch rokov ani nechyrovala. Týmto zdravím Teuška. A moje baby nemajú ekzémy, našťastie. Samo, že mi nemôžu dať poriadne lieky tak sa natieram nejakými smradmi, ktoré hrozne farbia tak teraz vyzerám ako každá piata žena :grinning:
3. led 2010 ve 23:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte žienky, ani sa mi veriť nechce, že to moje malé hopsadlo má 7 mesiacov !!!!váha tomu odpovedajúca 9300g a 72cm, už budem hľadať veľ.80 :confused:

týmto blahoželáme s Maťkom aj ostatným naším spolunaroditeľom a prajeme nech zúbky moc netrápia

skúšala som Maťovi dávať kekse čo sme dostali ako vzorku,pre deti od 6.mes, ale sám si to dlho v ruke nedrží a aj keď odkúsne, tak ho to potom drhne :confounded: , tuším dadka písala, že malej dáva papať aj kúsok jabĺčka, to celú 1/4 na cmúľanie ?
4. led 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
gratulujem 7 mesacnym babenkam!

dneska som skusila dat Brunkovi na desiatu ovocny prikrm,ale moc ho nenadchol,po kazdej lyzicke sa tvaril ako po citrone,ale stale pytal :grinning:
a ked uz davam na desiatu,tak uz mam davat ovocie aj na olovrant,alebo este nie? a este sa chcem opytat,ked davate detickam papat zltok s krumplickou,tak do toho pridavate aj zeleninku?
4. led 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky, dadus, no pekne, pekne :grinning: Blahozelam. Ja idem zajtra na poradnu ,tak uvidime, co a ako..

vcera vecer som konecne dozehlila vsetky veci vel.80 a uz poctivo nosime. Musim ale povedat, ze bodynko mu je akurat :sweat_smile: ani o milimeter vacsie :confused:

krpatucky prave zaspal, tak neviem, co idem od samej radosti robit :sweat_smile:

bash, ja som citala, ze surove jablcko sa nema, lebo naduva, ze radsej uvarit :confused:

Ale vsade pisu inak, to potom aby sa v tom jedna mamina zorientovala :angry: :frowning2:
4. led 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, no Adél, to je váha, tak naše malá se může jít se svýma mírama zahrabat... :sweat_smile:

Jinak naše malá ty sušky papá, hezky si je i drží a krmí se :dizzy_face: ale jablíčko jí nechutná, včera jsem si dávala banán, tak jsem jí dala ochutnat a ten jí jel pěkně. :dizzy_face:

Taky přejem všem 7 měsíčním miminkám hodně štěstí a zdravíčka. :dizzy_face:
4. led 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamulky babulky mam chvilocku casu tak vas idem sup-sup docitat kym sa mi matko nezobudi. snad mi da na vas chvilku casu :grinning:
4. led 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som to zdolala, matko este buva tak sa pripravte na superdlhyyyyyyy prispevok, lebo musim ako vdzy na vsetko reagovat :sweat_smile:

adel, leuska - u nas je to s papanim uuuuuuuplne rovnake, vyzivky by spapal aj 2, kase tiez aj dve porcie ale zeleninky s maskom... no musim ho salit, zapijame cajikom a podobne aby som do neho dostala aspon 100ml. takze su urcite 3 take babatka :grinning:

zuzec - capka mi je luto ale aspon ze sa netrapil.

martinka - no ja ta za to odsavanie fakt obdivujem. ja by som to asi tak dlho nevydrzala. a drzim paste v praci

natashkaa - no maly je uzasny lezun a ako si na konci podoprie briadku rukou akoze totalna pohoda... no naaaaaaaaadherny je :slight_smile:

dadka - to je teda parada, ak jej vsetko pojde ako na novy rok tak apo cely rok... tak za chvilku ju uz nedobehnes :grinning:
4. led 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas je to nejake vselijake teraz. matko je trochu mrzuty a stale si pcha prsty do pusy tak cakame dalsie zubky zatial mame len tie 2 dolne. a matko ma uz od vianoc pod kolienkom z opacnej strany taku cervenu skvrnku. najprv sme to potierali kremom lebo to mal v zahybe tak som myslela ze to ma z toho a mal take aj predtym ma nozkach na priehlavkoch ale sa mu to nelepsi vobec a posledny tyzden si to aj riadne skrabe. takze ked ho prebaluem musim mu drzat ruku aby sa neskrabal. sa bojim ci to nebude ekzem :confounded: a tiez ma vyrazky na chrbatiku a kukam ze pisete o tych broskyniach a on papal aj broskynkovo jablckove pyre a tiez som vysadila vsetky kolace lebo boli s orechami tak uvidime. dufam, ze mu to zmizne. a som sa chcela spytat este leusky ze co davate na ekzemik?
tak matko tiez patri do skupiny nelezucich drobcov. zato sa pretaca hore-dole a dostane sa vsade kam chce. najoblubenejsie miesto je momentalne v obyvacke pod stolom, tam ohryza nozicky na stole alebo tatove papuce :grinning: a ked sa dostane na plavajucu podlahu tak je v siedmom nebi a zacne po nej tapkat rukami. asi sa mu paci ze to vydava zvuk, nie ako deka :slight_smile: a ked sa na parketach snazi dostat ku hracke tak sa posuva dozadu-cize od hracky. sa mu na tom smyka. a najvacsi gol je, ze ked ma hracku daleko a chce si ist po nu tak urobi lietadlo a strasne sa jeduje. no darmo mu vysvetlujem, ze ked da rucky aj nozky hore, ze hracka k nemu sama nepride. mu stale vravim, ze musi kolenka davat pod seba ale on nic. ale snad ma na lozenie este cas. aj ked vsetci mi hovoria, ze ma vyse 6 mesiacov, ze ho mam davat sediet :angry: som tvrdohlava a vravim im, ze sa musi sam posadit. tak na mna vsetci kukaju ako na blazna :sunglasses:
a tiez zacal posledny tyzden odmietat treti spanok cez den podvecer, dame ho do kocika a on spusti taky strasny srdcervuci plac ze sa to neda. radsej je hore 4 hodiny ale potom hned zaspi a to uz zasadne na boku, minule dokonca zaspal na brusku. takze je po mame. :grinning:
a tiez sa nam cez sviatky absolutne rozhodil rezim, bo sme chodili po navstevach a podobne. ale zato silvestrovsky hluk prespal aj ked mal ohnostroj takmer pod okonom (susedovie chlapsi pustali riadne rakety)
my vstavame v noci tak 3x vacsinou a v poslednom case uz nehrozi rano spanok do 8mej, 9tej ako predtym dnes uz od 6 tej nechcel spat len plakal a plakal, tak som ho zobrala k nam do postele, manzel uz bol hore tak sa mohol matko rozvalovat. a veru, hned sa ukludnil, som ho hladkala po chrabatiku tak si aj trosku zdriemol este a ja samozrejme s nim. a tak sa mi zda, ze mu uz mliecko nejak nestaci asi ho odvazim kolko tak vypije, aby som vedela. lebo po mliecku je za hodinu hladny ako oblak.
no tak bolo snad dost vykecavania uz som vam len chcela ze su teraz super akcie v happyfoto aj vo fotolabe na kalendare, fotky, fotoknihy... my sme dali robit kalendare pred vianocami ako darceky ale prisli az v pondelok po vianociach. ale zato sa vsetkym velmo pacili aj ked boli oneskorene sa strasne tesili :grinning:

bezim, matko sa prave zobudil. tak sa majte zatial krasne a krasny, vesely a stastny novy rok vam prajeme. a tiez vsetko naj oslavencom meninovym aj 7 mesacnym :grinning:
4. led 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek